МIНIСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
УГОДА
мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про взаємодiю пiд час експлуатацiї магiстральних нафтопродуктопроводiв
Угоду ратифiковано Законом N 820-XIV вiд 02.07.99
Уряд України i Уряд Росiйської Федерацiї, що далi iменуються Сторонами,
беручи до уваги, що магiстральнi нафтопродуктопроводи Самара-Захiдний напрямок i Грозний-Армавiр-Трудова, що проходять по територiї України, а також виробничо-технологiчний зв'язок на них є невiд'ємною технологiчною частиною єдиної системи реальних нафтопродуктопроводiв (трубопроводiв) для постачання нафтопродуктiв споживачам Сторiн,
враховуючи, що цi трубопроводи забезпечують взаємопов'язану роботу групи нафтопереробних заводiв Росiйської Федерацiї i Республiки Бiлорусь,
враховуючи, що цими трубопроводами здiйснюється транспортування нафтопродуктiв споживачам України i третiх країн,
домовилися про таке:
Стаття 1
Магiстральнi нафтопродуктопроводи Самара-Захiдний напрямок i Грозний-Армавiр-Трудова, що проходять по територiї України, а також виробничо-технологiчний зв'язок на них (далi - об'єкти нафтопродуктопроводiв) експлуатуються пiдприємствами акцiонерної компанiї "Транснафтопродукт" Росiйської Федерацiї. Пiд час виконання своїх функцiй з експлуатацiї зазначенi пiдприємства керуються законодавством України.
Стаття 2
Експлуатацiя об'єктiв нафтопродуктопроводiв здiйснюється iз збереженням дiючих схем управлiння.
Стаття 3
Перекачка нафтопродуктiв трубопроводами споживачам України здiйснюється на основi договорiв (контрактiв) на їх транспортування, укладених з акцiонерною компанiєю "Транснафтопродукт".
Стаття 4
Транзит нафтопродуктiв трубопроводом Самара-Захiдний напрямок, що проходить по територiї України, здiйснюється на основi договорiв (контрактiв) про їх транспортування, якi укладаються мiж покупцями чи продавцями i акцiонерною компанiєю "Транснафтопродукт".
Митне оформлення транзитних поставок здiйснюється згiдно з нацiональним законодавством Сторiн.
На нафтопродукти, що перекачуються по територiї України i потiм перевантажуються на залiзницю для транспортування у третi країни, мито не накладається.
Плату Українськiй Сторонi за транзитну перекачку нафтопродуктiв по територiї України здiйснює акцiонерна компанiя "Транснафтопродукт" згiдно з укладеним договором з господарюючим суб'єктом Державного комiтету нафтової, газової та нафтопереробної промисловостi України.
Стаття 5
Росiйська Сторона доручає акцiонернiй компанiї "Транснафтопродукт" проводити експлуатацiю об'єктiв нафтопродуктопроводiв iз здiйсненням всiх необхiдних органiзацiйних, технiчних i екологiчних заходiв, що забезпечують безпеку їх функцiонування
Стаття 6
Дiяльнiсть господарюючих суб'єктiв Росiйської Федерацiї, що експлуатують об'єкти нафтопродуктопроводiв на територiї України, регламентується чинним законодавством України.
Стаття 7
Проведення дiагностики i робiт по очищенню внутрiшньої порожнини трубопроводiв, а також лiквiдацiя наслiдкiв стихiйного лиха, пожеж, аварiй, пошкоджень на об'єктах нафтопродуктопроводiв здiйснюється Стороною, що експлуатує нафтопродуктопровод.
Для якнайшвидшого подолання наслiдкiв цих обставин i виконання зазначених робiт Сторони надають право спецiальним аварiйно-вiдновлювальним пiдроздiлам об'єктiв нафтопродуктопроводiв Сторiн безперешкодно ввозити та (або) вивозити на територiю зацiкавленої Сторони необхiдне обладнання та матерiали згiдно з табелем технiчного оснащення цих пiдроздiлiв.
На майно, що тимчасово ввозиться на територiю однiєї з Сторiн на перiод до одного року для подолання наслiдкiв аварiй та проведення планово-ремонтних робiт на об'єктах нафтопродуктопроводiв, не накладається мито i iншi податки згiдно з законодавством Сторiн.
Стаття 8
У разi заподiяння шкоди навколишньому природному середовищу в результатi порушення технологiї експлуатацiї чи аварiй на об'єктах нафтопродуктопроводiв, що виникли з вини обслуговуючого персоналу чи вiдмови обладнання, Росiйська Сторона доручає акцiонернiй компанiї "Транснафтопродукт" повнiстю вiдшкодовувати Українськiй Сторонi збитки згiдно з чинним законодавством України.
Стаття 9
Сторони дiйшли до згоди вирiшувати всi спiрнi питання, якi можуть виникнути в перiод дiї Угоди, шляхом переговорiв та консультацiй.
Стаття 10
Змiни i доповнення до даної Угоди можуть вноситися лише письмово. Дiйсними є тiльки тi змiни i доповнення, якi прийнятi за взаємною згодою Сторiн.
Стаття 11
Ця Угода набирає чинностi з дати її пiдписання i буде дiяти до закiнчення 6 мiсяцiв з дня, коли одна з Сторiн сповiстить iншу Сторону в письмовiй формi про свiй намiр припинити дiю Угоди.
Укладено в м.Києвi 8 лютого 1995 року, в двох примiрниках, кожен українською i росiйською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України | За Уряд Росiйської Федерацiї |
(пiдпис) | (пiдпис) |