ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО
КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
МIНIСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.06.2004 | N 172/210/321/656 |
---|
Про затвердження Положення про порядок
залучення вiйськових представництв до виконання
робiт у галузi державного експортного контролю
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 21 червня 2004 р. за N 750/9349 |
Вiдповiдно до Закону
України "Про державний контроль за
мiжнародними передачами товарiв вiйськового
призначення та подвiйного використання",
постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.99 N 279
"Про затвердження Положення про вiйськовi
представництва на пiдприємствах, в установах i
органiзацiях" та з метою вдосконалення системи
державного експортного контролю наказуємо:
1. Затвердити Положення про порядок залучення вiйськових представництв до виконання робiт у галузi державного експортного контролю (далi - Положення), що додається.
2. Державнiй службi експортного контролю України в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та забезпечити публiкацiю цього наказу в засобах масової iнформацiї.
3. 3 наказом ознайомити особовий склад Державної служби експортного контролю України, Мiнiстерства оборони України, Служби безпеки України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, до функцiональних обов'язкiв якого належить виконання заходiв, передбачених цим наказом.
4. Контроль за виконанням цього наказу та забезпеченням дотримання законностi при проведеннi вiдповiдних заходiв покласти на перших заступникiв голiв Державної служби експортного контролю України, Мiнiстерства оборони України, Служби безпеки України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України згiдно з розподiлом обов'язкiв керiвного складу цих органiв.
5. Наказ набирає чинностi через 30 днiв пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України.
6. Спiльний наказ Державної служби експортного контролю України, Мiнiстерства оборони України, Служби безпеки України та Мiнiстерства внутрiшнiх справ України "Про затвердження Положення про порядок залучення вiйськових представництв до виконання робiт у галузi експортного контролю" вiд 29.07.99 N 128/227/160/598, зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 26.08.99 за N 580/3873, визнати таким, що втратив чиннiсть.
Голова Державної служби експортного контролю України | О.Гейда |
Мiнiстр оборони України | Є.Марчук |
ТВО Голови Служби безпеки України | В.Сацюк |
Мiнiстр внутрiшнiх справ України | М.Бiлоконь |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної служби експортного контролю України, Мiнiстерства оборони України, Служби безпеки України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України 14.06.2004 N 172/210/321/656 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 21 червня 2004 р. за N 750/9349 |
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок залучення вiйськових представництв
до виконання робiт у галузi державного
експортного контролю
1. Загальнi положення
1.1. Це Положення розроблено вiдповiдно до Закону України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.99 N 279 "Про затвердження Положення про вiйськовi представництва на пiдприємствах, в установах i органiзацiях".
1.2. Положення визначає порядок залучення вiйськових представництв (представництв замовника) Мiнiстерства оборони України (далi - Мiноборони України), Служби безпеки України (далi - СБУ), Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (далi - МВС України) до виконання заходiв у галузi державного експортного контролю та порядок взаємодiї Державної служби експортного контролю України (далi - Держекспортконтроль України) з Мiноборони України, СБУ та МВС України.
1.3. Для досягнення цiлей, зазначених у цьому Положеннi термiни вживаються у значеннях, наведених у Законi України "Про державний контроль за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання".
1.4. Положення розроблено з метою подальшого вдосконалення державної системи експортного контролю, виходячи з принципiв:
забезпечення захисту нацiональних iнтересiв України, дотримання нею мiжнародних зобов'язань щодо нерозповсюдження зброї масового знищення, засобiв її доставки, обмеження передач звичайних озброєнь, а також здiйснення заходiв щодо недопущення використання товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання у терористичних та iнших протиправних цiлях;
пiдвищення контролю за дiяльнiстю суб'єктiв здiйснення мiжнародних передач товарiв (далi - суб'єкти) щодо виконання гарантiй використання товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання у заявлених цiлях.
2. Робота в галузi державного експортного контролю, яка покладається на вiйськовi представництва
2.1. Вiйськовi представництва здiйснюють узгодження технiчних довiдок, довiдок про ступiнь секретностi товарiв, а також залучаються до контролю за:
додержанням суб'єктами вимог законодавства у сферi державного експортного контролю i збереження державної таємницi;
проведенням суб'єктами попередньої iдентифiкацiї товарiв власного виробництва;
проведенням суб'єктами переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв, якi пiдлягають державному експортному контролю в рамках покладених на них завдань;
здiйсненням мiжнародних передач товарiв суб'єктами лише за наявностi в цих суб'єктiв вiдповiдних дозволiв (висновкiв) Держекспортконтролю України;
використанням суб'єктами повноважень, отриманих вiд Кабiнету Мiнiстрiв України на експорт, iмпорт товарiв вiйськового призначення та товарiв, якi мiстять вiдомостi, що становлять державну таємницю;
дотриманням суб'єктами мiжнародних зобов'язань України щодо заборони або обмеження передач товарiв до окремих держав згiдно з резолюцiями Ради Безпеки ООН, рiшеннями iнших мiжнародних органiзацiй;
проведенням перевiрок за використанням цих товарiв у заявлених цiлях;
проведенням iнших робiт у галузi експортного контролю, що можуть здiйснюватися вiйськовими представництвами на пiдставi вiдповiдних запитiв (у довiльнiй формi) Держекспортконтролю України.
2.2. Звiт (у довiльнiй формi) щодо проведених робiт надається начальниками вiйськових представництв до центрального органу виконавчої влади, який здiйснює управлiння даним вiйськовим представництвом (Мiноборони України, СБУ, МВС України), та до Держекспортконтролю України (вiдповiдно до завдання, яке оформлюється у довiльнiй формi).
3. Порядок залучення вiйськових представництв до виконання робiт у галузi державного експортного контролю
3.1. Залучення вiйськових представництв до робiт, визначених у п. 2 цього Положення, здiйснюється за згодою керiвника центрального органу виконавчої влади, якому пiдпорядковане зазначене вiйськове представництво, на пiдставi вiдповiдних запитiв (у довiльнiй формi) Держекспортконтролю України.
3.2. Центральний орган виконавчої влади, який здiйснює управлiння представництвом замовника (Мiноборони України, СБУ, МВС України), на пiдставi запитiв (у довiльнiй формi) Держекспортконтролю України дає вiдповiднi доручення виконавцям робiт iз зазначенням:
номера вiйськового представництва, яке залучається до виконання робiт у галузi державного експортного контролю;
назви пiдприємства, на якому дислоковане зазначене представництво;
мiсцезнаходження та телефону вiйськового представництва;
прiзвища, iменi та по батьковi керiвника вiйськового представництва;
наявностi дозволу на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею;
або в разi вiдсутностi такого дозволу повiдомляє про вiдсутнiсть можливостi взяти участь у пропонованих роботах.
Про наданi доручення центральний орган виконавчої влади, який здiйснює управлiння вiйськовим представництвом, повiдомляє Держекспортконтроль України.
3.3. Держекспортконтроль України не пiзнiше нiж за два тижнi до проведення запланованих заходiв iнформує про це пiдприємство, на якому є вiйськове представництво, та надсилає для нього завдання (у довiльнiй формi) на проведення перевiрки або iнших робiт у галузi державного експортного контролю з визначенням вiдповiдних строкiв їх виконання.
3.4. Звiт (у довiльнiй формi) щодо проведення перевiрки (робiт) оформлюється в чотирьох примiрниках (вiдповiдно до завдання, яке оформлюється у довiльнiй формi), засвiдчується уповноваженим на проведення перевiрки представником представництва замовника, узгоджується з керiвником пiдприємства, що перевiрялося, та затверджується керiвником вiйськового представництва. Зазначений звiт надсилається у двотижневий термiн до Держекспортконтролю України та на адресу центрального органу виконавчої влади (Мiноборони України, СБУ, МВС України), який здiйснює управлiння вiйськовим представництвом. Один примiрник звiту залишається на вiйськовому представництвi пiдприємства, що перевiрялося.
3.5. Розгляд, аналiз i подальше узагальнення матерiалiв звiтiв вiйськових представництв про проведення перевiрок або про здiйснення iнших робiт у галузi державного експортного контролю здiйснюється Держекспортконтролем України.
3.6. Держекспортконтроль України сприяє:
залученню вiйськових представництв, що беруть участь у роботах у сферi державного експортного контролю, до участi в регiональних конференцiях i семiнарах з питань експортного контролю;
забезпеченню вiйськових представництв нормативними актами в галузi державного експортного контролю.
3.7. Залучення представництв замовника до робiт у галузi експортного контролю здiйснюється на пiдставi вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.99 N 279 "Про затвердження Положення про вiйськовi представництва на пiдприємствах, в установах i органiзацiях".
Державна служба експортного
контролю України Начальник управлiння державної експертизи передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання |
О.Ю.Семенiхiн |
Мiнiстерство оборони України Начальник Служби вiйськових представництв озброєння Збройних Сил України |
В.Ф.Мельник |
Служба безпеки України Начальник департаменту вiйськової контррозвiдки Служби безпеки України |
В.О.Романченко |
Мiнiстерство внутрiшнiх справ
України Перший заступник начальника департаменту ресурсного забезпечення МВС України |
Ю.М.Голуб |