МЕМОРАНДУМ
про взаєморозумiння мiж Державним департаментом фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Пiдроздiлом обробки фiнансової iнформацiї Королiвства Бельгiї щодо спiвробiтництва в сферi боротьби з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом
Офiцiйний переклад
Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє в складi Мiнiстерства фiнансiв України, та Пiдроздiл обробки фiнансової iнформацiї Королiвства Бельгiї, далi - "Сторони",
ВРАХОВУЮЧИ заiнтересованiсть у розвитку дружнiх стосункiв i спiвробiтництва мiж Сторонами у сферi боротьби з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом,
ВВАЖАЮЧИ, що спiльним iнтересом держав Сторiн є сприяння переслiдуванню осiб, пiдозрюваних у вiдмиваннi доходiв, одержаних злочинним шляхом, та кримiнальнiй дiяльностi, пов'язанiй з вiдмиванням грошей,
ДОМОВИЛИСЬ про таке:
Стаття 1
Сторони спiвробiтничають, у тому числi щодо обмiну iнформацiєю, вiдповiдно до цього Меморандуму, дiючи в межах власної компетенцiї i вiдповiдно до законодавства та мiжнародних зобов'язань своїх країн.
Стаття 2
Сторони спiвробiтничають у питаннях збору, обробки та аналiзу iнформацiї, яка є у їхньому розпорядженнi та стосується фiнансових операцiй, вiдносно яких є пiдозри, що вони пов'язанi з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, а також юридичних та фiзичних осiб, якi пов'язанi зi здiйсненням таких операцiй.
Обмiн будь-якою доступною iнформацiєю, яка є суттєвою для розслiдування злочинiв щодо фiнансових операцiй, що мають вiдношення до вiдмивання грошей, здiйснюватиметься за iнiцiативою або на запит однiєї з Сторiн. Будь-який запит на отримання iнформацiї супроводжується стислим обґрунтуванням та перелiком основних фактiв.
Стаття 3
Iнформацiя, отримана вiд вiдповiдної Сторони, без її попереднього дозволу не буде розголошуватися будь-яким третiм сторонам або використовуватись у адмiнiстративних, слiдчих або судових цiлях.
Iнформацiя, отримана вiдповiдно до цього Меморандуму, може бути використана лише у справах, пов'язаних iз вiдмиванням грошей. Суспiльно небезпечнi протиправнi дiяння, що передують легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, перерахованi у Додатку 1 для України i у Додатку 2 для Бельгiї. Сторони беруть на себе зобов'язання змiнювати Додаток у разi змiни вiдповiдного нацiонального законодавства.
Додаток є невiд'ємною частиною цього Меморандуму.
Стаття 4
Сторони не допускатимуть використання або розповсюдження будь-якої iнформацiї або документiв, отриманих в рамках цього Меморандуму, в iнших цiлях, нiж тi, що визначенi цим Меморандумом, без попереднього дозволу Сторони, що надала таку iнформацiю.
Стаття 5
Iнформацiя, отримана на основi цього Меморандуму, є конфiденцiйною; вона пiдлягає офiцiйному засекречуванню i на неї поширюється режим захисту, аналогiчний передбаченому законодавством держави Сторони, яка отримує, для подiбної iнформацiї, отриманої з нацiональних джерел.
Стаття 6
Сторони спiльно визначать порядок зв'язку, в тому числi обмiну iнформацiєю, вiдповiдно до законодавства своїх вiдповiдних держав та проводитимуть консультацiї з метою iмплементацiї цього Меморандуму.
Стаття 7
Зв'язок мiж Сторонами здiйснюватиметься англiйською мовою.
Стаття 8
Сторони не зобов'язанi надавати допомогу у разi, якщо щодо фактiв, якi визначенi у запитi, вже ведеться досудове або судове слiдство у державi Сторони, яка запитує.
Стаття 9
Змiни та доповнення до цього Меморандуму можуть вноситись у будь-який час за взаємною згодою та оформлятися окремими протоколами, що становитимуть невiд'ємну частину цього Меморандуму.
Стаття 10
Цей Меморандум набуває чинностi з дати пiдписання Сторонами i може бути денонсований пiсля вiдповiдного письмового повiдомлення iншої Сторони.
Пiдписано у двох (2) оригiнальних примiрниках англiйською мовою (англiйський текст є автентичним i кожна з Сторiн бере на себе вiдповiдальнiсть за переклад своєю мовою).
Київ, 19 вересня 2003 року | Брюссель, 19 вересня 2003 року |
За Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України | За Пiдроздiл обробки фiнансової iнформацiї Королiвства Бельгiї |
(пiдпис) С. Гуржiй Голова |
(пiдпис) Ж. Спройтелз Голова |
Додаток 1 |
Закон України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" визначає суспiльно небезпечне протиправне дiяння, що передує легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, як дiяння, за яке Кримiнальним кодексом України передбачено покарання у виглядi позбавлення волi строком на три i бiльше рокiв (за виключенням дiянь, передбачених статтею 207 "Ухилення вiд повернення виручки в iноземнiй валютi" та статтею 212 "Ухилення вiд сплати податкiв, зборiв, iнших обов'язкових платежiв" Кримiнального кодексу України) або яке визнається злочином за кримiнальним законом iншої держави, у разi, якщо за таке ж саме дiяння передбачена вiдповiдальнiсть Кримiнальним кодексом України та внаслiдок вчинення якого незаконно одержанi доходи.
Додаток 2 |
Для цiлей Закону "Про боротьбу з вiдмиванням грошей" Бельгiї походження грошей або власностi є незаконним у разi, якщо вони є результатом кримiнальної дiяльностi, що вiдноситься до:
- тероризму;
- органiзованої злочинностi;
- незаконної торгiвлi наркотиками;
- незаконної торгiвлi зброєю, виробами та товарами (наприклад, контрабанда);
- незаконного використання працi (чорний ринок працi);
- незаконної торгiвлi людьми;
- експлуатацiї проституцiї;
- незаконного використання або торгiвлi гормональними препаратами;
- незаконної торгiвлi людськими органами та тканинами;
- присвоєння бюджету Європейського Союзу;
- серйозного та органiзованого фiнансового шахрайства;
- хабарiв державним службовцям;
- злочинiв, пов'язаних з ринком цiнних паперiв (включаючи внутрiшню торгiвлю та махiнацiї з цiнами на акцiї), та незаконного звернення про вкладення коштiв;
- фiнансового шахрайства;
- захвату заручникiв;
- крадiжки або вимагання;
- фiктивного банкрутства.