ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДНIПРОВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
КРИВОРIЗЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 28 травня 2001 року | N 91 |
---|
Про затвердження Порядку митного оформлення в
Криворiзькiй митницi несупроводжуваного багажу,
що перемiщується через митний кордон України
Зареєстровано в Днiпропетровському обласному управлiннi юстицiї 19 червня 2001 р. за N 112/926 |
Для вдосконалення митного
контролю й митного оформлення
несупроводжуваного багажу, вiдповiдно до наказу
Державної митної служби України вiд 08.10.99 N 645
"Про затвердження Порядку митного оформлення
несупроводжуваного багажу, що перемiщується
через митний кордон України", зареєстрованого
в Мiнiстерствi юстицiї України 29.10.99 за N 739/4032,
наказую:
1. Затвердити Порядок митного оформлення в Криворiзькiй митницi несупроводжуваного багажу, що перемiщується через митний кордон України (додається).
2. Вiддiлу неторгового обiгу (Шалiманов О. Х.), митному посту "Нiкополь" (Мар'янченко О. В.), вантажному вiддiлу (Коваленко С. А.) забезпечити виконання вимог цього Порядку iнспекторським складом митницi, який здiйснює митне оформлення несупроводжуваного багажу.
3. Канцелярiї (Мещерякова Т. О.) ознайомити з цим наказом причетних осiб.
4. Визнати такою, що втратила чиннiсть, Технологiчну схему митного оформлення несупроводжуваного багажу в Криворiзькiй митницi, затверджену начальником Криворiзької митницi 11.01.2000.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Криворiзької митницi Лукаша М. М.
Начальник Криворiзької митницi | В. Г. Василенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Криворiзької митницi вiд 28 травня 2001 р. N 91 |
|
Зареєстровано в Днiпропетровському обласному управлiннi юстицiї 19 червня 2001 р. за N 112/926 |
ПОРЯДОК
митного оформлення в Криворiзькiй митницi
несупроводжуваного багажу, що перемiщується
через митний кордон України
1. Загальнi положення
1.1. Порядок митного оформлення в Криворiзькiй митницi несупроводжуваного багажу, що перемiщується через митний кордон України (далi - Порядок), розроблено на пiдставi законодавчих актiв України, Митного кодексу України та iнших нормативно-правових актiв.
1.2. Порядок регламентує митне оформлення в Криворiзькiй митницi несупроводжуваного багажу (далi - НСБ), який належить громадянам України, iноземним громадянам та особам без громадянства, та взаємодiю посадових осiб митницi з сумiжними службами.
1.3. До НСБ належать предмети, що вiдправляються їх власником (або за його дорученням iншою фiзичною чи юридичною особою, далi - власник) i перетинають митний кордон України окремо вiд власника.
2. Термiни та визначення
У цьому Порядку нижченаведенi термiни застосовуються в такому значеннi:
тимчасова зона митного контролю - частина територiї, у межах якої митниця здiйснює митний контроль;
режим тимчасової зони митного контролю - порядок доступу й перебування в такiй зонi власникiв НСБ, якi уповноваженi пред'явити до такого контролю НСБ, а також порядок перемiщення НСБ за межi такої зони;
сумiжнi служби - державнi служби (iнспекцiї), якi контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного та iнших видiв контролю;
предмети - будь-якi предмети, що перемiщуються через митний кордон України;
перевiзник - власник предметiв або уповноважена ним особа, яка здiйснює безпосередньо перемiщення НСБ, у тому числi на договiрнiй основi, вiд мiсця вiдправлення до мiсця призначення;
транспортнi засоби - засоби залiзничного або автомобiльного транспорту, що прибувають на митну територiю України, тимчасово на нiй перебувають або вибувають з цiєї територiї та використовуються для перевезень НСБ;
товарно-транспортнi документи - документи, вiдповiдно до яких здiйснюється перемiщення транспортних засобiв, у тому числi документи, за якими здiйснюється перевезення до пункту пропуску (у разi вивезення предметiв) та вiд пункту пропуску до мiсця призначення (у разi ввезення предметiв);
товаросупровiднi документи - документи, що прямують разом з предметами й мiстять данi про предмети, що перемiщуються транспортним засобом. До основних товаросупровiдних документiв, зокрема, належать товарно-транспортна накладна, рахунок-фактура, вiдвантажувальна специфiкацiя, пакувальний лист тощо.
3. Мiсце проведення митного оформлення НСБ
3.1. Митне оформлення НСБ, що перемiщується через митний кордон України, здiйснюється у тимчасовiй зонi митного контролю вантажних районiв станцiй Апостолове, Кривий Рiг-Головний, Кривий Рiг-Захiдний, Нiкополь та П'ятихатки (далi - станцiї, якi розташованi в зонi дiяльностi Криворiзької митницi).
3.2. Перемiщення НСБ у тимчасову зону митного контролю та за її межi можливе тiльки з дозволу уповноваженої посадової особи Криворiзької митницi (далi - iнспектор митницi).
3.3. Не допускається перебування у тимчасовiй зонi митного контролю предметiв, митний контроль яких закiнчено.
4. Порядок проведення митного оформлення НСБ, який вивозиться (пересилається) громадянами з України за її межi
4.1. НСБ може вiдправити будь-яка фiзична особа.
4.2. Власники, якi оформляють вiдправлення НСБ, ознайомлюються в Криворiзькiй митницi з вимогами чинного законодавства України щодо митного оформлення НСБ. Про необхiднiсть ознайомлення з такими вимогами їх iнформують посадовi особи вантажних районiв (далi - ВР) станцiй, якi розташованi в зонi дiяльностi Криворiзької митницi, пiд час оформлення замовлення на вiдправку.
4.3. До митного огляду НСБ представляється завчасно з урахуванням графiка роботи Криворiзької митницi.
4.4. Iнспектор митницi перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї форми МД-4 (далi - МД-4) на вiдправку НСБ у трьох примiрниках.
4.5. Огляд НСБ проводиться iнспекторами митницi, на яких покладено обов'язки митного оформлення НСБ, у денний час доби в присутностi його власника та за наявностi поданих документiв на НСБ та документа, що посвiдчує особу.
Митний огляд НСБ, що прибуває в тимчасову зону дiяльностi Криворiзької митницi, проводиться одним або двома, а в разi надходження НСБ в Україну з так званих "країн ризику" - спiльно з iнспектором служби по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил iнспекторами митницi. Вiдповiдальнiсть за митне оформлення несе iнспектор митницi, який проводить таке оформлення та митний огляд i ставить на документах штамп "Пiд митним контролем" (далi - ПМК) та особисту номерну печатку (далi - ОНП). Iнший iнспектор спостерiгає за оглядом та порядком у тимчасовiй зонi митного контролю.
4.6. Якщо НСБ представлено для митного огляду в ящиках, на огляд запрошуються посадовi особи ВР (2 чоловiки). До їх функцiй входить розвантаження/завантаження ящика. Огляд проводиться з розпакуванням НСБ. Розпаковує та упаковує НСБ його власник. Пiд час митного огляду з застосуванням рентгенапарату НСБ може розпаковуватися вибiрково.
4.7. Пiд час проведення митного огляду НСБ, що надiйшов у контейнерi, разом з iнспектором митницi вiд служб ВР присутнi прийомоздавач контейнерного майданчика або укладач контейнерiв (якому надано такi ж повноваження) згiдно з Правилами перевезення вантажiв залiзничним транспортом (далi - Правила).
4.8. Пiсля того, як iнспектор митницi закiнчив митний огляд, а посадова особа ВР виконала всi процедури, якi передбаченi Правилами, контейнер пломбується iнспектором митницi. Власнику на руки видається один примiрник МД-4, а контейнер здається в накопичувач на контейнерному майданчику пiд пломбами iнспектора митницi та посадової особи ВР.
4.9. Пiсля цього власнику виписується квитанцiя форми МД-1 та розрахунково-товарний чек для сплати митного збору за оформлення НСБ. Пiсля сплати митного збору другий примiрник квитанцiї МД-1, завiрений ОНП iнспектора митницi, що проводив митне оформлення, видається на руки власнику.
4.10. Iнспектор митницi виписує провiзну вiдомiсть (далi - ПВ), в якiй зазначається мiсце призначення доставки НСБ, робиться вiдмiтка про строки його доставки в прикордонну митницю, кiлькiсть та номери митного забезпечення, накладеного на контейнер, та додає 2-й її примiрник до накладної СМГС. 1-й та 3-й примiрники ПВ передаються iнспектором митницi до вiддiлу контролю доставки вантажу (далi - КДВ), про що робиться запис в журналi реєстрацiї ПВ. Контроль за доставкою НСБ в прикордонну митницю здiйснює iнспектор вiддiлу КДВ.
4.11. Митне оформлення вважається завершеним за наявностi в графi 26 накладної СМГС вiдбиткiв штампа ПМК та ОНП iнспектора митницi, якi вiн ставить пiсля сплати митних платежiв та оформлення всiх iнших документiв на всiх примiрниках накладної СМГС.
4.12. Пiд час вiдправлення предметiв автотранспортом перевiзник пред'являє iнспектору митницi два примiрники МД-4 та опис предметiв, на якому пiсля митного огляду iнспектор митницi ставить штамп ПМК. Один примiрник МД-4 з ОНП iнспектора митницi, а також опис предметiв видається на руки перевiзнику. Другий примiрник МД-4 залишається в справах митницi. Митнi платежi сплачуються в порядку, наведеному в п. 4.9. Перевiзник подає митницi документи на транспортний засiб (далi - ТЗ), в яких робиться вiдмiтка про кiлькiсть та номери пломб, якими опломбовується ТЗ пiсля закiнчення завантаження предметiв та митного огляду. Якщо на ТЗ є контейнер, який накривається тентом, тент повинен бути непошкоджений, шнур, яким обтягується тент, - суцiльним та щiльно затягнутим.
4.13. Пiсля закiнчення митного огляду iнспектор митницi виписує ПВ, в якiй зазначається мiсце призначення доставки предметiв, робиться вiдмiтка про строки їх доставки в прикордонну митницю, кiлькiсть та номери пломб, накладених на ТЗ, та видає 1-й її примiрник на руки перевiзнику. 2-й та 3-й примiрники ПВ передаються iнспектором митницi до вiддiлу КДВ, про що робиться запис в журналi реєстрацiї ПВ. Контроль за доставкою предметiв у прикордонну митницю здiйснює iнспектор вiддiлу КДВ.
Перевiзник зобов'язується в п'ятиденний строк подати предмети та ПВ на прикордонну митницю, про що вiн розписується на зворотному боцi всiх примiрникiв ПВ.
5. Порядок проведення митного оформлення НСБ, який ввозиться (пересилається) громадянами в Україну з-за її меж
5.1. У разi надходження НСБ на адресу власника посадовi особи ВР iнформують їх згiдно з нормативними документами Мiнiстерства шляхiв сполучення.
5.2. Посадовi особи ВР, якi видають провiзнi документи, направляють власника НСБ в митницю для отримання консультацiї та подальшого проведення митного контролю. Власники, якi отримують НСБ, подають iнспектору митницi документи, якi пiдтверджують їх переселення або переселення їх вiдправника з країни вiдправлення на постiйне мiсце проживання в Україну:
- товаросупровiднi документи на отримання багажу;
- паспорт вiдправника з вiдмiткою про виписку з країни вiдправлення;
- (за потреби) адресний листок вибуття;
- ксерокопiї паспорта та (за потреби) адресного листка вибуття вiдправника;
- iншi документи, якi пiдтверджують проживання вiдправника за межами України та його переїзд на Україну на постiйне мiсце проживання,
про необхiднiсть подання яких вони ознайомлюються в Криворiзькiй митницi на консультацiї. Якщо таких документiв немає, НСБ, у вiдповiдностi з чинним законодавством, пiдлягає обкладенню митом, акцизним збором та податком на додану вартiсть (далi - ПДВ).
5.3. Вiдбитки штампа ПМК, якi iнспектор митницi ставить на примiрниках накладної СМГС N 2 та N 4, є пiдставою для подання контейнерiв посадовими особами ВР до мiсця проведення митного контролю.
5.4. Власник НСБ заповнює МД-4 в двох примiрниках.
5.5. Якщо НСБ, який надходить на адресу власника, у вiдповiдностi з чинним законодавством пiдлягає обкладенню митом, акцизним збором та ПДВ, власник, пiсля заповнення МД-4 та митного огляду, сплачує всi необхiднi платежi.
5.6. Митний огляд проводиться iнспектором митницi в присутностi власника в денний час доби з урахуванням графiка роботи Криворiзької митницi. Якщо митне забезпечення порушено, то огляд та облiк НСБ проводиться комiсiєю в складi iнспектора митницi та представникiв служб ВР та лiнiйного вiддiлення внутрiшнiх справ. Складається акт, в якому зазначається кiлькiсть предметiв та їх стан, пiсля чого власник та члени комiсiї розписуються в актi.
Митний огляд проводиться в тимчасовiй зонi митного контролю з розвантаженням контейнера.
Митний огляд НСБ, що прибуває в тимчасову зону дiяльностi Криворiзької митницi, проводиться за порядком, наведеним у п. 4.5 цього Порядку.
5.7. Митне оформлення вважається завершеним пiсля того, як iнспектор митницi ставить на всiх примiрниках накладної СМГС вiдбитки ОНП.
5.8. У випадку надходження багажу автотранспортом iнспектор митницi перевiряє цiлiснiсть пломб, шнура, тенту.
5.9. Якщо зауважень немає, iнспектор митницi проводить митний огляд та згiдно з чинними iнструкцiями та правилами нараховує митнi платежi.
5.10. Пiсля сплати платежiв iнспектор митницi закiнчує митне оформлення та ставить на МД-4 та товаросупровiдних документах ОНП.
6. Переадресування контейнера
6.1. У випадках, коли власник має бажання переадресувати НСБ, вiн подає заяву товарному касиру та начальнику пiдроздiлу, в якому оформляється НСБ (в товарних конторах станцiй, якi розташованi в зонi дiяльностi Криворiзької митницi).
6.2. Товарний касир виписує копiю накладної СМГС i оформляє новi провiзнi документи.
6.3. У копiї накладної СМГС iнспектор митницi ставить штамп ПМК та виписує провiзну вiдомiсть у митницю, в зону дiяльностi якої переадресовується НСБ.
6.4. НСБ вiдправляється пiд старим митним забезпеченням.
6.5. У разi необхiдностi НСБ перевантажується в iнший контейнер, пломбується пломбами iнспектора митницi та посадової особи ВР i повертається на адресу вiдправника або переадресовується.
7. Особливостi митного оформлення у разi надходження (вiдправлення) в НСБ предметiв, на якi необхiднi дозволи iнших органiв
7.1. У разi надходження в НСБ предметiв, на якi необхiднi дозволи iнших органiв, iнспектор митницi перевiряє подання таких дозволiв. В разi вiдсутностi дозволу предмети, на якi потрiбно вiдповiдний дозвiл, на пiдставi ст. ст. 86 та 89 Митного кодексу України приймаються на зберiгання до термiну, в який цей дозвiл буде представлено, але не довше доки розмiр складських митних зборiв не досягне вартостi цих предметiв.
7.2. Iнспектор митницi виписує квитанцiю форми МД-1, в якiй зазначається причина затримання предметiв.
7.3. На зворотному боцi квитанцiї МД-1 зазначаються ознаки предметiв, прийнятих на зберiгання, їх стан та оцiнка. Усi примiрники квитанцiї пiдписуються iнспектором митницi та власником предметiв. Другий примiрник квитанцiї видається на руки власнику.
7.4. Предмети, прийнятi на зберiгання iнспектором митницi, який оформляє НСБ, передаються ним iнспектору господарсько-експлуатацiйного вiддiлу (далi - ГЕВ). Iнспектор ГЕВ приймає предмети на зберiгання, про що робиться вiдмiтка в першому та третьому примiрниках квитанцiї МД-1. Перший примiрник квитанцiї МД-1 залишається у iнспектора ГЕВ, а третiй - у книжцi iнспектора НСБ.
7.5. Для отримання предметiв, якi зберiгаються в митницi, власник пред'являє iнспектору НСБ дозвiл вiдповiдного органу, а iнспектору ГЕВ - свiй примiрник квитанцiї МД-1.
7.6. Якщо за перебування предметiв на зберiганнi необхiдно сплатити митний збiр, власник сплачує такий збiр.
8. Особливостi митного оформлення у разi встановлення порушення митних правил
8.1. У разi встановлення порушення митних правил або ознак контрабанди iнспектор митницi зупиняє оформлення предметiв, бере пояснення, складає протокол про порушення митних правил за встановленою формою i разом з доповiдною запискою направляє документи у службу по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил.
9. Заключнi положення
9.1. Пiсля проведення митного оформлення НСБ iнспектор митницi реєструє МД-4 в журналах реєстрацiї, якi заведенi за номенклатурою справ Криворiзької митницi.
9.2. Оформленi МД-4 зберiгаються в папках-накопичувачах згiдно з нумерацiєю за реєстром.
9.3. Передача оформлених у митному вiдношеннi МД-4 та iнших документiв до архiву здiйснюється iнспектором митницi за порядком, встановленим у Криворiзькiй митницi.
Начальник вiддiлу неторгового обiгу | О. Х. Шалiманов |