УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Сирiйської Арабської Республiки про спiвробiтництво у сферi стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi та якостi
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Сирiйської Арабської Республiки далi "Сторони",
з метою усунення технiчних бар'єрiв в економiчних i торговельних вiдносинах,
висловлюючи прагнення розвивати тiсне спiвробiтництво у сферi стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi та якостi, виходячи при цьому з принципiв i норм, прийнятих мiжнародними органiзацiями та положень статтi 6 Угоди про технiчнi бар'єри в торгiвлi(ТВТ) Свiтової органiзацiї торгiвлi,
керуючись економiчними iнтересами держав кожної iз Сторiн,
погодились про наступне:
Стаття 1
Спiвробiтництво мiж Сторонами у сферi стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi та якостi здiйснюється згiдно з нацiональним законодавством держав кожної iз Сторiн.
Стаття 2
Обидвi Сторони призначають уповноваженими органiзацiями для реалiзацiї цiєї Угоди:
в Українi - Державний комiтет України з питань технiчного регулювання та споживчої полiтики;
в Сирiйськiй Арабськiй Республiцi - Сирiйська Арабська органiзацiя з стандартизацiї та метрологiї.
Стаття 3
Сторони здiйснюватимуть спiвробiтництво у сферi стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi та якостi на основi додаткових угод, протоколiв i програм, якi передбачають:
- прийняття мiжнародних стандартiв як нацiональних стандартiв для усунення технiчних бар'єрiв у торгiвлi та сприяння розвитку науково-технiчного спiвробiтництва;
- розвиток прямих зв'язкiв мiж науково-дослiдними установами з стандартизацiї, метрологiї та якостi, а також органами з оцiнки вiдповiдностi обох Сторiн;
- проведення робiт з взаємного визнання результатiв робiт з оцiнки вiдповiдностi продукцiї (випробувань, сертифiкатiв вiдповiдностi, лiцензiй), яка вiдноситься до експорту/iмпорту.
Стаття 4
Сторони погодились на обмiн:
- iнформацiєю, перiодичними виданнями, якi виданi нацiональними органами з стандартизацiї;
- каталогами, окремими нацiональними стандартами, нормами, правилами i положеннями;
- перелiками нацiональних еталонiв одиниць вимiрювання,
- iнформацiєю щодо груп продукцiї, яка вiдносяться до законодавчо регульованої сфери та пiдлягає обов'язковiй оцiнцi вiдповiдностi,
- iнформацiєю та матерiалами за програмами навчання i пiдвищення квалiфiкацiї спецiалiстiв та обмiну спецiалiстами для вивчення досвiду у сферi стандартизацiї, метрологiї, оцiнки вiдповiдностi та якостi.
Стаття 5
Сторони забезпечують конфiденцiйнiсть документацiї та iншої iнформацiї, отриманої в результатi виконання робiт в рамках цiєї Угоди, яка може поставити пiд загрозу iнтереси Сторiн. Документацiя та iнформацiя можуть бути переданi третiй сторонi виключно за письмовою домовленiстю Сторiн.
Стаття 6
Спiрнi питання, пов'язанi iз тлумаченням або застосуванням цiєї Угоди, вирiшуються шляхом консультацiй та переговорiв.
Стаття 7
Фiнансування спiвробiтництва в рамках цiєї Угоди здiйснюватиметься за домовленiстю мiж уповноваженими органiзацiями, визначеними статтею 2 цiєї Угоди.
Стаття 8
Ця Угода укладається на невизначений термiн та набуває чинностi з дати її пiдписання.
За попередньою згодою Сторiн до Угоди можуть бути внесенi змiни i доповнення шляхом пiдписання вiдповiдного протоколу, який буде невiд'ємною частиною Угоди.
Кожна iз Сторiн може припинити дiю Угоди, письмово повiдомивши iншу Сторону про свої намiри. Дiя Угоди припиняється через 6 мiсяцiв вiд дня одержання iншою Стороною такого повiдомлення.
Вчинено в м. Києвi 1 липня 2005 року у двох примiрниках, кожний українською, арабською та англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними.
У разi виникнення розбiжностей щодо тлумачення положень цiєї Угоди перевага надається тексту англiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Сирiйської Арабської Республiки |