ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
вiд 03.08.2001 р. | N 6/21-3852-ЕП |
---|
Щодо класифiкацiї згiдно з УКТЗЕД зливкiв з
нержавiючої сталi
У Державнiй митнiй службi України розглянуто лист Київської регiональної митницi вiд 26.06.2001 N 25-15-42/8094 стосовно класифiкацiї згiдно з УКТЗЕД зливкiв з нержавiючої сталi.
З зазначеного питання повiдомляємо наступне.
Зливки з нержавiючої сталi товарної позицiї 7218 за УКТЗЕД являють собою первиннi продукти, вiдлитi з нержавiючої сталi, що, як правило, мають квадратний або прямокутний поперечний перерiз та однорiдну поверхню, яка в основному не мiстить дефектiв. Такi зливки призначенi для використання у подальшому процесi прокатки або кування з метою отримання напiвфабрикатiв без переплавлення та повиннi вiдповiдати вимогам нормативної документацiї (ГОСТ, ДСТУ) щодо марки сталi, ТУ.
Зливки з нержавiючої сталi також можуть бути представленi у виглядi сталевих вiдходiв у зливках. Вiдповiдно до примiтки 1 "е" до групи 72 УКТЗЕД сталевi вiдходи у зливках (шихтовi зливки) - вироби, грубо вiдлитi у формi зливкiв без прибуткової або утеплювальної надставки (живильника) або у формi чушок, що мають явнi дефекти поверхнi та не вiдповiдають хiмiчному складу дзеркального чавуну, переробного чавуну та феросплавiв. До таких товарiв вiдносяться зливки з високолегованої сталi, отриманi в результатi переплавлення та розливу дрiбного металобрухту, такого, наприклад, як шлiфувальний пил та дрiбна токарна стружка. Такi зливки не прокатуються й використовуються у якостi добавок при виробництвi сталi. Зазначенi шихтовi зливки використовуються виключно для переплавлення та класифiкуються до товарної позицiї 7204 за УКТЗЕД.
Враховуючи вищевикладене, з метою вiрної класифiкацiї зливкiв з нержавiючої сталi до вiдповiдних товарних позицiй за УКТЗЕД такi зливки повиннi:
1) чiтко визначатися нормативною документацiєю (ГОСТ, ДСТУ);
2) повнiстю вiдповiдати ТУ на виготовлення;
3) мати висновок атестованої лабораторiї на вiдповiднiсть виробу стандартам та технiчним умовам, в якому обов'язково повиннi бути присутнi вiдомостi про хiмiчний склад виробу, його механiчнi властивостi, наявнiсть внутрiшнiх та зовнiшнiх дефектiв, маркування, розмiри, креслення.
Заступник Голови Служби | Ю. М. Дьомiн |