УГОДА
мiж Державним комiтетом України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики i Управлiнням з технiчної стандартизацiї, метрологiї i державних випробувань Чеської Республiки про взаємне спiвробiтництво у сферi оцiнки вiдповiдностi, стандартизацiї i метрологiї
Державний комiтет України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики i Управлiння з технiчної стандартизацiї, метрологiї i державних випробувань Чеської Республiки (надалi "Сторони"),
з метою усунення технiчних бар'єрiв у зовнiшньоторговельних вiдносинах,
враховуючи взаємну зацiкавленiсть у забезпеченнi захисту прав споживачiв i безпеки продукцiї, що взаємно постачається,
усвiдомлюючи прагнення Сторiн до гармонiзацiї своїх нацiональних систем оцiнки вiдповiдностi, у тому числi сертифiкацiї продукцiї на основi директив Ради Європейського Союзу, мiжнародних i європейських стандартiв i рекомендацiй i прагнучи до взаємовигiдного спiвробiтництва у сферi оцiнки вiдповiдностi,
домовилися про наступне:
Стаття 1
Спiвробiтництво мiж Сторонами у сферi стандартизацiї, метрологiї й оцiнки вiдповiдностi продукцiї, яка виготовляється i взаємно постачається, здiйснюється вiдповiдно до нацiонального законодавства держав кожної зi Сторiн.
Стаття 2
Сторони, в межах своїх повноважень, затверджених нацiональним законодавством i внутрiшньодержавними технiчними регламентами (приписами), будуть спiвробiтничати за наступними напрямками:
1) спiвробiтництво з питань розвитку нацiональних систем стандартизацiї i метрологiї та обмiн вiдповiдною iнформацiєю;
2) обмiн внутрiшньодержавними технiчними регламентами (приписами), розробленими на основi рiшень i директив Європейського Союзу;
3) обмiн iнформацiєю про органи з сертифiкацiї (авторизованi особи) кожної зi Сторiн;
4) спiвробiтництво мiж органами з сертифiкацiї та авторизованими особами у сферi оцiнки вiдповiдностi для визначення умов визнання результатiв робiт з оцiнки вiдповiдностi;
5) обмiн програмами навчання у сферi стандартизацiї, метрологiї й оцiнки вiдповiдностi.
Стаття 3
Сторони будуть взаємно iнформувати одна одну про групи продукцiї, якi вiдносяться до законодавчо регульованої сфери i пiдлягають оцiнцi вiдповiдностi третьою стороною.
Стаття 4
Спiвробiтництво мiж уповноваженими Сторонами органами з сертифiкацiї та авторизованими особами у вiдповiдностi з пунктом 4 статтi 2 даної Угоди здiйснюється:
органами з сертифiкацiї в Українi (далi "уповноваженi органи");
авторизованими особами в Чеськiй Республiцi (далi "уповноваженi суб'єкти"),
на основi укладених мiж ними угод, якi будуть ґрунтуватися на данiй Угодi.
Сторони будуть щорiчно iнформувати один одного про уповноваженi ними органи i суб'єкти.
Компетентнiсть уповноважених органiв i уповноважених суб'єктiв перевiряється в процесi акредитацiї, проведеної на нацiональному рiвнi вiдповiдно до вимог мiжнародних i європейських стандартiв з акредитацiї. При необхiдностi i на основi взаємної домовленостi, можливе проведення перевiрки компетентностi цих органiв чи суб'єктiв iншою Стороною.
При взаємному спiвробiтництвi уповноваженi органи й уповноваженi суб'єкти керуються нацiональним законодавством своїх держав.
Стаття 5
Спiвробiтництво уповноважених органiв i уповноважених суб'єктiв спрямовано головним чином на:
1) надання можливостi участi експертiв у системах навчання;
2) проведення порiвняльних випробувань;
3) використання дiєздатностi уповноважених суб'єктiв у їхнiй ролi нотифiкованих осiб при оцiнцi вiдповiдностi продукцiї, що випускається для продажу на ринок Європейського Союзу;
4) використання повноважень уповноважених органiв при оцiнцi вiдповiдностi продукцiї, що випускається в обiг на ринок України.
Стаття 6
Дiяльнiсть вiдповiдно до Статтi 5 проводиться за замовленням та витрати вiдшкодовує замовник.
Стаття 7
Сторони забезпечують конфiденцiйнiсть документацiї та iншої iнформацiї, отриманої в результатi виконання робiт в рамках цiєї Угоди, яка може поставити пiд загрозу iнтереси Сторiн. Документацiя та iнформацiя можуть бути переданi третiй сторонi винятково за домовленiстю Сторiн.
Стаття 8
Спiрнi питання, пов'язанi iз тлумаченням або застосуванням цiєї Угоди, вирiшуються шляхом консультацiй i переговорiв. При цьому Сторони, уповноваженi органи й уповноваженi суб'єкти керуються положеннями цiєї Угоди.
Стаття 9
Ця Угода укладається термiном на 5 рокiв i набуває чинностi з дати її пiдписання.
Пiсля набуття цiєю Угодою чинностi припиняється дiя Угоди про спiвробiтництво в галузi взаємного визнання результатiв робiт з оцiнки вiдповiдностi мiж Державним комiтетом стандартизацiї, метрологiї i сертифiкацiї України i Управлiнням з технiчної стандартизацiї, метрологiї i державних випробувань Чеської Республiки вiд 16 листопада 2001 року.
За попередньою згодою Сторiн до Угоди можуть бути внесенi змiни i доповнення шляхом пiдписання вiдповiдного протоколу, що буде невiд'ємною частиною Угоди з дати його пiдписання.
Кожна iз Сторiн може денонсувати цю Угоду, письмово повiдомивши iншу Сторону про свої намiри. Дiя Угоди припиняється через 6 мiсяцiв вiд дня одержання iншою Стороною такого повiдомлення.
Вчинено в Києвi "16" квiтня 2004 року у двох примiрниках, кожний українською, чеською i росiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними.
У разi виникнення розбiжностей щодо тлумачення положень цiєї Угоди, перевага надається тексту росiйською мовою.
За Державний комiтет України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики | С. Черепков |
За Управлiння з технiчної стандартизацiї, метрологiї i державних випробувань Чеської Республiки | А. Шафаржик-Пштросз |