Следующая >>
Стаття 340. Особистий огляд
1. Особистий огляд як виняткова форма митного контролю проводиться за письмовим рiшенням керiвника органу доходiв i зборiв або особи, яка виконує його обов'язки, якщо є достатнi пiдстави вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи перебуває в зонi митного контролю або у транзитнiй зонi мiжнародного аеропорту, приховує предмети контрабанди чи товари, якi є безпосереднiми предметами порушення митних правил або забороненi для ввезення в Україну, вивезення з України чи транзиту через територiю України.
2. Перед початком огляду посадова особа органу доходiв i зборiв повинна пред'явити громадянину письмове рiшення керiвника органу доходiв i зборiв чи особи, яка виконує його обов'язки, ознайомити громадянина з його правами та обов'язками пiд час проведення такого огляду i запропонувати добровiльно видати прихованi та/або не задекларованi товари.
3. Факт ознайомлення громадянина з рiшенням про проведення особистого огляду засвiдчується посадовою особою органу доходiв i зборiв вiдповiдним написом на рiшеннi про проведення такого огляду. У разi вiдмови громадянина вiд добровiльної видачi прихованих та/або не задекларованих товарiв на рiшеннi про проведення особистого огляду робиться вiдповiдний запис, завiрений пiдписом посадової особи органу доходiв i зборiв, яка пред'являла зазначене рiшення громадяниновi.
4. Громадянин, стосовно якого здiйснюється особистий огляд, має право:
1) до початку проведення особистого огляду ознайомитися з рiшенням про проведення особистого огляду та порядком його проведення;
2) ознайомитися iз своїми правами та обов'язками пiд час проведення особистого огляду;
3) надавати пояснення та заявляти клопотання;
4) добровiльно видати товари, що перемiщуються ним через митний кордон України з порушенням вимог законодавства з питань державної митної справи;
5) робити заяви з обов'язковим внесенням їх посадовою особою органу доходiв i зборiв, яка проводить особистий огляд, до протоколу проведення такого огляду;
6) користуватися рiдною мовою та послугами перекладача;
7) ознайомитися з актом проведення особистого огляду пiсля його складення та зробити заяву, яка пiдлягає внесенню до акта;
8) оскаржувати рiшення, дiї органу доходiв i зборiв щодо проведення такого огляду.
5. Особистий огляд проводиться в iзольованому примiщеннi, що вiдповiдає встановленим санiтарно-гiгiєнiчним вимогам, посадовою особою органу доходiв i зборiв однiєї статi з громадянином, стосовно якого проводиться особистий огляд, у присутностi не менш як двох понятих тiєї самої статi. Як понятi запрошуються особи, не заiнтересованi у результатах огляду. Понятими не можуть бути родичi особи, яка пiдлягає особистому огляду, та працiвники органiв доходiв i зборiв. Доступ до примiщення, де проводиться огляд, громадян, якi не беруть участi в ньому, i можливiсть спостерiгати за проведенням огляду з боку таких громадян мають бути виключенi. Обстеження органiв тiла громадянина, який пiдлягає особистому огляду, проводиться виключно медичним працiвником.
6. Пiд час проведення особистого огляду складається протокол за формою, що встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
7. Протокол пiдписується посадовою особою органу доходiв i зборiв, яка проводила огляд, громадянином, який пройшов особистий огляд, понятими, якi були присутнi пiд час огляду, а в разi обстеження медичним працiвником - i цим працiвником. Громадянин, який пройшов особистий огляд, має право зробити заяву з обов'язковим занесенням її до протоколу.
8. Копiя протоколу надається громадяниновi.
9. Особистому огляду не пiдлягають Президент України, Голова Верховної Ради України, народнi депутати України, Прем'єр-мiнiстр України, Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України, Голова та суддi Верховного Суду України, Голова та суддi Конституцiйного Суду України, Мiнiстр закордонних справ України, Генеральний прокурор України та члени їхнiх сiмей, якi прямують разом з ними.