Следующая >>
Стаття 507. Мета i порядок застосування адмiнiстративного затримання
1. З метою припинення порушення митних правил, встановлення особи, яка вчинила порушення митних правил, а також для складення протоколу про порушення митних правил, якщо його неможливо скласти на мiсцi вчинення правопорушення, допускається адмiнiстративне затримання особи, яка вчинила таке порушення, на строк до трьох годин.
2. Адмiнiстративне затримання здiйснюється посадовою особою органу доходiв i зборiв за вмотивованим письмовим рiшенням керiвника цього органу або його заступника, а в разi їх вiдсутностi (в нiчний час, у вихiднi та святковi днi тощо) - старшого чергової змiни.
3. Працiвники правоохоронних органiв та вiйськовослужбовцi повиннi надавати допомогу посадовим особам органу доходiв i зборiв, якi здiйснюють адмiнiстративне затримання, в разi вчинення опору або спроби втечi особи, яка пiдлягає затриманню, з мiсця подiї.
4. Строк адмiнiстративного затримання обчислюється з моменту доставлення особи до службового примiщення органу доходiв i зборiв або до iншого примiщення, де проведення необхiдних дiй з метою, визначеною в частинi першiй цiєї статтi, є можливим.
5. У разi виявлення порушення митних правил, за яке цим Кодексом передбачено застосування адмiнiстративного стягнення у виглядi конфiскацiї товарiв, транспортних засобiв, строк адмiнiстративного затримання особи, яка знаходиться у службовому примiщеннi органу доходiв i зборiв або в iншому примiщеннi у зв'язку з проведенням митного контролю або митного оформлення таких товарiв, транспортних засобiв, обчислюється з моменту винесення вмотивованого письмового рiшення про її адмiнiстративне затримання. Митний контроль та митне оформлення товарiв, транспортних засобiв при цьому зупиняються. У разi виявлення iнших порушень митних правил строк адмiнiстративного затримання обчислюється з моменту завершення митного контролю та митного оформлення.
6. Про адмiнiстративне затримання складається протокол, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику. У протоколi обов'язково зазначаються: дата i мiсце його складення; посада, прiзвище, iм'я та по батьковi особи, яка склала протокол; вiдомостi про особу затриманого, час i пiдстави затримання, робиться вiдмiтка про застосування фiзичної сили або спецiальних засобiв, якщо таке мало мiсце.
7. Протокол пiдписується посадовою особою, яка його склала, i затриманою особою. У разi вiдмови затриманої особи вiд пiдписання протоколу в протоколi робиться запис про це. Копiя протоколу вручається затриманiй особi.
8. Орган доходiв i зборiв, який здiйснив тимчасове затримання особи, невiдкладно повiдомляє про це її родичiв, а якщо затриманий громадянин-нерезидент не має родичiв на територiї України - дипломатичне представництво або консульську установу вiдповiдної iноземної держави.