УГОДА
мiж Мiнiстерством охорони здоров'я України i
Мiнiстерством охорони здоров'я Республiки
Бiлорусь про взаємне визнання висновкiв
державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи
Мiнiстерства охорони здоров'я України i посвiдчень
про державну гiгiєнiчну реєстрацiю Республiки
Бiлорусь
Мiнiстерства - учасники даної Угоди, iменованi надалi Сторони,
з огляду на взаємну зацiкавленiсть у забезпеченнi безпеки i якостi продукцiї, що взаємно поставляється для життя i здоров'я людини, i з метою спрощення процедури перевiрки цiєї продукцiї,
визнаючи необхiднiсть проведення погоджених робiт з визнання посвiдчень про державну гiгiєнiчну реєстрацiю i висновкiв державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи,
домовилися про нижченаведене:
Стаття 1
Для даної Угоди приведенi нижче термiни мають наступнi значення:
державна гiгiєнiчна реєстрацiя - система облiку уперше вироблених у Республiцi Бiлорусь або такої, що надiйшли iз-за кордону, продукцiї, речовин, матерiалiв, що на пiдставi експертної оцiнки документацiї i лабораторних дослiджень визнанi такими, що вiдповiдають вимогам санiтарних норм, правил i гiгiєнiчних нормативiв;
посвiдчення про державну гiгiєнiчну реєстрацiю - документ, який видається вiдповiдними органами Мiнiстерства охорони здоров'я Республiки Бiлорусь вiдповiдно до законодавства, який вказує, що забезпечується необхiдна впевненiсть у тiм, що продукцiя, яка поставляється, належним образом вiдповiдає нормативнiй документацiї, що пiдтверджує її безпеку при дотриманнi визначених умов;
державна санiтарно-епiдемiологiчна експертиза - це вид професiйної дiяльностi органiв, установ i закладiв державної санiтарно-епiдемiологiчної служби України, що полягає в комплексному вивченнi об'єктiв експертизи з метою виявлення можливих небезпечних факторiв у цих об'єктах, встановленнi вiдповiдностi об'єктiв експертизи вимогам санiтарного законодавства, а у разi вiдсутностi вiдповiдних санiтарних норм - в обгрунтуваннi медичних вимог щодо безпеки об'єкта для здоров'я та життя людини;
об'єкт державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи - будь-яка дiяльнiсть, технологiя, продукцiя та сировина, проекти будiвництва, проекти нормативних документiв, реалiзацiя (функцiонування, використання) яких може шкiдливо вплинути на здоров'я людини, а також дiючi об'єкти та чиннi нормативнi документи у випадках, коли їх шкiдливий вплив встановлено у процесi функцiонування (використання), а також у разi закiнчення встановленого термiну дiї висновку державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи;
висновок державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи - документ установленої форми, який видається вiдповiдними органами й установами державної санiтарно-епiдемiологiчної служби України, що засвiдчує вiдповiднiсть (невiдповiднiсть) об'єкта державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи медичним вимогам безпеки для здоров'я i життя людини, затверджується вiдповiдним головним державним санiтарним лiкарем i є обов'язковим для виконання власником об'єкта експертизи.
Стаття 2
Сторони в ходi реалiзацiї даної Угоди будуть керуватися законодавствами України i Республiки Бiлорусь.
Стаття 3
Дiя даної Угоди поширюється на продукцiю, що взаємно поставляється Україною i Республiкою Бiлорусь, яка виготовлена в цих країнах, i вiдповiдно до нацiонального законодавства держав Сторiн пiдлягає державнiй санiтарно-епiдемiологiчнiй експертизi i державнiй гiгiєнiчнiй реєстрацiї.
Дана Угода не поширюється на продукцiю, яка виготовлена в третiх країнах.
Стаття 4
При здiйсненнi державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи в Українi i державної гiгiєнiчної реєстрацiї в Республiцi Бiлорусь Сторони визнають висновки державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи, що видаються на продукцiю, яка виготовлена в Українi, державною санiтарно-епiдемiологiчною службою України i посвiдчення про державну гiгiєнiчну реєстрацiю хiмiчних i бiологiчних речовин, матерiалiв i виробiв з них, продукцiї виробничо-технiчного значення, товарiв для особистих (побутових) потреб, продуктiв харчування (далi - продукцiя), якi виробленi у Республiцi Бiлорусь, що видаються Мiнiстерством охорони здоров'я Республiки Бiлорусь у встановленому порядку. Визнання цих документiв здiйснюється шляхом переоформлення документiв країни-експортера на документи країни-iмпортера.
У випадку вiдсутностi на продукцiю висновку державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи, посвiдчення про державну гiгiєнiчну реєстрацiю країни-експортера, продукцiя пiдлягає державнiй санiтарно-епiдемiологiчнiй експертизi або державнiй гiгiєнiчнiй реєстрацiї вiдповiдно до вимог законодавства країни-iмпортера.
Стаття 5
Сторони не допускають до реалiзацiї продукцiю, що не пройшла державну санiтарно-епiдемiологiчну експертизу i державну гiгiєнiчну реєстрацiю у встановленому порядку.
Стаття 6
Сторони обмiнюються перелiками продукцiї, що пiдлягає обов'язковiй державнiй санiтарно-епiдемiологiчнiй експертизi i державнiй гiгiєнiчнiй реєстрацiї, перелiками органiв по державнiй гiгiєнiчнiй реєстрацiї i державнiй санiтарно-епiдемiологiчнiй експертизi, а також документами, що встановлюють порядок i процедуру державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи i державної гiгiєнiчної реєстрацiї. Уточнення перелiкiв продукцiї буде здiйснюватися в мiру необхiдностi шляхом взаємного узгодження i пiдписання Сторонами додаткових протоколiв.
Стаття 7
Сторони будуть прагнути до гармонiзацiї обох систем державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи i гiгiєнiчної реєстрацiї продукцiї на основi нормативних документiв, норм, правил, що дiють в Українi i у Республiцi Бiлорусь, з метою створення умов для взаємного визнання надалi.
Стаття 8
Сторони керуються однаковими вимогами i пiдходами до оцiнки якостi i безпеки продукцiї для здоров'я людини, методами контролю, санiтарними нормами i правилами, гiгiєнiчними нормами, за винятком випадкiв, передбачених нацiональним законодавством.
Стаття 9
Для реалiзацiї даної Угоди, адаптацiї (гармонiзацiї) нормативних документiв з питань санiтарно-епiдемiологiчної експертизи, гiгiєнiчної регламентацiї i реєстрацiї, рiшення поточних питань Сторони створюють експертну робочу групу фахiвцiв. Засiдання експертiв робочої групи будуть здiйснюватися по черзi в мiстах Мiнську i Києвi.
Стаття 10
Кожна зi Сторiн вправi проводити вибiркову перевiрку iмпортованої продукцiї, на яку поширюється дiя даної Угоди, вiдповiдно до нацiонального законодавства держав Сторiн. Про результати перевiрок Сторони письмово iнформують один одного.
У випадках виявлення факту надходження потенцiйно небезпечної продукцiї, а також у випадках виявлення продукцiї, що не вiдповiдає заявленим вимогам, установа державної санiтарно-епiдемiологiчної служби, що встановила даний факт, повинна вжити заходiв по запобiганню подальшого просування такої продукцiї, її вилученню з обороту i проiнформувати органи, що здiйснюють державний санiтарно-епiдемiологiчний нагляд Сторiн, про постачання такої продукцiї.
Стаття 11
У дану Угоду можуть бути внесенi змiни i доповнення за взаємною домовленiстю Сторiн, що оформляються протоколами, якi будуть невiд'ємною частиною даної Угоди.
Стаття 12
Дана Угода укладається термiном на п'ять рокiв i набуває чинностi з дати пiдписання. Термiн дiї даної Угоди буде автоматично продовжений на наступнi п'ять рокiв, якщо одна зi Сторiн не повiдомить письмово iншу Сторону за 6 мiсяцiв до закiнчення термiну дiї Угоди про свiй намiр припинити її дiю.
Вчинено в м. Чернiгiв 29 травня 2002 року в двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Мiнiстерство охорони здоров'я України
За Мiнiстерство охорони здоров'я Республiки Бiлорусiї