ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
вiд 29.10.2001 р. | N 14610/7/16-1217 |
---|
ДПА України розглянула лист
центру щодо виникнення податкових зобов'язань та
права на податковий кредит при здiйсненнi
операцiї з безоплатної передачi нових медичних
виробiв i повiдомляє таке.
Вiдповiдно до п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартiсть" операцiї з продажу товарiв (робiт, послуг) на митнiй територiї України (пп. 3.1.1), ввезення (пересилання) товарiв на митну територiю України (пп. 3.1.2) є об'єктом оподаткування. Крiм того, слiд вiдмiтити, що п. 1.4 ст. 1 Закону встановлено, що будь-якi операцiї, що здiйснюються згiдно з договорами купiвлi-продажу, мiни, поставки та iншими цивiльно-правовими договорами, якi передбачають передачу прав власностi на такi товари за компенсацiю незалежно вiд строкiв її надання, а також операцiї з безоплатного надання товарiв.
Вiдповiдно до пп. 5.1.7 ст. 5 Закону України "Про податок на додану вартiсть" операцiї з продажу лiкарських засобiв та виробiв медичного призначення, зареєстрованих в Українi у встановленому законодавством порядку, в тому числi надання послуг з такого продажу аптечними установами, звiльняються вiд оподаткування ПДВ. Пунктом 5.5 цього Закону встановлено, що звiльнення вiд оподаткування поширюються на операцiї з ввезення (пересилання) на митну територiю України зазначених товарiв (робiт, послуг).
Оскiльки ввезенi товари не зареєстрованi в Українi як лiкарськi засоби чи вироби медичного призначення, то на операцiї з продажу не поширюються норми вказаних пунктiв Закону України "Про податок на додану вартiсть". При цьому база оподаткування визначається згiдно зi ст. 4, а ставки оподаткування - ст. 6 Закону.
Виходячи з викладеного операцiї з ввезення штучних водiїв ритму серця, якi не зареєстрованi в Українi як вироби медичного призначення, та операцiї з безоплатної передачi їх iнституту пiдпадають пiд об'єкт оподаткування ПДВ.
Вiдповiдно до пп. 7.4.1 ст. 7 Закону України вiд 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартiсть" податковий кредит звiтного перiоду складається iз сум податкiв, сплачених (нарахованих) платником податку у звiтному перiодi у зв'язку з придбанням товарiв (робiт, послуг), вартiсть яких вiдноситься до складу валових витрат виробництва (обiгу) та основних фондiв чи нематерiальних активiв, що пiдлягають амортизацiї.
Враховуючи викладенi податковi норми, а також положення п. 4.7 ст. 4 Закону, на дату передачi товарiв iнституту виникають податковi зобов'язання з одночасним правом на податковий кредит по сумах ПДВ, сплачених пiд час проведення митних процедур, за умови наявностi вiдповiдно оформленої ВМД.
Заступник Голови | Г. Оперенко |