ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 20.08.2004 р. | N 824 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми по
проведенню камеральних перевiрок
зовнiшньоекономiчної дiяльностi платникiв
податкiв
З метою забезпечення реалiзацiї Закону України вiд 21.12.2000 N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами", Указу Президента України вiд 23.07.98 N 817/98 "Про деякi заходи з дерегулювання пiдприємницької дiяльностi" i вiдповiдно до ст. 60, 69 МК України вiд 11.07.2002 наказую:
Затвердити Технологiчну схему по проведенню камеральних перевiрок зовнiшньоекономiчної дiяльностi платникiв податкiв та забезпечити проведення камеральних перевiрок вiдповiдно до Технологiчної схеми (додаток 1).
Начальнику загального вiддiлу довести наказ до всiх структурних пiдроздiлiв митницi.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника вiддiлу органiзацiйно-контрольної роботи Волощука О. М.
Загальний контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника митницi Макаренка А. В.
Заступник Голови Держмитслужби України - начальник Київської регiональної митницi | А. Є. Гутник |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Київської регiональної митницi вiд 20 серпня 2004 р. N 824 |
Технологiчна схема
по проведенню камеральних перевiрок
зовнiшньоекономiчної дiяльностi платникiв
податкiв
I. Загальнi положення
Дана Технологiчна схема розроблена вiдповiдно до вимог Закону України вiд 21.12.2000 N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами" i вiдповiдно до Указу Президента України вiд 23.07.98 N 817/98 "Про деякi заходи з дерегулювання пiдприємницької дiяльностi", з метою контролю за достовiрнiстю, повнотою нарахування податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу.
II. Проведення камеральної перевiрки зовнiшньоекономiчної дiяльностi платникiв податкiв
2.1. Проведення камеральної перевiрки ЗЕД платникiв податкiв здiйснюється наступними вiддiлами:
вiддiлом номенклатури та класифiкацiї товарiв;
вiддiлом контролю митної вартостi;
вiддiлом органiзацiйно-контрольної роботи;
вiддiлом митних платежiв;
вiддiленням по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил,
у напрямках:
- правильностi класифiкацiї товарiв згiдно УКТ ЗЕД;
- правильностi визначення митної вартостi;
- правильностi застосування валютного курсу;
- правильностi визначення країни походження товарiв та iнших предметiв (згiдно з поданими документами);
- пiдтвердження пiдстав для надання пiльг, а також правильностi їх застосування;
- правильностi нарахування податкiв i зборiв;
- наданням вiдстрочень та розстрочень у сплатi податкiв i зборiв;
- iншi напрямки щодо правильностi здiйснення митного оформлення товарiв i предметiв, що перемiщуються через митний кордон України.
2.2. Вiддiл, що виявив порушення та здiйснює перевiрку:
- робить запит до вiддiлу iнформацiйно-аналiтичної роботи та митної статистики для отримання iнформацiї стосовно здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi платником податкiв;
- готує аналiтичну довiдку за результатами перевiрки;
- робить запит до вiддiлу митних платежiв для проведення розрахунку сум недоотриманих платежiв по кожному факту.
Отриману iнформацiю та матерiали перевiрки вiддiл, що здiйснював перевiрку, надає до вiддiлу органiзацiйно-контрольної роботи для складання акта та пiдготовки податкового повiдомлення.
В актi зазначається стислий опис методологiчних помилок, сума податкового зобов'язання, обчислена платником податку самостiйно в ВМД, та сума податкового зобов'язання, визначена митним органом пiсля виправлення допущених таким платником податку помилок. Такий акт пiдписується посадовими особами контролюючого органу та пiдприємства.
За наслiдками розгляду матерiалiв перевiрки керiвник митного органу або його заступник приймає рiшення щодо надання податкового повiдомлення. В податковому повiдомленнi зазначається сума донарахованих податкових зобов'язань та сума штрафу. Податкове повiдомлення направляється платниковi.
У разi оскарження суб'єктом ЗЕД, в установленi законодавством строки, податкового повiдомлення вiддiл органiзацiйно-контрольної роботи зобов'язаний надати вмотивовану вiдповiдь та надiслати її протягом двадцяти календарних днiв вiд дня отримання скарги платника податкiв на його адресу поштою з повiдомленням про вручення або надати йому пiд розписку.
У разi коли платник податкiв не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установленi строки, вiддiл органiзацiйно-контрольної роботи:
надсилає вiдповiдному податковому органу подання про здiйснення заходiв з погашення податкового боргу платника податкiв, а також розрахунок його розмiру, на пiдставi котрого податковий орган надсилає податковi вимоги;
надає iнформацiю до вiддiлення по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил щодо внесення даного суб'єкта ЗЕД до перелiку пiдприємств, до котрих застосовується посилений контроль за правильнiстю здiйснення ними митного оформлення.
III. Заключнi положення
3.1. У разi надання платником податкiв позовної заяви до суду щодо перегляду рiшення про визначену суму податкового зобов'язання або будь-яке iнше рiшення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межi компетенцiї митного органу, до розгляду позовної заяви залучаються юридичний вiддiл та вiддiл, що здiйснював перевiрку по виявленню суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi по тiй чи iншiй причинi допустили арифметичнi чи методологiчнi помилки, що призвели до заниження суми митних платежiв.
3.2. Пiдготовка звернення до Державної митної служби України з проханням розгляду питання застосування статтi 37 Закону України 16.04.91 N 959-XII "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" до суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi, який порушив вимоги чинного митного законодавства.
Начальник вiддiлу органiзацiйно-контрольної роботи | О. М. Волощук |