Следующая >>
Стаття 521. Компромiс у справi про порушення митних правил
1. За вiдсутностi в дiях особи, яка вчинила порушення митних правил, ознак кримiнального правопорушення провадження у справi про це правопорушення може бути припинено шляхом компромiсу. Компромiс полягає в укладеннi мирової угоди мiж зазначеною особою та органом доходiв i зборiв, посадова особа якого здiйснює провадження у справi.
2. За умовами мирової угоди сторони зобов'язуються:
1) особа, яка вчинила порушення митних правил, - у визначений строк, який не може перевищувати 30 днiв, внести до державного бюджету кошти в сумi, що дорiвнює сумi штрафу, передбаченого санкцiєю вiдповiдної статтi цього Кодексу, та/або задекларувати в митний режим вiдмови на користь держави товари - безпосереднi предмети порушення митних правил, а у вiдповiдних випадках - також товари iз спецiально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосереднiх предметiв порушення митних правил вiд митного контролю, транспортнi засоби, що використовувалися для перемiщення безпосереднiх предметiв порушення митних правил через митний кордон України. Якщо за висновком органу доходiв i зборiв реалiзацiя зазначених товарiв, транспортних засобiв є неможливою, а також якщо цi товари, транспортнi засоби не можуть бути випущенi у вiльний обiг, вони пiдлягають декларуванню в митний режим знищення або руйнування;
2) орган доходiв i зборiв - припинити провадження у справi про порушення митних правил щодо цiєї особи та здiйснити митне оформлення задекларованих нею товарiв вiдповiдно до заявленого митного режиму.
3. Товари, транспортнi засоби, зазначенi у частинi другiй цiєї статтi, можуть бути предметом мирової угоди лише за умови, що особа, яка вчинила порушення митних правил, є власником цих товарiв, транспортних засобiв або уповноважена розпоряджатися ними.
4. Особа, яка вчинила порушення митних правил, звертається до керiвника органу доходiв i зборiв iз заявою довiльної форми з проханням про припинення справи про це порушення митних правил шляхом компромiсу. Факт подання такої заяви фiксується у порядку, визначеному частинами третьою i четвертою статтi 264 цього Кодексу. У разi вiдсутностi законних пiдстав для припинення справи про порушення митних правил шляхом компромiсу орган доходiв i зборiв протягом одного робочого дня, наступного за днем подання заяви, надає заявнику вмотивовану вiдповiдь про причини незастосування процедури компромiсу.
5. Мирова угода укладається у письмовiй формi. Право її пiдписання вiд iменi митниць надається керiвникам цих митниць або їх заступникам, а вiд iменi центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, - посадовим особам, уповноваженим на це вiдповiдно до посадових iнструкцiй. Типова мирова угода затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
6. У разi невиконання особою, яка вчинила порушення митних правил, у визначений мировою угодою строк, який не може перевищувати 30 днiв, дiй, зазначених у частинi другiй цiєї статтi, угода вважається недiйсною i провадження у справi про порушення митних правил поновлюється.
7. Мирова угода у справi про порушення митних правил оскарженню не пiдлягає.
8. У разi припинення провадження у справi про порушення митних правил шляхом компромiсу особа, яка вчинила це правопорушення, вважається такою, що не була притягнута за нього до адмiнiстративної вiдповiдальностi.