УГОДА
мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво у сферi розробки, виробництва, поставок i експлуатацiї авiацiйної технiки
Уряд України та Уряд Росiйської Федерацiї, далi - Сторони,
придiляючи велике значення подальшому розвитку економiчного спiвробiтництва в iнтересах обох Сторiн,
виходячи з необхiдностi поглиблення та вдосконалення спiвробiтництва i розвитку iнтеграцiї в галузi створення авiацiйної технiки,
розумiючи важливiсть збереження та розвитку науково-технiчного i виробничого потенцiалу, з метою пiдтримки на високому рiвнi авiацiйної технiки та забезпечення її конкурентоспроможностi на свiтовому ринку, керуючись Угодою мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про виробничу i науково-технiчну кооперацiю пiдприємств оборонних галузей промисловостi вiд 18 листопада 1993 р. i Угодою про загальнi умови та механiзм пiдтримки розвитку виробничої кооперацiї пiдприємств i галузей держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав вiд 23 грудня 1993 року,
домовились про нижченаведене:
Стаття 1
Сторони будуть проводити узгоджену полiтику в галузi розробки та реалiзацiї довгострокових програм розвитку авiацiйної промисловостi своїх країн з метою створення спiльними зусиллями на взаємовигiднiй основi конкурентоспроможної авiацiйної технiки, орiєнтованої в тому числi i на експорт.
Стаття 2
Сторони погодилися про спiвробiтництво в галузi розвитку в Українi i Росiйськiй Федерацiї авiацiйної технiки за основними напрямами:
розробка i серiйне виробництво транспортного лiтака АН-70 та його модифiкацiй з двигунами Д-27;
розробка i серiйне виробництво пасажирського лiтака ТУ-334 з двигунами Д-436Т1;
серiйне виробництво пасажирського лiтака АН-38;
розробка i серiйне виробництво вертольота КА-226 (КА-228) з двигунами АI-450;
серiйне виробництво транспортного лiтака АН-124 з двигунами Д-18Т та забезпечення його експлуатацiї;
серiйне виробництво транспортного лiтака АН-74 (АН-72) з двигунами Д-36 та забезпечення його експлуатацiї;
розробка та серiйне виробництво лiтака АН-140 з двигунами ТВЗ-117СБ2;
розробка та серiйне виробництво лiтака БЕ-200 з двигунами Д-436;
розробка та серiйне виробництво лiтака ТУ-324 з двигунами АI-22;
серiйне виробництво та забезпечення експлуатацiї авiацiйних двигунiв. Д-18Т, Д-136, ТВЗ-117, АI-25, АI-25ТЛ, АI-20Д5с, АI-24, Д-36, АI-9В, "95" та iн.
Перелiк зазначеної авiацiйної технiки та її модифiкацiй може уточнюватися за погодженням Сторiн.
Стаття 3
Спiвробiтництво мiж пiдприємствами, органiзацiями та закладами України i Росiйської Федерацiї, що беруть участь у розробцi, сертифiкацiї та експлуатацiї авiацiйної технiки, здiйснюється за принципами рiвноправностi та взаємної вигоди шляхом безпосередньої домовленостi (укладення договорiв та контрактiв) мiж ними.
Сторони домовилися про спiльне використання росiйського спецiалiзованого санаторiю-профiлакторiю "Полiт" (Автономна Республiка Крим, м. Судак) для лiкування i реабiлiтацiї льотного складу пiдприємств авiацiйної галузi України i Росiйської Федерацiї, а також випробувальних полiгонiв "Бугаз" та "Позитрон" (Автономна Республiка Крим м. Судак), про що буде укладено вiдповiднi договори.
Стаття 4
Сторони сприятимуть збереженню погоджених кооперованих галузевих та мiжгалузевих зв'язкiв у сферi науково-дослiдницьких та дослiдно-конструкторських робiт, авторського супроводу розробок, поставок сировини, матерiалiв, напiвфабрикатiв, комплектуючих виробiв, а також обмiну науково-технiчної iнформацiї, довiдникової та нормативно-технiчної документацiї, необхiдних для проведення розробки, виробництва та пiсляпродажного забезпечення експлуатацiї авiацiйної технiки.
Стаття 5
Взаємна поставка матерiалiв, напiвфабрикатiв i комплектуючих виробiв для виробництва продукцiї цивiльного i вiйськового призначення здiйснюється вiдповiдно до механiзму i на умовах, визначених у статтi 5 Угоди про загальнi умови i механiзм пiдтримки розвитку виробничої кооперацiї пiдприємств i галузей держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав вiд 23 грудня 1993 р., рiшеннi Ради Глав урядiв країн СНД вiд 17 сiчня 1997 р. про затвердження Положення про порядок застосування податку на добавлену вартiсть i акцизiв на поставленi товари (послуги) виробничої кооперацiї при розрахунках мiж господарюючими суб'єктами держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав, i в порядку, передбаченому Угодою мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про виробничу та науково-технiчну кооперацiю пiдприємств оборонних галузей промисловостi вiд 18 листопада 1993 року.
Стаття 6
Жодна iз Сторiн не буде передавати без письмової згоди другої Сторони науково-технiчнi результати розробок, одержуваних одна вiд одної, майно, документацiю та iнформацiю про них iншим країнам, юридичним i фiзичним особам.
Стаття 7
Сторони доручають вiйськовим представництвам Мiнiстерства оборони України i Мiнiстерства оборони Росiйської Федерацiї здiйснювати приймання виробничої та науково-технiчної продукцiї, призначеної для взаємопоставок, а також комплектуючих цю продукцiю виробiв, згiдно з дiючою технiчною та нормативною документацiєю.
Стаття 8
Розрахунки та платежi мiж пiдприємствами, органiзацiями та закладами України i Росiйської Федерацiї, що беруть участь у розробцi, сертифiкацiї та експлуатацiї авiацiйної технiки, здiйснюватимуться за договiрними цiнами (якщо iнше не обумовлено
у нормативних актах Сторiн) у рублях, гривнях або в iншiй валютi за взаємною домовленiстю суб'єктiв господарювання України i Росiйської Федерацiї.
Стаття 9
З метою залучення та ефективного використання коштiв, необхiдних для реалiзацiї узгоджених програм i проектiв, пов'язаних з розробленням, виробництвом та поставкою авiацiйної технiки, Сторони будуть сприяти створенню спiльних пiдприємств, промислово-фiнансових груп i вживатимуть заходiв до забезпечення державної пiдтримки iнновацiйної, виробничої та зовнiшньоторговельної дiяльностi.
Стаття 10
Всi спори, якi виникатимуть мiж Сторонами пiд час тлумачення та застосування положень цiєї Угоди, розв'язуватимуться шляхом проведення консультацiй i переговорiв мiж Сторонами.
Стаття 11
Контроль та координацiю дiй з реалiзацiї цiєї Угоди покласти:
з боку України - на Мiнiстерство промислової полiтики України
з боку Росiйської Федерацiї - на Мiнiстерство економiки Росiйської Федерацiї.
Стаття 12
За згодою Сторiн до цiєї Угоди можуть бути внесенi змiни та доповнення, оформленнi у виглядi протоколiв, якi становитимуть невiд'ємну частину цiєї Угоди.
Стаття 13
Ця Угода набирає чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення про виконання Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi, дiє протягом 10 рокiв, i буде автоматично продовжуватися на послiдуючi рiчнi перiоди якщо жодна iз Сторiн не зробить письмової заяви про своє бажання зупинити дiю цiєї Угоди не пiзнiше як за 6 мiсяцiв до закiнчення вiдповiдного перiоду її дiї.
Припинення дiї цiєї Угоди не впливає на обов'язки Сторiн за договорами i контрактами, якi були укладенi в перiод дiї цiєї Угоди.
Вчинено у м. Москвi "20" серпня 1997 р. у двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, причому обидва тексти мають однакову чиннiсть.
ВIД УРЯДУ УКРАЇНИ | ВIД УРЯДУ РОСIЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦIЇ |