МЕМОРАНДУМ
про взаєморозумiння мiж Державним департаментом фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Нацiональним офiсом протидiї та контролю за вiдмиванням грошей Румунiї щодо спiвробiтництва в сферi боротьби з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом
Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє в складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Нацiональний офiс протидiї та контролю за вiдмиванням грошей Румунiї, далi "Договiрнi Сторони",
ВРАХОВУЮЧИ зацiкавленiсть у розвитку дружнiх стосункiв i спiвробiтництва мiж Договiрними Сторонами в сферi боротьби з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом,
ВВАЖАЮЧИ, що спiльним iнтересом держав обох Договiрних Сторiн є сприяння переслiдуванню осiб, пiдозрюваних у вiдмиваннi доходiв, одержаних злочинним шляхом, та кримiнальної дiяльнiстю, пов'язаною з вiдмиванням доходiв,
ДОМОВИЛИСЬ про наступне:
Стаття 1
Договiрнi Сторони здiйснюють взаємодiю, у тому числi щодо обмiну iнформацiєю, у вiдповiдностi з цим Меморандумом, дiючи в межах власної компетенцiї та у вiдповiдностi iз законодавством та мiжнародними зобов'язаннями своїх країн.
Стаття 2
Договiрнi Сторони здiйснюють взаємодiю, зокрема, з питань щодо збору, обробки та аналiзу iнформацiї, що є у їх розпорядженнi та стосується фiнансових операцiй, вiдносно яких є пiдозри, що вони пов'язанi з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, а також юридичних та фiзичних осiб, якi пов'язанi iз здiйсненням таких операцiй.
Обмiн будь-якою доступною iнформацiєю, яка є суттєвою для розслiдування злочинiв щодо фiнансових операцiй, що мають вiдношення до вiдмивання доходiв, здiйснюватиметься за iнiцiативою або на запит однiєї з Договiрних Сторiн. Будь-який запит на отримання iнформацiї супроводжується стислим обгрунтуванням та перелiком основних фактiв.
Стаття 3
Iнформацiя, отримана вiд запитуваної Договiрної Сторони, без її попереднього дозволу не буде розголошуватися третiм особам, або використовуватись у адмiнiстративних, слiдчих або судових цiлях.
Iнформацiя, отримана на основi цього Меморандуму, може бути використана лише у справах, пов'язаних iз легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом. Суспiльно небезпечнi протиправнi дiяння, що передують легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, вказанi в Додатку. Договiрнi Сторони беруть на себе зобов'язання поновлювати Додаток у випадку змiни вiдповiдної частини нацiонального законодавства.
Зазначений Додаток є невiд'ємною частиною цього Меморандуму.
Стаття 4
Договiрнi Сторони не допускатимуть використання або розповсюдження iнформацiї або документiв, отриманих в рамках цього Меморандуму, в iнших цiлях, нiж тi, що визначенi цим Меморандумом, без попереднього дозволу Договiрної Сторони, що надала таку iнформацiю.
Стаття 5
Iнформацiя, отримана на основi цього Меморандуму, є конфiденцiйною i на неї поширюється режим захисту, аналогiчний передбаченому законодавством держави отримуючої Договiрної Сторони для подiбної iнформацiї, отриманої з нацiональних джерел.
Стаття 6
Договiрнi Сторони спiльно визначать порядок спiвробiтництва, в тому числi обмiну iнформацiєю, у вiдповiдностi iз законодавством своїх держав та проводитимуть консультацiї з метою реалiзацiї цього Меморандуму.
Стаття 7
Спiвробiтництво та iнформацiйний обмiн мiж Договiрними Сторонами здiйснюватиметься англiйською мовою.
Стаття 8
Договiрнi Сторони не зобов'язанi надавати iнформацiю у випадку, якщо по фактам, якi визначенi у запитi, вже ведеться досудове або судове слiдство у державi запитуваної Договiрної Сторони.
Стаття 9
Змiни та доповнення до цього Меморандуму можуть вноситись у будь-який час за взаємною згодою та оформлюються окремими протоколами, що становитимуть невiд'ємну частину цього Меморандуму.
Стаття 10
Меморандум набуває чинностi з дати його пiдписання Договiрними Сторонами i його дiя може бути припинена з моменту одержання письмового повiдомлення вiд iншої Договiрної Сторони.
Пiдписано в м. Києвi 17 березня 2004 року у двох примiрниках, кожний українською, румунською та англiйською мовами (англiйський текст є автентичним i має переважну силу у разi виникнення розбiжностей щодо тлумачення).
За Державний департамент За Нацiональний офiс фiнансового монiторингу, протидiї та контролю що дiє у складi за вiдмиванням грошей Мiнiстерства фiнансiв Румунiї України
С. Гуржiй | I. Мелiнеску |
Додаток
Закон України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" визначає суспiльно небезпечне протиправне дiяння, що передує легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, як дiяння, за яке Кримiнальним кодексом України передбачено покарання у виглядi позбавлення волi на строк три i бiльше рокiв (за виключенням дiянь, передбачених статтею 207 "Ухилення вiд повернення виручки в iноземнiй валютi" та статтею 212 "Ухилення вiд сплати податкiв, зборiв, iнших обов'язкових платежiв" Кримiнального кодексу України) або яке визнається злочином за кримiнальним законом iншої держави, i за таке ж саме дiяння передбачена вiдповiдальнiсть Кримiнальним кодексом України, та внаслiдок вчинення якого є незаконно одержанi доходи.