УГОДА
мiж Державною службою експортного контролю України i Мiнiстерством комерцiї Китайської Народної Республiки про застосування iмпортних сертифiкатiв
Державна служба експортного контролю України i Мiнiстерство комерцiї Китайської Народної Республiки (далi - Сторони),
з метою сприяння розвитку торгiвлi мiж Україною i Китайською Народною Республiкою в сферi високих технологiй та високотехнологiчної продукцiї, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному експортному контролю i вимагають застосування iмпортних сертифiкатiв,
погодилися про таке:
Стаття 1
Пiд дiю цiєї Угоди пiдпадають товари i технологiї (далi - товари), на мiжнароднi передачi яких поширюється державний експортний контроль вiдповiдно до чинного законодавства держав Сторiн, за виключенням товарiв вiйськового призначення, i якi вимагають застосування iмпортних сертифiкатiв.
Стаття 2
Мiнiстерство комерцiї Китайської Народної Республiки є компетентним органом, уповноваженим Урядом Китайської Народної Республiки видавати iмпортнi сертифiкати. Офiцiйне найменування iмпортного сертифiката - "Заява iмпортера щодо кiнцевого користувача та кiнцевого використання".
Цей документ мiстить вiдомостi про iмпортера, експортера, кiнцевого користувача, цiль кiнцевого використання товару, номер контракту, дату пiдписання контракту, кiлькiсть, вартiсть товарiв, що iмпортуються, а також зобов'язання, що товари призначенi для використання виключно в Китайськiй Народнiй Республiцi i не будуть реекспортованi до третьої країни.
Заява iмпортера щодо кiнцевого користувача та кiнцевого використання завiряється пiдписом представника Департаменту науки та технологiї Мiнiстерства комерцiї Китайської Народної Республiки, засвiдчується спецiальною печаткою i зберiгає юридичну силу протягом 6 мiсяцiв з дня видачi.
Якщо умови та строк поставки товарiв в Китайську Народну Республiку потребують оформлення додаткових державних гарантiй чи зобов'язань, такi гарантiї чи зобов'язання можуть бути наданi Мiнiстерством комерцiї Китайської Народної Республiки.
Стаття 3
Державна служба експортного контролю України є державним органом, уповноваженим Урядом України видавати iмпортнi сертифiкати. Офiцiйне найменування iмпортного сертифiката - "Мiжнародний iмпортний сертифiкат".
Мiжнародний iмпортний сертифiкат є документом, який пiдтверджує зобов'язання українського iмпортера iмпортувати товари в Україну, а якщо товари не будуть до неї iмпортованi, то не вiдправляти їх в iнше мiсце без дозволу Державної служби експортного контролю України.
Документ мiстить вiдомостi про iмпортера, експортера, код, найменування та повний опис товару, його кiлькiсть та вартiсть, валюту платежу.
Мiжнародний iмпортний сертифiкат набуває юридичної сили пiсля пiдпису Головою Державної служби експортного контролю України або його заступником та при наявностi спецiальної печатки, i вважається дiйсним у разi, коли вiн переданий компетентним державним органам Китайської Народної Республiки у термiн, не бiльше як шiсть мiсяцiв з дати його оформлення Державною службою експортного контролю України.
Якщо умовою поставки товарiв в Україну є оформлення уповноваженим державним органом iнших державних гарантiй чи зобов'язань щодо використання iмпортованих товарiв у заявлених цiлях, такi гарантiї чи зобов'язання можуть бути оформленi як додаток до iмпортного сертифiката або як окремий документ вiдповiдно до українського чинного законодавства.
Стаття 4
З метою оформлення гарантiй щодо кiнцевого використання iмпортованих в Україну товарiв використовується "Сертифiкат кiнцевого споживача" - документ, яким кiнцевий споживач визначає мiсце та мету кiнцевого використання (встановлення) товарiв i гарантує, що цi товари не будуть використанi в iнших цiлях, нiж зазначенi в сертифiкатi, не будуть переданi iншому суб'єкту пiдприємницької дiяльностi на територiї України або реекспортованi без дозволу Державної служби експортного контролю України, а також бере на себе iншi гарантiї (зобов'язання) щодо iмпортованих товарiв, передбаченi умовами контракту або договору чи вимогами держави - експортера товару.
Документ мiстить вiдомостi про споживача та його адресу, експортера та його адресу, найменування, повний опис, мiсце встановлення (використання) та цiль кiнцевого використання товару, гарантiї, що товар не буде використаний в iнших цiлях, нiж зазначенi, i не буде переданий iншому суб'єкту пiдприємницької дiяльностi на територiї України або реекспортований без дозволу Державної служби експортного контролю України, а також iншi гарантiї i зобов'язання, передбаченi умовами контракту або договору.
Оформлення Сертифiката кiнцевого споживача здiйснюється кiнцевим споживачем на бланку пiдприємства, установи, органiзацiї-споживача. Сертифiкат кiнцевого споживача скрiплюється пiдписом керiвника i печаткою вiдповiдного пiдприємства, установи, органiзацiї.
Стаття 5
Застосування та видача документiв, перелiчених у цiй угодi, здiйснюється кожною Стороною вiдповiдно до її нацiонального законодавства.
Стаття 6
Для досягнення цiлей цiєї Угоди Сторони здiйснюватимуть обмiн iнформацiєю та консультуватимуться для вирiшення проблем, що можуть виникнути.
Зразки документiв, найменування, адреса, номери телефону та факсу, iм'я контактної особи компетентного органу влади, а також iм'я, посада та зразки пiдписiв уповноважених представникiв та зразок спецiальної печатки наводяться у додатках до цiєї Угоди. Кожна iз Сторiн повинна iнформувати iншу Сторону через офiцiйнi канали у разi будь-яких змiн у зазначеному вище.
Стаття 7
Спори щодо тлумачення та застосування цiєї Угоди будуть вирiшуватись Сторонами шляхом консультацiй i переговорiв.
Стаття 8
Змiни або доповнення до цiєї Угоди будуть прийматися за взаємною згодою Сторiн та оформлюватися у виглядi окремих протоколiв, якi становитимуть невiд'ємну частину Угоди.
Стаття 9
Ця Угода набуває чинностi з моменту її пiдписання обома Сторонами та дiє протягом п'яти рокiв, пiсля закiнчення яких її дiю буде автоматично продовжено на наступнi рiчнi перiоди, якщо за три мiсяцi до закiнчення чергового перiоду одна зi Сторiн письмово не повiдомить iншу Сторону про свiй намiр припинити її дiю.
Вчинено в м. Пекiнi 14 жовтня 2003 року у двох примiрниках українською, китайською та англiйською мовами кожний, при цьому всi тексти є автентичними. У випадку розбiжностей щодо тлумачення положень Угоди текст англiйською мовою матиме переважну силу.
За Державну службу експортного контролю України | За Мiнiстерство комерцiї Китайської Народної Республiки |
Додаток 2
Зразки пiдписiв, спецiальної печатки, "Мiжнародного iмпортного сертифiката", який видається Державною службою експортного контролю України, та "Сертифiката кiнцевого споживача", який оформлюється українським кiнцевим споживачем
I. Зразки пiдписiв
Iм'я: Легейда Олександр
Сергiйович
Пiдпис:
Посада: Голова
Державної служби експортного контролю України
Iм'я: Гришуткiн Олександр
Миколайович
Пiдпис:
Посада: Перший
заступник Голови Державної служби експортного
контролю України
Iм'я: Сиревич Геннадiй
Олександрович
Пiдпис:
Посада: заступник
Голови Державної служби експортного контролю
України
Iм'я: Мякушко Олександр
Васильович
Пiдпис:
II. Зразок спецiальної печатки
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться
III. Уповноважений орган
Контактна особа:
Державна служба
експортного контролю України
Тел.: (38-044) 462-5827
Факс: (38-044) 462-4970
Адреса: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе,
19/21
IV. Зразок "Мiжнародного iмпортного сертифiката" (згiдно з додатком)
V. Зразок "Сертифiката кiнцевого споживача" (згiдно з додатком)