ПРОТОКОЛ
мiж Державною митною службою України та Державним митним комiтетом Росiйської Федерацiї про взаємодiю при проведеннi митного контролю за енергоносiями
Державна митна служба України та Державний митний комiтет Росiйської Федерацiї, далi "Сторони",
керуючись положеннями Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року та Протоколу мiж Державною митною службою України та Державним митним комiтетом Росiйської Федерацiї щодо реалiзацiї Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах, пiдписаного в м. Києвi 28 травня 1998 року,
з метою забезпечення узгодженостi та однаковостi при здiйсненнi митного контролю i оформлення енергоносiїв, що перемiщуються через українсько-росiйський кордон, припинення та виявлення порушень митного законодавства, допущених при перемiщеннi енергоносiїв мiж Україною та Росiйською Федерацiєю,
домовилися про таке:
Стаття 1
У цьому Протоколi використовуються такi термiни:
"нацiональне законодавство" - сукупнiсть правових норм держав Сторiн, що регулюють порядок перемiщення товарiв через митнi кордони держав Сторiн, здiйснення митного оформлення i митного контролю, стягнення митних платежiв, надання пiльг, встановлення заборон та обмежень;
"енергоносiї" - електроенергiя, нафта сира, нафтопродукти, газ природний, а також продукти їх переробки;
"перемiщення енергоносiїв" - здiйснення дiй з ввезення на митнi територiї держав Сторiн або вивезення з митних територiй цих держав енергоносiїв з використанням стацiонарних та нестацiонарних видiв транспорту, в тому числi трубопровiдного транспорту та лiнiй електропередачi;
"фактичний контроль" - комплекс заходiв, що здiйснюються митними органами з метою контролю за кiлькiстю та якiстю фактично перемiщуваних через митнi кордони держав Сторiн обсягiв енергоносiїв iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв i використанням засобiв митної iдентифiкацiї;
"митне правопорушення" - протиправна дiя або бездiяльнiсть особи, що посягає на законодавчо встановлений порядок перемiщення, митного контролю та митного оформлення енергоносiїв, перемiщуваних через митнi кордони держав Сторiн, а також на порядок обкладання їх митними платежами та їх сплати, надання митних пiльг та користування ними, вiдповiдальнiсть за якi передбачена нацiональним законодавством держав Сторiн;
"особа" - фiзична чи юридична особа.
Стаття 2
Сторони вiдповiдно до нацiонального законодавства спiвробiтничають з метою захисту економiчних iнтересiв своїх держав у процесi здiйснення митного контролю за перемiщенням енергоносiїв через спiльний митний кордон України та Росiйської Федерацiї.
Стаття 3
Перелiк митних органiв та осiб, уповноважених на здiйснення прямих контактiв, наведений у Додатку до Протоколу мiж Державною митною службою України та Державним митним комiтетом Росiйської Федерацiї щодо реалiзацiї Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах, пiдписаному у м. Києвi 28 травня 1998 року.
Уповноваженi митнi органи iнформують Сторони про результати зустрiчей на мiсцевому рiвнi та змiст iнформацiї, якою вони обмiнялися.
Стаття 4
Уповноваженi митнi органи Сторiн за взаємною домовленiстю здiйснюють заходи, спрямованi на органiзацiю митного контролю за обсягами перемiщуваних енергоносiїв:
- звертаються один до одного iз запитами про надання iнформацiї, яка пiдтверджує законнiсть перемiщення енергоносiїв;
- обмiнюються мiж собою копiями чинних нормативно-правових актiв щодо контролю за перемiщенням енергоносiїв та з iнших питань, якi стосуються контролю за перемiщенням енергоносiїв i належать до компетенцiї Сторiн вiдповiдно до нацiонального законодавства України та Росiї.
За надзвичайних обставин можлива передача iнформацiї в уснiй формi з подальшим письмовим пiдтвердженням.
Стаття 5
З метою виконання положень цього Протоколу уповноваженi митнi органи Сторiн встановлюють необхiднi зв'язки мiж пiдпорядкованими їм пiдроздiлами, що здiйснюють митний контроль i митне оформлення енергоносiїв, та прикордонними митницями на спiльному українсько-росiйському кордонi, у зонi дiяльностi яких розмiщенi вимiрювальнi комплекси та iнше обладнання для здiйснення фактичного контролю.
Сторони сприяють взаємному обмiну iнформацiєю з вузлiв облiку енергоносiїв, розташованих на територiях своїх держав, в межах їх компетенцiї, встановленої нацiональними законодавствами України та Росiї.
Представники уповноважених митних органiв Сторiн, при необхiдностi, зустрiчаються для обговорення питань, пов'язаних iз реалiзацiєю положень цього Протоколу.
Стаття 6
Уповноваженi митнi органи Сторiн щомiсячно обмiнюються iнформацiєю щодо обсягiв, вартостi, заявлених митних режимах та способах транспортування перемiщуваних енергоносiїв.
З метою припинення митних правопорушень, пов'язаних з незаконним перемiщенням енергоносiїв, Сторони, в межах нацiонального законодавства своїх держав, без попереднього запиту повiдомляють одна одну:
- про енергоносiї, перемiщуванi з митними правопорушеннями залiзничним, автомобiльним, трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередач;
- про осiб, пiдозрюваних у порушеннi митного законодавства при перемiщеннi енергоносiїв або таких, що його порушили;
- про обставини виявлення таких порушень.
Стаття 7
Сторони щомiсячно обмiнюються iнформацiєю щодо митного оформлення експорту-iмпорту енергоносiїв, перемiщуваних стацiонарними та нестацiонарними видами транспорту (включаючи трубопровiдний транспорт та лiнiї електропередач) через українсько-росiйський кордон.
Українська сторона передає данi про митне оформлення iмпорту в розрiзi окремих поставок iз зазначенням наявних реквiзитiв експортерiв Росiйської Федерацiї;
Росiйська сторона передає данi про митне оформлення експорту в розрiзi окремих поставок iз зазначенням наявних реквiзитiв iмпортерiв України.
Сторони узгоджують форму, структуру iнформацiї, що передається, а також органiзацiйнi та технiчнi умови її передачi.
Стаття 8
Сторони:
- обмiнюються iнформацiєю щодо способiв та засобiв боротьби з митними правопорушеннями, якi мають мiсце при перемiщеннi енергоносiїв, а також досвiдом роботи у цiй галузi;
- сповiщають одна одну про застосування нових технiчних засобiв митного контролю за енергоносiями;
- обмiнюються даними щодо професiйних, наукових i технiчних питань, якi стосуються перемiщення енергоносiїв.
Стаття 9
З метою реалiзацiї положень цього Протоколу вся iнформацiя, запити i iншi документи надаються вiдповiдно до нацiонального законодавства держав Сторiн.
Стаття 10
Листування в рамках реалiзацiї цього Протоколу здiйснюється росiйською мовою.
Стаття 11
Сторони розробляють i погоджують технологiю митного контролю за перемiщенням енергоносiїв через спiльний митний кордон України та Росiйської Федерацiї, яка визначає порядок здiйснення контрольних функцiй, а також права i обов'язки посадових осiб митних органiв, що здiйснюють такий контроль.
Стаття 12
Спори мiж Сторонами, якi можуть виникнути пiд час реалiзацiї чи тлумачення положень цього Протоколу, будуть вирiшуватися шляхом переговорiв та консультацiй.
Стаття 13
За взаємною згодою Сторiн до цього Протоколу можуть вноситися змiни та доповнення, що оформляються окремими протоколами, якi є його невiд'ємною частиною i набувають чинностi вiдповiдно до статтi 15 цього Протоколу.
Стаття 14
Будь-яка Сторона може припинити дiю цього Протоколу, направивши iншiй Сторонi письмове повiдомлення про свiй намiр. У цьому разi Протокол припиняє свою дiю через 6 (шiсть) мiсяцiв з дати отримання цього повiдомлення.
Стаття 15
Цей Протокол набуває чинностi з дати його пiдписання i укладається на перiод дiї Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року.
Вчинено у м. Москвi 5 червня 2002 року в двох екземплярах, кожний українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державну митну службу України | За Державний митний комiтет Росiйської Федерацiї |