ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБIЛЬНИХ ДОРIГ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.03.2003 | N 92 |
---|
Про затвердження Порядку оформлення погодження
проїзду великогабаритних та (або) великовагових
транспортних засобiв автомобiльними дорогами
України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 3 червня 2003 р. за N 430/7751 |
З метою впорядкування процедури
оформлення погодження проїзду великогабаритних
та (або) великовагових транспортних засобiв
автомобiльними дорогами загального
користування, наказую:
1. Затвердити Порядок оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами України.
2. Юридичному вiддiлу здiйснити в установленому порядку реєстрацiю Порядку оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами України в Мiнiстерствi юстицiї України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Укравтодору Гнатенка Г.Ф.
Голова | В.Ф.Демiшкан |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної служби автомобiльних дорiг України 06.03.2003 N 92 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 3 червня 2003 р. за N 430/7751 |
ПОРЯДОК
оформлення погодження проїзду великогабаритних
та (або) великовагових транспортних засобiв
автомобiльними дорогами України
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами України. Порядок розроблено вiдповiдно до вимог постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 лютого 1993 року N 83 "Про Порядок збору та використання коштiв для фiнансування витрат, пов'язаних з будiвництвом, реконструкцiєю, ремонтом i утриманням автомобiльних дорiг загального користування", вiд 18 сiчня 2001 року N 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами, вулицями та залiзничними переїздами" та Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 жовтня 2001 року N 1306.
1.2. Метою впровадження Порядку є:
- збереження автомобiльних дорiг, вулиць та залiзничних переїздiв при проїздi транспортних засобiв, ваговi або габаритнi параметри яких перевищують нормативнi;
- недопущення руйнування дорiг транспортними засобами;
- компенсацiя збиткiв за проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобiв шляхом установлення плати за проїзд.
1.3. У цьому Порядку наведенi нижче термiни вживаються в такому значеннi:
- автомобiльний транспортний засiб - транспортний засiб ( далi - ТЗ), за допомогою якого здiйснюється перевезення пасажирiв i вантажiв автомобiльними дорогами чи виконання спецiальних робочих функцiй, який складається з автомобiля (автомобiлiв) та (або) тягача (тягачiв), та (або) напiвпричепа (напiвпричепiв), та (або ) причепа (причепiв);
- великогабаритний та (або) великоваговий транспортний засiб ( далi - ВТЗ) - транспортний засiб, габарити та (або) максимальна маса або осьова маса якого перевищують хоча б один з параметрiв, зазначених у пунктi 22.5 Правил дорожнього руху;
- вантаж - усi предмети з моменту їх прийняття для перевезень до видачi одержувачу;
- дорожнi органiзацiї - органiзацiї та пiдприємства дорожньої галузi, що належать до сфери управлiння Державної служби автомобiльних дорiг України (Укравтодор) i вповноваженi здiйснювати визначення маршрутiв руху великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв та проводити оформлення i видачу погодження;
- замовник (перевiзник) - юридична або фiзична особа, яка замовляє погодження на проїзд та надає послуги з перевезення пасажирiв та (або) вантажiв великогабаритним та (або) великоваговим транспортним засобом;
- маршрут руху - шлях проходження транспортного засобу мiж визначеними пунктами (далi - маршрут);
- iндивiдуальний проект перевезення - спецiальний проект навантаження, розташування та крiплення вантажу на транспортному засобi в залежностi вiд особливостей маршруту при перевезеннi небезпечних, великовагових та (або) великогабаритних вантажiв, якi потребують надiйного крiплення.
2. Порядок оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв
2.1. Маршрут визначається, виходячи з габаритних та вагових параметрiв ВТЗ та вiдповiдно до несучої здатностi автомобiльних дорiг та мостiв.
У разi, коли маршрут проїзду великогабаритних та великовагових засобiв проходить по автомобiльних дорогах загального користування кiлькох областей або хоча б однiєї областi та Автономної Республiки Крим, перевiзник зобов'язаний погодити його з Державною службою автомобiльних дорiг України "Укравтодор" або уповноваженими нею дорожнiми органiзацiями, що входять до сфери управлiння (далi - дорожнi органiзацiї).
Якщо маршрут не виходить за межi однiєї областi чи Автономної Республiки Крим, вiн погоджується з вiдповiдною органiзацiєю, уповноваженою Укравтодором в областi чи в Автономнiй Республiцi Крим.
2.2. При оформленнi погодження проїзду ВТЗ (додаток 2) назва дорiг державного значення (магiстральних та регiональних), якими проходить маршрут руху, наводиться згiдно з класифiкацiєю, яка затверджена постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 квiтня 1998 року N 455 "Про класифiкацiю автомобiльних дорiг та перелiк автомобiльних дорiг України державного значення", назва автомобiльних дорiг мiсцевого значення (територiальних, районних та сiльських) наводиться у вiдповiдностi до пункту 4 вказаної постанови.
2.3. Для отримання погодження проїзду ВТЗ замовник подає до Укравтодору або до уповноважених ним дорожнiх органiзацiй, що належать до сфери його управлiння, оформлений належним чином лист-заявку (додаток 1).
2.4. На пiдставi розгляду листа-заявки дорожня органiзацiя виконує роботи, якi передбачають:
- визначення та аналiз технiчних параметрiв транспортних засобiв;
- вивчення варiантiв маршруту проїзду, технiчних характеристик штучних споруд тощо;
- розрахунок плати за проїзд;
- розрахунок (згiдно з пунктом 13 постанови КМУ вiд 18 сiчня 2001 року N 30 додаткових витрат за спецiальнi обстеження та (або) випробування будiвель, споруд i мереж на маршрутi та у разi потреби - укрiплення штучних споруд та експертну оцiнку пропускної спроможностi автомобiльних дорiг та штучних споруд на них;
- видачу замовнику погодження проїзду ВТЗ (додаток 2) для отримання в органах ДАI дозволу на проїзд великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами України пiсля отримання вказаної в розрахунку плати за проїзд на розрахунковий рахунок органiзацiї, що здiйснює погодження.
2.5. Погодження проїзду ВТЗ дорожньою органiзацiєю здiйснюється на пiдставi вивчення маршруту руху та експертної його оцiнки у термiн не пiзнiше 10 днiв пiсля оплати за проїзд.
2.6. Заявки на проїзд ВТЗ в екстреному порядку (лiквiдацiя наслiдкiв надзвичайних ситуацiй, аварiй тощо) розглядаються поза чергою.
2.7. Якщо маршрут проїзду ВТЗ неможливо визначити або для його руху необхiднi додаткове обстеження маршруту i розробка спецiального проекту, дорожня органiзацiя, яка розглядає заявку, повинна письмово проiнформувати про це заявника.
2.8. У тому разi, коли ваговi та (або) габаритнi параметри транспортних засобiв такi, що при виборi маршруту потребують обстеження та випробування штучних споруд, а також розробки i виконання заходiв для їх посилення, термiн погодження збiльшується на термiн проведення спецiалiзованих робiт. План спецiалiзованих робiт узгоджується з замовником.
2.9. Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 60 тонн, власник автомобiльних дорiг чи вулиць або уповноважена ним органiзацiя, яка вiдповiдає за їх експлуатацiйне утримання, приймає рiшення про проведення (за рахунок замовника) спецiального обстеження та (або) випробування будiвель, споруд i мереж на маршрутi та у разi потреби про укрiплення штучних споруд спецiалiзованими органiзацiями, якi мають вiдповiдну лiцензiю на його проведення.
2.10. При виконаннi мiжнародних перевезень оформлення погодження проїзду ВТЗ по територiї України (при в'їздi) власниковi ТЗ здiйснюється Державною службою автомобiльних дорiг України (Укравтодор) або уповноваженими нею дорожнiми органiзацiями, що належать до сфери її управлiння згiдно з пунктом 2 цього Порядку.
2.11. Якщо маршрут проходить вулицями або дорогами населених пунктiв, перевiзник погоджує його з власниками автомобiльних дорiг, вулиць та залiзничних переїздiв або уповноваженими ними органiзацiями, якi вiдповiдають за експлуатацiйне утримання цих дорiг, вулиць та залiзничних переїздiв. Власник або уповноваженi органiзацiї при погодженнi вказують назви вулиць та дорiг, по яких буде здiйснюватися перевезення в межах населеного пункту, з обов'язковим зазначенням в'їзду та виїзду з мiст чи iнших населених пунктiв.
2.12. У тому разi, коли висота великогабаритного транспортного засобу з вантажем або без нього вiд поверхнi дороги перевищує 4,5 метра, замовник додатково погоджує маршрут з вiдповiдними службами електротранспорту, електромережi, електрифiкацiї, електрозв'язку, мостового господарства.
2.13. Для визначення маси транспортних засобiв та їх осьових навантажень повиннi застосовуватися ваги для зважування у русi класiв точностi 0,5 або 1,0, якi занесенi до Державного реєстру засобiв вимiрювальної технiки, допущених до застосування в Українi, або такi, що пройшли державну метрологiчну атестацiю i повiрку в територiальних органах Держстандарту.
Пiд час визначення маси транспортних засобiв та їх осьових навантажень одноразовим зважуванням з результату зважування необхiдно вiднiмати абсолютне значення допустимої похибки ваг, що застосовувались для зважування.
Допустиме максимальне перевищення показникiв похибки мас автотранспортних засобiв має становити при зважуваннi:
- не бiльше ±0,5% для загальної маси (але не бiльше 340 кг);
- не бiльше ±1,0% для навантаження на вiсь (але не бiльше 150 кг).
У разi виникнення спiрних питань проводиться повторне зважування.
За вiдсутностi можливостi зважування великовагового транспортного засобу вага ВТЗ визначається, як сума ваги вiдповiдно до паспортних даних заводу-виробника ТЗ та маси вантажу.
2.14. Загальна похибка вимiрювання габаритiв не повинна перевищувати:
±30 мм - для висоти; ±30 мм - для ширини; ±100 мм - для довжини.
Для проведення вимiрювання транспортний засiб установлюється на опорну поверхню, яка повинна мати рiвне i тверде покриття.
Тиск повiтря в шинах транспортного засобу повинен вiдповiдати вимогам, викладеним у керiвництвi з експлуатацiї.
При проведеннi вимiрювання застосовуються такi засоби вимiрювань:
- металевi рулетки з довжиною шкали - 5, 10, 20, 30 м;
- металевi телескопiчнi рейки (унiверсальнi пристрої) з довжиною шкали до - 5,5 м;
- металева лiнiйка з межею вимiрювань - 1000 мм;
- висок прямовисний.
Засоби вимiрювання габаритiв ВТЗ, повиннi мати свiдоцтва або тавро (клеймо) про метрологiчну атестацiю або повiрку, якi проведенi територiальними органами Держстандарту (крiм виска прямовисного).
2.15. У разi виявлення працiвниками Державтоiнспекцiї МВС України порушення перевiзником Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобiв автомобiльними дорогами, вулицями та залiзничними переїздами, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 сiчня 2001 року N 30, або параметрiв, зазначених у пунктi 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 жовтня 2001 року N 1306, оформлення i видача погодження здiйснюються згiдно з пунктами 2.1 - 2.12 цього Порядку.
2.16. Дорожнi органiзацiї, якi здiйснюють оформлення погодження проїзду ВТЗ, ведуть журнали реєстрацiї оформлення та видачi погоджень проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв (додаток 3).
3. Визначення термiну дiї погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв
3.1. Кiлькiсть проїздiв за визначеним маршрутом та їх термiн указується в погодженнi. Термiн дiї погодження на одноразовий проїзд великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв установлюється згiдно з таблицями 1 та 2 цього Порядку та визначається в залежностi вiд протяжностi маршруту перевезення, технiчних характеристик ТЗ (загальної маси з вантажем).
Таблиця 1 |
Термiн дiї погодження проїзду великовагових транспортних засобiв
N з/п |
Протяжнiсть маршруту, км | Загальна маса ТЗ, т | Термiн дiї погодження на одноразовий проїзд, дiб |
1 | До 100 | 38 - 60 | 2 |
60 - 100 | 3 | ||
понад 100 | 4 | ||
2 | 100 - 300 | 38 - 60 | 3 |
60 - 100 | 4 | ||
понад 100 | 5 | ||
3 | 300 - 700 | 38 - 60 | 4 |
60 - 100 | 6 | ||
понад 100 | 8 | ||
4 | Понад 700 | 38 - 60 | 5 |
60 - 100 | 7 | ||
понад 100 | 10 |
Таблиця 2 |
Термiн дiї погодження проїзду великогабаритних транспортних засобiв
N з/п |
Протяжнiсть маршруту, км | Габаритнi розмiри ВТЗ, м | Термiн дiї погодження на одноразовий проїзд, дiб |
1 | до 700 | ширина вiд 2,65 до 3,5 | 4 |
понад 700 | висота 4,0 до 4,5 | 6 | |
довжина вiд 20 до 24 | |||
2 | до 700 | ширина вiд 3,5 до 4 | 6 |
понад 700 | висота 4,5 до 5,0 | 8 | |
довжина вiд 24 до 30 | |||
3 | до 700 | ширина понад 4 | 7 |
понад 700 | висота понад 5 | 10 | |
довжина понад 30 |
3.2. У випадку перевищення осьового навантаження, при загальнiй масi ТЗ менше 38 т, термiн дiї дозволу приймається як для ТЗ загальною масою 38-60 т.
3.3. Термiн дiї погодження проїзду великогабаритного транспортного засобу з вантажем та без нього, при загальнiй масi до 38 т, визначається як для великовагового автопоїзда загальною масою 38 т.
3.4. Термiн дiї погодження наведено для одноразового проїзду без урахування вихiдних та святкових днiв i термiну оформлення дозволу в Державтоiнспекцiї.
3.5. У разi здiйснення постiйних проїздiв за одним маршрутом тим самим транспортним засобом погодження може оформлятися та видаватися на кiлька проїздiв, але не бiльше нiж на три мiсяцi.
3.6. За наявностi у замовника iндивiдуального проекту перевезення ВТЗ термiн дiї погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових ТЗ надається вiдповiдно до цього проекту (але не бiльше 3-х мiсяцiв).
3.7. При затримцi чи вiдмiнi перевезення з будь-якої причини (погоднi умови, поломка транспортного засобу тощо) перевiзник повинен повiдомити про це органiзацiю, що здiйснила погодження проїзду, та Державтоiнспекцiю, що видала дозвiл на проїзд ВТЗ, до закiнчення термiну дiї погодження (дозволу) та уточнити перенесення, подовження або вiдмiну проїзду. В iншому разi перевезення вважається здiйсненим, плата за проїзд не повертається.
3.8. У разi вiдмови замовника вiд перевезення справлена плата за проїзд ВТЗ може бути повернена замовнику тiльки пiсля його офiцiйного звернення до дорожньої органiзацiї, яка видала погодження проїзду, разом iз пiдтвердженням ДАI про те, що дозвiл на пiдставi отриманого погодження не видавався або був повернутий у зв'язку з вiдмовою замовника.
Начальник управлiння автомобiльних дорiг | В.О.Сухоносов |
ПОГОДЖЕНО: | |
Заступник Мiнiстра внутрiшнiх справ України | В. I. Варенко |
Заступник Голови Держпiдприємництва | В. П. Загороднiй |
Заступник Голови Держспоживстандарту | Л. С. Школьник |
Додаток 1 до пункту 2.3 Порядку |
З Р А З О К | Начальнику _________________ |
ЛИСТ-ЗАЯВКА N ___ |
|
---|---|
"___" _______ 200__ р. | |
Прошу погодити проїзд великогабаритного та (або) великовагового транспортного засобу автодорогами загального користування України за маршрутом: |
|
1. Марка, модель та реєстрацiйний номер транспортного засобу: |
- тягач, одиночний транспортний засiб |
- причiп, напiвпричiп |
2. Належнiсть транспортного засобу | ||
(найменування та адреса органiзацiї) | ||
Телефон |
Iдентифiкацiйний номер |
Свiдоцтво платника ПДВ N |
Рахунок N | Назва банку |
МФО | Iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ |
3. Кiлькiсть рейсiв | ||
4. Схема автопоїзда |
Вiдстань мiж осями, м: Осьовi навантаження, т |
|<-->|<-->|<-->|<-->|<-->|<-->|<-->| ____ ____ ____ ____ ____ ____ ____ ____ |
Габаритнi розмiри, м: Довжина | Висота | Ширина |
Загальна вага транспортного засобу з вантажем | т | ||
Без вантажу (якщо повертається наднормативним) | т | ||
Без вантажу | т | ||
Найбiльше навантаження на вiсь | т | ||
Кiлькiсть шин на строєних осях (одиничнi чи подвiйнi) |
5. Вантаж: | ||
(назва, власник, маса за транспортними документами) |
6. Термiн руху з "___" _____________
200___ року Дата оформлення "___" _____________ 200___ року |
Пiдпис | ||||
(прiзвище, iм'я, по батьковi) |
Начальник управлiння автомобiльних дорiг | О.В.Сухоносов |
Додаток 2 до пункту 2.2 Порядку |
З Р А З О К |
|
||||
Вих. N _______ вiд ________________ 200___ р. |
|||||
Погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобiв |
|||||
---|---|---|---|---|---|
Можливiсть проїзду великогабаритного i великовагового транспортного засобу для перевезення: |
|||||
по маршруту: |
розглянута. | |
Дозволяється проїзд наступних транспортних засобiв |
N п/п | Склад автопоїзда | К-ть рей- сiв |
Габарити (м) | Загальна маса (т) |
Максимальне навантаження
на вiсь (т) |
||
Дов | Шир | Вис | |||||
1 | КрАЗ-256 ЧМЗАП-8386 | ||||||
Проїзд туди | 4 | 18,6 | 3,20 | 2,80 | 24,20 | 4,60 | |
Проїзд назад | 4 | 18,6 | 3,20 | 2,80 | 36,00 | 7,80 |
Схема автопроїзду (R.N 4219 ДНР/15336 АА): |
4.1: 1.4: 4.1: 1.4: 1.2: :<------>:<------>:<------>:<------>:<------>: 4.20 4.60 4.60 4.20 3.30 3.30 ---- ---- ---- ---- ---- ---- 4.30 5.60 5.60 7.60 6.30 6.30 |
Особливi умови
перевезень: |
При русi транспортного
засобу по дiлянках маршруту, що не вiдносяться до
дорiг загального користування, необхiдне
додаткове погодження з їх власниками. |
Керiвник органiзацiї, що оформила погодження | ||||
(П.I.Б.) | (пiдпис) |
Начальник управлiння автомобiльних дорiг | О.В.Сухоносов |
Додаток 3 до пункту 2.16 Порядку |
З Р А З О К
Журнал
реєстрацiї оформлення та видачi погоджень
проїзду великогабаритних та (або) великовагових
транспортних засобiв
N з/п |
Назва органiзацiї, яка
здiйснює перевезення (адреса, тел., П. I. Б.) |
Маршрут руху | Параметри ВТЗ | Розмiр плати |
Дата | Термiн дiї погод- жень |
При- мiтки |
|||||
Оплати проїзду | Видачi погоджень та номер | |||||||||||
загальна маса, т | довжина, м |
ширина, м |
висота, м |
максимальне навантаження на
вiсь, т |
||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Начальник управлiння автомобiльних дорiг | О.В.Сухоносов |