МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.05.2004 | N 338 |
---|
Про порядок реалiзацiї ювелiрних та iнших
побутових виробiв iз золота, срiбла, платини i
металiв платинової групи, дорогоцiнних каменiв i
перлiв, а також лому i окремих частин таких
виробiв, на якi накладено арешт
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 7 жовтня 2004 р. за N 1285/9884 |
Вiдповiдно до Закону
України вiд 3 лютого 2004 р. N 1416 "Про внесення
змiн до деяких законiв України щодо державного
регулювання обiгу дорогоцiнних металiв i
дорогоцiнного камiння" щодо реалiзацiї
ювелiрних та iнших побутових виробiв iз золота,
срiбла, платини i металiв платинової групи,
дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i
окремих частин таких виробiв, на якi накладено
арешт, наказую:
1. Затвердити Порядок реалiзацiї ювелiрних та iнших побутових виробiв iз золота, срiбла, платини i металiв платинової групи, дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i окремих частин таких виробiв, на якi накладено арешт (далi - Порядок), що додається.
2. Покласти на Державне сховище дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України (Швачка А.В.) провадження справ з реалiзацiї ювелiрних та iнших побутових виробiв iз золота, срiбла, платини i металiв платинової групи, дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i окремих частин таких виробiв, на якi накладено арешт.
3. Управлiнню по контролю за обiгом дорогоцiнних металiв та дорогоцiнного камiння (Видолоб В.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України в установленому порядку.
4. Управлiнню по контролю за обiгом дорогоцiнних металiв та дорогоцiнного камiння (Видолоб В.В.) протягом 5 днiв пiсля державної реєстрацiї наказу у Мiнiстерствi юстицiї України пiдготувати звернення Мiнiстерства фiнансiв України до Нацiонального банку України з пропозицiєю щодо приведення у вiдповiднiсть iз чинним законодавством Положення про порядок i умови зберiгання та реалiзацiї грошей, у тому числi iноземної валюти, цiнних паперiв, ювелiрних та iнших побутових виробiв iз золота, срiбла, платини i металiв платинової групи, дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i окремих частин таких виробiв, на якi накладено арешт, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 04.10.99 N 489 та зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України вiд 29.10.99 N 740/4033.
5. Управлiнню фiнансової полiтики та координацiї роботи з Нацiональним банком України (Коцюба В.О.) розробити та затвердити нормативно-правовий акт щодо реалiзацiї цiнних паперiв, якi виявленi при опису та на якi накладено арешт, узгодити iз заiнтересованими органами виконавчої влади та подати на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України в установленому порядку.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Чалого В.Д.
Перший вiце-прем'єр-мiнiстр України, Мiнiстр фiнансiв України | М.Я.Азаров |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 20.05.2004 N 338 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 7 жовтня 2004 р. за N 1285/9884 |
ПОРЯДОК
реалiзацiї ювелiрних та iнших побутових виробiв iз
золота, срiбла, платини i металiв платинової групи,
дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i
окремих частин таких виробiв, на якi накладено
арешт
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок регулює вiдносини, пов'язанi iз реалiзацiєю ювелiрних та iнших побутових виробiв iз золота, срiбла, платини i металiв платинової групи, дорогоцiнних каменiв i перлiв, а також лому i окремих частин таких виробiв, зазначених у частинi восьмiй статтi 55 Закону України "Про виконавче провадження".
1.2. Дiя Порядку поширюється на:
а) ювелiрнi та побутовi вироби з дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення;
б) ювелiрнi та побутовi вироби з дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, що стали непридатними чи втратили експлуатацiйну цiннiсть, або окремi частини таких виробiв;
в) брухт i вiдходи дорогоцiнних металiв у будь-якому виглядi та станi, а також брухт i вiдходи дорогоцiнного камiння та дорогоцiнного камiння органогенного утворення;
г) ювелiрнi, побутовi вироби, виготовленi iз застосуванням дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння (покриття з них), якi мають iсторичну, музейну, наукову, художню або iншу культурну цiннiсть;
ґ) iншi вироби з дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння (далi - цiнностi), на якi при виконавчому провадженнi накладено арешт.
2. Термiни, якi вживаються у Порядку
У цьому Порядку термiни "дорогоцiннi метали", "дорогоцiнне камiння", "дорогоцiнне камiння органогенного утворення", вживаються вiдповiдно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними", термiн "виконавче провадження" - вiдповiдно до Закону України "Про виконавче провадження", а термiн "культурнi цiнностi" - вiдповiдно до Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей".
3. Передавання цiнностей Державному сховищу дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України
3.1. Порядок i умови зберiгання арештованого майна, зазначеного в частинi восьмiй статтi 55 Закону України "Про виконавче провадження", визначаються Нацiональним банком України (далi - НБУ) за погодженням з Мiнiстерством фiнансiв України (далi - Мiнфiн).
3.2. Рiшення про передавання арештованих цiнностей, що зберiгаються в територiальних управлiннях НБУ, Державному сховищу дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України (далi - Держсховище), яке згiдно з п. 6.2 Порядку здiйснює реалiзацiю цiнностей, приймається державним виконавцем у встановленому законодавством порядку.
3.3. Державний виконавець направляє територiальному управлiнню НБУ розпорядження щодо передавання цiнностей Держсховищу для реалiзацiї, а Держсховищу - копiю розпорядження, до якого додаються копiї таких документiв:
а) договору зберiгання цiнностей, укладеного державною виконавчою службою з територiальним управлiнням НБУ;
б) акта приймання-передавання цiнностей на зберiгання;
в) акта опису й арешту майна;
г) акта вкладень цiнностей до посилки, сформованої при їх передаваннi на зберiгання.
3.4. Цiнностi, якi розмiщенi на зберiгання в територiальному управлiннi НБУ i передаються для реалiзацiї, за дорученням державного виконавця та на пiдставi службового розпорядження начальника територiального управлiння НБУ перевозяться службою iнкасацiї територiального управлiння НБУ до Держсховища.
3.5. Передавання цiнностей Держсховищу здiйснюється службою iнкасацiї на пiдставi акта приймання-передавання цiнностей, форма якого визначається НБУ.
3.6. Акт складається у чотирьох примiрниках, якi засвiдчуються пiдписами вiдповiдних осiб служби iнкасацiї та Держсховища. Три примiрники акта залишаються службi iнкасацiї, два з яких по одному надсилаються територiальному управлiнню НБУ та державному виконавцю, за договором з яким цiнностi були прийнятi на зберiгання. Четвертий примiрник акта передається разом iз цiнностями Держсховищу.
3.7. Цiнностi, доставленi в Держсховище, приймаються ним на позабалансовий рахунок.
4. Вивчення, аналiтичнi дослiдження та експертиза цiнностей
4.1. Вивчення, аналiтичнi дослiдження та експертизу цiнностей, одержаних для їх реалiзацiї, органiзовує Держсховище.
4.2. Аналiтичнi дослiдження та експертиза цiнностей здiйснюються в Держсховищi, в Державнiй пробiрнiй службi України, Державному гемологiчному центрi України та в державних установах, визначених Мiнiстерством культури i мистецтв України, вiдповiдно до чинного законодавства України.
4.3. До участi в аналiтичних дослiдженнях та експертизi цiнностей Держсховище може залучати iнших експертiв або спецiалiстiв, якi мають необхiднi знання, фахову квалiфiкацiю та досвiд роботи у вiдповiднiй галузi, вiдповiдно до чинного законодавства України.
4.4. У Держсховищi за участi представникiв Мiнiстерства культури i мистецтв України проводиться засiдання комiсiї фахiвцiв, склад якої затверджується наказом Мiнфiну, з метою виявлення у перелiку цiнностей, якi мають iсторичну, музейну, наукову, художню або iншу культурну цiннiсть.
4.5. Цiнностi, що мають iсторичну, музейну, наукову, художню або iншу культурну цiннiсть, на пiдставi експертних висновкiв державної експертизи, здiйсненної згiдно з чинним законодавством України, за рекомендацiєю Мiжвiдомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей, утвореної вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.01.2001 N 15, та поданням Мiнфiну i рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв України зараховуються до Iсторичного фонду дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України (далi - Iсторичний фонд) як складової частини Державного фонду дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України (далi - Державний фонд).
5. Визначення вартостi цiнностей
5.1. Вартiсть цiнностей, на якi накладено арешт та якi прийнятi до Держсховища для їх реалiзацiї, визначається Держсховищем за результатами аналiтичних дослiджень та експертизи вмiсту дорогоцiнних металiв та якостi дорогоцiнного камiння, їх обсягiв в порядку, встановленому чинним законодавством України.
5.2. Визначення маси дорогоцiнних металiв та їх сплавiв здiйснюється вiдповiдно до вимог Iнструкцiї про порядок одержання, використання, облiку та зберiгання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, затвердженої наказом Мiнфiну вiд 06.04.98 N 84 та зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 28.04.98 за N 271/2711.
5.3. Вартiсть дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення визначається за результатами їх експертизи в Державному гемологiчному центрi України.
5.4. Визначення у разi потреби маси вставок iз дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення здiйснюється пiсля вилучення їх iз виробiв вiдповiдно до вимог Iнструкцiї, зазначеної в п. 5.2 Порядку.
5.5. Визначення маси дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення, що мiстяться у виробах, зарахованих згiдно з п. 4.5 Порядку до таких, що мають iсторичну, музейну, наукову, художню або iншу культурну цiннiсть, здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства України.
5.6. До участi у визначеннi вартостi цiнностей залучаються при потребi та за згодою фахiвцi Мiнфiну, НБУ та iнших органiв державної влади. Запрошення до участi у визначеннi вартостi направляється Держсховищем.
5.7. За результатами визначення вартостi цiнностей складається акт, один примiрник якого протягом трьох робочих днiв обов'язково направляється державному виконавцю.
5.8. Державний виконавець на пiдставi даних акта у триденний термiн надсилає Держсховищу лист про наявнiсть або вiдсутнiсть з його сторони зауважень щодо визначення вартостi цiнностей.
5.9. У разi непогодження державного виконавця з визначеною вартiстю цiнностей у листi викладаються аргументованi зауваження та пропозицiї.
5.10. Держсховище розглядає лист державного виконавця та за наявностi з його сторони зауважень у триденний термiн надає вiдповiдь, до якої додає результати аналiтичних дослiджень та експертизи цiнностей, а також iншi вихiднi матерiали визначення їх вартостi.
6. Реалiзацiя цiнностей
6.1. Рiшення про реалiзацiю цiнностей приймається державним виконавцем.
6.2. Реалiзацiя цiнностей, зазначених у п. 1.2 Порядку, здiйснюється Держсховищем згiдно з Законом України "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними"
6.3. Держсховище за рахунок коштiв державного бюджету може повнiстю або частково оплатити цiнностi, одержанi до реалiзацiї, на пiдставi виконання ним функцiї щодо закупiвлi дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння до Державного фонду.
6.3.1. У разi купiвлi цiнностей до Державного фонду, Держсховище направляє державному виконавцю два примiрники договору купiвлi-продажу цiнностей за визначеною цiною, а також супровiдний лист у довiльнiй формi, в якому зазначаються:
реквiзити постанови про виконавче провадження;
реквiзити боржника, на цiнностi якого накладено арешт;
реквiзити акта приймання-передавання цiнностей на зберiгання, акта опису i попередньої оцiнки цiнностей, акта вкладень цiнностей до посилки;
банкiвськi реквiзити Держсховища.
6.3.2. Державний виконавець за результатами вивчення умов договору купiвлi-продажу цiнностей до Державного фонду у триденний термiн з дня його отримання направляє Держсховищу вiдповiдь у формi листа та доданого до нього одного примiрника пiдписаного та скрiпленого печаткою договору, в яких зазначаються:
реквiзити постанови про виконавче провадження;
реквiзити боржника, на цiнностi якого накладено арешт;
номери рахункiв, на якi необхiдно перерахувати кошти вiд реалiзацiї цiнностей;
погодження щодо умов перерахування коштiв;
iншi погодженi сторонами вiдомостi.
6.3.3. Договiр купiвлi-продажу цiнностей вважається укладеним з моменту отримання Держсховищем документiв вiд державного виконавця, що є пiдставою для перерахування коштiв за них на визначенi рахунки.
6.4. Цiнностi, якi оплаченi за рахунок коштiв державного бюджету, зараховуються до Державного фонду та згiдно з Законом України "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними" є державною власнiстю.
6.5. Реалiзацiя цiнностей суб'єктам пiдприємницької дiяльностi здiйснюється Держсховищем вiдповiдно до Порядку продажу суб'єктам пiдприємницької дiяльностi дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, дорогоцiнного камiння органогенного утворення та напiвдорогоцiнного камiння з Державного фонду дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.05.98 N 653.
6.6. Цiнностi, якi не зарахованi до Державного фонду, продаються на аукцiонах (прилюдних торгах) на пiдставi договорiв iз спецiалiзованими органiзацiями, визначеними згiдно з Положенням про умови i порядок проведення тендерiв (конкурсiв) з визначення спецiалiзованих органiзацiй для реалiзацiї арештованого державними виконавцями майна, затвердженим наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 11.11.2003 N 136/5 та зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 11.11.2003 за N 1036/8357.
6.7. У разi неможливостi реалiзацiї цiнностей у тому виглядi та станi, за яких вони прийнятi до Держсховища, Держсховище передає їх суб'єктам господарювання, якi здiйснюють на пiдставi лiцензiй Мiнфiну виробництво (виготовлення) дорогоцiнних металiв, переробку брухту i вiдходiв дорогоцiнних металiв i сплавiв у тому числi афiнаж, рекуперацiю дорогоцiнного камiння, з метою отримання з них дорогоцiнних металiв i сплавiв вiдповiдної якостi та частин дорогоцiнного камiння для повторного використання.
6.8. Дорогоцiннi метали i дорогоцiнне камiння вiдповiдної якостi, одержанi пiсля цього, реалiзуються згiдно з цим роздiлом Порядку.
6.9. У разi виникнення обставин, якi згiдно iз Законом України "Про виконавче провадження" зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження та звiльнення майна з-пiд арешту, реалiзацiя цiнностей зупиняється в порядку, визначеному цим Законом.
7. Оплата реалiзованих цiнностей
7.1. Оплата цiнностей здiйснюється Держсховищем на пiдставi цiни, за якою вони були реалiзованi.
7.2. Проведення платежу з оплати реалiзованих цiнностей провадиться Держсховищем протягом трьох банкiвських днiв на депозитний рахунок вiдповiдного органу державної виконавчої служби.
7.3. Вiдшкодування витрат, пов'язаних з реалiзацiєю цiнностей, здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства України.
Начальник Управлiння по контролю за обiгом дорогоцiнних металiв та дорогоцiнного камiння | В.В.Видолоб |