УГОДА
про спiвробiтництво у сферi стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї мiж Державним комiтетом України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики та Єгипетською органiзацiєю з стандартизацiї i контролю якостi
Державний комiтет України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики та Єгипетська органiзацiя з стандартизацiї i контролю якостi, далi "Сторони":
з метою усунення перешкод у торгiвлi та економiчних взаємовiдносинах мiж Україною i Єгиптом;
враховуючи їх намагання розвивати спiвробiтництво у сферi стандартизацiї, метрологiї та оцiнки вiдповiдностi, виходячи з принципiв та норм, прийнятих мiжнародними органiзацiями;
керуючись економiчними iнтересами України i Єгипту;
домовились про таке:
Стаття 1
Сторони здiйснюватимуть спiльну дiяльнiсть у сферi стандартизацiї, метрологiї та оцiнки вiдповiдностi на основi додаткових угод, програм реалiзацiї, програм i протоколiв зустрiчей, якi передбачатимуть:
1. Забезпечення гармонiзацiї нацiональних стандартiв з мiжнародними з метою сприяння технiчному i науковому спiвробiтництву та усуненню технiчних бар'єрiв у торгiвлi.
2. Сприяння налагодженню та розвитку безпосереднiх взаємовiдносин мiж науково-дослiдними iнститутами з стандартизацiї, метрологiї, сертифiкацiї та виробничими метрологiчними центрами обох Сторiн.
3. Здiйснення дiяльностi щодо взаємного визнання результатiв випробувань, затвердження типу, повiрки, метрологiчної атестацiї i калiбрування засобiв вимiрювань.
4. Здiйснення дiяльностi з взаємного визнання результатiв випробувань з оцiнки вiдповiдностi.
Стаття 2
Сторони погодились на обмiн:
1. Нормативними документами, iнформацiєю та перiодичними виданнями, що публiкуються нацiональними органами з стандартизацiї.
2. Каталогами нацiональних стандартiв, окремими нацiональними стандартами, нормами та регламентами.
3. Загальною iнформацiєю та публiкацiями з сертифiкацiї, акредитацiї випробувальних лабораторiй, органiв з сертифiкацiї та перелiками продукцiї, що пiдлягає обов'язковiй сертифiкацiї.
4. Iнформацiєю та матерiалами з навчальних програм та пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв у галузi стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї.
Стаття 3
Сторони погодились на обмiн делегацiями спецiалiстiв та iнструкторiв з метою вивчення досвiду, проведення консультацiй та навчання експертiв у сферi стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї, якi обумовлюються Сторонами додатково.
Стаття 4
Сторони забезпечують конфiденцiйнiсть документацiї та iнформацiї, яка отримана в межах цiєї Угоди. Ця iнформацiя може бути передана третiй сторонi тiльки з письмового дозволу Сторони, що її надала.
Стаття 5
Сторони спiвпрацюватимуть у тiсному контактi у рамках Мiжнародної органiзацiї зi стандартизацiї (ISO) та Мiжнароднiй електротехнiчнiй комiсiї (IEC) з метою консолiдацiї їх точок зору та полiпшення ролi Сторiн у мiжнароднiй дiяльностi у сферi стандартизацiї.
Стаття 6
Положення цiєї Угоди, якщо необхiдно, будуть деталiзованi додатковими угодами i/або протоколами, пiдписаними Сторонами.
Стаття 7
Спiрнi питання, пов'язанi iз тлумаченням або виконанням цiєї Угоди, вирiшуватимуться шляхом проведення консультацiй та переговорiв мiж Сторонами.
Стаття 8
Фiнансування спiвробiтництва в рамках угоди виконується на основi угод мiж Сторонами.
Стаття 9
Ця Угода укладається термiном на 5 рокiв i набуває чинностi з дня її пiдписання та буде автоматично продовжуватись на такi ж перiоди, якщо одна iз Сторiн не припинить її дiю, письмово повiдомивши iншу Сторону за шiсть мiсяцiв до дати її завершення.
Вчинено в м. Каїрi "26" березня 2003 року у двох примiрниках, кожний українською, арабською та англiйською мовами, при цьому всi тексти є рiвно автентичними.
У разi виникнення розбiжностей щодо тлумачення положень Угоди перевага надається тексту англiйською мовою.
За Державний комiтет України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики | За Єгипетську органiзацiю з стандартизацiї i контролю якостi |