ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 28.07.2005 р. | N 010/194 |
---|
Начальникам митниць |
Направляємо Тимчасову
технологiчну схему пропуску громадян i предметiв,
що перемiщуються громадянами через митний кордон
України в залi "Вiдлiт" термiналу "В" ДМА
"Бориспiль", та Тимчасову схему здiйснення
митного контролю спiльно з контролем на авiацiйну
безпеку багажу та ручної поклажi пасажирiв, якi
вiдлiтають з України, для опрацювання та
пiдготовки пропозицiй щодо можливостi
запровадження таких схем в роботi мiжнародного
пункту пропуску для авiацiйного сполучення,
розмiщеного у зонi дiяльностi митного органу.
Пропозицiї прошу надiслати < . . . >.
Додатки: на 7 арк.
Директор Департаменту декларування та митних режимiв | В. П. Науменко |
Додаток 1 |
Тимчасова технологiчна схема
пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються
громадянами через митний кордон України в залi
"Вiдлiт" термiналу "Б" Державного
мiжнародного аеропорту "Бориспiль"
1. Загальнi положення
1.1. Тимчасова технологiчна схема пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України в залi "Вiдлiт" термiналу "Б" Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - Тимчасова технологiчна схема), визначає послiдовнiсть дiй та порядок взаємодiї посадових осiб Бориспiльської митницi з представниками ОКПП "Київ", служби авiацiйної безпеки Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль" (далi - САБ ДМА "Бориспiль"), iнших пiдприємств, установ i органiзацiй, якi беруть участь у процесi оформлення предметiв громадян або здiйснюють iншi види контролю, при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення предметiв, якi перемiщуються громадянами в супроводжуваному багажi та ручнiй поклажi через залу "Вiдлiт" термiналу "Б" ДМА "Бориспiль".
1.2. Термiни, що вживаються в цiй Тимчасовiй технологiчнiй схемi:
"зелений" коридор - частина зони митного контролю на територiї аеропорту (у примiщеннi аеропорту) з належним технiчним та iнформацiйним обладнанням для здiйснення у спрощеному порядку контролю для громадян, якi перемiщують через митний кордон України товари, що не пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню i не належать до категорiї товарiв, на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження;
"червоний" коридор - частина зони митного контролю на територiї аеропорту (у примiщеннi аеропорту) для здiйснення в установленому законодавством порядку митного контролю та митного оформлення для громадян, якi перемiщують через митний кордон України товари, що пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню чи належать до категорiї товарiв, на перемiщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження.
Iншi термiни, що вживаються в цiй Тимчасовiй технологiчнiй схемi, мають те ж значення, що й у чинному законодавствi.
1.3. Предмети громадян перебувають пiд митним контролем з моменту перемiщення цих предметiв у зону митного контролю до вивезення їх за межi митної територiї України.
Контроль за дотриманням режиму зони митного контролю здiйснюють посадовi особи вiддiлу митної варти.
1.4. Iнформацiя про митнi правила, потрiбна для визначення громадянами можливостi проходження митного контролю за спрощеним порядком, розмiщується перед зоною митного контролю та в цiй зонi.
Роз'яснення щодо порядку перемiщення громадянами предметiв через митний кордон України надається в пунктах митної консультацiї, розташованих у зонi митного контролю.
ДМА "Бориспiль" засобами гучномовного оповiщення здiйснює перiодичне iнформування громадян про порядок проходження митного контролю.
1.5. У мiсцях здiйснення митного контролю на територiї ДМА "Бориспiль" вiдповiдним чином позначаються зона митного контролю та зона спрощеного митного контролю.
2. Порядок оформлення
2.1. Громадянин самостiйно приймає рiшення щодо проходження митного контролю "зеленим" або "червоним" коридором.
2.1.1. Для громадянина, який обрав проходження митного контролю "зеленим" коридором, визначається така послiдовнiсть пропуску:
- проходження лiнiї обмеження доступу проводжаючих: перевiрка дiйсностi проїзних документiв на право виїзду з України здiйснюється працiвником комплексу наземного та пасажирського обслуговування ДМА "Бориспiль";
- реєстрацiя квитка та багажу; спiльний контроль митницею та САБ предметiв у зареєстрованому багажi;
- прикордонний (паспортний) контроль;
- спiльний контроль митницею та САБ предметiв у ручнiй поклажi;
- посадка на повiтряне судно; вiдлiт.
2.1.2. Для громадянина, який обрав проходження митного контролю "червоним" коридором, визначається така послiдовнiсть оформлення:
- проходження лiнiї обмеження доступу проводжаючих: перевiрка дiйсностi проїзних документiв на право виїзду з України здiйснюється працiвником комплексу наземного та пасажирського обслуговування ДМА "Бориспiль";
- звернення до посадової особи митницi за стiйкою митного оформлення. Здiйснення митного оформлення предметiв громадян на пiдставi заповненої цими громадянами митної декларацiї. При цьому можуть застосовуватися технiчнi засоби митного контролю;
- реєстрацiя квитка та багажу; спiльний контроль митницею та САБ предметiв у зареєстрованому багажi;
- прикордонний (паспортний) контроль;
- спiльний контроль митницею та САБ предметiв у ручнiй поклажi;
- посадка на повiтряне судно; вiдлiт.
Кожне мiсце супроводжуваного багажу, предмети в якому були задекларованi громадянином i оформленi посадовою особою митницi, позначається цiєю посадовою особою.
2.2. Громадянин, який перетнув "бiлу" лiнiю (нанесена перед виходами на другий поверх зали "Вiдлiт" i позначає закiнчення зони спрощеного митного контролю), вважається таким, що завершив декларування перемiщуваних предметiв з обранням ним спрощеного митного контролю (за вiдсутностi оформленої митної декларацiї).
Для громадянина, який обрав проходження митного контролю на "червоному" коридорi, вiдповiдальнiсть за порушення митних правил настає з моменту прийняття посадовою особою митницi митної декларацiї до оформлення.
2.3. Митний контроль предметiв, що перемiщуються громадянами в зареєстрованому супроводжуваному багажi, здiйснюється в багажному вiддiленнi спiльно з контролем САБ i з використанням апаратiв САБ ДМА "Бориспiль".
2.4. Ретельний огляд зареєстрованого супроводжуваного багажу з його розпакуванням здiйснюється виключно в присутностi громадянина - власника цього багажу.
Розшук пасажира в залi "Вiдлiт" i його супроводження до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку здiйснюють працiвники САБ ДМА "Бориспiль" в окремо установленому порядку.
У разi, якщо громадянин вже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, працiвник САБ супроводжує цього громадянина до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку за дозволом старшого на лiнiї прикордонного (паспортного) контролю.
2.5. Вибiрковий митний контроль (з розпакуванням мiсць багажу й ручної поклажi чи без такого) може бути здiйснено на будь-якiй стадiї пропуску.
2.6. У разi вчинення громадянином порушення митних правил посадова особа митного органу складає протокол про порушення митних правил.
2.7. У разi, якщо пiд час здiйснення прикордонного (паспортного) контролю виявлено особу, щодо якої наявне орiєнтування (оперативна iнформацiя), передане митницею до ОКПП "Київ" у встановленому порядку, посадова особа ОКПП "Київ" викликає посадову особу митницi на лiнiю прикордонного (паспортного) контролю для супроводження громадянина до службового примiщення митницi та вiдпрацювання орiєнтування (оперативної iнформацiї).
Розшук зареєстрованого супроводжуваного багажу цього громадянина та його доставку до службового примiщення митницi здiйснюють працiвники авiакомпанiї та ДМА "Бориспiль" по усному розпорядженню посадової особи митницi.
2.8. У разi, якщо громадянин, який вже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, не вiдлiтає внаслiдок виявлених порушень законодавства України з питань митної справи, посадова особа митницi супроводжує громадянина до лiнiї прикордонного (паспортного) контролю для анулювання вiдмiток у паспортi.
Додаток 2 |
Тимчасова схема
здiйснення митного контролю спiльно з контролем
на авiацiйну безпеку багажу й ручної поклажi
пасажирiв, якi вiдлiтають iз України
1. Загальнi положення
1.1. Тимчасова схема здiйснення митного контролю спiльно з контролем на авiацiйну безпеку багажу й ручної поклажi пасажирiв, якi вiдлiтають iз України (далi - Тимчасова схема), визначає порядок здiйснення посадовими особами Бориспiльської митницi спiльно з контролем на авiацiйну безпеку митного контролю предметiв, якi перемiщуються громадянами в супроводжуваному багажi та ручнiй поклажi через залу "Вiдлiт" термiналу "В" ДМА "Бориспiль", iнших пiдприємств, установ i органiзацiй, якi беруть участь у процесi оформлення предметiв громадян або здiйснюють iншi види контролю.
Тимчасова схема є доповненням до Тимчасової технологiчної схеми пропуску громадян i предметiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України в залi "Вiдлiт" термiналу Державного мiжнародного аеропорту "Бориспiль".
1.2. Термiни, що вживаються в цьому Тимчасовому порядку, мають те ж значення, що й у чинному законодавствi.
1.3. Пункти спiльного контролю зареєстрованого багажу розташованi на першому поверсi мiж залами реєстрацiї та комплектування багажу.
1.4. Начальник пасажирського вiддiлу (далi - ПВ) забезпечує рацiональну розстановку посадових осiб вiддiлу по робочих мiсцях у добовому план-нарядi.
Начальник ПВ визначає старшого по роботi митницi на пунктах спiльного контролю (i на I-му, i на II-му поверхах), а також забезпечує цих осiб засобами радiозв'язку.
Посадова особа ПВ, яка має необхiднiсть залишення робочого мiсця (складання протоколу про ПМП тощо), повiдомляє про це старшого ПВ у залi "Вiдлiт" для своєчасної замiни.
2. Порядок здiйснення спiльного контролю зареєстрованого багажу
2.1. Спiльний контроль зареєстрованого багажу в термiналi "В" здiйснюється iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв контролю (безпеки) САБ ДМА "Бориспiль" за вiдсутностi власника багажу.
2.2. У разi необхiдностi проведення ретельного огляду багажу посадовою особою митницi, цей багаж до комплектування не допускається та викликається пасажир для огляду багажу у його присутностi.
2.3. Розшук пасажира в залi "Вiдлiт" i його супроводження до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку здiйснюють працiвники САБ ДМА "Бориспiль" у порядку, визначеному "Технологiєю контролю на безпеку пасажирiв, ручної поклажi, багажу та членi екiпажiв" (далi - Технологiя контролю на безпеку), у взаємодiї з представниками експлуатантiв (авiакомпанiй), господаркою залу та працiвниками обслуговуючих компанiй.
У разi, якщо громадянин вже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, працiвник САБ супроводжує цього громадянина до багажного вiддiлення й у зворотному напрямку за дозволом старшого на лiнiї прикордонного (паспортного) контролю.
2.4. Огляд зареєстрованого багажу пасажира здiйснюється в його присутностi та в присутностi представника експлуатанта (авiакомпанiї), яка обслуговує даного пасажира, або господарки зали комплексу наземного та пасажирського обслуговування ДМА "Бориспiль" чи обслуговуючої компанiї.
Фiзичний контроль багажу на безпеку здiйснюють працiвники САБ згiдно з Технологiєю контролю на безпеку.
2.5. У разi, якщо при здiйсненнi митного огляду багажу встановлено, що пасажир не порушив митнi правила, то багаж вiдправляється на комплектування, а пасажир супроводжується працiвником САБ ДМА "Бориспiль" у зворотному напрямку.
2.6. У разi, якщо при здiйсненнi митного огляду багажу виявлено порушення митних правил (далi - ПМП), то визначається такий порядок дiй:
1) посадова особа митницi:
супроводжує пасажира з багажем до стiйки реєстрацiї та попереджує представника авiакомпанiї про затримку пасажира та його зареєстрованого багажу;
супроводжує пасажира з багажем до службового примiщення митницi на I-му поверсi зали "Вiдлiт" для складання протоколу про ПМП;
2) якщо дiї посадової особи митницi по складенню протоколу про ПМП завершено до початку посадки пасажирiв у повiтряне судно (далi - ПС), то ця посадова особа митницi супроводжує пасажира з багажем до лiнiї реєстрацiї та паспортного контролю;
3) якщо дiї посадової особи митницi по складенню протоколу про ПМП тривають i пiсля початку посадки пасажирiв у ПС, то ця посадова особа митницi:
супроводжує пасажира до стiйки реєстрацiї для анулювання реєстрацiї квитка та багажу та iнформує САБ ДМА "Бориспiль";
у разi, якщо пасажир уже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, супроводжує його до лiнiї прикордонного (паспортного) контролю для анулювання вiдмiток у паспортi;
супроводжує пасажира з багажем до службового примiщення митницi на I-му поверсi зали "Вiдлiт"; завершує дiї по складанню протоколу про ПМП;
супроводжує пасажира за межi зони митного контролю.
2.7. Кожне мiсце супроводжуваного багажу, предмети в якому були задекларованi громадянином (як письмово, так i усно), оглянутi посадовою особою митницi iз застосуванням технiчних засобiв контролю i митне оформлення яких закiнчено, помiчається цiєю посадовою особою шляхом нанесення бирки з вiдбитком особистої номерної печатки.
Якщо багаж уже позначений посадовою особою митницi, то при здiйсненнi спiльного контролю зареєстрованого багажу посадова особа митницi може не здiйснювати митний огляд цього багажу з його розпакуванням.
2.8. Пiсля завершення огляду вмiсту зареєстрованого багажу в присутностi пасажира посадова особа ПВ вносить вiдомостi до "Журналу облiку проведення митного огляду вмiсту багажу в присутностi пасажира в багажному вiддiленнi термiналу "В" з особистим пiдписом власника багажу.
До закiнчення робочої змiни старший по роботi митницi на пунктi спiльного контролю зареєстрованого багажу подає начальнику ПВ зведену за змiну iнформацiю про здiйснення митного огляду багажу та його результати.
3. Порядок здiйснення спiльного контролю ручної поклажi
3.1. Спiльний контроль ручної поклажi здiйснюється в пунктi спiльного контролю в присутностi пасажира iз застосуванням технiчних засобiв контролю, а також шляхом здiйснення фiзичного огляду.
3.2. У разi необхiдностi проведення ретельного огляду ручної поклажi посадовою особою митницi чи проведення бесiди з пасажиром, пасажир з ручною поклажею супроводжується до кабiни ретельного огляду на II-му поверсi зали "Вiдлiт".
Фiзичний контроль ручної поклажi на безпеку здiйснюють працiвники САБ згiдно з Технологiєю контролю на безпеку.
3.2. У разi, якщо при здiйсненнi спiльного контролю предметiв, що перемiщуються пасажиром, виявлено порушення митних правил, то визначається такий порядок дiй:
1) посадова особа митницi за дозволом старшого на лiнiї Прикордонного (паспортного) контролю супроводжує цього пасажира з ручною поклажею до стiйки реєстрацiї, попереджує представника авiакомпанiї про затримку пасажира та iнформує про необхiднiсть розшуку зареєстрованого багажу. Пiсля доставки зареєстрованого багажу - супроводжує пасажира з ручною поклажею та багажем до службового примiщення митницi на I-му поверсi зали "Вiдлiт" для складення протоколу про ПМП;
2) якщо дiї посадової особи митницi по складанню протоколу про ПМП завершено до початку посадки пасажирiв у повiтряне судно ПС, то ця посадова особа митницi супроводжує пасажира до стiйки реєстрацiї та лiнiї прикордонного (паспортного) контролю;
3) якщо дiї посадової особи митницi по складенню протоколу про ПМП тривають i пiсля початку посадки пасажирiв у ПС, то ця посадова особа митницi:
супроводжує пасажира до стiйки реєстрацiї для анулювання реєстрацiї квитка та багажу та iнформує САБ ДМА "Бориспiль";
у разi, якщо пасажир уже пройшов прикордонний (паспортний) контроль, супроводжує його до лiнiї прикордонного (паспортного) контролю для анулювання вiдмiток у паспортi;
супроводжує пасажира з багажем до службового примiщення митницi на I-му поверсi зали "Вiдлiт"; завершує дiї по складанню протоколу про ПМП;
супроводжує пасажира за межi зони митного контролю.