МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
РIШЕННЯ
вiд 20 серпня 1999 року | N СП-7/1999 |
---|
Вiдповiдно до Закону
України "Про застосування спецiальних
заходiв щодо iмпорту в Україну" Мiжвiдомча
комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Мiжвiдомча
комiсiя) на своєму засiданнi вiд 20 серпня 1999 року
розглянула заяву українського виробника ЗАТ
"АвтоЗАЗ-Деу" про порушення та проведення
спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну
автомобiлiв легкових з Республiки Болгарiя,
Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського
митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї
та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея,
Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї,
Словацької Республiки, Турецької Республiки,
Чеської Республiки, Японiї.
1. Заява про порушення та проведення спецiального розслiдування, а також застосування спецiальних заходiв стосовно iмпорту в Україну. Заява про порушення та проведення спецiального розслiдування та застосування спецiальних заходiв стосовно iмпорту автомобiлiв легкових з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї була подана українським виробником ЗАТ "АвтоЗАЗ-Деу". У цiй заявi заявник стверджує та доводить, що вiн є нацiональним товаровиробником, а також що iснують достатнi пiдстави для порушення спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну автомобiлiв легкових iз зазначених держав, економiчних угруповань i митних союзiв.
У заявi стверджується та обґрунтовується, що ввезення в Україну автомобiлiв легкових iз зазначених держав, економiчних угруповань i митних союзiв заподiює значну шкоду (загрожує її заподiянням) нацiональному товаровиробнику. Ця заява складена українським виробником i подана до Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України (далi - МЗЕЗторг) вiдповiдно до Закону України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну".
2. Товар, що є об'єктом спецiального розслiдування.
Вiдповiдно до заяви товар, iмпорт якого в Україну нiбито заподiює значну шкоду, є автомобiлi легковi та iншi автотранспортнi засоби, призначенi для перевезення людей (крiм автомобiлiв товарної позицiї 8702), включаючи вантажопасажирськi автомобiлi, фургони та гоночнi автомобiлi (далi - автомобiлi) з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї. У заявi стверджується та доводиться, що автомобiлi нацiонального походження є подiбними автомобiлям з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї. У заявi вимагається, щоб спецiальне розслiдування було порушено щодо iмпорту в Україну автомобiлiв iз зазначених держав, економiчних угруповань i митних союзiв. У цьому разi товаром, що має бути об'єктом спецiального розслiдування, є автомобiлi з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї.
Опис товару, що є об'єктом спецiального розслiдування:
автомобiлi легковi та iншi автотранспортнi засоби, призначенi для перевезення людей (крiм автомобiлiв товарної позицiї 8702), включаючи вантажопасажирськi автомобiлi, фургони та гоночнi автомобiлi (далi - автомобiлi) з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу, Малайзiї, Балтiйського митного союзу, митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь, Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї, що класифiкуються згiдно з Державним класифiкатором України "Українська класифiкацiя товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi" або "Товарною номенклатурою зовнiшньоекономiчної дiяльностi" у товарнiй позицiї 8703.
3. Ввезення в Україну автомобiлiв, що мають бути об'єктом розслiдування; заподiяння значної шкоди (загроза заподiяння значної шкоди); причинно-наслiдковий зв'язок мiж таким ввезенням i значною шкодою (загрозою її заподiяння). У заявi стверджується та доводиться, що протягом останнiх рокiв iмпорт в Україну автомобiлiв зазначених держав, економiчних угруповань i митних союзiв зростає у значних обсягах та (або) у такi строки або на таких умовах, що заподiюється або iснує загроза заподiяння значної шкоди. Крiм цього, обсяги такого ввезення зростають у вiдносних або в абсолютних величинах стосовно обсягiв виробництва чи споживання в Українi автомобiлiв нацiонального походження. Внаслiдок такого ввезення в Україну зазначених iноземних товарiв погiршується виробниче, торговельне та фiнансове становище нацiонального товаровиробника, що призводить до значного загального спаду в нацiональному виробництвi автомобiлiв. Цей iмпорт також заподiює значну шкоду або загрожує заподiянням значної шкоди нацiональному товаровиробнику. У заявi також стверджується, що iснує причинно-наслiдковий зв'язок мiж зазначеним ввезенням в Україну автомобiлiв iноземного походження та заподiянням значної шкоди (загрози її заподiяння).
4. Проведення спецiального розслiдування. Протягом засiдання Мiжвiдомчої комiсiї було встановлено, що вiдповiдно до Закону України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну" iснують достатнi iнформацiя та докази для порушення та проведення МЗЕЗторгом спецiального розслiдування стосовно iмпорту в Україну автомобiлiв iз зазначених держав, економiчних угруповань i митних союзiв.
Беручи до уваги зазначене вище, на виконання Закону України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну" Мiжвiдомча комiсiя постановляє:
4.1. МЗЕЗторгу порушити та проводити спецiальне розслiдування стосовно iмпорту в Україну автомобiлiв з Республiки Болгарiя, Європейського Союзу (Королiвства Бельгiя, Королiвства Данiя, Федеративної Республiки Нiмеччина, Грецької Республiки, Королiвства Iспанiя, Французької Республiки, Iрландiї, Iталiйської Республiки, Великого Герцогства Люксембург, Королiвства Нiдерландiв, Португальської Республiки, Сполученого Королiвства Великобританiї та Пiвнiчної Iрландiї), Малайзiї, Балтiйського митного союзу (Естонської Республiки, Латвiйської Республiки, Литовської Республiки), митного союзу Росiйської Федерацiї та Республiки Бiлорусь (Республiки Бiлорусь, Росiйської Федерацiї), Республiки Корея, Республiки Молдова, Республiки Польща, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї;
4.2. Мiнiстерству закордонних справ України нотифiкувати компетентнi органи Республiки Бiлорусь, Республiки Болгарiя, Естонської Республiки, Європейського Союзу, Латвiйської Республiки, Литовської Республiки, Малайзiї, Республiки Молдова, Республiки Корея, Республiки Польща, Росiйської Федерацiї, Румунiї, Словацької Республiки, Турецької Республiки, Чеської Республiки, Японiї про це рiшення Мiжвiдомчої комiсiї, а також з метою одержання додаткової iнформацiї та доказiв i беручи до уваги те, що кiлькiсть заiнтересованих сторiн виявляється значною, передати компетентним органам зазначених вище держав, економiчних угруповань i митних союзiв копiї цього рiшення, заяви та вiдповiдних запитальникiв МЗЕЗторгу, що використовуються у цьому спецiальному розслiдуваннi;
4.3. Будь-якi заiнтересованi сторони можуть передавати до МЗЕЗторгу iнформацiю та докази, що стосуються цього розслiдування. Вiдповiдi на запитальник МЗЕЗторгу, коментарi, вимоги стосовно проведення слухань у МЗЕЗторзi тощо направляються до МЗЕЗторгу (адреса МЗЕЗторгу: 04053, МПС-04655, Київ-53, Львiвська площа, 8; Мiнiстерство зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України; Управлiння проблем торгових обмежень та недобросовiсної конкуренцiї) у 30-денний строк з дати опублiкування цього, рiшення Мiжвiдомчої комiсiї;
4.4. МЗЕЗторгу забезпечити публiкацiю цього рiшення Мiжвiдомчої комiсiї у газетi "Урядовий кур'єр";
4.5. Це рiшення Мiжвiдомчої комiсiї набирає чинностi з дня його опублiкування.
Голова Мiжвiдомчої комiсiї з мiжнародної торгiвлi | А. I. ГОНЧАРУК |
Виконавчий секретар | В. В. КОНОВАЛОВ |