СПIЛЬНА ЗАЯВА
з питань економiчних вiдносин мiж Урядом України i Урядом Iталiйської Республiки
1. Уряд України i Уряд Iталiйської Республiки висловлюють намiр розвивати дiлове i рiзнобiчне економiчне спiвробiтництво, якому обидвi Сторони надають особливого значення, розглядаючи його як фактор розвитку i полiтичної стабiльностi.
У межах такого спiвробiтництва Iталiя готова зробити конкретний внесок у проведення економiчних реформ Україною, у перехiд її до ринкових вiдносин i бiльшої iнтеграцiї у свiтову економiку.
2. Обидвi Сторони iз задоволенням вiдзначають перспективи вступу найближчим часом України до Мiжнародного валютного фонду i до Мiжнародного банку. Вони впевненi, що це буде сприяти початку реалiзацiї програми пiдтримки економiчних реформ, що вiдбуваються, з боку цих органiзацiй.
3. Сторони висловили задоволення угодами, досягнутими на зустрiчi Великої сiмки i в рамках Паризького клубу з проблеми заборгованостi колишнього СРСР.
Обидва Уряди, з метою нормального та плiдного розвитку двостороннiх фiнансових вiдносин, визнають важливiсть прийняття необхiдних заходiв, що входять до їх компетенцiї, по забезпеченню встановленого порядку виконання взаємних фiнансових зобов'язань, в тому числi i у випадках, коли вони не забезпеченi урядовими гарантiями.
Обидвi Сторони вивчать можливiсть створення робочої групи з розглядання спiрних питань, що виникатимуть.
4. Економiчне спiвробiтництво мiж Україною i Iталiєю стане складовою частиною дiяльностi по сприянню реформам в Українi, узгодженим на мiжнародному рiвнi в рамках групи семи найбiльш розвинутих промислових країн. Ця дiяльнiсть буде спрямована на надання пiдтримки економiчним реформам, узгодженим з Мiжнародним валютним фондом.
5. Кожна iз Сторiн надає особливого значення розвитку економiчного спiвробiтництва у спiльних iнтересах. З цiєю метою Сторони сприятимуть усiм формам спiвробiтництва мiж вiдповiдними пiдприємствами i органiзацiями i докладуть усiх зусиль у нормативному планi, щоб створити найбiльш сприятливi правовi та економiчнi умови для змiцнення i розвитку таких контактiв вiдповiдно до принципiв ринкової економiки.
Сторони погодились, що двостороннє економiчне спiвробiтництво має охоплювати такi прiоритетнi галузi:
- виробництво, переробка, зберiгання i розподiл сiльськогосподарської продукцiї;
- легка промисловiсть;
- чорна металургiя;
- енергетика;
- транспорт i телекомунiкацiї;
- охорона здоров'я;
- конверсiя воєнної промисловостi;
- науково-технiчне спiвробiтництво;
- захист навколишнього середовища.
6. Уряд Iталiї внесе на затвердження своїх компетентних органiв питання про надання Українi на 1992 рiк кредиту на суму 250 мiльярдiв iталiйських лiр для реалiзацiї проектiв у галузях, перелiчених у попередньому параграфi, якi пiдлягають узгодженню в рамках дiяльностi спiльної робочої групи.
У зв'язку з цим назрiла необхiднiсть укладення мiжурядової Угоди i Мiжбанкiвської Угоди з гарантiєю Уряду України i визначеного для цього банку.
7. З метою розвитку вiдносин Сторони вважають за необхiдне покращити мiж собою зв'язок у галузi транспорту (залiзничного, повiтряного, морського та дорожнього), телекомунiкацiй та передачi енергiї.
Це спiвробiтництво буде розвиватись у рамках мiжнародних органiзацiй, Європейської Енергетичної Хартiї та Центральноєвропейської iнiцiативи з метою спiльного розвитку проектiв в галузi iнфраструктури, необхiдних для бiльшої взаємної iнтеграцiї.
8. З метою сприяння переходу до форм найбiльш передового спiвробiтництва Сторони розпочнуть переговори по розробцi i укладенню рамкової Угоди про розвиток спiвробiтництва в галузi економiки, промисловостi, науки i технiки, а також Угоди про стимулювання i захист iнвестицiй, про запобiгання подвiйного оподаткування доходiв.
Цi заходи спрямованi на полегшення припливу приватних капiталiв для iнвестицiй, метою яких буде подальший розвиток значних виробничих можливостей України. У цьому контекстi нещодавнє ухвалення парламентом України Закону про iноземнi iнвестицiї отримало позитивну оцiнку з iталiйської сторони.
9. Розумiючи труднощi, пов'язанi з переходом української економiки на ринковi вiдносини, Сторони узгодять заходи технiчної допомоги, яку зможе надати Iталiйська Республiка для полегшення складного перехiдного етапу. З цiєю метою Iталiйська Республiка готова надати свої розвинутi можливостi в галузi середнiх та малих пiдприємств.
Фiнансування цiєї допомоги може бути забезпечено згiдно з законом Iталiйської Республiки про допомогу країнам Центральної та Схiдної Європи, а також у рамках iнiцiатив Європейського спiвтовариства у цьому напрямку.
10. Усвiдомлюючи зростаюче значення на нинiшньому етапi розвитку мiжнародного економiчного спiвробiтництва, Сторони будуть сприяти встановленню тiсних вiдносин у галузi науки i захисту навколишнього середовища. У цьому зв'язку буде вивчено питання про необхiднiсть укладення Угоди по науковому i технiчному спiвробiтництву.
Будуть також встановленi контакти з питань спiвробiтництва у галузi навколишнього середовища i, зокрема, у галузi безпеки ядерних електростанцiй.
11. Iталiйська Республiка також готова розширити гуманiтарну допомогу у рамках Закону про надання допомоги країнам Центральної i Схiдної Європи для вирiшення проблем, пов'язаних з аварiями на ядерних установках.
12. Для реалiзацiї завдань, зазначених у цiй Заявi, Сторони iнтенсифiкують офiцiйнi контакти як на полiтичному, так i на технiчному рiвнi.
ВЧИНЕНО у Римi 15 квiтня 1992 року українською, iталiйською та росiйською мовами, причому три тексти мають однакову силу.
При цьому останнiй текст є контрольний.
За Уряд України | За Уряд Iталiйської Республiки |
(пiдпис) | (пiдпис) |