МЕМОРАНДУМ
про взаєморозумiння мiж Державним департаментом фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України та Пiдроздiлом фiнансової розвiдки Португальської Республiки щодо спiвробiтництва в сферi обмiну вiдомостями, пов'язаними з вiдмиванням грошей та фiнансуванням тероризму
Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України (ДДФМ) та Пiдроздiл фiнансової розвiдки Португальської Республiки, далi - "Органи",
бажаючи розвивати та активiзувати взаємне спiвробiтництво в сферi переслiдування осiб пiдозрюваних у вiдмиваннi доходiв, одержаних злочинним шляхом, та/або фiнансуваннi тероризму,
домовились про наступне:
Стаття 1
а) Органи спiвпрацюватимуть щодо збору, обробки та аналiзу iнформацiї, що є у їх розпорядженнi та стосується фiнансових операцiй, стосовно яких є пiдозри, що вони пов'язанi з вiдмиванням доходiв, одержаних злочинним шляхом, та/або фiнансуванням тероризму, а також осiб, якi пов'язанi iз здiйсненням таких операцiй.
б) З цiєю метою, Органи будуть обмiнюватися, за власною iнiцiативою або на запит, будь-якою наявною iнформацiєю, що може бути корисною для розслiдування фiнансових операцiй, що мають вiдношення до вiдмивання грошей та/або фiнансування тероризму.
в) Будь-який запит на отримання iнформацiї супроводжується стислим наведенням основних фактiв.
Стаття 2
а) Iнформацiя або документи, якими обмiнюються Органи, не будуть розголошуватись третiм особам, установам або органам, якi є закордонними для Органiв, а також не будуть використовуватись для полiцейського розслiдування, в судових чи процесуальних цiлях без попереднього дозволу Органу, що надав таку iнформацiю.
б) Iнформацiя отримана у вiдповiдностi з цим Меморандумом може бути використана пiд час здiйснення правосуддя лише у справах, пов'язаних iз вiдмиванням доходiв та/або фiнансуванням тероризму вiдповiдно до чинного законодавства кожної країни.
в) Суспiльно небезпечнi протиправнi дiяння, що передують легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, перерахованi у Додатку 1 для України, i у Додатку 2 для Португальської Республiки. Сторони беруть на себе зобов'язання поновлювати Додатки у разi змiни вiдповiдного нацiонального законодавства.
Додатки є невiд'ємною частиною цього Меморандуму.
Органи зобов'язуються негайно iнформувати один одного щодо будь-яких змiн у вiдповiдному нацiональному законодавствi.
Стаття 3
Органи не допускатимуть використання або розповсюдження будь-якої iнформацiї або документiв, отриманих вiд iншого Органу в цiлях iнших, нiж тi, що визначенi цим Меморандумом без попереднього дозволу Органу, що надав таку iнформацiю.
Стаття 4
Iнформацiя отримана на основi цього Меморандуму є конфiденцiйною. На неї поширюється режим захисту, аналогiчний передбаченому законодавством держави отримуючого Органу для подiбної iнформацiї, отриманої з нацiональних джерел.
Стаття 5
Органи спiльно узгодять прийнятнi процедури взаємодiї у вiдповiдностi iз законодавством своїх держав та проводитимуть взаємнi консультацiї з метою реалiзацiї цього Меморандуму.
Стаття 6
Взаємодiя мiж органами здiйснюватиметься англiйською мовою.
Стаття 7
Органи не зобов'язанi надавати допомогу у випадку, якщо по фактам, якi визначенi у запитi, вже ведеться досудове або судове слiдство.
Стаття 8
Змiни та доповнення до цього Меморандуму можуть вноситись у будь-який час за взаємною згодою.
Стаття 9
а) Цей Меморандум може бути скасований у будь-який час.
б) Меморандум припиняє свою дiю з дати отримання письмового повiдомлення одного з Органiв.
в) Положення i умови встановленi у цьому Меморандумi, щодо конфiденцiйностi iнформацiї, отриманої до припинення його дiї, залишаються в силi пiсля припинення його дiї.
Стаття 10
Цей Меморандум вступає в силу з моменту пiдписання Органами.
Пiдписано в Києвi 23 березня 2004 року та в Лiсабонi 24 березня 2004 року у шести (6) примiрниках українською, португальською та англiйською мовами (англiйський текст є автентичним i має переважну силу у разi виникнення розбiжностей щодо тлумачення; кожна з Сторiн бере на себе вiдповiдальнiсть за переклад на свою мову).
За Державний департамент фiнансового монiторингу, що дiє у складi Мiнiстерства фiнансiв України | За Пiдроздiл фiнансової розвiдки Португальської Республiки |
С. Гуржiй | С. Педроза |
Додаток 1 |
Закон України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом" визначає суспiльно небезпечне протиправне дiяння, що передує легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, як дiяння, за яке Кримiнальним кодексом України передбачено покарання у виглядi позбавлення волi строком на три i бiльше рокiв (за виключенням дiянь, передбачених статтею 207 "Ухилення вiд повернення виручки в iноземнiй валютi" та статтею 212 "Ухилення вiд сплати податкiв, зборiв, iнших обов'язкових платежiв" Кримiнального кодексу України) або яке визнається злочином за кримiнальним законом iншої держави, у разi, якщо за таке ж саме дiяння передбачена вiдповiдальнiсть Кримiнальним кодексом України, та внаслiдок вчинення якого незаконно одержанi доходи.
Додаток 2 |
Згiдно з законодавством Португалiї походження грошей чи майна є незаконним, коли майно чи грошi походять вiд кримiнальної дiяльностi, що пов'язана з:
- незаконною торгiвлею та споживанням наркотичних та психостимулуючих речовин
- корупцiєю
- розтратою
- незаконною економiчною участю в комерцiйнiй дiяльностi
- збитковим управлiнням
- розтратою чи шахрайством при отриманнi субсидiй, субвенцiй чи кредитiв
- економiчними та фiнансовими злочинами, вчиненими органiзовано, з використанням комп'ютерних технологiй
- мiжнародними чи транснацiональними економiчними та фiнансовими злочинами
- вимаганням грошей
- незаконною торгiвлею речовин, якi впливають на органiзм
- податковим шахрайством
- незаконною торгiвлею людьми
- незаконною торгiвлею людськими органами та тканинами
- дитячою порнографiєю
- сексуальним використанням дiтей або неповнолiтнiх
- викраданням людей
- звiдництвом при обтяжуючих обставинах
- тероризмом
- незаконною торгiвлею зброєю
- незаконною торгiвлею ядерними матерiалами
- вимаганням
- незаконною торгiвлею видами (бiологiчними), якi знаходяться пiд охороною
- злочинами, за якi передбачено покарання у виглядi позбавлення волi строком мiнiмум на шiсть мiсяцiв та максимум - понад 5 рокiв.