ПРОТОКОЛ
мiж Державним комiтетом у справах охорони державного кордону України i Державним Департаментом охорони державного кордону Грузiї про обмiн iнформацiєю щодо обстановки на державних кордонах та спiвробiтництво оперативно-розшукових органiв Прикордонних вiйськ України i Грузiї
Державний комiтет у справах охорони державного кордону України i Державний Департамент охорони державного кордону Грузiї, далi "Сторони" вiдповiдно до статей 6, 9 Угоди мiж Урядом України i Урядом Грузiї про спiвробiтництво з прикордонних питань вiд 31 серпня 1996 року,
з метою забезпечення надiйної охорони державних кордонiв України i Грузiї та пiдвищення рiвня ефективностi спiльних дiй в їх охоронi
домовилися про таке:
Стаття 1
Для удосконалення спiвробiтництва в обмiнi iнформацiєю та взаємодiї оперативних органiв Сторiн у мiру необхiдностi, (але не менш нiж один раз на рiк) проводяться зустрiчi керiвникiв оперативних органiв Сторiн, на яких розглядатимуться такi основнi питання:
- оцiнка отриманої iнформацiї та оперативної обстановки на кордонах, у пунктах пропуску й акваторiї Чорного моря;
- уточнення перелiку iнформацiї, що пiдлягає обмiну, та порядку взаємодiї оперативних органiв Сторiн;
- вироблення додаткових заходiв щодо удосконалення оперативного забезпечення охорони державних кордонiв Сторiн;
Стаття 2
Обмiн iнформацiєю мiж оперативними органами Сторiн здiйснюється з метою забезпечення надiйної охорони державних кордонiв України i Грузiї вiдповiдно до перелiку, який додається до цього Протоколу.
Стаття 3
Обмiн iнформацiєю здiйснюється щокварталу, за рiк та в мiру необхiдностi.
Стаття 4
Витрати, пов'язанi з обмiном iнформацiєю, несе кожна Сторона окремо.
Стаття 5
Основнi зусилля при взаємодiї оперативних органiв Сторони будуть зосереджувати на боротьбi з органiзованими злочинними угрупованнями, дiяльнiсть яких пов'язана. з нелегальною мiграцiєю, незаконним обiгом зброї, наркотикiв, радiоактивних та iнших небезпечних речовин, контрабандою тощо.
Стаття 6
Сторони вживатимуть додаткових заходiв з метою запобiгання порушенню державних кордонiв громадянами України i Грузiї.
Стаття 7
В окремих випадках за взаємною згодою Сторони можуть вживати спiльних оперативних заходiв щодо запобiгання та припинення протиправної дiяльностi на державних кордонах України i Грузiї на основi чинного законодавства, дiючого на територiї кожної з країн.
Стаття 8
Сторони зобов'язуються не розголошувати отриману iнформацiю з оперативних питань та не передавати їх без письмової згоди Сторони, яка їх надала, iншим країнам, органiзацiям та окремим особам.
Стаття 9
У разi необхiдностi за взаємною згодою Сторiн до тексту Протоколу та перелiку можуть бути внесенi змiни та доповнення.
Стаття 10
Протокол набуває чинностi з моменту отримання повiдомлення про завершення Сторонами внутрiшньодержавних процедур i буде дiяти протягом трьох рокiв.
Стаття 11
Дiя Протоколу автоматично продовжується на кожний наступний рiк, якщо жодна з Сторiн не заявить про своє бажання припинити його дiю, про що вона повинна письмово повiдомити другу Сторону не пiзнiше нiж за мiсяць до дня закiнчення строку дiї цього Протоколу.
Складено в м. Києвi "14" лютого 1997 р. у двох примiрниках, кожний українською, грузинською i росiйською мовами, причому всi тексти є автентичними. У разi виникнення розбiжностей в тлумаченнi положень цього Протоколу перевага надається тексту росiйською мовою.
За Державний комiтет у справах охорони державного кордону України | За Державний Департамент охорони державного кордону Грузiї |