ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести змiни до таких законодавчих актiв України:
1. Статтю 5 Закону України "Про податок на додану вартiсть" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156, N 51, ст. 305; 1998 р., N 10, ст. 37, N 18, ст. 95, N 33, ст. 224; 1999 р., N 2 - 3, ст. 21, N 39, ст. 357; 2000 р., N 13, ст. 103, N 20, ст. 149, N 23, ст. 177, N 43, ст. 363, ст. 370; 2001 р., N 2 - 3, ст. 10; 2002 р., N 31, ст. 214; 2003 р., N 10 - 11, ст. 86; 2004 р., N 17 - 18, ст. 250, N 25, ст. 346, N 37, ст. 460, N 43 - 44, ст. 493; iз змiнами, внесеними Законом України вiд 1 липня 2004 року N 1965-IV) доповнити пунктом 5.14 такого змiсту:
"5.14. Звiльняються вiд оподаткування операцiї з ввезення на митну територiю України культурних цiнностей згiдно з кодами УКТ ЗЕД 9701 10 00 00, 9701 90 00 00, 9702 00 00 00, 9703 00 00 00, 9704 00 00 00, 9705 00 00 00, 9706 00 00 00, виготовлених п'ятдесят i бiльше рокiв тому, якi ввозяться з метою їх подальшої передачi музеям, галереям, виставковим центрам, архiвам, державним або комунальним установам культури або освiти.
Операцiї з подальшого продажу зазначених культурних цiнностей юридичними та фiзичними особами оподатковуються вiдповiдно до законодавства.
Звiльнення вiд оподаткування, передбачене цим пунктом, поширюється на операцiї з культурними цiнностями, якi ввозяться в Україну i внесенi до Державного реєстру культурних цiнностей України. Порядок створення i ведення цього реєстру затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України".
2. У роздiлi XXI Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2001 р., N 24, ст. 125; Офiцiйний вiсник України, 2001 р., N 18, ст. 781; Вiдомостi Верховної Ради України, 2001 р., N 45, ст. 239; 2002 р., N 9, ст. 68, N 18 - 19, ст. 133, N 32, ст. 233, N 33, ст. 237; 2003 р., N 7, ст. 64, N 8 - 9, ст. 85, N 26, ст. 187, ст. 188, N 29, ст. 235, N 39, ст. 335; 2004 р., N 2, ст. 7, N 5, ст. 24, N 26, ст. 360, N 29, ст. 368, N 33 - 34, ст. 402, ст. 408, ст. 409, N 43 - 44, ст. 493) цифри i слова:
"9701 10 00 00 | - картини, живопис та малюнки | 0 | 5 | шт. |
9701 90 00 00 | - iншi | 0 | 5 | - |
9702 00 00 00 | Оригiнали гравюр, естампiв та лiтографiй | 0 | 5 | шт. |
9703 00 00 00 | Оригiнали скульптур або статуеток з будь-якого матерiалу | 0 | 5 | шт. |
9704 00 00 00 | Марки поштовi, гербовi марки, знаки поштової оплати гашенi, у тому числi першого дня гашення, поштовий папiр, гербовий папiр та аналогiчнi предмети, використанi або, якщо не використанi, то не знаходяться в обiгу або не нового випуску в країнi, для якої вони призначенi | 0 | 5 | - |
9705 00 00 00 | Колекцiї та предмети колекцiонування зоологiчнi, ботанiчнi, з мiнералогiї, анатомiї або предмети для таких колекцiй, що становлять iсторичний, археологiчний, палеонтологiчний, етнографiчний чи нумiзматичний iнтерес | 0 | 5 | - |
9706 00 00 00 | Предмети антикварiату вiком понад 100 рокiв | 0 | 5 | - " |
замiнити цифрами i словами:
"9701 10 00 00 | - картини, живопис та малюнки | 0 | 0 | шт. |
9701 90 00 00 | - iншi | 0 | 0 | - |
9702 00 00 00 | Оригiнали гравюр, естампiв та лiтографiй | 0 | 0 | шт. |
9703 00 00 00 | Оригiнали скульптур або статуеток з будь-якого матерiалу | 0 | 0 | шт. |
9704 00 00 00 | Марки поштовi, гербовi марки, знаки поштової оплати гашенi, у тому числi першого дня гашення, поштовий папiр, гербовий папiр та аналогiчнi предмети, використанi або, якщо не використанi, то не знаходяться в обiгу або не нового випуску в країнi, для якої вони призначенi | 0 | 0 | - |
9705 00 00 00 | Колекцiї та предмети колекцiонування зоологiчнi, ботанiчнi, з мiнералогiї, анатомiї або предмети для таких колекцiй, що становлять iсторичний, археологiчний, палеонтологiчний, етнографiчний чи нумiзматичний iнтерес | 0 | 0 | - |
9706 00 00 00 | Предмети антикварiату вiком понад 100 рокiв | 0 | 0 | - ". |
3. У Кодексi України про адмiнiстративнi правопорушення (Вiдомостi Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):
1) доповнити статтею 16414 такого змiсту:
"Стаття 16414. Порушення законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти
Здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупiвлi з порушенням законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти, в тому числi оформлення тендерної документацiї з порушенням законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти, оцiнка тендерних пропозицiй, якi не вiдповiдають критерiям та методицi оцiнки для визначення найкращої тендерної пропозицiї, що мiститься у тендернiй документацiї, укладення з учасником, що став переможцем торгiв, договору про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти за цiнами i обсягами, якi не вiдповiдають вимогам тендерної документацiї; неоприлюднення iнформацiї щодо закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти вiдповiдно до вимог законодавства, недотримання умов захисту вiтчизняного ринку; неподання в установленому порядку звiту про результати здiйснення процедури закупiвлi товарiв, робiт i послуг, вiдображення недостовiрних вiдомостей у звiтi про результати здiйснення зазначеної процедури -
тягне за собою накладення штрафу на посадових осiб вiд тридцяти до сiмдесяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян.
Тi самi дiї, вчиненi повторно протягом року пiсля накладення адмiнiстративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частинi першiй цiєї статтi, -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осiб вiд сiмдесяти до ста неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян";
2) у статтi 221 та частинi першiй статтi 294 цифри "1645 - 16413" замiнити цифрами "1645 - 16414";
3) у пунктi 1 частини першої статтi 255:
в абзацi "органiв державної контрольно-ревiзiйної служби України (стаття 16412)" слово i цифри "(стаття 16412)" замiнити словом i цифрами "(статтi 16412, 16414)";
в абзацi "Рахункової палати (статтi 16412, 18819)" слово i цифри "(статтi 16412, 18819)" замiнити словом i цифрами "(статтi 16412, 16414, 18819)";
доповнити абзацом такого змiсту:
"спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг (стаття 16414)";
4) у другому реченнi статтi 286 слово i цифри "статтею 51" замiнити словом i цифрами "статтями 51, 16412, 16414", а слова "про дрiбне розкрадання" виключити.
4. У Законi України "Про закупiвлю товарiв, робiт i послуг за державнi кошти" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2000 р., N 20, ст. 148; 2003 р., N 14, ст. 98; 2004 р., N 5, ст. 27, N 8, ст. 67, N 13, ст. 181):
1) в абзацi другому преамбули слова "у цiй сферi" замiнити словами "у сферi державних закупiвель, недопущення корупцiї у цiй сферi";
2) у статтi 1:
абзац другий доповнити словами "при цьому замовником вважається суб'єкт, тендерний комiтет якого проводить процедуру закупiвлi та який одночасно укладає з переможцем договiр про закупiвлю";
абзац четвертий доповнити словами "при цьому здiйснення закупiвлi одним замовником в iнтересах iншого забороняється";
в абзацi шостому слова "суб'єкт господарювання" виключити, а пiсля слiв "у процедурi закупiвлi та" доповнити словами "подає чи";
абзац десятий доповнити словами "визначеного замовником у порядку, встановленому спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань координацiї закупiвель товарiв, робiт i послуг";
в абзацi одинадцятому слова "що призначається замовником" замiнити словами "замовника, призначена" i доповнити словами "яка має вiдповiднi сертифiкати чи свiдоцтва встановленого зразка про щорiчне проходження навчання чи пiдвищення квалiфiкацiї з питань органiзацiї та здiйснення процедур закупiвель";
в абзацi двадцятому слово "пiдприємництва" замiнити словом "господарювання";
доповнити абзацами двадцять другим та двадцять третiм такого змiсту:
"частина предмета закупiвлi (лот) - визначена замовником (за обсягом, номенклатурою чи мiсцем поставки товару (виконання робiт, надання послуг) частина товарiв, робiт чи послуг, на яку, в межах єдиної процедури закупiвлi, учасникам дозволяється подавати тендернi пропозицiї. Кiлькiсть тендерних пропозицiй на кожну окрему частину предмета закупiвлi не може бути меншою нiж двi;
електроннi державнi закупiвлi - здiйснення замовниками встановлених цим Законом процедур закупiвель за допомогою iнформацiйної системи в мережi Iнтернет з використанням електронного документообiгу та електронного цифрового пiдпису";
3) у статтi 2:
у частинi першiй цифру "2" замiнити цифрою "5";
цифри "100" замiнити цифрами "20";
у частинi третiй:
абзац четвертий доповнити словами "у тому числi поштовi марки";
абзац п'ятий пiсля слова "мобiльного" доповнити словами "та Iнтернет-послуг";
4) у статтi 3:
у частинi другiй:
абзац тринадцятий викласти в такiй редакцiї:
"спiвробiтництво з органами державної влади щодо запобiгання проявам корупцiї у сферi здiйснення державних закупiвель";
в абзацi шiстнадцятому слово "видання" замiнити словами "контроль за виданням";
у частинi третiй:
абзац другий i шостий виключити;
пiсля абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змiсту:
"складати протоколи про адмiнiстративнi правопорушення за порушення законодавства про здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти".
У зв'язку з цим абзаци восьмий - дванадцятий вважати вiдповiдно абзацами дев'ятим - тринадцятим;
доповнити частиною четвертою такого змiсту:
"4. Контроль за дiяльнiстю уповноваженого органу здiйснює Верховна Рада України та iншi органи державної влади вiдповiдно до Конституцiї України та законiв України";
5) доповнити статтею 41 такого змiсту:
"Стаття 41. Прозорiсть здiйснення державних закупiвель та оприлюднення iнформацiї щодо закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти
1. Замовник зобов'язаний забезпечити прозорiсть здiйснення державних закупiвель шляхом оприлюднення необхiдної iнформацiї, передбаченої цим Законом щодо закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти за допомогою iнформацiйних систем у мережi Iнтернет, а саме розмiстити:
оголошення про заплановану закупiвлю чи про проведення попередньої квалiфiкацiї;
звiт про результати здiйснення процедури закупiвлi, включаючи всi додатки до нього;
оголошення про результати проведеної процедури закупiвлi;
iнформацiю, що стосується розгляду скарги, у разi її надходження (iнформацiю про отримання скарги, рiшення щодо розгляду скарги).
2. Iнформацiйна система в мережi Iнтернет у визначеннi цього Закону є сукупнiстю програмних засобiв з власною адресою в мережi Iнтернет, зареєстрована вiдповiдно до вимог чинного законодавства України у сферi iнтелектуальної власностi, яка забезпечує доступ до iнформацiйних ресурсiв i вiдповiдає таким обов'язковим вимогам: забезпечує збирання, накопичення, передачу та обробку iнформацiї щодо державних закупiвель замовникiв з усiх адмiнiстративно-територiальних одиниць України; вiдповiдає встановленим законодавством вимогам щодо захисту державної iнформацiї; надає можливiсть здiйснення електронних державних закупiвель.
3. Строки висвiтлення iнформацiї, передбаченої у частинi першiй цiєї статтi, повиннi вiдповiдати строкам здiйснення процедур закупiвель товарiв, робiт i послуг, передбачених Законом.
4. Замовник оприлюднює iнформацiю, передбачену цим Законом, в iнформацiйних системах в мережi Iнтернет шляхом її направлення до таких систем у паперовому або електронному виглядi.
5. Замовник має право здiйснити закупiвлю за процедурами, зазначеними в статтi 13 цього Закону (крiм процедури закупiвлi в одного постачальника (учасника), шляхом здiйснення електронних державних закупiвель, з дотриманням вимог, встановлених цим Законом.
6. Оприлюднення iнформацiї щодо закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти в iнформацiйних системах у мережi Iнтернет, передбаченої в частинi першiй цiєї статтi, не вважається здiйсненням електронних державних закупiвель.
7. Вибiр iнформацiйних систем у мережi Iнтернет здiйснюється замовником самостiйно на конкурентних засадах та має вiдповiдати вимогам до таких систем, встановленим у частинi другiй цiєї статтi. Пiдтвердженням вiдповiдностi iнформацiйної системи в мережi Iнтернет вимогам частини другої цiєї статтi є витяг з Реєстру вiдповiдно до законiв України "Про охорону прав на винаходи i кориснi моделi", "Про авторське право i сумiжнi права", Цивiльного кодексу України та документ, який пiдтверджує правомiрнiсть використання таких об'єктiв права iнтелектуальної власностi. Втручання у вибiр замовником iнформацiйних систем у мережi Iнтернет iнших розпорядникiв державних коштiв, а також неправомiрне використання iнформацiйних систем у мережi Iнтернет забороняються.
8. Замовник зобов'язаний на звернення Верховної Ради України, комiтетiв Верховної Ради України, народних депутатiв України надавати повну iнформацiю, що стосується здiйснення державних закупiвель";
6) абзац перший частини першої статтi 6 доповнити словами "за умови, що очiкувана вартiсть предмета закупiвлi не перевищує суми, еквiвалентної";
7) у статтi 8:
частину першу викласти у такiй редакцiї:
"1. Оголошення про заплановану закупiвлю чи про проведення попередньої квалiфiкацiї учасникiв публiкуються у "Вiснику державних закупiвель", в iнших друкованих засобах масової iнформацiї, а також в iнформацiйних системах у мережi Iнтернет, у вiдповiдних мiжнародних виданнях згiдно з частиною третьою цiєї статтi";
частину другу пiсля слiв "Вiснику державних закупiвель" доповнити словами "та в iнформацiйних системах у мережi Iнтернет";
в абзацi першому частини третьої слова "чи мiжнароднiй мережi електронного зв'язку" замiнити словами "та в iнформацiйних системах у мережi Iнтернет";
8) статтю 12 доповнити частиною третьою такого змiсту:
"3. Експерти та консультанти, якi залучаються до роботи тендерних комiтетiв на договiрних засадах вiдповiдно до законодавства, не можуть бути членами тендерного комiтету";
9) у статтi 14:
в абзацi другому частини другої цифри "100" замiнити цифрами "20";
у частинi третiй слова "торгiв (тендера)" замiнити словами "вiдкритих торгiв";
10) абзац сьомий частини першої статтi 15 пiсля слова "аналогiчних" доповнити словами "за предметом закупiвлi";
11) частину сьому статтi 16 доповнити реченням такого змiсту: "Строк подання тендерних пропозицiй на другому етапi не повинен перевищувати 15 календарних днiв";
12) у статтi 17:
частину другу виключити;
доповнити частиною третьою такого змiсту:
"3. Строк зберiгання документiв щодо здiйснення процедур закупiвель має становити три роки";
13) частину першу статтi 18 доповнити реченням такого змiсту: "У разi коли процедурi вiдкритих торгiв передувала попередня квалiфiкацiя учасникiв, замовник запрошує учасникiв, якi її пройшли, шляхом розсилання запрошення вiдповiдно до статтi 19 цього Закону";
14) у частинi першiй статтi 19:
в абзацi десятому слова "(якщо цього вимагає замовник)" виключити;
доповнити абзацом одинадцятим такого змiсту:
"адреси обраних замовником iнформацiйних систем у мережi Iнтернет";
15) у статтi 20:
частину першу викласти в такiй редакцiї:
"1. Тендерна документацiя надається (надсилається) учаснику торгiв протягом трьох робочих днiв з моменту її оплати. Документ для оплати тендерної документацiї надсилається або надається учаснику в триденний термiн з дня отримання вiд нього вiдповiдного запиту. Надання тендерної документацiї, визначення її вартостi та порядок розрахункiв здiйснюються вiдповiдно до положень цивiльного законодавства";
частину третю виключити;
16) в абзацi дванадцятому частини першої статтi 21 слова "чи проекту договору про закупiвлю" виключити;
17) у статтi 23:
у частинi першiй слово "форми" виключити;
у частинi другiй слова "не повинен перевищувати одного вiдсотка" замiнити словами "становить один вiдсоток", слова "п'яти вiдсоткiв" замiнити словами "п'ять вiдсоткiв";
18) у частинi другiй статтi 24 слова "у разi, якщо його надання передбачено тендерною документацiєю" виключити;
19) у статтi 25:
у частинi першiй слова "має право вимагати" замiнити словом "вимагає";
у частинi другiй слова "не може перевищувати" замiнити словом "становить";
20) у статтi 26:
частини дев'яту i десяту викласти в такiй редакцiї:
"9. Замовник має право запросити вiд будь-якого учасника процедури закупiвлi повторне пiдтвердження вiдповiдностi його квалiфiкацiйним вимогам згiдно iз статтею 15 цього Закону чи звернутися за пiдтвердженням такої iнформацiї до державних органiв або вiдповiдних експертних пiдприємств, установ, органiзацiй, а також цiни його тендерної пропозицiї. У разi вiдмови учасника надати таке пiдтвердження чи одержання достовiрної iнформацiї щодо його невiдповiдностi квалiфiкацiйним вимогам згiдно iз статтею 15 цього Закону або факту надання у тендернiй пропозицiї будь-якої недостовiрної iнформацiї замовник має вiдхилити тендерну пропозицiю цього учасника i визначити переможця торгiв серед тих учасникiв, якi залишилися.
10. Для оцiнки тендерних пропозицiй можуть залучатися вiдповiднi експертнi органiзацiї чи окремi експерти на договiрних засадах мiж замовником та ними вiдповiдно до положень цивiльного законодавства, рекомендацiї яких можуть бути використанi пiд час визначення переможця процедури закупiвлi. Взаємовiдносини та порядок розрахункiв мiж сторонами договору та учасниками визначаються в тендернiй документацiї";
частину одинадцяту виключити;
21) у статтi 28:
абзац другий частини першої доповнити словами "щодо предмета закупiвлi, визначеного замовником у тендернiй документацiї";
в абзацi першому частини другої слова "можуть визнаватися" замiнити словом "визнаються";
22) у статтi 29:
у частинi другiй:
абзац перший пiсля слiв "про результати торгiв" доповнити словами "(у тому числi через iнформацiйнi системи в мережi Iнтернет)";
абзац другий доповнити реченням такого змiсту: "Всi витрати, пов'язанi з укладанням договору, можуть покладатися на учасника - переможця процедури закупiвлi, на умовах, визначених у тендернiй документацiї, та вiдповiдно до положень Цивiльного кодексу України";
частину третю пiсля слова "надсилає" доповнити словами "або передає";
23) абзаци третiй i четвертий частини першої статтi 30 виключити;
24) у статтi 31:
абзац четвертий частини першої виключити;
частину другу доповнити реченням такого змiсту: "Строк подання тендерних пропозицiй на другому етапi не повинен перевищувати 15 календарних днiв";
25) у статтi 32:
у частинi першiй цифри "20" замiнити цифрами "10";
у частинi другiй слово "трьом" замiнити на слово "п'яти";
частину шосту пiсля слова "Замовник" доповнити словами "протягом 14 робочих днiв з дня визначення переможця";
26) частину другу статтi 34 доповнити реченням такого змiсту: "Всi витрати, пов'язанi з укладанням договору (у тому числi витрати, пов'язанi з його нотарiальним посвiдченням), можуть покладатися на учасника - переможця процедури закупiвлi виключно на умовах, визначених у тендернiй документацiї, та вiдповiдно до положень Цивiльного кодексу України";
27) у статтi 37:
частини третю i п'яту викласти в такiй редакцiї:
"3. Надходження скарги замовнику вiдповiдно до частини першої цiєї статтi зупиняє процедуру закупiвлi на строк, що не може перевищувати 15 робочих днiв. У разi надходження скарги уповноваженому органу процедура закупiвлi призупиняється за його вимогою на строк, що не може перевищувати 20 робочих днiв";
"5. Якщо скаргу не врегульовано шляхом переговорiв на пiдставi взаємної згоди, замовник або уповноважений орган у строк, зазначений у частинi третiй цiєї статтi, приймає обґрунтоване рiшення, в якому необхiдно зазначити:
у разi якщо скаргу не задоволено, - причини такого рiшення;
у разi якщо скаргу задоволено повнiстю або частково, - причини такого рiшення та заходи, якi вживатимуться для врегулювання конфлiкту";
28) у статтi 38 слова "замовники, органiзатори торгiв та їх учасники" замiнити словами "посадовi особи замовникiв та учасникiв торгiв".
II. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування.
Президент України | Л. КУЧМА |
м. Київ
18 листопада 2004 року
N 2188-IV