ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 07.07.98 р. | N 11/1-7157 |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про доведення спiльного наказу МЗЕЗторгу та ДМСУ
вiд 28.04.98 р. N 249/257
Повiдомляємо, що Мiнiстерством зовнiшнiх економiчних зв'язкiв та торгiвлi України та Державною митною службою України пiдписаний спiльний наказ вiд 28 квiтня 1998 року N 249/257 "Про вдосконалення процедури застосування спецiальних санкцiй", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 21 травня 1998 року за N 336/2776).
Надсилаємо для використання в роботi зазначений спiльний наказ Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України та Державної митної служби України.
Керуючись положенням статтi 9 Митного кодексу України, згiдно з якою митнi органи України при проведеннi в життя митної полiтики серед головних завдань реалiзують такi, як захист економiчних iнтересiв України та здiйснення заходiв щодо захисту iнтересiв споживачiв товарiв i додержання учасниками зовнiшньоекономiчних зв'язкiв державних iнтересiв на зовнiшньому ринку за участю МЗЕЗторгу України, для запобiгання в подальшому правопорушень суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi допустили порушення чинного законодавства України, в тому числi митного законодавства України, з метою забезпечення повноти сплати до бюджету України необхiдних платежiв (мита, ПДВ та акцизного збору), начальникам митниць забезпечити внесення до ДМСУ подань на застосування спецiальних санкцiй на територiї України до суб'єктiв господарської дiяльностi, як українських, так i iноземних. Стосовно особливостей порядку виконання зазначеного наказу, iнших наказiв МЗЕЗторгу, деяких чинних законодавчих актiв України, а також для забезпечення реалiзацiї наданого Державнiй митнiй службi України права виходити з поданням на застосування згiдно зi статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" спецiальних санкцiй i для полiпшення ефективностi дiяльностi митної системи в сферi контролю за зовнiшньоекономiчною дiяльнiстю суб'єктiв господарської дiяльностi, що допустили порушення чинного законодавства України, повiдомляємо наступне.
1. Подання на застосування та скасування спецiальних санкцiй (пункти 1, 4 наказу) вносяться до МЗЕЗторгу безпосередньо Центральним апаратом Держмитслужби. Внесення подань митними органами безпосередньо до МЗЕЗторгу України або обласних управлiнь ЗЕЗ не допускається.
2. Митнi органи надсилають до Державної митної служби України свої подання на застосування (вiдповiдно i скасування) спецiальних санкцiй, як до суб'єктiв господарської дiяльностi України, так i до iноземних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi допустили порушення чинного законодавства України, в тому числi митного законодавства України.
3. Подання на застосування спецiальних санкцiй до суб'єктiв господарської дiяльностi повиннi мiстити всi реквiзити, вказанi в пунктi 3 спiльного наказу МЗЕЗторгу України та Держмитслужби України. При вiдсутностi окремих реквiзитiв вказати причину їх вiдсутностi.
4. В поданнi обов'язково повинно бути вказано вид спецiальної санкцiї, яку пропонується застосувати.
5. До подань на застосування спецiальних санкцiй додаються всi необхiднi матерiали, якi пiдтверджують факт порушення чинного законодавства України, в тому числi - митного законодавства України, а також те, що заходи, вжитi митними органами в межах своєї компетенцiї, повнiстю вичерпанi та не призвели до усунення пiдприємством порушень. При пiдготовцi матерiалiв для внесення подань в основному враховуються допущенi, але не усунутi суб'єктами ЗЕД порушення чинного законодавства України, якщо митними органами вжито всiх можливих заходiв щодо припинення цих порушень. Слiд також звертати увагу на ранiше допущенi порушення, їх кiлькiсть, систематичнiсть та рiвень нанесених державi збиткiв (суми несплачених до державного бюджету платежiв).
6. Серед порушень, за якi митнi органи можуть направляти до ДМСУ подання на застосування спецiальних санкцiй (як окремо, так i в комплексi з iншими), можуть бути наступнi види порушень:
- порушення митного законодавства України, а саме статей 104 - 120 Митного кодексу України;
- порушення порядку виконання операцiй з давальницькою сировиною;
- порушення вимог Указу Президента України вiд 27.01.95 р. N 84/95 "Про регулювання бартерних (товарообмiнних операцiй у галузi зовнiшньоекономiчної полiтики", звернувши увагу на суб'єктiв ЗЕД, що порушили термiни повернення в Україну iмпортної частини продукцiї за бартерним контрактом в особливо великих розмiрах;
- незабезпечення перевiзниками, якi здiйснюють перевезення вантажiв мiж митницями, доставки вантажiв до митницi призначення. В зазначеному випадку обов'язково вказати суму, на яку були не доставленi вантажi. Спецiальна санкцiя застосовується до перевiзникiв.
7. До подань на скасування спецiальних санкцiй, застосованих до суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi за поданням Держмитслужби, додаються всi необхiднi матерiали, якi пiдтверджують факт усунення порушення, за яке до суб'єкта було застосовано спецiальну санкцiю.
Враховуючи нагальну необхiднiсть постiйного контролю за дотриманням суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi чинного законодавства України, подання з пропозицiями на застосування до суб'єктiв господарської дiяльностi України згiдно зi статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" спецiальних санкцiй за систематичне порушення чинного законодавства України, в тому числi i митного законодавства України, або разове порушення чинного законодавства України, яке завдало значної шкоди економiцi країни, здiйснювати в найкоротший термiн з дотриманням вимог спiльного наказу МЗЕЗторгу України та ДМСУ N 249/257 вiд 28.04.98 р. та цього листа.
Зазначену iнформацiю для розгляду та узгодження з управлiннями Центрального апарату Державної митної служби України i прийняття остаточного рiшення направляти до Управлiння статистики, контролю та аналiзу (контактний телефон (044) 247-27-44, телефон/факс (044) 247-27-42).
Голова Служби | Ю. Соловков |