ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВIАЦIЇ
НАКАЗ
18.03.2005 | N 199 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї про порядок
перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими
рейсами авiацiйного транспорту
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 квiтня 2005 р. за N 378/10658 |
На виконання ст. 96 Закону України
"Про Державну програму авiацiйної безпеки
цивiльної авiацiї" та з метою впорядкування
перевезення зброї пасажирськими рейсами
наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про порядок перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту (далi - Iнструкцiя), що додається.
2. Начальнику управлiння авiацiйної безпеки (Плавко В.Ф.):
2.1. Забезпечити подання цiєї Iнструкцiї на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
2.2. Довести зазначену Iнструкцiю до вiдома керiвникiв аеропортiв, авiапiдприємств, експлуатантiв, наукових i навчальних закладiв цивiльної авiацiї всiх форм власностi.
3. Керiвникам аеропортiв, експлуатантiв:
Вивчити Iнструкцiю з персоналом служб авiацiйної безпеки, служб органiзацiї перевезень, екiпажами повiтряних суден в частинi, що їх стосується.
4. Керiвникам експлуатантiв:
4.1. Забезпечити обладнання повiтряних суден контейнерами для перевезення зброї та боєприпасiв.
4.2. Заборонити перевезення зброї повiтряними суднами, що не обладнанi вiдповiдними контейнерами.
4.3. Забезпечити розроблення системи оповiщення аеропортiв призначення та експлуатантiв при перевезеннi зброї транзитними та трансферними рейсами, а також осiб, яким ця зброя належить належить.
4.4. Взяти пiд особливий контроль перевезення зброї пасажирськими рейсами.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управлiння авiацiйної безпеки Плавка В.Ф.
Голова | М.Марченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державiаслужби 18.03.2005 N 199 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 квiтня 2005 р. за N 378/10658 |
IНСТРУКЦIЯ
про порядок перевезення зброї та боєприпасiв
пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту
1. Загальнi положення
1.1 Ця Iнструкцiя розроблена вiдповiдно до Закону України "Про Державну програму авiацiйної безпеки цивiльної авiацiї" вiд 20.02.2003 N 545-IV з урахуванням рекомендацiй i стандартiв Мiжнародної органiзацiї цивiльної авiацiї (IКАО, DOC 8973/6).
1.2. Iнструкцiя регламентує порядок органiзацiї безпечного перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими рейсами фiзичними або юридичними особами, а також обов'язки посадових осiб аеропортiв, експлуатантiв, якi залучаються для забезпечення перевезення зброї пасажирськими рейсами.
1.3. Iнструкцiя поширюється i є обов'язковою для авiацiйних пiдприємств, аеропортiв (аеродромiв), експлуатантiв цивiльної авiацiї (далi - авiацiйнi суб'єкти) незалежно вiд форм власностi та вiдомчої належностi, якi здiйснюють експлуатацiю цивiльних повiтряних суден, а також на користувачiв авiацiйного транспорту.
1.4. Нормативнi посилання
Пiд час розроблення Iнструкцiї використовувалися такi нормативно-правовi акти:
Закон України "Про Державну програму авiацiйної безпеки цивiльної авiацiї" вiд 20.02.2003 N 545-IV.
Керiвництво з безпеки для захисту цивiльної авiацiї вiд актiв незаконного втручання (DOC 8973/6, IКАО, 2002 р.).
Додаток 17 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю (Чикаго, 1944р.) "Безпека. Захист мiжнародної цивiльної авiацiї вiд актiв незаконного втручання" (видання 7, 2002 р.).
Додаток 18 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю (Чикаго, 1944 р.) "Безпечне перевезення небезпечних вантажiв повiтрям".
Правила сертифiкацiї експлуатантiв, затвердженi наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 29.05.98 N 204, зареєстрованi в Мiн'юстi України 09.09.98 за N 552/2992 (iз змiнами та доповненнями).
Iнструкцiя про порядок виготовлення, придбання, зберiгання, облiку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної i холодної зброї, пристроїв вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiї, та зазначених патронiв, а також боєприпасiв до зброї та вибухових матерiалiв, затверджена наказом Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 21.08.98 N 622, зареєстрована в Мiнiстерствi юстицiї України 07.10.98 за N 637/3077 (iз змiнами та доповненнями).
1.5. Визначення
У цiй Iнструкцiї термiни мають такi значення:
Авiацiйний персонал - особовий склад авiацiйного пiдприємства, органiзацiї, пiдроздiлу, навчального закладу, що складається з авiацiйних спецiалiстiв за професiйною ознакою.
Аеропорт вiдправлення - аеропорт, з якого згiдно з договором про повiтряне перевезення починається перевезення пасажира, багажу, вантажу або пошти.
Аеропорт призначення - аеропорт, у якому згiдно з договором про повiтряне перевезення має бути закiнчено перевезення пасажира, багажу, вантажу або пошти.
Пасажир - особа, за винятком членiв екiпажу, яка перевозиться або повинна перевозитися на повiтряному суднi вiдповiдно до договору повiтряного перевезення.
Пасажирське повiтряне судно - повiтряне судно, що здiйснює перевезення осiб, якi не є членами екiпажу, спiвробiтниками експлуатанта при виконаннi службових обов'язкiв, уповноваженими представниками вiдповiдного нацiонального органу або супроводжуючими партiю вантажу.
1.6. Скорочення
У цiй Iнструкцiї скорочення мають такi значення:
АБ - авiацiйна безпека;
IКАО - Мiжнародна органiзацiя цивiльної авiацiї;
КПС - командир повiтряного судна;
ПС - повiтряне судно;
СТЗБ - спецiальнi технiчнi засоби безпеки;
МВС України - Мiнiстерство внутрiшнiх справ України;
ГУ МВС України - Головне управлiння Мiнiстерства внутрiшнiх справ України в Криму, м. Києвi, Київськiй областi;
УМВС України - управлiння внутрiшнiх справ України в областi, м. Севастополi.
2. Перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту
2.1. Пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту дозволяється перевезення:
бойової нарiзної армiйських зразкiв зброї або виготовленої за спецiальним замовленням, вихолощеної, навчальної, несучасної стрiлецької, спортивної, мисливської нарiзної, комбiнованої i гладкоствольної вогнепальної зброї, бойових припасiв до цих видiв зброї, пневматичної зброї, пристроїв вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiї та зазначених патронiв, холодної (арбалети, мисливськi ножi, катани, шаблi, шашки, мечi, палашi, ятагани, фiнськi ножi, кортики, кинджали, штики, штик-ножi), учбової, бутафорської зброї, газових пiстолетiв та револьверiв, що належать пiдприємствам, установам, органiзацiям, господарським об'єднанням та громадянам.
2.2. Усi види зброї фiзичних осiб перевозяться в розрядженому, розiбраному (якщо це можливо) станi як зареєстрований багаж, у спецiальному переносному металевому контейнерi з надiйним замком у багажному вiдсiку повiтряного судна, у мiсцi, не доступному для пасажирiв та екiпажу пiд час польоту.
Зброя та боєприпаси юридичних осiб великих партiй (у разi не можливостi її перевезення у переносному контейнерi) перевозиться в iзольованих багажних та технiчних вiдсiках ПС у заводськiй упаковцi, яка унеможливлює доступ до зброї та боєприпасiв пiд час польоту всiх осiб, якi перебувають на борту ПС.
Боєприпаси перевозяться в окремiй вiд зброї упаковцi.
2.3. Перевезення зброї i бойових припасiв, якi належать юридичним особам
2.3.1. Перевезення зброї, а також мисливського пороху, заряджених мисливських та спортивних патронiв, боєприпасiв до зброї армiйських зразкiв, пристроїв вiтчизняного виробництва для вiдстрiлу патронiв, споряджених гумовими чи аналогiчними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дiй, та зазначених патронiв здiйснюється згiдно з вимогами Додатка 17 "Безпека. Захист мiжнародної цивiльної авiацiї вiд актiв незаконного втручання" (видання 7, 2002 р.) до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю (Чикаго, 1944 р.) та Керiвництва з безпеки для захисту цивiльної авiацiї вiд актiв незаконного втручання (DOC 8973/6, IКАО 2002 р.).
2.3.2. Перевезення зброї та боєприпасiв до неї, юридичними особами здiйснюється на пiдставi дозволiв на придбання ввезення та перевезення зброї та боєприпасiв, виданих органами внутрiшнiх справ з письмовим клопотанням керiвника пiдприємства, установи, органiзацiї , у якому зазначаються:
найменування, кiлькiсть вантажу (марка i заводський номер зброї, кiлькiсть i калiбр боєприпасiв), що буде перевозитися, маршрут, початковий i кiнцевий пункти перевезення;
вiдомостi про осiб, вiдповiдальних за перевезення та отримання зазначеного багажу (прiзвище, iм'я, по батьковi, дата, паспортнi данi);
платiжне доручення (квитанцiя ) банку про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу на перевезення зброї i боєприпасiв.
2.3.3. Юридична особа забезпечує подання зброї в упаковцi окремо вiд набоїв. Упакованi належним чином зброя та боєприпаси вiзуальному огляду не пiдлягають. Контроль на безпеку такого багажу здiйснюється за допомогою спецiальних технiчних засобiв. Упакована зброя та набої до неї перевозяться на ПС у мiсцi, не доступному для будь-якої особи на борту ПС (iзольованi багажнi та технiчнi вiдсiки). Аналогiчно перевозиться музейна, театрально-сценiчна (бутафорська) та мисливська зброя.
2.3.4. Дозвiл на ввiз з-за кордону та вивiз з України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї та боєприпасiв до зброї, мисливського пороху, вибухових матерiалiв мiнiстерствам та iншим центральним органам виконавчої влади, пiдприємствам, установам, органiзацiям, господарським об'єднанням, а також iноземним фiрмам на пiдставi мiжнародних угод та договорiв надає Департамент громадської безпеки МВС України.
2.4. Перевезення зброї фiзичними особами
2.4.1. Фiзичнi особи для перевезення вогнепальної, пневматичної, холодної зброї i боєприпасiв у межах України пiд час реєстрацiї авiаквиткiв пред'являють дозвiл на право зберiгання й носiння кожної одиницi зброї, виданий вiдповiдним органом внутрiшнiх справ, або дублiкат дозволу на придбання зброї з вiдмiткою торговельної органiзацiї про реалiзацiю зброї.
2.4.2. Норми боєприпасiв, пороху для перевезення фiзичними особами багажем не повинна перевищувати такої ваги:
- набоїв до вогнепальної зброї всiх калiбрiв - 10 кг;
- бездимного пороху i виробiв з нього - 10 кг;
- димного пороху - 5 кг;
- вироби з димного пороху - 5 кг;
- капсулiв - 5 кг.
2.4.3. Газовi балончики, патрони до газових пiстолетiв та револьверiв для перевезення пасажирськими рейсами не приймаються.
2.4.4. Газовi балончики, патрони для газових пiстолетiв i револьверiв, вилученi в пасажира пiд час проведення контролю на безпеку, передаються в орган внутрiшнiх справ згiдно з вимогами технологiї проведення контролю на безпеку, затвердженої керiвником авiацiйного суб'єкта.
2.4.5. Фiзичнi особи пред'являють для перевезення вогнепальну, пневматичну, холодну (арбалети ) зброю в зачохленому, розрядженому та розiбраному станi (якщо це можливо).
2.4.6. Здавання пасажиром зброї на перiод польоту не звiльняє його вiд загальної процедури контролю на безпеку i подання до такого контролю ручної поклажi i багажу.
2.4.7. Перевезення зброї здiйснюється у мiсцi, не доступному будь-якої особi на борту ПС протягом польоту.
2.4.8. Про наявнiсть зброї на борту робиться вiдповiдний запис у польотних документах, а командир ПС iнформується про власника зброї i мiсце, яке останнiй займає в салонi.
2.4.9. Зброя та набої до неї пiсля завершення польоту повертаються пасажиру спiвробiтником служби АБ аеропорту призначення.
2.4.10. Дозволи на право ввезення i вивезення зброї громадянами України видаються ГУМВС та УМВС України.
2.4.11. Дозволи на ввезення i вивезення зброї та боєприпасiв iноземним громадянам видаються МВС України.
3. Обов'язки авiацiйних суб'єктiв для забезпечення безпечного перевезення зброї пасажирськими рейсами
3.1. Аеропорт вiдправлення забезпечує:
3.1.1. Iнформування пасажирiв про необхiднiсть повiдомлення агента з реєстрацiї авiаквиткiв про наявнiсть зброї та боєприпасiв пiд час реєстрацiї або працiвника служби авiацiйної безпеки до початку проходження контролю на безпеку (у разi, якщо мiсце реєстрацiї розмiщується пiсля пункту контролю на безпеку).
3.1.2. Надiйний зв'язок агента з реєстрацiї авiаквиткiв з начальником змiни служби авiацiйної безпеки (САБ) аеропорту та черговим лiнiйного вiддiлу внутрiшнiх справ (ЛВВС) в аеропорту.
3.1.3. Наявнiсть примiщення з кулевловлювачем для перевiрки стану зброї на розрядження.
3.1.4. Перевiрку працiвником САБ документiв у пасажира на право зберiгання та носiння зброї або дублiката дозволу на придбання зброї з вiдмiткою торговельної органiзацiї про реалiзацiю зброї.
3.1.5. Наявнiсть у кожнiй змiнi працiвника САБ, пiдготовленого для перевiрки зброї на розрядження.
3.1.6. Перевiрку спецiалiстом стану зброї на розрядження.
3.1.7. Службу органiзацiї перевезень аеропорту - карткою про тимчасове вилучення зброї та боєприпасiв у пасажира на час його перельоту ПС перевiзника (додаток 1) та пам'яткою пасажиру, який має зброю на борту ПС (додаток 2). (далi - Пам'ятка).
3.1.8. Доставку працiвником САБ упакованої зброї та боєприпасiв на борт повiтряного судна для завантаження.
3.2. Експлуатант (перевiзник зброї та боєприпасiв) забезпечує:
3.2.1. Наявнiсть на борту ПС переносного контейнера з надiйним замком для розмiщення зброї, боєприпасiв на перiод польоту в мiсцi, недоступному для пасажирiв та екiпажу.
3.2.2. Екiпажi ПС - пеналами для збереження ключiв вiд контейнерiв.
3.2.3. Завантаження зброї у ПС у присутностi працiвника САБ аеропорту.
3.2.4. Передачу iнформацiї в аеропорт призначення про перевезення зброї, боєприпасiв на борту ПС, про заходи щодо прийняття зброї та боєприпасiв i видачi її пасажиру.
3.2.5. Забороняється перевезення зброї i боєприпасiв фiзичних осiб на ПС, не обладнаних контейнерами з надiйними замками для її збереження.
3.3. Аеропорт призначення забезпечує:
3.3.1. Прийняття зброї i боєприпасiв працiвником САБ вiд екiпажу ПС та супроводження контейнера зi зброєю вiд ПС до мiсця, установленого для передачi зброї пасажировi.
3.3.2. Визначення примiщення для передання зброї i боєприпасiв пасажировi.
3.3.3. Передачу зброї i боєприпасiв пасажиру в установленому згiдно з цiєю Iнструкцiєю порядку.
4. Порядок оформлення документiв для перевезення зброї i боєприпасiв повiтряним транспортом та приймання - передавання її мiж авiацiйними суб'єктами
4.1. В аеропорту вiдправлення:
4.1.1. Пасажир, який здiйснює перевезення зброї i боєприпасiв, повiдомляє агенту з реєстрацiї авiаквиткiв або працiвнику САБ на пунктi контролю на безпеку про наявнiсть зброї i боєприпасiв.
4.1.2. Агент з реєстрацiї авiаквиткiв викликає начальника змiни САБ аеропорту та працiвника ЛВВС в аеропорту для оформлення зброї i боєприпасiв до перевезення.
4.1.3. Начальник змiни САБ аеропорту разом з працiвником ЛВВС в аеропорту:
перевiряє документи, що засвiдчують особу пасажира;
перевiряє дозвiл на право зберiгання i носiння зброї або дублiкат дозволу на право придбання зброї з вiдмiткою торговельної органiзацiї про реалiзацiю зброї.
4.1.4. В iноземному аеропорту генеральний агент (представник експлуатанта) за наявностi пасажира зi зброєю i боєприпасами дiє у вiдповiдностi до правил та процедур, установлених у країнi перебування.
4.2. Начальник змiни служби авiацiйної безпеки:
4.2.1. Заповнює картку про тимчасове вилучення зброї та боєприпасiв у пасажира на час його перельоту ПС (у 4 примiрниках, додаток 1).
4.2.2. Передає оформленi i пiдписанi картки: пасажиру - N 1, агенту з реєстрацiї авiаквиткiв - N 2, командиру ПС - N 3, а N 4 залишається в САБ аеропорту.
4.2.3. Приймає зброю та боєприпаси вiд пасажира пiд пiдпис в картках N 1 та N 2.
4.2.4. Контролює перевiрку пасажиром стану зброї на розрядження.
4.2.5. Розмiщує зброю в контейнерi окремо вiд боєприпасiв, закриває контейнер на замок, пломбує або запечатує його.
4.2.6. Супроводжує контейнери зi зброєю та боєприпасами до ПС i передає їх члену екiпажу, вiдповiдальному за завантаження ПС, пiд пiдпис в картках N 3 та N 4.
4.2.7. В iноземному аеропорту ця процедура виконується згiдно з правилами, установленими в країнi перебування.
4.3. Член екiпажу, який вiдповiдає за завантаження повiтряного судна:
розмiщує контейнери зi зброєю та боєприпасами у багажному вiдсiку, передбаченому п. 2.2 цiєї Iнструкцiї, а ключ опечатаного пеналу передає командиру ПС для збереження.
4.4. Вiдповiдальна особа перевiзника:
4.4.1. Передає iнформацiю в аеропорт призначення про рейс, яким перевозяться зброя та боєприпаси, їх вид i кiлькiсть, прiзвище пасажира (пасажирiв) - власника зброї, номери багажних бирок контейнерiв зi зброєю та боєприпасами (при необхiдностi - пароль (шифр замка) для одержання зброї i боєприпасiв начальником змiни САБ аеропорту призначення).
4.4.2. Пасажир, якому оформлено дозвiл на перевезення зброї i боєприпасiв, контроль на безпеку проходить на загальних пiдставах.
4.4.3. Контейнери для перевезення зброї i боєприпасiв повиннi бути обладнанi надiйними замками.
4.5. В аеропорту призначення:
4.5.1. Вiдповiдальна особа аеропорту призначення доповiдає начальнику змiни САБ аеропорту про час прибуття лiтака зi зброєю i боєприпасами на борту ПС.
4.5.2. Особа перевiзника, вiдповiдальна за розвантаження ПС, вiдмикає контейнери зi зброєю та боєприпасами i передає її начальнику змiни САБ пiд пiдпис в картцi N 3.
4.6. Начальник змiни служби авiацiйної безпеки:
4.6.1. Зустрiчає рейс i пiсля висадки пасажирiв одержує зброю i боєприпаси вiд вiдповiдального за розвантаження члена екiпажу пiд пiдпис в картцi N 3.
4.6.2. Супроводжує зброю i боєприпаси до примiщення, призначеного для передачi її пасажиру.
4.6.3. Перевiряє документи, що засвiдчують особу пасажира та його дозвiл на право, зберiгання i носiння вогнепальної зброї або дублiкат дозволу на право придбання зброї з вiдмiткою торгiвельної органiзацiї про реалiзацiю зброї.
4.6.4. Отримує вiд пасажира вiдривнi корiнцi багажних бирок.
4.6.5. Передає зброю i боєприпаси пасажиру пiд пiдпис в картцi N 1, який залишається у начальника змiни САБ аеропорту призначення.
4.6.6. Картки про тимчасове вилучення зброї i боєприпасiв у пасажира на час його перельоту ПС перевiзника зберiгаються в службi авiацiйної безпеки, льотнiй службi та службi органiзацiї перевезень протягом 1 року.
4.6.7. Юридична особа, яка має намiр перевезти зброю i боєприпаси повiтряним транспортом, оформлює її для перевезення через вантажний склад за попереднiм (за 3 доби) письмовим узгодженням в такому порядку:
вiдправник представляє зброю i боєприпаси в спецiально виготовлених контейнерах з надiйними замками та опломбовує тару;
зброя i боєприпаси оформлюються i приймаються до перевезення як вантаж згiдно з Iнструкцiєю з органiзацiї перевезень вантажiв повiтряним транспортом, затвердженою наказом Мiнтрансу України вiд 15.07.2004 N 630, та зареєстрованою Мiн'юстом України 02.08.2004 за N 958/9557;
при необхiдностi працiвник САБ перевiряє стан зброї на розрядження у присутностi вiдправника (крiм зброї, що має заводську упаковку i перевозиться у розiбраному станi);
транспортування упакованої зброї в межах контрольованої зони аеропорту здiйснюється у супроводi працiвника САБ аеропорту та працiвника лiнiйного вiддiлу внутрiшнiх справ в аеропорту.
4.7. Порядок перевезення пасажирiв зi зброєю в салонi повiтряного судна
4.7.1. Уповноваженi спiвробiтники правоохоронних органiв у передбачених законодавством України випадках мають право перебувати пiд час польоту на борту ПС озброєними табельною вогнепальною зброєю у разi виконання ними спецiальних заходiв щодо: охорони вищих посадових осiб держави, забезпечення безпеки учасникiв кримiнального судочинства, працiвникiв суду, правоохоронних органiв та їх близьких родичiв, супроводження фельдпошти та спецвантажiв, конвоювання арештованих.
4.7.2. Особи, указанi у п. 5.1. повиннi мати спецiальний дозвiл, який подається до САБ аеропорту пiд час реєстрування авiаквиткiв. Вони попереджаються спiвробiтниками САБ про неприпустимiсть будь-яких дiй iз застосуванням зброї на борту без погодження з командиром ПС. Екiпаж iнформується про перебування на борту озброєних пасажирiв, а в польотних документах робиться вiдповiдний запис.
4.7.3. Опечатанi валiзи (контейнери, упаковки), що супроводжуються озброєними вповноваженими особами за наявностi вiдповiдних документiв вiзуальному огляду з розкриттям не пидлягають.
Контроль на безпеку в таких випадках здiйснюється виключно iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв безпеки.
5. Обов'язки юридичних осiб для забезпечення безпечного перевезення озброєної особи в салонi повiтряного судна
5.1. Органiзацiя - вiдправник:
надсилає запит до експлуатанта на дозвiл перевезення озброєної особи в салонi ПС за 3 доби до запланованої дати вильоту. У запитi за пiдписом керiвника зацiкавленої органiзацiї, який завiрений гербовою печаткою, зазначається докладна iнформацiя про маршрут прямування, а також обґрунтування необхiдностi доступу до зброї пiд час польоту;
контролює, щоб особа, яка перевозиться зi зброєю, була пiдготовлена щодо поводження зi зброєю та мала необхiднi документи:
документ, що посвiдчує особу;
дозвiл на право зберiгання та носiння зброї;
завдання на вiдрядження (виконання особливого завдання).
5.2. Експлуатант (перевiзник):
повiдомляє зацiкавлену органiзацiю про згоду на перевезення озброєної особи та про час проведення реєстрацiї пасажира (до основного потоку пасажирiв) i необхiдних процедур;
повiдомляє службу авiацiйної безпеки аеропорту та службу органiзацiї перевезень про наявнiсть пасажира зi зброєю i час його реєстрацiї;
у разi необхiдностi пересадки пасажира на другий рейс сповiщає iншого перевiзника та САБ аеропорту пересадки про данi пасажира зi зброєю;
iнформує осiб, якi мають при собi зброю, про те, що вони не повиннi втручатись у разi виникнення будь-яких iнцидентiв пiд час польоту без згоди командира ПС.
5.3. Начальник змiни служби авiацiйної безпеки аеропорту вiдправлення:
проводить пiд пiдпис у Пам'ятцi iнструктаж озброєних осiб про правила поведiнки на борту повiтряного судна;
перший примiрник Пам'ятки видається КПС, другий - залишається у начальника змiни САБ;
контролює проведення контролю на безпеку осiб, якi мають при собi зброю;
супроводжує озброєних осiб до ПС;
iнформує бортпровiдника про кiлькiсть озброєних пасажирiв, їх мiсця в салонi та передає Пам'ятку для осiб, якi мають при собi зброю.
5.4. Екiпаж експлуатанта (перевiзника):
бортпровiдник - приймає пасажира (пасажирiв) зi зброєю й iнформує КПС та iнших пасажирiв зi зброєю про мiсце кожного з них; здiйснює посадку в лiтак пасажирiв, якi мають при собi зброю, до загальної посадки пасажирiв, висадку - пiсля виходу всiх пасажирiв;
не подає алкогольнi напої особам, якi мають при собi зброю пiд час польоту;
у разi необхiдностi пересадки пасажира зi зброєю на iнше ПС експлуатант забезпечує iнформування про це наступного перевiзника. При цьому друга копiя Пам'ятки для осiб, якi мають при собi зброю, передається пасажиру для пред'явлення при посадцi на трансферний рейс.
Начальник управлiння авiацiйної безпеки | В.Плавко |
Додаток 1 до пункту 3.1.7 Iнструкцiї про порядок перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту |
|
Примiрник N _____ |
КАРТКА
про тимчасове вилучення зброї та боєприпасiв у
пасажира на час його перельоту ПС перевiзника
1. Дата | 2. N рейсу | 3. Маршрут |
4. Прiзвище, iм'я пасажира | |
(за паспортними даними) |
5. Громадянство пасажира | |
(за паспортними даними) |
6. Вид та тип зброї, яка перевозиться |
7. Номери зброї: заводський | , калiбр |
8. Дозвiл на право зберiгання, носiння або дублiкат дозволу на право придбання зброї з вiдмiткою торгуючої органiзацiї про реалiзацiю зброї N |
(ким виданий, термiн видачi) |
9. Орган, який дозволив вивiз зброї з держави, дата i N дозволу |
10. Орган, який дозволив увезення зброї до держави аеропорту призначення, дата видачi i N дозволу |
11. Вид i кiлькiсть набоїв, що перевозяться |
12. Iнформацiя для пасажира: |
З iнформацiєю ознайомився | |
(пiдпис пасажира) |
13. Наданi пасажиром дозволи перевiрено. Зброю у розрядженому станi та вiдокремленi вiд неї набої у пасажира вилучено, примiрник N 3 картки йому вручено. Вилучену зброю i набої передано члену екiпажу |
(пiдпис, прiзвище представника САБ) |
14. Контейнери зi зброєю i боєприпасами (багажна бирка N ________) та примiрник N 1 картки отримав |
(посада члена екiпажу, пiдпис, прiзвище) |
15. Контейнери зi зброєю i боєприпасами отримав |
(пiдпис, прiзвище представника САБ аеропорту призначення) |
16. Вилучену в мене зброю i боєприпаси менi повернуто |
(пiдпис пасажира) |
Начальник управлiння авiацiйної безпеки |
В.Плавко |
Додаток 2 до пункту 3.1.7 Iнструкцiї про порядок перевезення зброї та боєприпасiв пасажирськими рейсами авiацiйного транспорту |
ПАМ'ЯТКА
пасажиру, який має зброю на борту ПС
Прiзвище пасажира |
Орган, який видав дозвiл | |
Рейс N |
Пункт вiдправлення |
Пункт призначення |
Мiсце N |
Потрiбне позначити: - озброєний спiвробiтник правоохоронних органiв - озброєний конвоїр - iншi |
ПРАВИЛА
ПОВЕДIНКИ ПРИ ПОСАДЦI ТА ПIД ЧАС ВИКОНАННЯ РЕЙСУ
1. Якщо вам дозволено перебувати на ПС зi зброєю, просимо постiйно зберiгати її не помiтною для iнших пасажирiв.
2. Iншi озброєнi пасажири, бортпровiдники i командир ПС будуть поiнформованi про те, що ви озброєнi.
3. Нашi бортпровiдники та пiлоти знають, як їм дiяти при виникненнi безпорядкiв серед пасажирiв, не звертаючись за допомогою до iнших пасажирiв, i тому не розраховують на вашу допомогу. Пострiл з вогнепальної зброї на борту ПС може мати серйозними наслiдки, уключаючи захоплення лiтака, нiж звичайнi безпорядки. Якщо пiлоти будуть випадково не в змозi виконувати свої обов'язки, полiт може закiнчитися катастрофою. Окрiм того, за боковими панелями, пiд пiдлогою та на стелi проходять численнi трубопроводи паливної системи, кабелi системи управлiння, електрична проводка та трубопроводи гiдравлiчних систем, якi мають важливе значення для безпеки польоту. Вони можуть бути пошкодженi або зруйнованi прямим влученням кулi або рикошетом вiд випадкового пострiлу.
4. Особам, якi мають при собi зброю пiд час польоту, алкогольнi напої не подаються.
5. Якщо ви конвоюєте ув'язненого, то на додаток до положень пунктiв 1-4 застосовуються такi правила:
- у вас повиннi бути наручники, якi можуть бути використанi пiд час польоту для належного контролю за дiями ув'язненого або для забезпечення безпеки iнших людей, що перебувають на борту ПС;
- вам надається можливiсть пiднятися на борт ПС ранiше, нiж пасажирам, i зайняти мiсця якомога ближче до задньої частини пасажирського салону. Ваше мiсце повинно бути мiж крiслом ув'язненого i проходом;
- ви повиннi супроводжувати ув'язненого при вiдвiдуваннi ним туалету;
- по прибуттi до пункту призначення ви повиннi залишатися на своїх мiсцях, доки всi пасажири не залишать ПС;
- вам i конвойованому вами ув'язненому не будуть подавати i не будуть дозволяти вживати будь-якi алкогольнi напої.
ВАШ ПIДПИС I НАДАНI ВАМИ ВIДПОВIДНI ДОКУМЕНТИ ПIДТВЕРДЖУЮТЬ НАЯВНIСТЬ У ВАС ДОЗВОЛУ НА НОСIННЯ ЗБРОЇ, А ТАКОЖ ТЕ, ЩО ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ ПРИ ВИКОНАННI СЛУЖБОВИХ ОБОВ'ЯЗКIВ ЗА ДОРУЧЕННЯМ ОРГАНУ, УКАЗАНОГО ВИЩЕ
Пiдпис пасажира |
ВIДМIТКА ПРО ПЕРЕВIРКУ ОСОБИ
Я ОЗНАЙОМИВСЯ З ДОКУМЕНТАМИ, ЯКI ПIДТВЕРДЖУЮТЬ ОСОБУ ЗАЗНАЧЕНОГО ВИЩЕ ПАСАЖИРА
Iнспектор САБ |
Дата |
Представнику служби пасажирських перевезень: перший примiрник заповненого й пiдписаного документа вручається пасажиру, другий - прикрiплюється до посадочного талона, а третiй - додається до перевiзних документiв рейсу, четвертий - iнспектору САБ.
Бортпровiднику: забрати Пам'ятку разом з посадочним талоном, ознайомити командира ПС, не привертаючи уваги пасажирiв, iнформувати всiх пасажирiв, що мають при собi зброю, про мiсцезнаходження кожного з них.
Начальник управлiння авiацiйної безпеки | В.Плавко |