ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
м.Харкiв
15 березня 2000 року | N 163 |
---|
Про введення в дiю технологiчної схеми митного
контролю та оформлення транспортних засобiв,
вантажiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної
дiяльностi; валюти, цiнностей, транспортних
засобiв,товарiв та iнших предметiв громадян, якi
перетинають митний кордон в зонi дiяльностi
вантажнопасажирського вiддiлу Схiдної
регiональної митницi, взаємодiї з прикордонним
КПП та iншими контролюючими в пунктах пропуску
службами.
На виконання вимог п.2 наказу ДМСУ вiд 15.09.99р. N 593 та з метою впорядкування нормативної бази СРМ щодо митного оформлення вантажiв, якi надходять на адреси юридичних осiб через автомобiльнi пункти пропукску вантажно-пасажирського вiддiлу,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дiю з 20.03.2000 р. технологiчну схему митного контролю та оформлення транспортних засобiв i вантажiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi; валюти, цiнностей, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв громадян, якi перетинають митний кордон в зонi дiяльностi вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної регiональної митницi.
2. Начальнику вантажно-пасажирського вiддiлу довести зазначену технологiчну схему до пiдлеглого особового складу та забезпечити її безумовне виконання.
3. Вважати таким, що втратив чиннiсть наказ Схiдної РМ N 748 вiд 18 листопаду 1998 року.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника митницi Даниленка О.Г. та Коржика В.I. в частинi, що їх стосуються.
Начальник Схiдної РМ | П.В.Пашко |
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Технологiчна схема
митного контролю та оформлення транспортних
засобiв, вантажiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної
дiяльностi; валюти, цiнностей, транспортних
засобiв, товарiв та iнших предметiв громадян, якi
перетинають митний кордон в зонi дiяльностi
вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної
регiональної митницi, взаємодiї з прикордонним
КПП та iншими контролюючими в пунктах пропуску
службами.
м. Харкiв.
2000 рiк.
ЗМIСТ.
1. Технологiчна схема митного оформлення товарiв та iнших предметiв з застосуванням ВМД у вантажному секторi вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної регiональної митницi
1.1. Загальнi положення
1.2. Перший етап митного оформлення
1.3. Другий етап митного оформлення
1.4. Третiй етап митного оформлення
1.5. Четвертий етап митного оформлення
1.6. Митне оформлення товарiв та iнших предметiв у вантажнопасажирському в iддiлi СРМ, без оформлення попередньої вантажної митної декларацiї (ПД) та попереднього повiдомлення(ПП).
2. Технологiчна схема митного контролю товарiв та iнших предметiв на пунктах пропуску вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної РМ
2.1. Загальнi положення.
2.2. Органiзацiйнi заходи, особливостi взаємодiї з iншими контролюючими службами
2.3. Порядок митного контроля вантажiв юридичних осiб суб'єктiв ЗЕД (iмпорт, експорт)
2.4. Порядок митного контроля вантажiв, товарiв, речей, майна громадян, що перемiщуються рейсовими та комерцiйними автобусами (експорт, iмпорт)
2.5. Порядок митного оформлення товарiв, валюти, речей, майна громадян, що перемiщуються легковим автотранспортом ( експорт, iмпорт )
2.6. Технологiчна схема митного контролю та митного оформлення громадян та iх багажу, предметiв та цiнностей , якi перетинають кордон примiськими потягами сполученням "Вовчанськ-Бєлгород" та " БєлгородВовчанськ".
2.7. Особливостi митного оформлення тарнспортних засобiв , громадян , якi перетинають митний кордон на пунктi пропуску "Бударки"
2.8. Особливостi митного оформлення транзитних вантажiв.
2.9. Особливостi митного оформлення пiдакцизних товарiв та товарiв, перелiк яких встановлює ДМСУ
2.10. Особливостi митного оформлення товарiв, що пiдлягають експортному контролю.
2.11. Митне оформлення вантажiв з гуманiтарною допомогою
1. Технологiчна схема митного оформлення товарiв та iнших предметiв з застосуванням ВМД у вантажному секторi вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної регiональної митницi суб'єктiв ЗЕД, зареєстрованих у ВПВ.
1.1. Загальнi положення.
1.1.1. Дана технологiчна схема розроблена з метою спрощення процедури митного оформлення, пiдвищення її якостi та оперативностi, а також впорядкування послiдовностi дiй посадових осiб митних органiв при здiйсненнi митного контролю та оформлення в митному вiдношеннi експортно-iмпортних вантажiв суб'єктiв ЗЕД, якi перемiщуються через митний кордон України.
1.1.2. Технологiчна схема розроблена у вiдповiдностi до вимог дiючого законодавства України, нормативних документiв Державної митної служби України та Схiдної регiональної митницi.
1.1.3. Митне оформлення експортно-iмпортних вантажiв суб'єктiв ЗЕД здiйснюється без залучення працiвникiв вiддiлу митних платежiв, вiддiлу iнформацiйно-аналiтичної роботи та митної статистики i вiддiлу тарифiв та вартостi.
1.1.4. Функцiональнi обов'язки та межi вiдповiдальностi спiвробiтникiв, якi здiйснюють митне оформлення, визначаються чинними нормативними документами ДМСУ, а також посадовими iнструкцiями та технологiчними схемами, затвердженими начальником митницi.
1.1.5. Митне оформлення однiєї партiї вантажу здiйснюється одним спiвробiтником вантажного сектору вантажно-пасажирського вiддiлу з виконанням функцiй передбачених пунктами 1.2
1.6. Виконання функцiй спiвробiтникiв ВIАР та МС, ВМД i П, ВТВ працiвниками вантажного сектору затверджуються вiдповiдними наказами по СРМ. 1.1.6. Розподiл номерiв ВМД по їх типах , визначається наказом начальника митницi.
1.1.7. Особа уповноважена на
декларування має бути присутньою в обов'язковому
порядку на першому та четвертому етапах митного
оформлення.
Декларант, аба представник
суб'єкта ЗЕД, зазначений в картцi реєстрацiї як
особа уповноважена на роботу з митницею, можуть
викликатися на iншi етапи здiйснення митного
контролю за рiшенням начальника пiдроздiлу при
виникненнi необхiдностi ( уточнення даних,
необхiдних для здiйснення митного контролю,
складання протоколу про ПМП).
Робота посадової особи митного
органу з особою, уповноваженою на декларування,
проводиться на спецiально вiдведеному робочому
мiсцi.
1.1.8. Пiсля завершення
оформлення в митному вiдношеннi кожної партiї
вантажу, ВМД та документи, на пiдставi яких було
здiйснено митне оформлення ( крiм документiв
довгострокової дiї ), пiдшиваються i зберiгаються
разом з ВМД в пiдроздiлi, протягом 12 мiсяцiв, пiсля
чого передаються на зберiгання до архiву митницi.
Данi про оформлену ВМД заносяться до журналу
облiку ВМД ( додаток N 3. п.1.).
Пiсля повного завершення
митного оформлення кожної партiї товару у
встановленому порядку заповнюються графи 4,5,6
опису ( додаток N 2 ).
1.1.9. Облiк та реєстрацiя суб'єктiв ЗЕД проводиться вiдповiдальною посадовою особою вантажного сектору вантажнопасажжирського вiддiлу, окремо призначеною наказом по Схiдної РМ, у вiдповiдностi до вимог нормативних актiв Державної митної служби України та наказiв Схiдної РМ. За рiшенням начальника пiдроздiлу митницi вiдповiдальна особа для здiйснення перевiрки даних, заявлених в облiковiй картцi суб'єкта ЗЕД, виїжджає на мiсце його розташування. Про результати перевiрки доповiдає рапортом на iм'я начальника пiдроздiлу, який приймає остаточне рiшення щодо можливостi акредитацiї суб'єкта ЗЕД.
1.1.10. Митне оформлення вантажiв суб'єкта ЗЕД в зонi дiяльностi iншої митницi (не за мiсцем облiку) здiйснюється в порядку, визначеному законодавчими актами та нормативними документами Державної митної служби України.
1.1.11. Митне оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД, зареєстрованих в iншому пiдроздiлi митницi (не за мiсцем облiку) здiйснюється в порядку, визначеному нормативними документами ДМСУ та наказами Схiдної регiональної митницi.
1.1.12. Видача iмпортних вантажiв на вiдповiдальне зберiгання здiйснюється в порядку визначеному нормативними документами ДМСУ та Схiдної РМ.
1.1.13. Установчi документи суб'єкта ЗЕД та документи довгострокової дiї пiсля їх реєстрацiї зберiгаються у вантажному секторi вантажнопасажжирського вiддiлу Схiдної РМ в установленому порядку.
1.1.14. Процедура митного оформлення кожної партiї вантажу складається з 4 етапiв.
1 етап - | прийом та реєстрацiя документiв на вантаж. Статистичний контроль. |
2 етап - | форматно-логiчний контроль вiдомостей заявлених у ВМД. |
3 етап - | контроль визначення митної вартостi та справляння митних платежiв. |
4 етап - | огляд вантажу, транспортного засобу, контроль нарахування та справляння 003 виду митного збору, остаточне оформлення вантажу та необхiдних документiв у митному вiдношеннi, остаточна стадiя статистичного контролю. |
1.2. ПЕРШИЙ ЕТАП.
Прийом та реєстрацiя документiв на вантаж.
1.2.1. Декларант пiдприємства або особа, уповноважена на декларування представляє документи про свої повноваження та примiрник облiкової картки суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi (додаток N 1).
1.2.2. Посадовою особою митницi перевiряються документи про повноваження декларанта або особи, уповноваженої на декларування, та наявнiсть примiрника облiкової картки суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
1.2.3. Проводиться перевiрка заборгованостi суб'єкта ЗЕД (особи уповноваженої на декларування) по їх зобов'язанням перед митними органами.
1.2.4. При наявностi всiх зазначених в п.п. 1.2.1. документiв та позитивних результатiв проведеної в п.п. 1.2.2. перевiрки, проводиться подальший прийом документiв.
1.2.5. Особа, уповноважена на декларування або декларант, для митного оформлення кожної партiї товару надає такi документи:
опис наданих документiв встановленої форми в 2-х примiрниках (додаток 2);
документ, що пiдтверджує повноваження особи, якiй надано право представлення даної партiї вантажу в митних органах України;
ВМД;
довiдку про декларування валютних цiнностей, (надається перiодично, один раз в квартал);
облiкову картку суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi ;
контракт (договiр);
картку реєстрацiї контракту (договору) в МЗЕЗ та Т (при необхiдностi);
лiцензiю (при необхiдностi);
дозвiл ДСЕКУ (при необхiдностi);
рахунок-фактуру( iнвойс, рахунок-проформу, тощо );
товаросупровiднi документи (ТТН,CMR, тощо);
iншi документи, необхiднi для митного контролю та здiйснення митного оформлення;
документ контролю доставки вантажу;
документи про сплату митних платежiв ;
електронну копiю ВМД на магнiтних носiях.
Документи надаються в оригiналi та необхiднiй для здiйснення митного оформлення кiлькостi копiй, завiрених в установленому порядку ( пiдписом керiвника та печаткою пiдприємства iз вчиненням запису "Копiя вiрна згiдно оригiналу", або нотарiально ).
1.2.6. В тих випадках, коли документи, зазначенi в п.п. 1.2.5., являються довгостроковими та їх дiя не припиняється пiсля оформлення однiєї партiї товару, вони надаються до митного пiдроздiлу один раз при оформленнi першої партiї. При оформленнi послiдуючих партiй особа уповноважена на декларування (декларант) в описi в гр.2. вказує реквiзити таких документiв, а в гр. 6 - вказує номер опису, по якому вони представленi в митницю та дату їх надання.
1.2.7. На момент пред'явлення ВМД вантаж повинен знаходитися у визначенiй митницею зонi митного контролю (або на територiї пiдприємства за умови виконання ним вимог ст. 23 Митного Кодексу України та Положення про зону митного контролю, затвердженого Державною митною службою України), про що робиться вiдповiдна вiдмiтка в описi. ВМД приймається до оформлення за умови дотримання Положення про вантажну митну декларацiю.
1.2.8. Iнспектором вантажного сектору ВПВ проводиться перевiрка наявностi всiх документiв згiдно з описом. Код ЄДРПОУ, код IПП, банкiвськi вiдомостi, заявленi у ВМД, звiряються з даними в облiковiй картцi суб'єкта ЗЕД (в твердiй копiї).
1.2.9. ВМД присвоюється номер. В обох екземплярах опису зазаначається його реєстрацiйний номер ( N опису спiвпадає з порядковим номером ВМД в журналi облiку ВМД), дата, час, прiзвище iнспектора, який прийняв документи до митного оформлення.
1.2.10 У ВМД , в обох екземплярах опису, документах конролю доставки вантажу, iнших товаросупровiдних документах, посадовою особою митницi проставляється вiдтиск штампу " Пiд митним контролем", який свiдчить про прийняття партiї вантажу та документiв до митного оформлення.
1.2.11. Пiсля завершення процедур визначених у п.п.1.2.8. 1.2.10. ВМД вважається прийнятою. Особа, уповноважена на декларування (декларант), несе юридичну вiдповiдальнiсть за вiдомостi, зазначенi у ВМД. Ця декларацiя не може бути вiдкликана декларантом або особою уповноваженою на декларування.
1.2.12. До пакету представлених документiв спiвробiтник митницi додає картку завданнь на догляд (додаток N 5). Картцi присвоюється номер, який спiвпадає з номером опису.
Статистичний контроль.
1.2.13.Iнспектором, за допомогою програмних забезпечень, здiйснюється перевiрка магнiтного носiя на наявнiсть вiрусiв та вiдповiднiсть даних, заявлених у ВМД з даними на електроннiй копiї.
1.2.14. Проводиться перевiрка вiдповiдностi даних - коди СПАТО (в тiй його частинi, яка зазначається у ВМД), ЄДРПОУ, IПП, банкiвськi вiдомостi, адреси, заявлених в графах 2, 8, 9, 14 ВМД з даними електронної бази "Клiєнт". При наявностi в базi даних пiдприємств, вказаних в графах А, 28 та 50 ВМД, проводиться перевiрка їх даних. Проводиться перевiрка правильностi визначення статистичної вартостi i заповнення графи 46 ВМД.
1.2.15. За допомогою програми " Адмiнiстратор наказiв МЗЕЗторгу" проводиться перевiрка застосування (скасування) до суб'єктiв ЗЕД та перевiзника санкцiй МЗЕЗторгу. Застосування санкцiй до нерезидентiв перевiряється за їх назвами, заявленими декларантом у ВМД .
1.2.16. Проводиться перевiрка на наявнiсть ознак ПМП або КБ. При наявностi ознак ПМП та КБ посадова особа митницi складає протокол про порушення митних правил або контрабанду.
1.3. ДРУГИЙ ЕТАП.
Форматно-логiчний контроль вiдомостей заявлених у ВМД та контроль нетарифних мiр регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi (здiйснюється шляхом перевiрки даних, вказаних у графах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15а, 17, 17а, 18, 19, 21, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 43, 44, 49, 50, 51, 52, 53, 54, А .
1.3.1. Проводиться перевiрка таких даних:
вiдомостей, заявлених в ВМД, даним, що мiстяться в усiх представлених документах;
типу зовнiшньоекономiчної операцiї;
митного режиму;
правильностi визначених декларантом назв та кодiв задекларованих товарiв (предметiв) згiдно ТН ЗЕД;
контроль виконання i дотримання обсягiв поставок, передбачених контрактом (договором) та iншими документами (лiцензiєю, дозволом ДСЕКУ, заказ-нарядом, тощо);
iнших вiдомостей, заявлених у ВМД.
У випадку виникнення питання щодо правильностi класифiкацiї
товарiв згiдно ТН ЗЕД та питань невiдповiдностi кодiв, зазначених у ВМД кодам, заявлених при попереднiх митних режимах та листах-узгодженнях, посадова особа митницi, для прийняття остаточного рiшення щодо класифiкацiї товару, направляє запит у встановленому порядку до Вiддiлу тарифiв та вартостi, а по товарах, стосовно яких потрiбно проведення лабораторних дослiджень, запит до митної лабораторiї. За iнiцiативою Вiддiлу тарифiв та вартостi керiвник пiдроздiлу, або особа, яка його замiщує, приймає рiшення про проведення митного догляду вантажу з участю спiвробiтникiв Вiддiлу тарифiв та вартостi.1.3.2. Проводиться перевiрка товаросупровiдних документiв.
1.3.3. Проводиться контроль необхiдностi застосування до товару засобiв нетарифного регулювання, правильнiсть їх застосування i контроль обсягiв та квот.
1.3.4. Проводиться перевiрка на наявнiсть ознак ПМП та КБ.
При наявностi ознак ПМП або КБ iнспектор митницi складає протокол про ПМП та КБ.
1.4. ТРЕТIЙ ЕТАП.
Контроль визначення митної вартостi та справляння митних платежiв (здiйснюється шляхом перевiрки даних, вказаних у графах 9,12, 15, 16, 20, 22, 23, 24, 28, 34, 36, 42, 45, 47, 48, В, С ВМД ).
1.4.1. Проводиться контроль за застосуванням до товарiв та iнших предметiв, що декларуються, мiнiмальної митної вартостi та iндикативних цiн шляхом перевiрки правильностi заповнення граф 12, 20, 45 ВМД.
1.4.2. Проводиться перевiрка надходження попередньої оплати за митне оформлення вантажiв на депозитний рахунок митницi, дотримання порядку оформлення платiжних документiв.
1.4.3. Перевiряється правильнiсть розрахунку митної вартостi в залежностi вiд умов контракту, застосування валютного курсу та характеру угоди.
1.4.4. Перевiряється правильнiсть нарахування митних зборiв, мита, податкiв та iнших платежiв згiдно з дiючим законодавством.
1.4.5. Перевiряються пiдстави для надання преференцiй i пiльг по платежах, наявнiсть вiдповiдних сертифiкатiв походження товару та iнших документiв.
1.4.6. Перевiряється вiдповiднiсть банкiвських реквiзитiв учасника ЗЕД (особи уповноваженої на декларування) у всiх представлених документах та ВМД.
1.4.7. Перевiряються пiдстави для надання вiдстрочення платежiв.
1.4.8. Проводиться перевiрка на наявнiсть ознак ПМП або КБ. При наявностi ознак ПМП або КБ iнспектор митницi складає протокол про ПМП або КБ.
1.4.9. За умови отримання позитивних результатiв за вищезазначеними операцiями, а також при вiдсутностi ознак ПМП або КБ спiвробiтник пiдроздiлу проводить списання коштiв по наданiй ВМД. Списання коштiв з наданих платiжних доручень проводиться слiдуючим чином: на наданому примiрнику платiжного документу (як правило на його зворотi, а при недостатностi мiсця - на прикладених до останнього реєстрах митних платежiв) робиться запис вiдповiдного зразку: 1) 005001 (03/01/98р.) сплачено 138,05 грн., залишок 70,74 грн. : тобто порядковий номер запису; останнi шiсть цифр номеру ВМД; дата перевiрки; сума платежу з даного платiжного дкументу; залишок передоплати на майбутнi оформлення. В графi "С", перевiряємої ВМД, здiйснюється запис про сплату митних платежiв, пiсля чього в цьому мiсцi проставляється номерний штамп "СПЛАЧЕНО".
1.4.10. Списання коштiв дозволяється тiльки з тих платiжних документiв, якi при першому їх пред'явленнi пройшли перевiрку у вiддiлi МД i П на предмет надходження вiдповiдних коштiв на депозитний рахунок Схiдної РМ,та на момент оформлення ВМД мають невикоростаний залишок коштiв.
1.4.11. Враховуючи географiчну вiддаленiсть вантажно-пасажирського вiддiлу вiд адмiнiстративного будинку Схiдної регiональної митницi, як виняток, дозволяється отримання пiдтвердження надходження коштiв на депозитний рахунок митницi телефонограмою вiддiлу МД i П iз здiйсненням вiдповiдного запису в журналi телефонограм.
1.5. ЧЕТВЕРТИЙ ЕТАП.
Огляд вантажу, транспортного засобу. Контроль нарахування та справляння 003 виду митного збору. Остаточне оформлення вантажу та необхiдних документiв у митному вiдношеннi, остаточна стадiя статистичного контролю.
1.5.1. Керiвник пiдроздiлу, або особа, яка його замiщує, приймає рiшення про проведення митного огляду вантажу i на зворотньому боцi першого примiрника ВМД робить вiдповiдну вiдмiтку (з доглядом/ без догляду), яку завiряє особистим пiдписом з проставленням дати i часу вчинення запису. В картцi завдань на догляд заповнює графи А та В.
1.5.2. У разi прийняття начальником пiдроздiлу вiдповiдного рiшення уповноважений спiвробiтник оглядає вантаж та транспортний засiб за схемою:
по мiсцезнаходженню вантажу i транспортного засобу встановлюється тимчасова зона митного контролю;
перевiрка документiв про допущення транспортного засобу до перевезень вантажiв пiд митними печатками та пломбами (при необхiдностi);
перевiрка реєстрацiйних номерних знакiв транспортного засобу;
зовнiшнiй огляд транспортного засобу, перевiрка цiлiсностi вантажного вiдсiку та пломбувальник пристроїв, виявлення слiдiв пошкодження митних забезпечень;
проводиться огляд вантажу та перевiрка його вiдповiдностi даним, заявленим у графах ВМД 5, 6, 18, 26, 31, 34, 35, 38, та товаросупровiдних документах, догляд згiдно картки завдань на догляд;
перевiрка на наявнiсть стороннiх вкладень.
При необхiдностi для проведення митного догляду можуть залучатись працiвники вiддiлу тарифiв та вартостi, митної лабораторiї, вiддiлу ТЗМК та iнших за погодженням з керiвниками цих пiдроздiлiв.
1.5.3. Результати догляду вiдображаються в актi митного догляду ( додаток N 6 ), який є номерним. Про результати проведеного догляду доповiдає начальнику пiдроздiлу або особi , яка його замiщує, та надає акт митного догляду йому на пiдпис.
1.5.4. При наявностi ознак ПМП або КБ проводиться переогляд, складається акт переогляду транспортного засобу та вантажу, а також протокол про порушення митних правил або контрабанду.
1.5.5. За умови отримання позитивних результатiв за вищезазначеними операцiями спiвробiтник митницi накладає, при необхiдностi, вiдповiднi митнi забезпечення.
1.5.6. Декларантом проводиться нарахування митного збору (003 вид) i дозаповнення вiдповiдних граф ВМД .
1.5.7. Проводиться перевiрка правильностi нарахування митного збору (003 вид) i списання з платiжних доручень сум митного збору (003).
1.5.8. Якщо в процесi митного оформлення на кожному з етапiв посадовою особою митницi виявлено обставини, що не дають можливостi здiйснювати митне оформлення вантажу та за умови вiдсутностi ознак ПМП чи КБ оформлюється "Картка вiдмови у пропуску на митну територiю України чи митному оформленнi товарiв та iнших предметiв", в графi Д ВМД здiйснюється запис "Оформленню не пiдлягає, картка вiдмови N … вiд …" iз зазначенням посади та прiзвища, iм'я по-батьковi посадової особи, що прийняла рiшення у вiдмовi, та записом у вiдповiдному журналi.
1.5.9. На всiх аркушах ВМД, товаросупровiдних та iнших необхiдних документах проставляються вiдтиски особистої номерної печатки та пiдпис iнспектора. В графi Д, при необхiдностi, вказуються накладенi митнi забезпечення та їх кiлькiсть, здiйснюються заходи додаткового контролю та захисту результатiв митного оформлення. В товаротранспортних накладних, поряд iз вiдтиском штампу "Пiд митним контролем", вказується номер ВМД на дану партiю вантажу та накладенi митнi забезпечення. Здiйснюються заходи додаткового контролю та захисту результатiв митного оформлення. Проводиться списання квот. Всi вiдмiтки завiряються пiдписом та особистою номерною печаткою iнспектора, який проводив митне оформлення вантажiв та iнших предметiв.
1.5.10. Перевiряється комплектнiсть документiв, їх кiлькiсть, наявнiсть необхiдних вiдмiток на митних та товаросупровiдних документах.
1.5.11. З оформленого комплекту документiв вилучаються документи, якi повиннi залишитись в справах митницi, решта - видається особi уповноваженiй на декларування (декларанту). В першому екземплярi опису, який залишається в справах митницi, робиться вiдмiтка про розподiл документiв (гр. 4-5 опису). Особi уповноваженiй на декларування (декларанту) документи видаються пiд розпис з вiдповiдною вiдмiткою в описi.
1.5.12. Оформленi в митному вiдношеннi вантажi облiковуються в журналi вiдповiдної форми (Додаток N 3 п.2 або п.3). Процес митного оформлення даної партiї вантажу вважається завершеним.
1.5.13. Проводиться повторна перевiрка вiдповiдностi даних, що мiстяться у ВМД з даними на електроннiй копiї:
заноситься гр. С в електронну копiю, вносяться доповнення до гр. В та 47 (001, 003 види платежу);
вводяться данi про реквiзити iнспектора, який випускав вантаж;
повна електронна копiя ВМД переводиться у постiйну базу даних вантажного сектору вантажно пасажжирського вiддiлу Схiдної РМ;
у журналi облiку ВМД та оформлених в митному вiдношеннi вантажiв або майна заповнюються вiдповiднi графи ( додаток N 3 п. 1, 2, 3).
У випадку анулювання ВМД iнспектор переводить вiдповiдну ВМД з тимчасової бази в базу анульованих з заповненням електронної картки вiдмови. При оформленнi ВМД типу ПП, ПД, АД i ТР, вiдразу пiсля завершення митного оформлення, iнспектор виконує дiї, якi зазначенi в технологiчнiй схемi митного контролю за товарами та iншими предметами ,що перемiщуються мiж митницями на територiї України.
1.5.14. Щоденно формується реєстр оформлених ВМД, який наступного дня до 11 години електронною поштою передається до вiддiлу IАР та МС для формування бази даних зовнiшньоекономiчної статистики та надається звiт про стягненi митнi платежi (потижнево - про умовно нарахованi платежi).
1.5.15. Проводиться розподiл документiв для зберiгання в даному пiдроздiлi та для передачi в вiддiл митних платежiв, пiдроздiл митної статистики вiдповiдно до вимог Положення про вантажну митну декларацiю. Передача документiв здiйснюється по реєстрах щовiвторка до 12 годин.
1.6 Митне оформлення товарiв та iнших предметiв суб'єктiв ЗЕД, розташованих в зонi дiяльностi Схiдної регiональної митницi у вантажно-пасажирському вiддiлi Схiдної РМ, без оформлення попередньої вантажної митної декларацiї ( ПД ) та попереднього повiдомлення (ПП).
1.6.1. З метою спрощення процедури митного оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД, акредитованих в зонi дiяльностi Схiдної регiональної митницi, та пiдвищення її оперативностi, на пiдставi ст. 38 Митного кодексу України, абз. 2; наказу ДМСУ вiд 08.12.98 року N 771, п.п. 4.2 при митному оформленнi вантажiв, якi ввозяться на митну територiю України через пункт пропуску "Плетенiвка" вантажнопасажирського вiддiлу Схiдної РМ на адресу суб'єктiв ЗЕД, акредитованих у Схiднiй регiональнiй митницi, власник вантажу або особа уповноважена ним на декларування може подати документи для здiйснення митного оформлення в пунктi пропуску з метою випуску вантажiв у вiльний обiг на територiї України. Не пiдлягають митному оформленню з метою випуску у вiльний обiг товари та предмети якi пiдпадають пiд дiю п.п. 1.11 наказу Схiдної РМ вiд 30.06.1999 року N 414, а також вантажi якi перемiщуються через митний кордон по бартерним та давальницьким договорам.
1.6.2. Власник вантажу або особа уповноважена на декларування подає заяву на iм'я начальника вантажно-пасажирського вiддiлу в якiй вказується на необхiднiсть митного оформлення вантажу та випуску його у вiльний обiг при перетинi митного кордону України. В заявi обов'язково перелiчуються всi документи вказанi в п.п. 1.6.3.
1.6.3. До мотивованої заяви, для попередньої перевiрки, додаються копiї наступних документiв:
документ, який засвiдчує особу декларанта;
документ, який пiдтверджує повноваження особи на декларування (облiкову картку пiдприємства, що здiйснюють декларування на пiдставi договору i зареєстрованi в зонi дiяльностi Схiдної РМ );
договiр на здiйснення операцiй, пов'язаних з митним оформленням вантажу (у випадках коли декларування здiйснюється на пiдставi договору);
облiкову картку суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
комерцiйнi документи, необхiднi для митного контролю та здiйснення митного оформлення, зазначенi в графах 40 та 44 ВМД;
iншi документи, необхiднi для митного контролю та здiйснення митного оформлення;
документи про сплату або про вiдстрочку сплати митних платежiв та податкiв.
1.6.4. Вказанi документи спочатку подаються для реєстрацiї у вантажний сектор вантажно-пасажирського вiддiлу для їх попереднього розгляду про можливiсть митного оформлення з метою випуску партiї товару у вiльний обiг. При розглядi поданих документiв iнспектором вантажного сектору готується повiдомлення на iм'я начальника структурного пiдроздiлу, де зареєстрований суб'єкт ЗЕД, по формi зазначенiй в додатку N 9, з метою отримання пiдтвердження акредитацiї пiдприємства в митницi. Пiсля перевiрки документiв iнспектор вантажного сектору передає їх разом з повiдомленням на розгляд начальнику вантажно- пасажирського вiддiлу або особi, яка його замiщує для прийняття остаточного рiшення щодо можливостi митного оформлення.
1.6.5.Взаємодiя з iншими пiдроздiлами Схiдної РМ здiйснюється з використанням засобiв зв'язку. Повiдомлення, завiрене пiдписом начальника вантажно-пасажирського вiддiлу або особи яка його замiщує, надається черговому ВПВ для подальшої передачi телефонограмою черговому Схiдної регiональної митницi в перiод з 08.30 до 16.00. Черговий по митницi телефонограмою передає змiст повiдомлення до структурного пiдроздiлу де зареєстрований суб'єкт ЗЕД вiдразу пiсля прийняття її з вантажно-пасажирського вiддiлу. Час прийому та передачi телефонограм фiксуються в вiдповiдних журналах. Вiдповiдь на повiдомлення готується та передається телефонограмою протягом 1,5 години з моменту її реєстрацiї в журналi телефонограм черговим ВПВ. Пiсля отримання iнформацiї черговий по вiддiлу на бланку повiдомлення здiйснює запис: " Реєстрацiю суб'єкта ЗЕД в митницi пiдтверджено ( не пiдтверджено ) " i передає його начальнику вiддiлу.
1.6.6.Пiсля прийняття рiшення начальником вантажно-пасажирського вiддiлу або особи яка його замiщує щодо митного оформлення, заява декларанта (з резолюцiєю начальника "до митного оформлення" або "пропуск здiйснити з використанням ПД (ПП)" ) передається старшому чергової змiни для здiйснення пропуску партiї вантажу до пункту пропуску та зони митного контролю.
1.6.7.Пiсля проходження транспортним засобом та партiї вантажу всiх видiв контролю (карантинний, ветеринарний, екологiчний, санiтарний та iнших при необхiдностi ), на момент пред'явлення ВМД, вантаж залишається в зонi митного контролю. Митне оформлення здiйснюється згiдно п.п. 1.2 - 1.5 даної технологiчної схеми.
1.6.8. Пiсля митного оформлення пiдставою для виїзду транспортного засобу з партiєю товару з зони митного контролю буде четвертий примiрник ВМД та товаросупровiднi документи з проставленими в них вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" та особистою номерною печаткою iнспектора вантажного сектора та талону проходження контролiв. Контроль за виїздом транспортного засобу з зони митного контролю здiйснює iнспектор , який працює на дiлянцi догляду транспортних засобiв. Оформлення водiя, транспортного засобу дивись роздiл 2.5. Данi про пропуск вантажу заносяться в журнал чергової змiни ( додаток N 8 ).
1.6.9. Пiсля завершення митного оформлення партiї вантажу, у вантажному секторi зберiгаються до передачi в архiв митницi перший екземпляр ВМД, акт митного догляду, картка завдань на догляд та iншi документи, що були представленi особою уповноваженою на декларування ( декларантом ) у порядку, передбаченому в "Загальних положеннях" даної технологiчної схеми.
1.6.10.До пiдроздiлiв митницi, де зареєстрованi суб'єкти ЗЕД, за можливiстю щоденно, але не пiзнiше щовiвторка, кожного тижня, передаються копiї ВМД разом з супровiдними листами на iм'я начальникiв вантажних вiддiлiв.
2. Технологiчна схема митного оформлення транспортних засобiв, вантажiв, товарiв, предметiв на пунктах пропуску вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної регiональної митницi.
2.1. Загальнi положення.
2.1.1. Перед початком змiни особовий склад заступаючої змiни прибуває у примiщення вiддiлу у встановленiй на сезон формi одягу.
2.1.2. Старший заступаючої змiни
доповiдає черговому по вiддiлу про наявнiсть
особового складу заступаючої змiни. Черговий по
вiддiлу
перевiряє особовий склад згiдно графiка роботи
особового складу вiддiлу та видає особистi митнi
забезпечення, зброю, засоби самозахисту
вiдповiдно до посадової iнструкцiї.
У встановлений трудовим
розкладом роботи час особовий склад заступаючих
на пункти пропуску змiн вишукується бiля
примiщення вiддiлу, а при погiршеннi погодних умов
у примiщеннi вiддiлу.
2.1.3. Заступаючий черговий по вiддiлу
перевiряє наявнiсть особового складу,
вiдповiднiсть та охайнiсть форми одягу та
доповiдає начальнику
вiддiлу, або особi, яка уповноважена начальником
митницi на проведення iнструктажу, по формi,
наприклад: "Пан радник митної служби 3 рангу,
особовий склад заступаючих змiн
вантажно-пасажирського вiддiлу для проведення
iнструктажу зiбрано.Черговий по вiддiлу iнспектор
митної служби 2 рангу Петренко".
2.1.4. Начальник вiддiлу або особа уповноважена начальником митницi для iнструктажу:
перевiряє наявнiсть посвiдчень та iдентифiкацiйних карток особового складу, вiдповiднiсть форми одягу до сезону та охайнiсть зовнiшнього вигляду особового складу
доводить орiєнтировки, змiни в оперативнiй обстановцi в пунктах пропуску проводить iнструктаж по охоронi працi
вибiрково перевiряє знання особовим складом основних керiвних документiв.
Пiсля закiнчення iнструктажу особовий склад розписується у вiдповiдному журналi .
2.1.5. Старший чергової змiни виставляє необхiдну кiлькiсть особового складу на дiлянки догляду вантажiв та транспортних засобiв.
2.1.6. Перезмiна в пунктi пропуску здiйснюється без припинення митного огляду та митного оформлення.
2.1.7. Старший чергової змiни розподiляє
особовий склад заступаючої змiни для прийому
майна, документацiї пункта пропуску. При прийомi
майна особлива увага звертається на наявнiсть та
працездатнiсть технiчних засобiв контролю,
зв'язку, ПЕОМ, енергопостачання, освiтлення,
чистоту та порядок в примiщеннях пункта пропуску
та зони митного контролю.
Пiсля закiнчення прийому
майна та документацiї старший змiняємої та
заступаючої змiни доповiдають головному
iнспектору начальнику пункта пропуску
(начальнику вiддiлу) про прийом та
здачу чергування. Про недолiки виявленi при
прийомi-здачi доповiдають, по формi,
наприклад: "Пан iнспектор митної служби 1
рангу змiна N3 чергування на пунктi пропуску
здала. Старший змiни iнспектор митної служби 1
рангу Сидоренко. Пан iнспектор митної служби 1
рангу змiна N4 чергування на пунктi пропуску
прийняла, зауважень немає. Старший
змiни iнспектор митної служби 2 рангу
Iваненко".
Начальник пункту пропуску
(начальник вiддiлу) робить вiдповiдний дозвiл
для перезмiнки. У разi вiдсутностi начальника
пункта пропуску доповiдь про змiну чергування
робиться начальнику вiддiлу по засобах зв'язку.
2.1.8. На час перезмiнки вiдповiдальнiсть
за органiзацiю митного контролю в пунктi пропуску
до доповiдi про перезмiнку несе старший
чергової змiни, яка змiняється.
2.1.9. Заборонено змiнятись доки останнiй митний або товаросупровiдний документ, який оформлювала змiна не буде введено до комп'ютерної бази данних.
Пiсля перезмiнки старший чергової змiни розподiляє особовий склад по дiлянкам роботи. Дiлянки роботи можуть бути наступнi:
догляд вантажних транспортних засобiв ( iмпорт )
догляд легкових транспортних засобiв ( iмпорт )
догляд вантажних транспортних засобiв ( експорт )
догляд легкових транспортних засобiв ( експорт )
митне оформлення вантажiв та нарухування податкiв,
митне оформлення транспортних засобiв.
В залежностi вiд напруженостi руху старший змiни ( начальник пункту пропуску ) має право перерозподiляти особовий склад.
2.1.10. Пiсля здачi старший змiни вишукує
особовий склад змiни бiля примiщення вiддiлу та
доповiдає начальнику ( заступнику начальника )
доповiдь по формi, наприклад "Пан радник митної
служби 1 рангу, змiна N3 з чергування на пунктi
пропуску прибула. За час чергування нiяких
випадкiв та надзвичайних подiй не трапилось.
Втрати зброї, ОМЗ, ТЗК, майна, документiв
суворої звiтностi, митних документiв не було.
Старший змiни iнспектор митної служби 3 рангу
Сидоренко".
Пiсля доповiдi старший
чергової змiни представляє начальнику вiддiлу
рапорт про роботу за добу, тверду копiю
електронного журналу реєстрацiї транспортних
засобiв за добу, засвiдчену особистою печаткою
старшого змiни, добову внутрiшню статистичну
звiтнiсть по основним показникам роботи
по кожному пiдлеглому.
Начальник вiддiлу разом зi
старшим змiни, або старший змiни самостiйно
стисло проводить пiдсумки роботи змiни за добу.
2.2. Органiзацiйнi заходи , особливостi взаємодiї з iншими контролюючими службами .
На пiдставi наказу ДМКУ
вiд 06.05.95р. N 198 " Про затвердження положення про
зону митного контролю", статей Митного Кодексу
України 18 i 23, Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 15.06.99 р. N 1034 виїзд та в"їзд транспортних
засобiв в зону митного контролю без дозволу
iнспектора, який працює на дiлянцi огляду
транспортних засобiв, заборонено.
У разi
сумiсного з iншими контролюючими органами
поглибленого огляду, переогляду
транспортних засобiв з розвантаженням вантажу по
результатах перевiрки складається акт огляду
(переогляду)(додаток 11), в якому зазначається
причина та контролююча служба, яка подала
iнiцiативу на його проведення. Акт засвiдчується
всiма представниками контролюючих органiв, якi
приймали участь в його проведеннi. Кiлькiсть
таранспортних засобiв в митнiй зонi пункту
пропуску визначає головний iнспектор(старший
чергової змiни) ВПВ в залежностi вiд об"єктивної
пропускної спроможностi пункту пропуску сумiжної
держави , наявностi черг,категорiй транспортних
засобiв: легковi,вантажнi (з вантажем ,без
вантажу),фактичної кiлькостi iнспекторського
складу чергової змiни та спроможностi їх
виконання функцiональних обов"язкiв в повному
обсязi .
Оптимальна кiлькiсть
транспортних засобiв, якi одночасно оформлюються
в зонi митного контролю :
iмпорт - 4 легкових, 2
вантажних, 1 автобус ;
експорт - 4 легкових, 2
вантажних, 1 автобус.
Документом , який регулює
проходження необхiдних видiв контролю в пунктi
пропуску є "Талон проходження
контролю"(додаток N 4), який видається
громадянам, власникам транспортних засобiв, або
представникам пiдприємств вартовим шлагбауму
прикордонного наряду. Пiдставою завершення
проходження необхiдних видiв контролю та
вирiшення про пропуск через кордон транспортних
засобiв для прикордонного наряду є штампи
"Доглянуто" та "Занесено в базу" в
талонi та особистих пiдписiв iнспекторiв . При
виїздi транспортного засобу з пункту пропуску
талони проходження контролю вилучаються часовим
шлагбауму прикордонного наряду.В кiнцi змiни
старший прикордонного наряду передає накопиченi
за добу талони старшому чергової змiни ВПВ для
звiрки з електронним журналом проходження
транспортних засобiв. Факт звiрки засвiдчується
пiдписами старших чергових змiн ВПВ та
прикордонного наряду в твердiй копiї
електронного журналу за добу. Термiн зберiгання
талонiв проходження контролiв один мiсяць. Пiсля
закiнчення термiну зберiгання талони знищуються
наступним чином. Збирається комiсiя у складi два
представника вiд ВПВ (один з них начальник або
заступник ВПВ) та два представника прикордонного
наряду (один з них начальник або заступник).
Комiсiя здiйснює вибiркову перевiрку, не меньше 100
транспортних засобiв з метою виявлення
розбiжностей, складає акт знищення (додаток N 10).
Акти знищення зберiгаються у справах вiддiлу на
протязi одного року.
2.3.Порядок митного оформлення вантажiв юридичних осiб суб'єкiв ЗЕД, що прямують в(з) Україну ( iмпорт, експорт ).
Iмпорт.
2.3.1. Прийом документiв на вантаж здiйснюється за умови:
проходження прикордонного контролю
перевiрки наявностi запису у товаросупровiдних документах про дату i номер оформленного попереднього повiдомлення (для вантажiв вартiстю бiльше 100 доларiв США), або номера попередньої чи акцизної декларацiї в залежностi вiд виду вантажу , та позитивного запиту до ЦБД IАМУ про оформлення та пiдтвердження електронної копiї вiдповiдної ВМД
наявностi аркушiв контрою за перемiщенням транспортних засобiв через митний кордон України для транспортних засобiв, зареєстрованих в органах ДАЇ Українi
наявностi талону проходження контролiв у пунктi пропуску з заповненою фабулою
знаходження вантажу ( транспортного засобу ) в межах зони митного контролю.
2.3.2. Iнспектор, що працює на дiлянцi огляду вантажiв на пiдставi наданих товаросупровiдних документiв в талонi проходження контролiв пiдкреслює види контролю, з числа передбачених (Департамент ветеринарної медицини, екологiчна iнспекцiя, державна iнспекцiя карантину рослин), якi необхiдно здiйснити в пунктi пропуску для вiдповiдного вантажу та транспортного засобу
2.3.3. Представники вiдповiдних служб здiйснюють контроль беспосередньо в зонi митного контролю. Пiсля закiнчення контролю роблять вiдповiдний запис на товаросупровiдних документах та в талонi проходження контролю. У разi нарахування зборiв на товаросупровiдних документах робить вiдповiднi розрахунки зборiв, котрi засвiдчують особистим пiдписом i вiдповiдними печатками та штампами.
2.3.4. Пiсля закiнчення контролю iнших контролюючих служб, iнспектор, що працює на дiлянцi огляду вантажiв перевiряє:
наявнiсть усiх необхiдних згiдно чинного законодавства документiв та засвiдчених вiдмiток на них контролюючих служб;
вiдповiднiсть заявленого в документах вантажу наявному;
вiдсутнiсть на транспортному засобi вантажу, предметiв не заявлених в документах, та предметiв, що забороненi до ввозу на територiю України.
2.3.5. У разi неможливостi здiйснення
митного огляду, що може статись в результатi
вiдсутностi доступу до вантажу, iнспектор згiдно
ст.33 МКУ, ст.107 МКУ пропонує експедитору (водiю)
зробити умови для огляду шляхом вивантаження,
розпакування та iнше.
У разi вiдмови експедитора
(водiя) виконати ст.33 МКУ такий вантаж не пiдлягає
пропуску на територiю України з заповненням
картки вiдмови у митному оформленнi та
вiдповiдного запису у журнал конфлiктних ситуацiй
та повернення вантажiв.
2.3.6. Пiсля здiйснення митного огляду iнспектор на талонi проходження контролю робить запис "Доглянуто" , проставляє свiй особистий пiдпис i направляє перевiзника до дiлянки митного оформлення вантажiв . Iнспектор, який працює на дiльницi митного оформлення вантажiв перевiряє:
наявнiсть вiдмiтки про огляд вантажу
наявнiсть усiх необхiдних для митного оформлення документiв
перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей зазначених в поданих до митного оформлення товаросупровiдних документах вiдомостям, зазначеним в електроннiй копiї попереднього повiдомлення
за вiдсутнiстю зауважень заповнює контрольну мiтку ПП згiдно Наказу ДМСУ N771 вiд 08.12.98 року.
Роздруковує два примiрника витягу з електронної копiї з заповненою контрольною мiткою.
у разi нарахування зборiв ( податкiв ) iншими контролюючими службами виписує квитанцiю МД-1 та направляє платника для сплати до робочого мiсця N 6 ( Банк "Аваль")
2.3.7. Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор ставить вiдповiднi до чинного законодавства та наказiв вiдтиски ОМЗ та вносить iнформацiю до електронного журналу, проставляє штамп "Занесено в базу" в талон проходження контролю, повертає документи власнику та направляє його до iнспектора, який працює на дiлянцi огляду транспортних засобiв.
2.3.8. Iнспектор що здiйснив огляд перевiряє наявнiсть вiдтискiв ОМЗ на товаросупровiдних документах , наявнiсть запису "Занесено в базу" на талонi контролю та повiдомляє експедитора (водiя), що митний контроль закiнчено, що транспортний засiб може вирушати.
2.3.9. Митний контроль особистих речей, валюти, цiнностей експедитора (водiя) здiйснюється на загальних пiдставах в порядку передбаченому для громадян перетинаючих митний кордон (роздiл 2.6.)
Експорт.
2.3.10. Прийом документiв на вантаж здiйснюється за умови:
знаходження транспортного засобу та вантажу в межах зони митного контролю.
наявностi аркуша контролю за премiщенням транспортних засобiв через митний кордон України для транспортних засобiв зареєстрованих в
Українiталона проходження контролю з заповненною фабулою.
2.3.11.Iнспектор, що працює на дiлянцi огляду транспортних засобiв на пiдставi наданих товаросупровiдних документiв :
в талонi проходження контролiв пiдкреслює види контролю, з числа передбачених (Департамент ветеринарної медицини, екологiчна iнспекцiя, державна iнспекцiя карантину рослин), якi необхiдно здiйснити в пунктi пропуску для вiдповiдного вантажу та транспортного засобу
2.3.12. Представники вiдповiдних служб здiйснюють контроль беспосередньо в зонi митного контролю. Пiсля закiнчення контролю роблять вiдповiдний запис на товаросупровiдних документах та в талонi проходження контролю. У разi нарахування зборiв на товаросупровiдних документах робить вiдповiднi розрахунки зборiв, котрi засвiдчують особистим пiдписом i вiдповiдними печатками та штампами.
2.3.14. Пiсля закiнчення контролю iнших контролюючих служб, iнспектор, що працює на дiлянцi огляду транспортних засобiв перевiряє:
наявнiсть усiх необхiдних згiдно чинного законодавства документiв та вiдмiток контролюючих служб
вiдповiднiсть заявленого в документах вантажу наявному
вiдсутнiсть на транспортному засобi вантажу, предметiв не заявлених в документах, та предметiв, що забороненi до вивозу з територiї України.
2.3.15. У разi неможливостi здiйснення
митного огляду, що може статись в результатi
вiдсутностi доступу до вантажу, iнспектор згiдно
ст.33 МКУ, ст.107 МКУ пропонує експедитору (водiю)
зробити умови для огляду шляхом вивантаження,
розпакування та iнше.
У разi вiдмови експедитора
(водiя) виконати ст.33 МКУ такий вантаж не пiдлягає
пропуску на територiю України з заповненням
картки вiдмови у митному оформленнi та
вiдповiдного запису у журнал конфлiктних ситуацiй
та повернення вантажiв.
2.3.16. Пiсля здiйснення митного огляду iнспектор на талонi проходження контролю робить запис "Доглянуто" , проставляє свiй особистий пiдпис i направляє перевiзника до дiлянки митного оформлення вантажiв . Iнспектор, який працює на дiльницi митного оформлення вантажiв перевiряє:
наявнiсть вiдмiтки про огляд вантажу
наявнiсть усiх необхiдних для митного оформлення документiв
перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей зазначених в поданих до митного оформлення товаросупровiдних документах
у разi нарахування зборiв ( податкiв ) iншими контролюючими службами виписує квитанцiю МД-1 та направляє платника для сплати до робочого мiсця N 6 ( Банк "Аваль")
2.3.17. Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор ставить вiдповiднi до чинного законодавства та наказiв вiдтиски ОМЗ та вносить iнформацiю до електронного журналу, проставляє штамп "Занесено в Базу" в талон проходження контролю, повертає документи власнику та направляє його до iнспектора, який працює на дiлянцi огляду .
2.3.18. Iнспектор що здiйснив огляд перевiряє наявнiсть вiдтискiв ОМЗ на товаросупровiдних документах , наявнiсть запису "Занесено в базу" на талонi контролю та повiдомляє експедитора (водiя), що митний контроль закiнчено, що транспортний засiб може вирушати.
2.3.19. Митний контроль особистих речей, валюти, цiнностей експедитора (водiя) здiйснюється на загальних пiдставах в порядку передбаченому для громадян перетинаючих митний кордон (роздiл 2.6.).
2.4. Порядок митного контролю вантажiв, товару, речей, майна, валюти, цiнностей громадян, що перемiщуються рейсовими та комерцiйними автобусами (iмпорт, експорт).
Iмпорт.
2.4.1. Митний контроль вантажiв, товару, речей, майна громадян, що перемiщуються рейсовими та комерцiйними автобусами здiйснюється за умови:
наявностi аркуша контролю за перемiщенням транспортного засобу через митний кордон України
наявностi талона проходження контролiв з заповненною фабулою
знаходження водiя, пасажирiв та транспортного засобу в зонi митного контролю.
2.4.2. Рейсовi автобуси пiдлягають першочерговому митному оформленню.
2.4.3.При заходi до автобусу iнспектор, шо
здiйснює митний контроль, повинен
привiтатися та оголосити пасажирам та водiю, що
буде
здiйснюватися митний контроль.
Обов'язково iнспектор
повинен запропонувати громадянам усно або на їх
бажання письмово заявити про перевозимi: зброю,
наркотичнi речовини, валюту, цiнностi та предмети,
що пiдлягають обкладенню ввiзними податками. На
бажання громадянина, що перетинає кордон,
декларування може здiйснюватись поза межами
автобуса у мiсцi для оформлення документiв.
2.4.4.При необхiдностi проведення бiльш поглибленого контролю, а також в усiх випадках при перевезеннi громадянами предметiв комерцiйного призначення, та валюти, що перевищує еквiвалент 400 доларiв США в будь-якiй валютi проводиться обов'язкове письмове декларування та здiйснюється вивантаження предметiв.
2.4.5.Не пiдлягають пропуску на митну
територiю України предмети, валюта,
цiнностi не заявленi громадянами в установленiй
формi
(усно або письмово), а також не заявленi письмово
на вимогу iнспектора та забороненi до ввозу.
2.4.6. Пiсля усного або письмового
декларування iнспектор доглядає вантаж,
предмети, валюту, цiнностi та звiряє з заявленими
данними.
2.4.7. При виявленi порушень митних правил дiї iнспектора регламентуються Митним кодексом України.
2.4.8. У разi заявлення предметiв, що
пiдлягають обкладенню ввiзними податками,
iнспектор за встановленною формою (додається)
складає
комiсiйно (не менш, як три iнспектори) акт митного
огляду, в якому також вказуються розрахунки по
сплатi податкiв та номер квитанцiї та декларацiї.
Акт складається у 2-х примiрниках. Старший
чергової змiни обов'язково є членом комiсiї .
Заповнення квитанцiї МД-1 здiйснюється iз
застосуванням програмного засобу "Платежi"
2.4.9. З метою перевiрки правильностi
нарахування начальник вiддiлу, заступник
начальника вiддiлу або особа, уповноважена
начальником
митницi в межах пункта пропуску, має право робити
передогляд предметiв та перерахування податкiв.
2.4.10. Митний догляд та оформлення транспортного засобу (автобуса) може бути впроваджено як с пасажирами перетинаючими митний кордон або для бiльш поглибленого догляду без них. Iнспектор, який доглядає автобус поступово з кiнця салону до мiсця водiя перевiряє салон (сiдiння, пiдлоги, полицi) на предмет виявлення порушення митних правил. Мiсце водiя доглядається тiльки в присутностi водiя. Пiсля догляду салону, iнспектор вiддiлу в присутностi водiя перевiряє багажнi вiдсiки.
2.4.11. Пiсля здiйснення митного огляду iнспектор на талонi проходження контролю проставляє вiдмiтку "Доглянуто" , та засвiдчує цей запис своїм особистим пiдписом i направляє його до дiлянки митного оформлення.
2.4.12. Iнспектор, який працює на дiлянцi митного оформлення документiв перевiряє:
наявнiсть вiдмiтки про догляд в талонi проходження контролю
iншi документи (гарантiйнi листи, лiцензiї на право здiйснення мiждержавних перевезень).
у разi нарахування митних платежiв, зборiв ( податкiв ) iнших контролюючих служб, виписує квитанцiю МД-1 та направляє платника для
сплати до вiддiлення банку "Аваль" робочє мiсце N6.
Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор ставить вiдповiднi вiдтиски ОМЗ та вносить iнформацiю до електронного журналу реєстрацiї транспортних засобiв та повертає документи водiю, iнспектор, що здiйснював догляд перевiряє вiдтиски ОМЗ, запису "Занесено в базу" на талонi проходження контролю та повiдомляє водiя, що митний контроль завершено, та автобус може вирушати.
Експорт.
2.4.13. Митний контроль вантажiв, товарiв, речей, майна громадян, що виїжджають за межi України рейсовими та комерцiйними автобусами здiйснюється за умови:
наявностi аркуша контролю за перемiщенням транспортного засобу через Державний кордон України для транспортних засобiв зареєстрованих в Українi
наявностi талона проходження контролю з заповненною фабулою.
знаходження водiя, пасажирiв та транспортного засобу в зонi митного контролю.
2.4.14. Рейсовi автобуси пiдлягають першочерговому митному оформленню.
2.4.15. При заходi до автобусу iнспектор,
шо здiйснює митний контроль повинен
привiтатися та оголосити пасажирам та водiю, що
буде здiйснюватися митний контроль.
Обов'язково iнспектор
повинен запропонувати громадянам усно або на їх
бажання письмово заявити про перевозимi: зброю,
наркотичнi речовини, валюту, (гривнi включно)
вироби з драгоцiнних металiв та iншi цiннi предмети
пiд зобов'язання зворотного про зворотне
ввезення (резиденти України).
На бажання громадянина, що
перетинає кордон декларування може
здiйснюватись поза межами автобуса у мiсцi для
оформлення документiв.
2.4.16. При необхiдностi проведення бiльш
поглибленого догляду, а також у всiх
випадках декларування валюти завбiльшки
еквiвалента
1000 доларiв США, привищення вивозимих виробiв з
драгоцiнних металiв задекларованними на ввiз в
Україну нерезидентами України,
коли є пiдстави вважати що вивозяться предмети
забороненi до вивозу з меж України, а також
предмети, валюта, цiнностi якi вивозяться з
порушеннями митного законодавства проводиться
обов'язкове письмове декларування з
вивантаженням та послiдуючим
доглядом речей громадян.
2.4.17. Не пiдлягають пропуску з митної
територiї України предмети, валюта,
цiнностi не заявленi громадянами в установленiй
формi
(усно або письмово), а також не заявленi письмово
на вимогу iнспектора та забороненi до вивозу.
2.4.18. Пiсля усного або письмового
декларування iнспектор доглядає вантаж,
предмети, валюту, цiнностi та звiряє з заявленими
данними.
2.4.19. При виявленi порушень митних правил дiї iнспектора регламентуються Митним кодексом України.
2.4.20. З метою перевiрки повноти та правильностi митного оформлення начальник вiддiлу , заступник начальника вiддiлу, або особа уповноважена начальником митницi в межах пункту пропуску має право робити переогляд предметiв.
2.4.21. Митний догляд та оформлення
транспортного засобу (автобуса) може
бути впроваджено як с пасажирами перетинаючими
митний кордон або для бiльш поглибленого догляду
без них. Iнспектор, який доглядає автобус
поступово з кiнця салону до мiсця водiя
перевiряє салон (сiдiння, пiдлоги, полицi) на
предмет виявлення порушення митних правил. Мiсце
водiя доглядається тiльки в
присутностi водiя. Пiсля догляду салону, iнспектор
вiддiлу в присутностi водiя перевiряє багажнi
вiдсiки.
2.4.22. Пiсля здiйснення митного догляду
iнспектор на талонi проходження контролю
робить запис: "Доглянуто",
засвiдчує цей
запис своїм особистим пiдписом i направляє його
до дiлянки оформлення транспортних засобiв N2.
2.4.23. Iнспектор, який працює на дiлянцi митного оформлення документiв перевiряє:
наявнiсть вiдмiтки про догляд у талонi проходження контролю
iншi документи (гарантiйнi листи, лiцензiї на право здiйснення мiждержавних перевезень, аркушiв контролю за перемiщенням транспортного засобу через митний кордон України).
у разi нарахування зборiв ( податкiв ) iншими контролюючими службами виписує квитанцiю МД-1 та направляє платника для сплати до
вiддiлення банку "Аваль" робоче мiсце N 6.
Пiсля закiнчення митного оформлення iнспектор ставить вiдповiднi вiдтиски ОМЗ, проставляє на талонi проходження контролю запис "Занесено до бази" та вносить iнформацiю до електронного журналу реєстрацiї транспортних засобiв та повертає документи водiю.
2.4.24. Iнспектор, що здiйснював догляд перевiряє наявнiсть запису "Занесено до бази" в талонi проходження контролю, вiдтиски ОМЗ та повiдомляє водiя, що митний контроль завершено, та автобус може вирушати.
2.5. Порядок митного оформлення вантажiв, товару, валюти, речей, майна громадян, що перемiщуються приватним автотранспортом (iмпорт експорт).
Iмпорт.
2.5.1. Митний контроль вантажiв, товару, речей, майна громадян, що перемiщуються легковим автотранспортом здiйснюється за умови:
проходження прикордонного контролю
наявностi талона проходження необхiдних видiв контролю з заповненою фабулою
находження легкового автомобiля водiя та пасажирiв в зонi митного контролю.
у разi тимчасового ввезення транспортного засобу не зареєстрованного в органах ДАI України наявнiсть заповненої декларацiї
МД-7
2.5.2. При заходi легкового автомобiля,
iнспектор, що здiйснює митний контроль повинен
привiтатись та оголосити пасажирам та водiю, що
буде здiйснюватись митний контроль.
Обов'язково iнспектор
повинен запропонувати пасажирам та водiю усно
або на їх вимогу письмово заявити про перевозимi:
зброю, наркотичнi речовини, предмети iсторичної
та культурної цiнностi, валюти, та предмети, що
пiдлягають обкладенню ввiзними податками.
2.5.3. При необхiдностi проведення бiльш поглибленого огляду, а також у всiх випадках при ввезеннi товарiв комерцiйного призначення, та валюти або при наявностi пiдстав вважати, що перемiщуванi через митний кордон України транспортний засiб, товари та iншi предмети, що є беспосереднiми об'єктами порушення митних правил або предмети, що не можуть бути пропущенi через митний кордон України згiдно чинного законодавства проводиться обов'язкове письмове декларування з вивантаженням, перерахуванням предметiв, а у разi поглибленого огляду (переогляду) обов'язково з складанням акту встановленої форми.
2.5.4. У разi декларування товарiв та iнших предметiв, пiдконтрольних Державному департаменту ветеринарної медицини, Державної екологiчної iнспекцiї, Державної iнспекцiї карантину рослин( далi контрольним службам ) iнспектор в талонi проходження контролю пiдкреслює необхiднi види контролю вищезазанчених товарiв (предметiв).
2.5.5. Представники вiдповiдних служб здiйснюють контроль беспосередньо в зонi митного контролю. Пiсля закiнчення контролю роблять вiдповiдний запис на декларацiї форми МД-4 та в талонi проходження контролю. У разi нарахування зборiв на МД-4 робить вiдповiднi розрахунки зборiв, котрi засвiдчують особистим пiдписом i вiдповiдними печатками та штампами.
2.5.6. При необхiдностi проведення бiльш поглибленого контролю, а також в усiх випадках при перевезеннi громадянами предметiв комерцiйного призначення, та валюти, проводиться обов'язкове письмове декларування та здiйснюється вивантаження предметiв.
2.5.7. Не пiдлягають пропуску на митну територiю України предмети, валюта, цiнностi не заявленi громадянами в установленiй формi (усно або письмово), а також не заявленi письмово на вимогу iнспектора та забороненi до ввозу.
2.5.8. Пiсля усного або письмового декларування iнспектор доглядає вантаж, предмети, валюту, цiнностi та звiряє з заявленими данними.
2.5.9. При виявленнi порушень митних правил дiї iнспектора регламентуються Митним кодексом України.
2.5.10. У разi заявлення предметiв, що пiдлягають обкладенню ввiзними податками iнспектор за встановленною формою (додається) складає комiсiйно (не менш, як три iнспектори) акт митного огляду, в якому також вказуються розрахунки по сплатi податкiв та номер квитанцiї та декларацiї. Акт складається у 2-х примiрниках. Старший чергової змiни обов'язково є членом комiсiї. Заповнення квитанцiї МД-1 здiйснюється iз застосуванням програмного засобу "Платежi".
2.5.11. У разi заявлення громадянином про ввiз номерного вузла (агрегату) комiсiйно складається акт(додаток N 12) в двох примiрниках, з зазначенням детального опису (разукомплектованiсть або пошкодження). На цей номерний вузел (агрегат) виписується окрема МД-7 в якiй робиться запис про додання акту митного огляду, котрий завiряється номерною печаткой iнспектора, один примiрник якої разом з примiрником акта видається власнику для пред'явлення у внутрiшню митницю, а другий залишається на контролi в справах вiддiлу.
2.5.12. З метою перевiрки правильностi нарахування начальник вiддiлу, заступник начальника вiддiлу або особа уповноважена начальником митницi в межах пункта пропуску має право робити передогляд предметiв та перерахування податкiв.
2.5.13. Пiсля закiнчення догляду вантажу, предметiв пасажирiв iнспектор у разi заповнення МД-4 засвiдчує її вiдтиском ОМЗ та робить запис в талонi проходження контролiв "Доглянуто", ставить свiй порядковiй номер по графiку та особистий пiдпис, пiсля чого направляє власника транспортного засобу до робочого мiсця N2 оформлення транспортних засобiв.
2.5.14. Iнспектор, який працює на дiлянцi митного оформлення транспорту перевiряє наявнiсть вiдмiтки на МД-7 про огляд, та вiдмiтки на талонi проходження контролiв та вiдповiднiсть вiдомостей зазначених в МД-7 з оригiналами документiв у разi нарахування iншими контролюючими службами зборiв (податкiв) виписує МД-1 та направляє платника для сплати до вiддiлення банку "Аваль" робочє мiсце N 6. Пiсля сплати проставляє вiдповiднi вiдтiски ОМЗ, заносить вiдповiдну iнформацiю до електронного журналу, робить запис на талонi проходження контролiв "Занесено до бази" та повертає другий екземпяр МД-7 та МД-1 i талон проходження контролiв власнику.
2.5.15. Iнспектор, що здiйснював догляд, перевiряє наявнiсть в талонi проходження контролiв запису "Занесено до бази" та повiдомляє власнику автомобiля, що митний контроль закiнчено, що транспортний засiб може вирушати.
Експорт.
2.5.16. Митний контроль вантажiв, товару, речей, майна громадян, що перемiщуються легковим автотранспортом здiйснюється за умови:
Наявнiсть талону проходження контролiв з заповненою фабулою
знаходження легкового автомобiля водiя та пасажирiв в зонi митного контролю.
2.5.17. При заходi легкового автомобiля,
iнспектор, що здiйснює митний контроль повинен
привiтатись та оголосити пасажирам та водiю, що
буде здiйснюватись митний контроль.
Обов'язково iнспектор
запропонувати пасажирам та водiю усно або на їх
вимогу письмово заявити про перевозимi: зброю,
наркотичнi речовини, предмети iсторичної та
культурної цiнностi, валюти.
2.5.18. У разi декларування товарiв та iнших предметiв пiдконтрольних Державному департаменту ветеринарної медiцини, Державної екологiчної iнспекцiї, Державної iнспекцiї карантину рослин( далi контрольним службам ) iнспектор в талонi проходження контролiв пiдкреслює необхiднi види контролю.
2.5.19. Представники вiдповiдних служб здiйснюють контроль беспосередньо в зонi митного контролю. Пiсля закiнчення контролю роблять вiдповiдний запис на декларацiї форми МД-4 та в талонi проходження контролю. У разi нарахування зборiв на МД-4 робить вiдповiднi розрахунки зборiв, котрi засвiдчують особистим пiдписом i вiдповiдними печатками та штампами.
2.5.20. Не пiдлягають пропуску з митної територiї України предмети, валюта, цiнностi не заявленi громадянами в установленiй формi (усно або письмово), а також не заявленi письмово на вимогу iнспектора та забороненi до вивозу.
2.5.21. Пiсля усного або письмового декларування iнспектор доглядає вантаж, предмети, валюту, цiнностi та звiряє з заявленими данними
2.5.22. При виявленi порушень митних правил дiї iнспектора регламентуються Митним кодексом України.
2.5.23. З метою перевiрки правильностi i повноти митного огляду начальник вiддiлу, заступник начальника вiддiлу або особа уповноважена начальником митницi в межах пункту пропуску має право робити переогляд предметiв, вантажу, транспортного засобу.
2.5.25. Пiсля закiнчення догляду вантажу, предметiв пасажирiв iнспектор у разi заповнення МД-4 засвiдчує її вiдтиском ОМЗ на талонi проходження контролiв робить запис "Доглянуто",проставляє свiй порядковiй номер по графiку та особистий пiдпис, пiсля чого направляє пасажира до робочого мiсця N3 оформлення транспортних засобiв.
2.5.26. Iнспектор, який працює на дiлянцi
митного оформлення транспортних засобiв
перевiряє наявнiсть вiдмiтки у талонi проходження
контролiв "Доглянуто", у разi
нарахування iншими контролюючими службами зборiв
(податкiв) виписує МД-1 та направляє платника для
сплати до вiддiлення банку "Аваль" робоче
мiсце N 6.
Пiсля сплати проставляє
вiдповiднi вiдтiски ОМЗ, заносить вiдповiдну
iнформацiю до електронного журналу, проставляє в
талонi проходження контролiв вiдмiтку "Занесено
до бази" та повертає другий екземпляр МД-1 i
талон проходження контролiв власнику.
2.5.27. Iнспектор, що здiйснював догляд, перевiряє наявнiсть в талонi проходження контролiв запису "Занесено до бази" та повiдомляє власнику автомобiля, що митний контроль закiнчено, що транспортний засiб може вирушати.
2.6. Технологiчна схема митного контролю та оформлення громадян, їх багажу , предметiв та цiнностей, якi перетинають митний кордон України примiськими потягами сполученням " Вовчанськ Бєлгород " та "Бєлгород Вовчанськ ". (в'їзд , виїзд )
2.6.1. Загальнi положення та органiзацiйнi
заходи.
Митне оформлення
громадян, якi перетинають митний кордон на
примiських дизель-потягах здiйснюються на
залiзничнiй станцiї "Гатище" безпосередньо у
вагонах потягiв. Час оформлення вiдповiдає|
офiцiйної зупинки потягу .
На початку змiни на
iнструктажi чергових змiн пунктiв пропуску, згiдно
мiсячного графiку зi складу чергової змiни пункту
пропуску "Плетенiвка" видiляється два
iнспектора ( оглядова група потягiв )
призначається старший групи, якi на протязi
чергової змiни, згiдно графiку руху примiських
потягiв, шляхом виїзду до станцiї "Вовчанськ"
здiйснюють митне оформлення громадян та iх
багажу, якi перетинають митний кордон в потягах.
По закiнченню чергової змiни старший оглядової
групи рапортом письмово доповiдає на iм"я
начальника вiддлу про результати огляду
(кiлькiсть потягiв та пасажирiв,стягнення платежiв,
оформлення справ про порушення митних правил ,
конфлiктнi ситуацiї).
Митне оформлення громадян при в'їздi в Україну.
2.6.2. Митне оформлення громадян та їх
багажу при в'здi в Україну .
Заздалегiдь до пiдходу
потягу оглядова група прибуває до станцiї
"Вовчанськ". При прибуттi потягу та його
повної зупинки оглядова група заходить до
головного вагону потягу (всi iншi дверi вагонiв до
закiнчення митного контролю повиннi бути
закритими) . Старший оглядової групи доводить
машинiсту про те, що в потягу буде запроваджено
митний контроль та митне оформлення громадян,
координує дiї по закiнченню контролю( початок
руху по командi). Розподiл дiй оглядової групи по
митному огляду наступний : Старший оглядової
групи- перший пасажирський (по напрямку руху)
вагон - головний вагон; Iнспектор оглядової групи-
другий та третiй пасажирськi вагони потягу.
2.6.3. При входi до вагону потягу iнспектор повинен привiтатись та оголосити пасажирам, що буде здiйснюватись митний контроль.Обов"язково iнспектор повинен запропонувати задекларувати усно або на їх бажання письмово перевезення зброї,наркотичних засобiв, валюти,цiнностей та предметiв, що пiдлягають обкладанню ввiзними податками.
2.6.4. При необхiдностi проведення бiльш поглибленного огляду, а також в усiх випадках при перевезеннi громадян, предметiв комерцiйного призначення та валюти, проводиться обов"язкове письмове декларування.
2.6.5. Не пiдлягають пропуску на митну
територiю України предмети, валюта,
цiнностi не заявленi громадянами в установленiй
формi
(усно або письмово), а також не заявленi письмово
на вимогу iнспектора та забороненi до ввозу.
2.6.6. Пiсля усного або письмового
декларування iнспектор доглядає вантаж,
предмети, валюту, цiнностi та звiряє з заявленими
данними.
2.6.7. При виявленнi порушень митних правил дiї iнспектора регламентуються Митним кодексом України.
2.6.8. По закiнченню митного огляду iнспектор доповiдає старшому оглядової групи, використовуючи радiозв'язок, що митний контроль зазначених вагонiв закiнчено. Старший оглядової групи пiсля закiнчення огляду та отримання пiдтвердження вiд iнспектора про закiнчення огляду дає команду машинiсту на вiдкриття дверей вагонiв потягу.
Митне оформлення громадян при виїздi з України.
2.6.9. Заздалегiдь до вiдходу потягу
оглядова група прибуває до станцiї "Вовчанськ
" . При прибуттi потягу та його повної зупинки
оглядова група заходить до головного вагону.
Старший оглядової групи доводить машинiсту, що в
потягу буде впроваджено митний контроль та
оформлення громадян , уточнює координацiю дiй по
вiдправленню потягу по здiйсненнi митного огляду.
Митне оформлення та огляд здiйснюється
безпосередньо на платформi станцiї бiля єдиних
вiдкритих дверей потягу.
Дiї iнспекторiв оглядової
групи при митному оформленнi пасажирiв потягу
аналогiчнi дiям вказаним в пунктi 2.4. По закiнченню
митного оформлення пасажирiв старший оглядової
групи дає команду машинiсту на можливiсть
вiдправлення, при цьому оглядова група слiдує до
станцiї "Гатище" безпосередньо в потягу, а по
прибуттi до станцiї "Гатище" дiї оглядової
групи по митному оформленню громадян, якi
слiдують вiд станцiї "Гатище" до м. Бєлгород
аналогiчнi вище зазначеним.
2.7. Особливостi митного оформлення транспортних засобiв, громадян, їх багажу на пунктi пропуску "Бударки".
2.7.1. Виходячi iз статуту пункта пропуску
"Бударки" , як пункту пропуску
мiсцевого значення оформлення здiйснюється лише
приватних
транспортних засобiв, якi належать громадянам,
мешкаючим у прикордонних районах України та
Росiйської федерацiї.
2.7.2. Порядок митного оформлення
транспортних засобiв та громадян, якi
перетинають митний кордон України згiдно роздiлiв
2.4., 2.5., за
виключенням того що митнi платежi та збори
нарахованi iншими контролюючими службами
приймаються готiвкою по причинi вiдсутностi
вiддiлення банка "Аваль" в пунктi пропуску,
якi потiм здаються до банку "Аваль" в пунктi
пропуску "Плетенiвка" при здачi змiни.
2.8. Особливостi митного оформлення
транзитних вантажiв .
Транзит вантажiв , що
належить юридичним особам , можливий за умови
виконання всiх вимог дiючого законодавства,
виходячи з статуту пункту пропуску та обмежень
перемiщення окремих видiв товарiв.
Оформлення транзитного
вантажу ( в"їзд )здiйснюється вантажним
сектором вiддiлу з оформленням ВМД ТР-8 згiдно
роздiлiв 1.2. 1.5. Процедура митного оформлення та
проходження контролiв в пунктi пропуску
аналогiчна роздiлу 2.2"Порядок митного
оформлення юридичних вантажiв , що прямують в
Україну (iмпорт), за виключенням того, що догляд
вантажу, накладення митного забезпечення
здюйснює iнспектор вантажного сектору ( 4 етап ),
про що засвiдчує в талонi проходження контролю
записом " доглянуто " та особистим пiдписом .
Огляд транспортного засобу, митне оформлення
водiя (експедитора ), занесення до електронної
бази та остаточне рiшення про пропуск здiйснює
iнспектор , що працює на дiлянцi огляду
транспортних засобiв.
Процедура митного
оформлення транзиту товарiв , якi належать
громадянам , передбачає оформлення пасажирської
митної декларацiї МД-4 та провiзної вiдомостi МД-5.
2.9. Особливостi митного оформлення пiдакцизних товарiв та товарiв перелiк яких встановлює ДМСУ (АД, ПД).
При ввезеннi на
митну територiю України предметiв,
товарiв, вантажу, що входять до перелiку товарiв
на якi оформляється попередня вантажна
декларацiя або акцизна декларацiя ( далi АД
та ПД ), то умовою перемiщення через митний
кордон України є АД або ПД оформленi в митницях
України за мiсцем акредитацiї суб'єктiв ЗЕД зi
сплатою пiд час їх оформлення всiх належних
митних платежiв.
Дiї iнспектора , маючого
доступ (пароль) до роботи з ЦБД IАМУ ДМСУ при
ввезеннi товарiв по АД та ПД наступнi:
Перевiрка товаросупровiдних документiв на належнiсть вантажу до товарiв на якi поширюється АД або ПД, про що свiдчить наявнiсть у правому нижньому кутi товаросупровiдних документiв довiдкового номеру та дати реєстрацiї АД або ПД.
Пiсля чого iнспектор в мережi Internet пiдключається до WEB серверу центральної бази данних ДМСУ за адресою http://191.11.10.130:85/ та iдентифiкує себе як користувача.
Вибирає режим "Оформлення АД та ПД" та заносить конкретний номер АД або ПД та дату їх реєстрацiї.
Звiряє змiст товаросупровiдних документiв з електронною копiєю, та фактичною кiлькiстю товара ( при цьому кiлькiсть та вартiсть товару повинна бути не бiльше нiж в АД або ПД).
За вiдсутнiсю зауважень до вантажу та документiв пропонує на бажання експедитора ( водiя ) здiйснити виписку провiзної вiдомостi у митних брокерiв. У разi вiдмови iнспектор самостiйно виписує провiзну вiдомiсть в загальлiй черзi. На провiзнiй вiдомостi iнспектором обов'язково зазначається номер та дата оформлення внутрiшньою митницею АД (ПД).
Реєструє вантаж за попередньою або акцизною декларацiєю в електронному журналi реєстрацiї вантажiв в загальному порядку.
Реєструє АД або ПД в окремому журналi. До ЦБД заносяться наступнi вiдомостi:
1) Фактично пропущено вантажу
2) Одиниця вимiру
3) Товаросупровiднi документи
4) Номери транспортних засобiв
5) Номер книжок МДП
6) Номер сторiнки книжки МДП
7) Фiрма перевiзник
8) Адреса перевiзника
9) Прiзвище перевiзника
10) Вид транспортного засобу
11) Режим (часткове або повне ввезення товару)
12) Дата пропуску
13) ОМЗ
14) ПарольПiсля заповнення всiх необхiдних вiдомостей вибирається режим "Пропуск ВМД".
Порядок дiй у разi вiдсутностi зв'язку мiж пунктом пропуску i ЦБД ДМСУ.
Iнспектор пункта пропуску, використовуя телефонний або супутниковий зв'язок надає запит до оперативного чергового митницi з зазначенням:
назва пункта пропуску
прiзвище, iм'я по батькоi та посаду
причини неможливостi перевiрки АД або ПД в ЦБД IАМУ
номера АД або ПД
дати їх оформлення.
Пiсля чого оперативний черговий отримує електронну копiю АД або ПД i передає iнформацiю по неї на пункт пропуску з використанням факсимiльного, телефонного або супутникового зв'язку. Пiсля завершення перемiщення iнспектор пункта пропуску робить вiдмiтку про пропуск вантажу в журналi реєстрацiї попереднiх або акцизних декларацiй, i при вiдновленнi зв'язку, передає вiдомостi до центральної бази даних ДМСУ.
2.10. Особливостi митного оформлення товарiв, що пiдлягають експортному контролю.
При перемiщеннi через митний кордон України (вивезення, ввезення, транзит) товарiв, щодо яких у вiдповiдностi до чинного законодавства України встановлено режим експортного контролю (перелiк товарiв, що пiдлягають експортному контролю затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України ) дiї iнспектора пункта пропуску слiдуючi:
2.10.1. При ввезеннi ( iмпорту ) товарiв.
визначення по товаросупровiдним документам належностi товарiв, щодо яких встановлено режим експортного контролю.
Наявнiсть всiх необхiдних документiв, тощо, копiя з оригiнала спецiального дозвола Урядової комiсiї з експортного контролю та додатку
до нього (деталiзована спецiфiкацiя товарiв ), та iншi документи (товаротранспортнi, товаросупровiднi, рахунки-фактури, лiцензiї ).Перевiрка пiдтвердження даних, зазначених у дозволi та додатку до нього iншими документами (товаросупровiднi рахунки-фактури)
Фактична перевiрка найменувань товару його кiлькостi з зазначенням по документах
У випадках коли поданий до митного оформлення товар не вiдповiдає найменуванню, визначеному в дозволi, тощо, а також за наявнiсть iнших порушень порядку перемiщення товарiв пiдлягаючих експортному контролю, особи якi вчинили такi правопорушення, несуть вiдповiдальнiсть вiдповiдно до чинного законодавства
У разi невиявлення порушень iнспектор засвiдчує вiдповiдними вiдтисками ОМЗ товаросупровiднi документи, виписується провiзна вiдомiсть до митницi призначення ( оформлення ), в зонi дiяльностi якої знаходиться вантажоодержувач.
Пiсля перетину кордону та здiйснення вiдповiдних митних процедур на копiї дозволу та додатка до нього проставляється дата ввезення
товару на митну територiю України та його кiлькiсть. Запис засвiдчується особистою номерною печаткою та пiдписом iнспектора. Копiя дозволу та примiрник додатка до нього (при наявностi) з вiдповiдними
вiдмiтками залишається в справах вiддiлу.
2.10.2. Митне оформлення при вивезеннi (експортi). При перемiщеннi товару через митний кордон України пiдставою для пропуску товарiв на пунктi пропуску є примiрник ВМД з вiдмiтками внутрiшньої митницi про здiйснення митного оформлення.
Iнспектор пункта пропуску оформляє товар, що пiдлягає експортному контролю на експорт пiсля представлення та перевiрки документiв
здiйснює пропуск товарiв за умови, якщо вiдсутнi пошкодження тари, упаковки, пломб та печаток накладених митницею вiдправником чи транспортною органiзацiєю.Iнспектор на поданому примiрнику ВМД робить вiдповiднi вiдмiтки про проходження вантажу та залишає його у справах вiддiлу. ВМД оформленi за дозволами ДСЕК, зберiгаються окремо
2.10.3. У разi транзиту товарiв, пiдлягаючих контролю ДСЕК, Пункт пропуску виконує функцiї як впускної так i випускної митницi на кордонi.
2.10.4. У разi виконання функцiї впускної митницi на кордонi необхiдно:
Для ввезення товару, що пiдлягає експортному контролю, на митну територiю України з метою транзиту власник ( або його уповноважений представник ) чи перевiзник товару не пiзнiше нiж за 3 (три) доби подає до вiддiлу разом з документами (товаросупровiдними, рахунками фактурами), один примiрник оригiналу дозволу та додатка до нього, оформленому у встановленому порядку згiдно з iнструкцiєю про порядок оформлення та використування, на право здiйснення вивезення , ввезення та транзиту товарiв, що пiдлягають експортному контролю, або копiю з оригиналу дозволу та додатка до нього, який засвiдчується пiдписом та печаткою керiвною посадовою особою iноземного заявника ( або уповноваженою ним особою в Українi ).
Складання ВМД на транзит ( особливостi в графi 44 пiд номером 6 вказується номер i дата видачi дозволу ДСЕК на вивезення, ввезення чи транзит товару, що пред'являється для митного оформлення. В графi 33 "Код товару" в крайньому правому роздiлi проставляється лiтера "Д" (Дозвiл).
Перевiрка фактичної кiлькостi та найменувань з заявленими у ВМД, дозволi та додатку та товаросупровiдних документах.
Накладення митного забезпечення ( пломбування ), складання провiзних документiв.
У разi подання до вiддiлу копiї дозволу, на зворотнiй сторонi ВМД чи товаросупровiдних документiв робиться запис: "до митницi подано копiю дозволу, завiреної пiдписом та печаткою, а у разi подання до вiддiлу оригiналу дозволу ВМД та на провiзних вiдомостях, на зворотнiй сторонi ВМД засвiдчується "Оригiнал дозволу подано до впускної митницi". Дозвiл залишається в архiвi вiддiлу. На дозволi та додатку до нього ( або завiрених копiях ) зазначається дата ввезення товару на митну територiю України, , номер ВМД, найменування товару та його кiлькiсть. Запис засвiдчується особистою номерною печаткою та пiдписом
iнспектора.
2.10.5. У разi виконання функцiй випускної митницi:
Iнспектор вiддiлу робить на товаросупровiдних документах вiдповiднi вiдмiтки про проходження вантажу. Зазаначається дата випуску за межi митної територiї України, номер ВМД, найменування та кiлькiсть товару, запис засвiдчується особистою номерною печаткою та пiдписом iнспектора вiддiлу. Пiсля закiнчення термiну дозволу на транзит дозвiл та додатки передаються до архiву вiддiлу.
Товари пропускаються за межi територiї України за умови, якщо вiдсутнi пошкодження тари, упаковки, накладених митницею, вiдправником чи транспортною органiзацiєю пломб, печаток, а також при дотриманнi iнших вимог, пердбачених чинним законодавством.
2.11. Митне оформлення вантажiв з гуманiтарною допомогою.
2.11.1. Митне оформлення вантажiв (товарiв) з гуманiтарною допомогою здiйснюється в першочерговому порядку. Пiдставою вважати вантаж гуманiтарним є представлення особою, вiдповiдальною за доставкою вантажу, рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при Кабiнетi Мiнiстрiв України. На митну територiю України дозволяється ввезення лише таких товарiв (предметiв ) гуманiтарної допомоги, якi не створюють загрозу життю чи здоров"ю фiзичних осiб набувачiв гуманiтарної допомоги та довкiллю України.
2.11.2. Товари (предмети ) пiдлягають обов"язковому вiдповiдному ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному та екологiчному контролю. Зазначенi види контролю здiйснюються безкоштовно в порядку зазаначеному у роздiлi 2.3 .
2.11.3. Дiї iнспекторського складу при оформленнi вантажiв з гуманiтарною допомогою аналогiчнi вказаним дiям у роздiлi 2.3., за виключенням того, що пiсля проходження необхiдних видiв контролю та митного огляду iнспектор, який працює на дiлянцi оформлення вантажiв, робить запис на товаросупровiдних документах " Гуманiтарна допомога. Продаж заборонено." , завiряє запис особистою печаткою, виписує та оформлює МД-5 та заносить iнформацiю про проходження транспортного засобу з гуманiтарним вантажем до письмового та електронного журналiв.
Начальник вантажно-пасажирського вiддiлу | I.О.Миснiк |
Лист узгодження
Технологiчної схеми Митного контролю та оформлення транспортних засобiв i вантажiв суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi; валюти, цiнностей, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв громадян, якi перетинають митний кордон в зонi дiяльностi вантажно-пасажирського вiддiлу Схiдної регiональної митницi
Командир в/ч 9951 полковник | В.О. Андрiйченко |
Начальник фiтосанiтарної служби | С.О. Казенний |
Начальник ветеринарної служби | М.В. Савоненко |
Начальник екологiчної служби | О.М. Чередниченко |
Начальник ТВБВ АППБ "Аваль" | А.В. Мирошниченко |
Додаток N 1 до "Технологiчної схеми |
ОБЛIКОВА КАРТКА N _____________ суб"єкта
зовнiшньоекономiчної дiяльностi,
Повна назва пiдприємства Код ЄДРПОУ _________Код СПАТО________Код ЗКФВ____________ Юридична адреса Фактична (поштова) адреса Свiдоцтво про державну реєстрацiю Iндивiдуальний податковий номер Прiзвище, iм"я, по батьковi керiвника пiдприємства, тел./факс, пiдпис Прiзвище, iм"я, по батьковi головного бухгалтера, тел., пiдпис Податкова iнспекцiя (назва, адреса, тел.) Гривневий розрахунковий рахунок: назва банку юридична адреса код ЗУКПО Валютний рахунок: назва банку юридична адреса код ЗУКПО Прiзвище, iм"я, по батьковi осiб, уповноважених на роботу з митницею, тел., пiдпис При змiнi даних, зазначених в цiй картцi, зобов"язуюсь в тижневий термiн повiдомити про це митний орган ____________________пiдпис
М.П . ________________ пiдпис керiвника пiдприємства, дата М.П. ________________ пiдпис iнспектора |
Додаток N 2 до "Технологiчної схеми
митного оформлення товарiв та iнших предметiв з
застосуванням ВМД у вантажному секторi вантажно
пасажирського вiддiлу Схiдної РМ." |
ОПИС N * _________ документiв, представлених
в______________________________митницi Реєстрацiйний номер суб'єкта ЗЕД________________________________ Тип зовнiшньоекономiчної
операцiї________________________________
Всього аркушiв Здав ___________________________________________ Прийняв _______________________________________ По закiнченню митного оформлення партiї вантажу по ВМД N_______ документи на ________________ аркушах та магнiтний
носiй отримав __________________________ |
Додаток N 9
Схiдна регiональна
митниця Начальнику структурного пiдроздiлу Пiдприємство__________________________________________________ Акредитоване в______________________СРМ за N__________________ код ЄДРПОУ__________________________________________________ просить здiйснить митне оформлення в вантажно-пасажирському вiддiлi
товару__________________________________________________ згiдно
контракту___________________________________________ умови поставки _______________________________________________ картка реєстрацiї в МЗЕЗiТ_____________ ( при необхiдностi ) N________вiд__________ |