ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ У М. КИЄВI
вiд 31.10.2005 р. | N 998/10/31-106 |
---|
Про розгляд листа
Державна податкова адмiнiстрацiя у м. Києвi на виконання завдання Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 10.10.2005 р. N 20096/7/16-1517-26 розглянула вашого листа вiд 30.09.2005 р. N ДК 02-80 i повiдомляє.
1. Вiдповiдно до п. 11.5 ст. 11 Закону України вiд 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартiсть" (далi - Закон N 168), iз урахуванням змiн, внесених Законом України вiд 07.07.2005 р. N 2771-IV "Про внесення змiн до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рiк" та деяких iнших законiв України" (далi - Закон N 2771) платники податку при iмпортуваннi товарiв на митну територiю України, за умови оформлення митної декларацiї (за винятком тимчасової чи неповної, перiодичної чи попередньої декларацiї), можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов'язання зi строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю, один примiрник якого залишається в органi митного контролю, другий надсилається органом митного контролю на адресу органу державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї платника податку, а третiй залишається платнику податку;
платник податку може за самостiйним рiшенням достроково погасити вексель шляхом перерахування коштiв до бюджету або шляхом залiку сум бюджетного вiдшкодування, пiдтвердженого податковим органом;
якщо термiн сплати зобов'язань за податковим векселем виникає до закiнчення термiну подання декларацiї до податкового органу за звiтний (податковий) перiод, у якому вiдбулася його поставка органу митного контролю, платник податку не включає суму зобов'язань за векселем до складу податкових зобов'язань i погашає вексель шляхом перерахування коштiв до бюджету. При цьому платник податку має право на включення перерахованої суми зобов'язань за векселем до складу податкового кредиту у звiтному (податковому) перiодi, у якому вiдбулася така сплата;
якщо термiн сплати зобов'язань за податковим векселем виникає пiсля закiнчення термiну подання декларацiї до податкового органу за звiтний (податковий) перiод, у якому вiдбулася його поставка органу митного контролю, сума зобов'язань за таким податковим векселем включається до складу податкових зобов'язань платника у звiтному (податковому) перiодi, у якому вiдбулася його поставка органу митного контролю. При цьому платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань за податковим векселем у наступному звiтному (податковому) перiодi за умови погашення суми податкових зобов'язань шляхом перерахування коштiв до бюджету;
якщо платник податку на дату поставки податкового векселя органу митного контролю має пiдтверджену податковим органом суму бюджетного вiдшкодування, яка дорiвнює або бiльша нiж сума зобов'язання за таким векселем, платник податку має право включити суму зобов'язань за податковим векселем до складу податкових зобов'язань за звiтний (податковий) перiод, у якому вiдбулася його поставка органу митного контролю. При цьому податковий вексель вважається погашеним та платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань за податковим векселем у наступному звiтному (податковому) перiодi.
Таким чином, для реалiзацiї права платника податку на погашення податкового векселя за рахунок бюджетного вiдшкодування необхiдне виконання таких умов:
- платник податкiв повинен мати пiдтверджену податковим органом суму бюджетного вiдшкодування;
- зазначена сума бюджетного вiдшкодування повинна дорiвнювати або бути бiльшою нiж сума зобов'язання за таким векселем;
- платник податку повинен мати пiдтверджену податковим органом суму бюджетного вiдшкодування на дату поставки податкового векселя органу митного контролю.
2. Вiдповiдно до п. 11.5 ст. 11 Закону N 168 порядок випуску, обiгу та погашення податкових векселiв встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України. Такий Порядок, затверджений постановою КМ України вiд 01.10.97 р. N 1104 (далi - Порядок N 1104), не мiстить положення щодо можливостi перенесення термiнiв погашення векселiв у разi, якщо граничний термiн погашення припадає на вихiдний день.
Згiдно з пп. 4.1.5 ст. 4 Закону України вiд 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами", зi змiнами i доповненнями (далi - Закон N 2181), якщо останнiй день строку подання податкової декларацiї припадає на вихiдний або святковий день, то останнiм днем строку вважається наступний за вихiдним або святковим операцiйний (банкiвський) день.
При цьому згiдно з пп. 5.3.1 ст. 5 Закону N 2181 платник податкiв зобов'язаний самостiйно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданiй ним податковiй декларацiї, протягом десяти календарних днiв, наступних за останнiм днем вiдповiдного граничного строку, передбаченого пiдпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статтi 4 цього Закону для подання податкової декларацiї.
Вiдповiдно до пп. 5.3.3 ст. 5 Закону N 2181 якщо останнiй день зазначених у цьому пунктi строкiв припадає на вихiдний або святковий день, то останнiм днем кожного з таких строкiв вважається наступний за вихiдним або святковим робочий операцiйний (банкiвський) день. Тобто Законом N 2181 передбачено перенесення термiнiв сплати сум податкових зобов'язань, вказаних в декларацiях.
Таким чином, перенесення термiнiв погашення векселiв у випадках, якщо граничний термiн їх погашення припадає на вихiдний день, законодавством не передбачене.
3. Оскiльки вiдповiдно до Прикiнцевих положень Закону N 2771 нова редакцiя п. 11.5 ст. 11 Закону N 168, яка регулює порядок видачi та погашення податкових векселiв, набрала чинностi з дня опублiкування Закону N 2771, тобто з 28.07.2005 р., то її норми повиннi застосовуватись до векселiв, виданих до вказаної дати.
Заступник Голови | К. Силенко |
"Галицькi контракти - Дебет-Кредит", N 1-2, 9 сiчня 2006 р.