Следующая >>
Стаття 515. Експертиза та висновок експерта
1. Експертиза призначається, якщо для з'ясування питань, що виникають у справi про порушення митних правил, виникла потреба у спецiальних знаннях з окремих галузей науки, технiки, мистецтва, релiгiї тощо. Зазначена експертиза не є судовою експертизою.
2. Експертиза проводиться експертами спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, його вiдокремлених пiдроздiлiв та iнших установ або окремими спецiалiстами, якi призначаються посадовою особою органу доходiв i зборiв, у провадженнi якої знаходиться справа про порушення митних правил. Особа, щодо якої порушено зазначену справу, має право на проведення за її рахунок незалежної експертизи.
3. Поставленi перед експертом питання та його висновок не повиннi виходити за межi спецiальних знань експерта. Експерт надає висновок у письмовiй формi вiд свого iменi. У висновку викладаються суть проведеної ним експертизи та обґрунтування вiдповiдi на поставленi запитання.
4. Якщо експерт пiд час проведення експертизи встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не було поставлено запитань, вiн має право викласти цi обставини у своєму висновку.
5. Висновок експерта не є обов'язковим для посадової особи органу доходiв i зборiв, у провадженнi якої знаходиться справа про порушення митних правил. У разi незгоди цiєї особи з висновком експерта у постановi, яка виноситься у справi, повинно мiститися обґрунтування такої незгоди.
6. У разi неналежної якостi або повноти висновку експерта може бути призначена повторна експертиза, проведення якої доручається iншому експерту (експертам).