Следующая >>
Стаття 356. Взяття проб (зразкiв) товарiв
1. Взяття проб (зразкiв) товарiв здiйснюється посадовими особами органу доходiв i зборiв в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для:
1) класифiкацiї товарiв згiдно з УКТ ЗЕД;
2) перевiрки задекларованої митної вартостi товарiв;
3) встановлення країни походження товарiв;
4) встановлення належностi товарiв до наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв, прекурсорiв, сильнодiючих чи отруйних речовин;
5) встановлення належностi товарiв до предметiв, що мають художню, iсторичну чи археологiчну цiннiсть;
6) встановлення належностi товарiв до таких, що виготовленi з використанням об'єктiв права iнтелектуальної власностi, що охороняються вiдповiдно до закону.
2. Взяття проб (зразкiв) товарiв проводиться уповноваженими посадовими особами органу доходiв i зборiв на пiдставi вмотивованого письмового рiшення керiвника цього органу доходiв i зборiв або особи, яка виконує його обов'язки.
3. У разi проведення огляду i переогляду ручної поклажi та багажу за вiдсутностi громадянина чи уповноваженої ним особи взяття проб (зразкiв) повинно здiйснюватися у присутностi двох понятих.
4. З дозволу органу доходiв i зборiв можуть також братися проби (зразки) товарiв, що зберiгаються на митному складi, складi тимчасового зберiгання.
5. При вивезеннi товарiв з митної територiї України взяття проб (зразкiв) товарiв може здiйснюватися тiльки в органi доходiв i зборiв вiдправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарiв у транспортний засiб, за умови забезпечення надiйної iдентифiкацiї всiх товарiв, призначених для завантаження.
6. Взяття проб (зразкiв) товарiв, що перебувають пiд митним контролем, посадовими особами iнших державних органiв, а також декларантами або уповноваженими ними особами здiйснюється спiльно з посадовими особами вiдповiдного органу доходiв i зборiв.
7. Декларанти або уповноваженi ними особи мають право бути присутнiми пiд час взяття проб (зразкiв) товарiв посадовими особами органу доходiв i зборiв та iнших державних органiв.
8. Органи доходiв i зборiв повиннi бути ознайомленi з результатами проведених дослiджень (аналiзiв, експертиз) проб (зразкiв) товарiв, взятих iншими державними органами, декларантами або уповноваженими ними особами, не пiзнiше наступного робочого дня пiсля їх отримання зазначеними органами та особами, а також отримати примiрники результатiв таких дослiджень (аналiзiв, експертиз).
9. Декларанти або уповноваженi ними особи сприяють посадовим особам органiв доходiв i зборiв пiд час взяття проб (зразкiв) товарiв i здiйснюють вантажнi та iншi необхiднi операцiї.
10. Окрема митна декларацiя на проби (зразки) товарiв не подається за умови, що вiдомостi про них будуть наведенi в митнiй декларацiї, яка подається щодо всiх товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України.
11. Для великогабаритних i технiчно складних товарiв (машини, технологiчнi лiнiї, промисловi конструкцiї тощо) органи доходiв i зборiв можуть вимагати вiд суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi надання тiльки технiко-технологiчної документацiї.
12. Достовiрною технiко-технологiчною документацiєю вважаються офiцiйно виданi книги, державнi та галузевi стандарти, технiчнi умови, специфiкацiї, каталоги, креслення i паспортнi данi на вирiб виробника.
13. Проби (зразки) товарiв, крiм великогабаритних i технiчно складних (машини, технологiчнi лiнiї, промисловi конструкцiї тощо), беруться в мiнiмальнiй кiлькостi у двох примiрниках (дослiджуваний та контрольний), кожен з яких є достатнiм для проведення дослiдження.
14. У разi якщо взяття контрольних проб (зразкiв) товарiв з об'єктивних причин не видається можливим (одиничний товар, обмежена кiлькiсть, вмiст поштового вiдправлення тощо), проби (зразки) товарiв беруться в одному примiрнику (дослiджуваному).
15. Нормативи взяття проб (зразкiв) товарiв установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
16. Взяття проб (зразкiв) здiйснюється з обов'язковим додержанням правил технiки безпеки та пожежної безпеки.
17. Про взяття проб (зразкiв) товарiв складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
18. На кожну взяту пробу (зразок) накладається окреме митне забезпечення.
19. Декларанти або уповноваженi ними особи повиннi бути ознайомленi з результатами проведеного дослiдження (аналiзу, експертизи) проб та зразкiв товарiв i отримати вiд органу доходiв i зборiв, яким призначено таке дослiдження (аналiз, експертизу), примiрники цих результатiв не пiзнiше наступного робочого дня пiсля проведення дослiдження (аналiзу, експертизи) спецiалiзованим органом з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, чи його вiдокремленим пiдроздiлом або пiсля отримання органом доходiв i зборiв примiрникiв результатiв такого дослiдження (аналiзу, експертизи) вiд iнших державних органiв. Ненадання примiрникiв результатiв дослiджень у зазначений термiн є порушенням службових обов'язкiв посадовими особами органу доходiв i зборiв.
20. Органи доходiв i зборiв не вiдшкодовують витрат, здiйснених декларантом або уповноваженою ним особою внаслiдок взяття проб (зразкiв) товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Витрати на проведення дослiдження (аналiзу, експертизи) проб (зразкiв) товарiв, здiйсненi органами доходiв i зборiв, не вiдшкодовуються декларантом або уповноваженою ним особою, крiм випадкiв, коли таке дослiдження (аналiз, експертиза) проводиться з iнiцiативи зазначених осiб.
21. За бажанням декларанта або уповноваженої ним особи, за умови забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до обраного митного режиму, товари, проби (зразки) яких взятi для проведення дослiдження (аналiзу, експертизи), випускаються органом доходiв i зборiв до одержання результатiв вiдповiдних дослiджень (аналiзiв, експертиз), якщо вони не пiдпадають пiд дiю встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо перемiщення через митний кордон України.
22. З метою встановлення характеристик товару, необхiдних для його митного оформлення, органи доходiв i зборiв можуть письмово, у тому числi з використанням засобiв iнформацiйних технологiй, затребувати з пiдприємств-виробникiв, суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi та громадян наявну у них технiко-технологiчну документацiю про склад, фiзико-хiмiчнi властивостi товарiв, iнформацiю про основнi технологiчнi стадiї їх виробництва та призначення.