КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 24 березня 2004 р. | N 380 |
---|
Про внесення змiн до Правил оформлення i видачi
паспортiв громадянина України для виїзду за
кордон i проїзних документiв дитини, їх
тимчасового затримання та вилучення
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Внести змiни до Правил оформлення i видачi паспортiв громадянина України для виїзду за кордон i проїзних документiв дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 березня 1995 р. N 231 (ЗП України, 1995 р., N 6, ст. 158; Офiцiйний вiсник України, 1997 р., число 14, с. 50; 2002 р., N 1, ст. 4; 2003 р., N 37, ст. 1981), виклавши їх у новiй редакцiї, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Iнд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31 березня 1995 р. N 231 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 березня 2004 р. N 380) |
ПРАВИЛА
оформлення i видачi паспорта громадянина України
для виїзду за кордон i проїзного документа
дитини, їх тимчасового затримання та вилучення
Загальнi положення
1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далi - паспорт) i проїзний документ дитини (далi - проїзний документ) є документами, що посвiдчують особу i пiдтверджують громадянство України особи, на яку вони оформленi, i дають право цiй особi на виїзд з України i в'їзд в Україну.
2. Оформлення i видача паспорта / проїзного документа здiйснюється громадянам України:
якi постiйно проживають в Українi, - службою громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб;
якi постiйно проживають за кордоном, - дипломатичними представництвами та консульськими установами України.
У разi втрати паспорта / проїзного документа або закiнчення строку його дiї пiд час перебування в Українi громадян України, якi постiйно проживають за кордоном, оформлення паспорта / проїзного документа здiйснюється МЗС.
3. У разi здiйснення регулярних поїздок за кордон та необхiдностi при цьому завчасного оформлення вiз для в'їзду до iноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.
Iнформацiя про наявнiсть у громадянина двох паспортiв вноситься до машинозчитуваної зони другого з них (40 i 41 позицiї знакiв нижнього машинозчитуваного рядка) та на четверту чи п'яту сторiнку першого паспорта. У разi одночасного оформлення двох паспортiв iнформацiя про це вноситься до машинозчитуваної зони кожного з них.
4. Iз заявою про оформлення паспорта можуть звертатися громадяни України, якi досягли 18-рiчного вiку, а у разi постiйного проживання за кордоном - 16-рiчного вiку.
У разi виїзду на постiйне проживання за кордон усиновленої iноземцями дитини - громадянина України, а також в iнших випадках за наявностi вимог з боку держави, до якої здiйснюється виїзд, чи вимог мiжнародної органiзацiї, для участi в заходах якої здiйснюється виїзд, паспорт може бути оформлено до досягнення громадянином 18-рiчного вiку.
5. Заява щодо оформлення паспорта / проїзного документа подається особисто або через своїх законних представникiв до:
управлiнь (вiддiлiв) у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб головних управлiнь, управлiнь МВС в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мм. Києвi та Севастополi (далi - територiальнi органи), вiддiлiв, вiддiлень у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб мiських, районних управлiнь (вiддiлiв) МВС (далi - пiдроздiли) за мiсцем проживання в Українi;
дипломатичних представництв та консульських установ України i МЗС.
6. Заяви про оформлення паспорта / проїзного документа розглядаються протягом не бiльш як трьох мiсяцiв з дня подання документiв (дострокове - до 10 робочих днiв - оформлення паспорта / проїзного документа здiйснюється за заявами громадян), а якщо поїздка пов'язана з термiновим лiкуванням вiд'їжджаючого, вiд'їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном, - протягом трьох робочих днiв.
У разi виїзду на постiйне проживання за кордон усиновленої iноземцями дитини - громадянина України паспорт оформляється у строк до 10 робочих днiв.
7. Пiдставою для термiнового розгляду заяв щодо оформлення паспорта є:
листи МОЗ України, МОЗ Автономної Республiки Крим, обласних управлiнь, Київського мiського головного управлiння, Севастопольського мiського управлiння охорони здоров'я про необхiднiсть термiнової поїздки за кордон для лiкування;
надiслане з-за кордону, у тому числi дипломатичними представництвами чи консульськими установами України, повiдомлення, що пiдтверджує факт смертi родича, засвiдчене компетентним органом вiдповiдної держави.
Зазначенi документи для термiнового розгляду заяви беруться до уваги протягом 15 днiв вiд дати їх видачi (вiдправлення).
8. Паспорт оформляється на перiод до 10 рокiв з можливiстю продовження на такий же строк.
9. За видачу або продовження строку дiї паспорта справляється державне мито (консульський збiр).
Оформлення та видача паспорта / проїзного документа
10. Для оформлення паспорта у разi тимчасового виїзду за кордон подається:
заява-анкета встановленого зразка (додаток 1);
паспорт громадянина України (пiсля прийняття документiв повертається);
свiдоцтво про народження (пiсля прийняття документiв повертається);
копiя виданої податковим органом довiдки про присвоєння iдентифiкацiйного номера, крiм осiб, якi через свої релiгiйнi або iншi переконання вiдмовляються вiд прийняття iдентифiкацiйного номера та офiцiйно повiдомляють про це вiдповiднi державнi органи;
двi фотокартки розмiром 3,5 х 4,5 сантиметра;
квитанцiя про сплату державного мита або документ, що пiдтверджує право на звiльнення вiд його сплати.
Для оформлення паспорта у разi виїзду на постiйне проживання за кордоном додатково подаються:
копiя свiдоцтва про народження (для дiтей до 18-рiчного вiку);
довiдка про сплату податку з доходiв фiзичних осiб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постiйне мiсце проживання, або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань;
засвiдченi в установленому порядку заяви батькiв, якi залишаються в Українi (або копiя рiшення суду про позбавлення батькiвських прав чи визнання їх безвiсно вiдсутнiми), а за наявностi неповнолiтнiх дiтей, якi залишаються в Українi, також вiд їх законних представникiв - про вiдсутнiсть у них вимог щодо стягнення алiментних платежiв або засвiдчена в установленому порядку копiя постанови державного виконавця про закiнчення виконавчого провадження, якщо стягнення алiментiв проводилося за рiшенням суду. У разi смертi зазначених осiб подаються копiї вiдповiдних свiдоцтв органу реєстрацiї актiв цивiльного стану. У разi неможливостi подати свiдоцтво про смерть батькiв чи рiшення суду про визнання їх безвiсно вiдсутнiми заявники вiком понад 65 рокiв подають засвiдченi в установленому порядку заяви з мотивованим викладенням причин. Названi у цьому абзацi документи не подаються у разi виїзду до держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу у цивiльних, сiмейних та кримiнальних справах;
у разi виїзду дiтей з одним iз батькiв - засвiдчена в установленому порядку заява другого з батькiв, який залишається в Українi, про вiдсутнiсть неврегульованих алiментних зобов'язань;
паспорт громадянина України з вiдмiткою про зняття з реєстрацiйного облiку (подається у разi прийняття позитивного рiшення);
у разi виїзду з України на постiйне проживання дiтей вiком вiд 14 до 18 рокiв - їх згода, оформлена письмово i засвiдчена нотарiально.
У разi оформлення паспорта / проїзного документа дипломатичним представництвом чи консульською установою України подається:
заява-анкета встановленого зразка (додаток 1);
документи, що посвiдчують особу та пiдтверджують громадянство України;
свiдоцтво про народження (пiсля прийняття документiв повертається);
документ, що пiдтверджує постiйне проживання за кордоном;
копiя виданої податковим органом довiдки про присвоєння iдентифiкацiйного номера (у разi її наявностi), крiм осiб, якi через свої релiгiйнi або iншi переконання вiдмовляються вiд прийняття iдентифiкацiйного номера та офiцiйно повiдомляють про це вiдповiднi державнi органи;
двi фотокартки розмiром 3,5 х 4,5 сантиметра;
квитанцiя про сплату консульського збору або документ, що пiдтверджує право на звiльнення вiд його сплати.
У разi втрати за кордоном паспорта / проїзного документа додатково подається довiдка компетентного органу держави, в якiй втрачено паспорт / проїзний документ.
11. Особи вiком вiд 18 до 25 рокiв, якi пiдлягають призову на строкову вiйськову службу, разом iз заявою про оформлення паспорта подають довiдку вiдповiдного вiйськового комiсарiату щодо можливостi виїзду з України. Форма довiдки затверджується Мiноборони.
12. У разi виїзду за кордон на постiйне проживання у паспортi / проїзному документi робиться вiдповiдний запис iз зазначенням держави виїзду.
13. Пiдставою для оформлення паспорта / проїзного документа чи обґрунтованої вiдмови у його видачi є рiшення, прийняте начальником (або його заступником) вiдповiдного територiального органу або пiдроздiлу, посадовою особою дипломатичного представництва чи консульської установи України в порядку, встановленому вiдповiдно Державним департаментом у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб i МЗС.
14. Рiшення щодо оформлення паспорта / проїзного документа у разi залишення на постiйне проживання за кордоном громадян, якi виїхали туди тимчасово, приймаються посадовою особою дипломатичного представництва чи консульської установи України в порядку, встановленому МЗС.
15. Заповнення паспорта / проїзного документа здiйснюється вiдповiдно до вимог, зазначених у додатку 2 до цих Правил.
16. Паспорт / проїзний документ видається особисто заявниковi, а у виняткових випадках також його батькам (усиновлювачам), опiкунам, пiклувальникам у разi пред'явлення ними свого паспорта та вiдповiдних пiдтверджувальних документiв або iншiй особi за дорученням заявника.
Пiд час видачi паспорта / проїзного документа громадянину роз'яснюється вимога статтi 9 Закону України "Про порядок виїзду з України i в'їзду в Україну громадян України".
У разi втрати паспорта / проїзного документа на територiї України громадянин зобов'язаний негайно повiдомити про це територiальний орган або пiдроздiл за мiсцем проживання, а за кордоном - дипломатичне представництво чи консульську установу України, якi невiдкладно надсилають повiдомлення про визнання такого паспорта / проїзного документа недiйсним органу, що його видав, та Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби (за формою, встановленою в додатку 3 до цих Правил).
Новий паспорт / проїзний документ може бути виданий пiсля перевiрки обставин його втрати.
17. Вiдомостi про дiтей, якi їдуть за кордон разом з батьками (законними представниками), вписуються в паспорти батькiв чи одного з батькiв (законних представникiв) на пiдставi заяви громадянина, у чий паспорт вписуються дiти.
У разi потреби самостiйного виїзду дитини за кордон оформляється проїзний документ, а у випадках, передбачених пунктом 4 цих Правил, - паспорт.
18. Оформлення паспорта / проїзного документа здiйснюється на пiдставi заяви батькiв (законних представникiв батькiв чи дiтей), а у разi, коли батьки не перебувають у шлюбi мiж собою, - того з них, з ким проживає дитина, справжнiсть пiдпису яких засвiдчено нотарiально. За наявностi заперечень одного з батькiв документ може бути оформлено на пiдставi рiшення суду. Для дiтей вiком вiд 14 до 18 рокiв у заявi зазначається вiдсутнiсть обставин, що обмежують згiдно iз законодавством право їх виїзду за кордон.
19. На дiтей, якi не досягли 16-рiчного вiку, до територiального органу або пiдроздiлу, дипломатичного представництва чи консульської установи України та МЗС подається свiдоцтво про народження (у разi потреби - свiдоцтво про належнiсть до громадянства України), а на дiтей вiком вiд 16 рокiв - паспорт громадянина України.
На дiтей вiком вiд 5 до 18 рокiв, якi виїжджають разом iз законними представниками i вiдомостi про яких вписуються у їх паспорти, подаються фотокартки, що вклеюються у цi паспорти i скрiплюються печаткою. Для оформлення паспорта / проїзного документа фотокартки подаються незалежно вiд вiку дитини.
20. Проїзний документ оформляється на три роки або до досягнення дитиною 18-рiчного вiку.
21. За видачу проїзного документа державне мито (консульський збiр) не справляється.
Пiдстави для тимчасової вiдмови у видачi паспорта / проїзного документа
22. Громадянину може бути тимчасово вiдмовлено у видачi паспорта / проїзного документа у разi, коли:
1) вiн обiзнаний з вiдомостями, що становлять державну таємницю, - до закiнчення строку, встановленого Законом України "Про державну таємницю" (у разi виїзду за кордон на постiйне проживання);
2) дiють неврегульованi алiментнi, договiрнi чи iншi невиконанi зобов'язання, - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторiн у передбачених законом випадках, чи забезпечення зобов'язань заставою, якщо iнше не передбачено мiжнародним договором України;
3) проти нього порушено кримiнальну справу, - до закiнчення провадження у справi;
4) вiн засуджений за вчинення злочину, - до вiдбуття покарання або звiльнення вiд покарання;
5) вiн ухиляється вiд виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рiшенням, - до виконання зобов'язань;
6) вiн свiдомо сповiстив про себе неправдивi вiдомостi, - до з'ясування причин i наслiдкiв подання неправдивих вiдомостей;
7) вiн пiдлягає призову на строкову вiйськову службу, - до вирiшення питання про вiдстрочку вiд призову;
8) щодо нього подано цивiльний позов до суду, - до закiнчення провадження у справi;
9) вiн перебуває пiд адмiнiстративним наглядом органiв внутрiшнiх справ, - до припинення нагляду.
23. Рiшення про вiдмову у видачi паспорта / проїзного документа приймається за наявностi в територiальному органi або пiдроздiлi iнформацiї про iснування пiдстав, зазначених у пунктi 22 цих Правил.
Мотиви вiдмови у видачi громадяниновi України паспорта / проїзного документа доводяться до вiдома заявника в письмовiй формi.
За обiзнаностi заявника з вiдомостями, що становлять державну таємницю, у разi виїзду громадянина за кордон на постiйне проживання орган СБУ повiдомляє вiдповiдний територiальний орган або пiдроздiл на його запит про строк тимчасового обмеження, а також про установу, пiдприємство, органiзацiю, якими встановлено таке обмеження. Зазначенi вiдомостi територiальним органом або пiдроздiлом повiдомляються заявнику.
Тимчасове затримання або вилучення паспорта / проїзного документа
24. У разi виявлення пiдстав, зазначених у пунктi 22 цих Правил, ранiше виданий паспорт / проїзний документ може бути тимчасово затримано або вилучено.
Паспорт / проїзний документ тимчасово затримується або вилучається також у разi його пiдробки, використання для вчинення злочину на територiї України чи за кордоном або припинення громадянства України.
Втрачений паспорт / проїзний документ, оголошений недiйсним, власнику не повертається, а надсилається до органу, що його видав, для знищення.
25. У випадках, зазначених у пунктах 22 i 24 цих Правил, тимчасове затримання та вилучення паспортiв / проїзних документiв здiйснюється за рiшенням суду, органiв прокуратури, внутрiшнiх справ, служби безпеки, охорони державного кордону, вiйськових комiсарiатiв, дипломатичних представництв чи консульських установ України.
Вилучений паспорт / проїзний документ, якщо iнше не встановлено законодавством, повертається територiальному органу або пiдроздiлу, що його видав, з повiдомленням про причину вилучення (якщо паспорт / проїзний документ видано за кордоном - МЗС).
Територiальний орган або пiдроздiл, що видав паспорт / проїзний документ, на пiдставi наявних матерiалiв приймає рiшення про тимчасове зберiгання, знищення або повернення паспорта / проїзного документа особi, якiй його оформлено.
У разi порушення кримiнальної справи у зв'язку з пiдробкою чи використанням паспорта / проїзного документа для вчинення злочину або стосовно його пред'явника цей паспорт / проїзний документ може бути долучено до кримiнальної справи, про що iнформується територiальний орган або пiдроздiл, що його видав.
Перегляд та оскарження рiшень про вiдмову в оформленнi, видачi паспорта / проїзного документа, його тимчасове затримання та вилучення
26. Рiшення про вiдмову в оформленнi, видачi паспорта / проїзного документа, його тимчасове затримання та вилучення може бути оскаржено громадянином до:
вищого територiального органу або пiдроздiлу;
Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб;
суду.
27. Пiд час повторного розгляду клопотання про видачу паспорта / проїзного документа особi, якiй було тимчасово вiдмовлено у його видачi, беруться до уваги ранiше поданi документи, якщо пiдтверджується, що зазначенi в них вiдомостi залишилися без змiни.
28. За наявностi пiдстав Державний департамент у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб, територiальнi органи або пiдроздiли мають право скасувати рiшення пiдпорядкованого їм територiального органу або пiдроздiлу, надiслати матерiали на повторний розгляд чи прийняти на їх пiдставi нове рiшення.
Iнформацiя про результати розгляду скарг доводиться до вiдома заявника через вiдповiдний територiальний орган або пiдроздiл за мiсцем його проживання.
Додаток 1 до Правил |
СЛУЖБА У СПРАВАХ ГРОМАДЯНСТВА, IММIГРАЦIЇ ТА РЕЄСТРАЦIЇ ФIЗИЧНИХ ОСIБ
Свiдоцтво про народження (номер i дата запису, серiя i номер, коли i ким видано) |
|
Паспорт громадянина України (серiя i номер, коли i ким видано) |
|
Iм'я, яким Ви користувалися ранiше | |
Мiсце проживання |
Наявнiсть паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, посвiдчення особи моряка, посвiдчення члена екiпажу (серiя i номер, коли i ким видано) |
Додаток 2 до Правил |
ПОРЯДОК
заповнення паспорта/проїзного документа
1. Паспорт/проїзний документ заповнюється вiдповiдно до вимог, визначених частиною 1 документа Мiжнародної органiзацiї цивiльної авiацiї 9303.
2. Друкування даних паспорта/проїзного документа (далi - данi) у зонi вiзуальної перевiрки здiйснюється фарбою чорного кольору: українськi лiтери - згiдно з ДСТУ 2024-91, латинськi - згiдно з ГОСТ 16330-85 iз застосуванням верхнього регiстру. Висота лiтер - до 3 мiлiметрiв з горизонтальною щiльнiстю друкування 15 знакiв на 25,4 мiлiметра.
Назва полiв виконується фарбою синього кольору. Висота великих лiтер - до 1,3 мiлiметра, малих - до 1 мiлiметра.
3. Друкування даних у машинозчитуванiй зонi здiйснюється фарбою чорного кольору з горизонтальною щiльнiстю 10 знакiв на 25,4 мiлiметра шрифтом розмiру 1 згiдно з ГОСТ 16330-85.
4. Заповнення даних:
Елемент даних | Назва поля | Заповнення елементу даних | Максимальна кiлькiсть знакiв |
Назва документа | ПАСПОРТ PASSPORT ПРОЇЗНИЙ ДОКУМЕНТ ДИТИНИ |
змiнна | |
Тип документа | Тип/ Type |
P PR |
2 |
Код держави | Код держави/ Cod of state |
UKR | 3 |
Прiзвище | Прiзвище/ Surname |
зазначається прiзвище | 32 |
Iм'я | Iм'я/ name |
зазначається iм'я | 32 |
Стать | Стать/ Sex |
зазначається стать | 3 |
Громадянство | Громадянство/ Nationality |
УКРАЇНА/UKRAINE | 15 |
Дата народження | Дата народження/ Date of birth |
зазначається дата народження | 13 |
Персональний номер | Персональний N/ Personal No. |
зазначається персональний номер | 10 |
Мiсце народження | Мiсце народження/ Place of birth |
зазначається мiсце народження | 26 |
Номер примiрника документа | Паспорт N/ Passport No. |
8 | |
Документ N/ Document No. |
|||
Дата видачi документа | Дата видачi/ Date of issue |
зазначається дата видачi документа | 13 |
Дата закiнчення строку дiї документа | Строк дiї/ Date of expiry |
зазначається дата закiнчення строку дiї документа | 13 |
Орган, що видав документ | Орган, що видав/ Authority |
код органу, що видав документ | 4 |
Пiдпис пред'явника документа | Пiдпис пред'явника/ Signature of bearer |
||
Елемент iдентифiкацiї | фотокартка або фотовiдбиток |
5. Написання вiдомостей у зонi вiзуальної перевiрки виконується українською мовою i через скiсну лiнiю латинськими лiтерами за вiдповiднiстю українському алфавiту:
А - A | I - I | Т - T |
Б - B | Ї - Yi, i | У - U |
В - V, W | Й - Y, i | Ф - F |
Г - H, G | К - K, C | Х - KH |
Ґ - G, H | Л - L | Ц - TS |
Д - D | М - M | Ч - CH |
Е - E | Н - N | Ш - SH |
Є - Ye, ie | О - O | Щ - SHCH |
Ж - ZH, J | П - P | Ь - ' |
З - Z | Р - R | Ю - Yu, iu |
И - Y | С - S | Я - Ya, ia |
____________ Примiтка. |
На початку слова | В iнших позицiях |
Ye | ie | |
Yi | i | |
Y | i | |
Yu | iu | |
Ya | ia |
На письмове прохання громадянина написання прiзвища та iменi латинськими лiтерами може бути виконано вiдповiдно до їх написання у документах, виданих вiдповiдними органами iноземної держави.
Переклад iноземних прiзвищ та iмен на українську мову здiйснюється у зворотному порядку (вiдповiдно до абзацу першого цього пункту).
6. Дата зазначається таким чином:
днi - двома цифрами (вiд одиницi до дев'яти, попереду проставляється нуль), пiсля яких робиться пробiл:
сiчень - СIЧ/JAN | липень - ЛИП/JUL |
лютий - ЛЮТ/FEB | серпень - СЕР/AUG |
березень - БЕР/MAR | вересень - ВЕР/SEP |
квiтень - КВI/APR | жовтень - ЖОВ/OCT |
травень - ТРА/MAY | листопад - ЛИС/NOV |
червень - ЧЕР/JUN | грудень - ГРУ/DEC |
рiк - двома останнiми цифрами, яким передує пробiл.
7. Якщо дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються вiдповiдно "XX " або "XX" - для дня чи року, "XXX" - для мiсяця, "XX XXX XX" - для дня, мiсяця i року.
8. Зазначення статi: жiночої - "Ж/F", чоловiчої - "Ч/M". Якщо громадянин не бажає зазначати свою стать, це поле залишається чистим, а у вiдповiдному рядку машинозчитуваної зони ставиться знак "<".
9. Вiдомостi про мiсце народження (назва Автономної Республiки Крим, областi з написанням лiтер "ОБЛ", назва обласного центру, мм. Києва та Севастополя - iз зазначенням лiтери "м.") наводяться українською мовою, а через скiсну лiнiю - код держави латинськими лiтерами.
Коди держав зазначаються вiдповiдно до мiжнародного стандарту ДСТУ ISO 3166-95.
10. Орган, що видав паспорт/проїзний документ, позначається:
а) у разi оформлення громадянам, якi постiйно проживають в Українi, - чотиризначним числом, де першi двi цифри означають регiональний код (код Автономної Республiки Крим, областi чи мiста) вiдповiдно до державного класифiкатора ДК 014-97 "Класифiкатор об'єктiв адмiнiстративно-територiального устрою України", а останнi двi цифри - код пiдроздiлу служби у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб, що оформив паспорт/проїзний документ.
Регiональнi коди:
Автономна Республiка Крим | 01 | ||
Областi: | |||
Вiнницька | 05 | Миколаївська | 48 |
Волинська | 07 | Одеська | 51 |
Днiпропетровська | 12 | Полтавська | 53 |
Донецька | 14 | Рiвненська | 56 |
Житомирська | 18 | Сумська | 59 |
Закарпатська | 21 | Тернопiльська | 61 |
Запорiзька | 23 | Харкiвська | 63 |
Iвано-Франкiвська | 26 | Херсонська | 65 |
Київська | 32 | Хмельницька | 68 |
Кiровоградська | 35 | Черкаська | 71 |
Луганська | 44 | Чернiвецька | 73 |
Львiвська | 46 | Чернiгiвська | 74 |
м. Київ | 80 | ||
м. Севастополь | 85 |
Коди пiдроздiлiв служби громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб визначаються МВС;
б) у разi оформлення громадянам, якi постiйно проживають за кордоном, - цифрою, яка позначає орган, що оформив документ ("1" - Мiнiстерство закордонних справ, "2" - дипломатичне представництво України, "3 - 9" - консульська установа України), трибуквеним кодом держави перебування цього органу (вiдповiдно до мiжнародного стандарту ДСТУ ISO 3166-95) i його порядковим номером у державi перебування.
11. Для заповнення значення елементу даних "Персональний номер" використовуються цифровi знаки (0 - 9). Якщо в особи у передбачених законодавством випадках вiдсутнiй персональний номер, графа не заповнюється.
12. Елемент iдентифiкацiї заповнюється вiдповiдно до ДСТУ 1303-94.
13. Заповнення машинозчитуваної зони здiйснюється у порядку, визначеному постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 червня 1997 р. N 636 "Про порядок заповнення машинозчитуваної зони документiв, що посвiдчують особу".
14. Вiдомостi про дiтей наводяться у спецiально вiдведеному полi "Дiти" на другiй та третiй сторiнках паспорта.
Додаток 3 до Правил |
|
Адмiнiстрацiя Державної
прикордонної служби України ___________________________________ 01034, Київ-34, вул. Володимирська, 26 |
ПОВIДОМЛЕННЯ
про недiйсний паспорт/проїзний документ
(повна назва органу, що надає повiдомлення, його код) |
Вiдомостi про громадянина, паспорт/проїзний документ якого вважається недiйсним: |
(громадянство, прiзвище, iм'я та по батьковi, число, мiсяць, рiк народження) |
(серiя, номер, тип, назва паспорта/проїзного документа, дата видачi, строк дiї, назва органу, що видав документ) |
(пiдстава оголошення паспорта/проїзного документа недiйсним) |
____________________ |
(контактнi телефони) |
____________ (посада)* |
____________ (пiдпис) |
________________ (iнiцiали та прiзвище) |
____________
* Начальник територiального
органу або пiдроздiлу, керiвник дипломатичного
представництва чи консульської установи України