МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.07.2003 | N 530 |
---|
Про внесення змiн та доповнень до Правил
перевезень пасажирiв, багажу, вантажобагажу та
пошти залiзничним транспортом України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 липня 2003 р. за N 637/7958 |
Вiдповiдно до Закону
України "Про залiзничний транспорт" та
Порядку обслуговування громадян залiзничним
транспортом, затвердженого постановою Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 19 березня 1997 року N 252, та з
метою полiпшення обслуговування громадян при
користуваннi залiзничним транспортом наказую:
1. Унести змiни та доповнення до Правил перевезень пасажирiв, багажу, вантажобагажу та пошти залiзничним транспортом України, затверджених наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 28 липня 1998 року N 297 i зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 1 жовтня 1998 року за N 620/3060 (iз змiнами i доповненнями), що додаються.
2. Державнiй адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України (Федюшин Ю.М.):
2.1. Забезпечити подання цього наказу в установленому порядку до Мiнiстерства юстицiї України для державної реєстрацiї.
2.2. Довести наказ до вiдома всiх причетних працiвникiв залiзниць, органiзувати вивчення та виконання вимог цього наказу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Державного секретаря А.Ф.Демиденка.
Мiнiстр | Г.М.Кiрпа |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства транспорту України 14.07.2003 N 530 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 липня 2003 р. за N 637/7958 |
ЗМIНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до Правил перевезень пасажирiв, багажу,
вантажобагажу та пошти залiзничним транспортом
України
1. У пiдроздiлi 1.8 роздiлу 1:
перед термiном "Бiзнес-купе" додати термiн:
"Автомобiлевоз - вагон спецiальної конструкцiї з обладнанням для перевезення легкових автомобiлiв, включений до складу пасажирського поїзда";
визначення термiна "Вагони пасажирськi" пiсля слова "лабораторiї" доповнити словом "автомобiлевози".
2. У пунктi 2.2.2:
абзац другий пiсля слiв "свiдоцтво про народження" доповнити словами "чи iншого документа з фотокарткою";
абзац третiй доповнити текстом:
"За наявностi у списку осiб, що мають право на пiльги, зазначаються статус особи та номер посвiдчення.
Вiдповiднiсть запису у списках щодо посвiдчень фактичним даним оригiналу посвiдчення перевiряється квитковим касиром, що здiйснює оформлення проїзних документiв.
Два примiрники списку завiряються штампом (печаткою) квиткової каси, проставляється дата оформлення, вказується прiзвище квиткового касира та ставиться пiдпис.
Перший примiрник списку вручається керiвнику групи для здiйснення посадки на поїзд, другий - залишається у касi й додається до звiту".
3. В абзацi другому пункту 2.2.9 перше речення вилучити.
4. У пунктi 2.2.24 друге речення вилучити.
5. У пунктi 2.9.1 абзац другий вилучити.
6. Пункт 2.12.2 доповнити новим абзацом такого змiсту:
"При пред'явленнi групових проїзних документiв, оформлених за списком, провiднику надається завiрений квитковою касою примiрник списку та посвiдчення особи (для пiльгових категорiй - посвiдчення, що дає право на пiльгу)".
7. У пунктi 2.13.1 слова "за винятком проїзних документiв з пересадкою та проїзних документiв пасажирiв, якi заявили, що бажають зробити зупинку на шляху прямування поїзда" вилучити.
8. Пункт 3.1.6 доповнити абзацом другим такого змiсту: "Перевезення велосипедiв у примiському сполученнi здiйснюється у тамбурi поїзда або видiлених для цього мiсцях iз оплатою перевезення вiдповiдно до пункту 6.2.5".
9. У роздiлi 5:
пiдроздiл 5.1 доповнити новим пунктом 5.1.8 такого змiсту:
"5.1.8. Перевезення легкових автомобiлiв здiйснюється згiдно з положеннями, викладеними у пiдроздiлi 5.9";
доповнити текст пiдрозроздiлом 5.9 такого змiсту:
"5.9 Перевезення автомобiлiв
5.9.1. Легковi автомобiлi приймаються до перевезення пасажирськими поїздами, до складу яких включенi автомобiлевози.
Перелiк станцiй, мiж якими здiйснюється перевезення автомобiлiв, оголошується Укрзалiзницею.
5.9.2. До перевезення в автомобiлевозах приймаються автомобiлi вiд фiзичних та юридичних осiб.
5.9.3. Перед вiдправленням автомобiля вiдправник заповнює заяву на iм'я начальника станцiї (вокзалу), в якiй зазначається:
а) найменування станцiй вiдправлення та призначення;
б) прiзвище (назва пiдприємства) вiдправника i одержувача та їх адреси;
в) марка машин, номери, рiк випуску згiдно з техпаспортом та номер техпаспорта, кiлькiсть та вага.
Оголошення цiнностi при оформленнi перевезення не здiйснюється.
5.9.4. Оформлення перевiзних документiв на перевезення автомобiля здiйснюється у термiни, визначенi для продажу проїзних документiв, як у напрямку "туди", так i "назад", але не пiзнiше нiж за 1 годину до вiдправлення поїзда.
5.9.5. Оформлення автомобiлiв до перевезення посвiдчується видачею вiдправнику перевiзного документа - вантажобагажної квитанцiї чи перевiзного документа на багаж, вантажобагаж, пошту. Вiдправник повинен пересвiдчитися в тому, що перевiзнi документи заповненi згiдно з його даними. Датою оформлення перевезення автомобiля вважається дата накладення календарного штемпеля.
Перевезення автомобiля здiйснюється згiдно з датою вiдправлення, вказаною у перевiзному документi.
Груповi перевезення автомобiлiв однiєї марки та моделi можуть оформлюватись за однiєю вантажобагажною квитанцiєю.
5.9.6. Автомобiль приймається до перевезення згiдно з технологiчним процесом роботи багажного вiддiлення.
Залiзницi повиннi забезпечити за бажанням пасажира попереднє приймання автомобiлiв до перевезення.
5.9.7. Здача автомобiля до перевезення вiдповiдальнiй особi залiзницi посвiдчується записом у перевiзному документi: "Прийнято автомобiль марки, номер, дата, час, прiзвище та iнiцiали, пiдпис".
Якщо автомобiль має особливостi, наприклад пошкодження, вiдсутнi фари чи скло, незакрiплений номер, навiсне облаштування тощо, iнформацiя про це зазначається в дорожнiй вiдомостi вiдповiдальною особою залiзницi, що приймає автомобiль до перевезення. Вiдправник пiдтверджує зазначенi особливостi своїм пiдписом.
Автомобiль приймається до перевезення разом iз ключами.
5.9.8. Звiрка вiдповiдностi даних машини технiчному паспорту покладається на працiвникiв залiзницi. У разi наявностi розбiжностей у даних машини i технiчному паспортi автомобiль до перевезення не приймається.
5.9.9. Речi, що здаються вiдправником до перевезення у машинi, оформляються як вантажобагаж при здачi автомобiля. У перевiзному документi робиться запис: "У машинi вiдправника N ". У частинi упакування, маркування, стягнення плати за речi, що здаються до перевезення у машинi вiдправника, дiють положення, передбаченi для вантажобагажу.
5.9.10. Завантаження автомобiля до вагона покладається на залiзницю.
5.9.11.Термiн доставки автомобiля визначається часом руху поїзда, з автомобiлевозом.
Термiн доставки автомобiля збiльшується:
а) на час перерви руху пасажирських поїздiв, якщо така перерва сталася не з вини залiзницi;
б) на час перевiрки вантажобагажу, якщо в автомобiлi виявленi забороненi до перевезення предмети та iн.
5.9.12. Автомобiль видається тiльки на станцiї призначення. Видача автомобiля проводиться протягом доби пiсля прибуття поїзда (без повiдомлення отримувача про прибуття автомобiля).
5.9.13. Якщо протягом доби отримувач не з'явився для отримання автомобiля, залiзниця повинна повiдомити отримувача.
Якщо отримувач, незважаючи на повiдомлення, не з'явився для отримання автомобiля протягом 30 дiб, автомобiль вважається незатребуваним i реалiзується згiдно iз законодавством України.
5.9.14. Автомобiль видається отримувачу, зазначеному в дорожнiй вантажобагажнiй вiдомостi, без пред'явлення перевiзного документа, пiд розписку в дорожнiй вантажобагажнiй вiдомостi. Необхiднi вiдомостi про пред'явленi документи та адресу особи, що отримує автомобiль, записуються на зворотному боцi дорожньої вiдомостi. Отримувач зобов'язаний подати документ, що засвiдчує особу, а станцiя призначення зобов'язана видати автомобiль особi, яка має на це право.
5.9.15. Провiзнi платежi за нездiйсненi перевезення автомобiлiв повертаються у повному розмiрi, якщо перевiзнi документи пред'явленi до каси повернення не пiзнiше нiж за 6 годин до вiдправлення поїзда.
При пред'явленнi перевiзних документiв менше нiж за 6 годин до вiдправлення поїзда, але не бiльше нiж через 3 години пiсля вiдправлення поїзда виплачується вартiсть перевезення iз вирахуванням 10 вiдсоткiв.
5.9.16. Повернення провiзних платежiв за перевiзнi документи, пред'явленi пiзнiше трьох годин пiсля вiдправлення поїзда, як правило, не здiйснюється. За наявностi особливих причин розгляд питання повернення провiзних платежiв можливий у претензiйному порядку. Рiшення щодо повернення платежiв чи вiдмови приймається залiзницею.
5.9.17. Повернення провiзних платежiв за перевiзними документами, що мiстять вiдмiтку про прийняття автомобiля до перевезення, не здiйснюється.
Якщо вiдповiдальнiй особi залiзницi, що прийняла автомобiль до перевезення, заявлено про вiдмову в перевезеннi i є можливiсть повернення автомобiля вiдправнику, у перевiзних документах при поверненнi автомобiля закреслюється iнформацiя про прийняття i здiйснюється запис вiдповiдальною особою: "Автомобiль повернено вiдправнику, число, мiсяць, рiк, пiдпис". Вiдправник пiдтверджує отримання автомобiля своїм пiдписом. Аналогiчний запис здiйснюється у дорожнiй вiдомостi.
5.9.18. У разi втрати автомобiля залiзниця вiдшкодовує дiйсну вартiсть автомобiля.
5.9.19. У разi пошкодження автомобiля залiзниця вiдшкодовує суму, що вiдповiдає вiдсотку зниження її цiнностi внаслiдок пошкодження.
5.9.20. У разi вiдмови вiд часткової сплати залiзницею за пошкодження залiзниця здiйснює повне вiдшкодування у розмiрi дiйсної вартостi.
5.9.21. У випадках повного вiдшкодування за втрачений чи пошкоджений автомобiль залiзниця повертає повнiстю провiзнi та iншi платежi, якi були сплаченi пасажиром.
У разi часткового пошкодження чи втрати автомобiля експертну оцiнку вiдповiдно стану пошкодженого автомобiля чи дiйсної її вартостi iз урахуванням дати випуску здiйснюють вiдповiднi експертнi органiзацiї.
5.9.22. Розгляд iнших питань, не передбачених пiдроздiлом 5.9, здiйснюється вiдповiдно до нормативних та законодавчих актiв, що регулюють пасажирськi перевезення та здiйснюють захист прав споживачiв.
10. У роздiлi 6:
пункт 6.3.5 доповнити абзацом другим такого змiсту:
"Дозволяється оформлення пiльгового проїзного документа тiльки для супровiдника, якщо вiк дитини, що є iнвалiдом з дитинства, менше 5 рокiв i дитина прямує iз супровiдником без проїзного документа";
пункт 6.3.8 доповнити реченням такого змiсту:
"Знижка надається за умови прямування одним поїздом у напрямку "туди" чи "назад".
11. Пункт 8.5.1 доповнити абзацом другим такого змiсту:
"Сплата перевезення надлишкової ваги ручної поклажi здiйснюється вiдповiдно до пункту 4.2.9".
12. У пунктi 10.3.2 слово "товаробагажу" замiнити словом "вантажобагажу".
13. У пунктi 1 додатка 1 слова "зi штампом про право на 50 вiдсоткiв знижки на проїзд" замiнити словами "iз зазначенням групи iнвалiдностi".
Керiвник Департаменту розвитку та координацiї транспортних систем | Г.М.Легенький |