ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
21.02.2004р. | N 25/2-9-17/2003-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про недопущення ввезення на митну територiю
України необроблених алмазiв з Республiки Лiберiя
На виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.01.04 N 1533/1 до вiдома та використання в роботi доводимо iнформацiю Мiнiстерства фiнансiв України щодо iмпорту в Україну необроблених алмазiв з Республiки Лiберiя.
У зв'язку з Указом Президента України вiд 10.11.03 N 1279/2003 "Про направлення миротворчого контингенту та миротворчого персоналу для участi України в Мiсiї Органiзацiї Об'єднаних Нацiй у Лiберiї", схваленого Законом України вiд 09.12.03 N 1355-IV, повiдомляємо, що Лiберiя не входить до списку країн-учасниць мiжнародної органiзацiї "Кiмберлiйський процес", повноправним членом якої є Україна, i може бути причетною до операцiй незаконної торгiвлi алмазами в обмiн на зброю. Про потенцiйну загрозу проведення таких торгових операцiй свiдчать також санкцiї Ради Безпеки ООН, введенi резолюцiями 1343(2001) та 1478(2003), на iмпорт з цiєї держави необроблених алмазiв та обмеження на пересування вищих посадових осiб лiберiйського уряду.
Вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.03.03 N 307 "Про ввезення на митну територiю України та вивезення з митної територiї України алмазiв", Державний гемологiчний центр України, пiдпорядкований Мiнiстерству фiнансiв України, виконує функцiї державного органу контролю за ввезенням
i вивезенням алмазiв вiдповiдно до Сертифiкацiйної схеми мiжнародної органiзацiї "Кiмберлiйський процес". Цей контроль передбачає обов'язкове виконання гемологiчної експертизи торгових партiй необроблених алмазiв, здiйснення облiкових операцiй i перевiрку спецiального супроводжуючого документа "Сертифiката Кiмберлiйського процесу". Усi вiдомостi про перемiщення алмазiв через митний кордон України передаються до мiжнародного офiсу Кiмберлiйського процесу, де здiйснюється загальний нагляд за дотриманням мiжнародних зобов'язань, взятих на себе країнами-учасницями цiєї органiзацiї.
Нагадуємо, що пiдпунктом в) пункту 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.06.01 N 682 "Про виконання резолюцiй Ради Безпеки ООН щодо Лiберiї" зi змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.08.02 N 1270, ряду мiнiстерств та вiдомств, у тому числi i Держмитслужбi, вказано на необхiднiсть дотримання вимог щодо заборони на прямий або непрямий iмпорт всiх необроблених алмазiв з Лiберiї незалежно вiд країни їх походження.
Вiдповiднi постанови Кабiнету Мiнiстрiв України надiслано митним органам листами Держмитслужби вiд 03.07.01 N 3/10-3373-ЕП та вiд 06.09.02 N 11/2-10-8034-ЕП.
Згiдно з вищенаведеним дорученням Кабiнету Мiнiстрiв України Вам необхiдно здiйснити заходи щодо унеможливлення ввезення в Україну необроблених алмазiв з Республiки Лiберiя.
Перший заступник Голови Служби | М. Iванюк |