ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 24.11.2005 р. | N 23505/7/16-1517-26 |
---|
ДПА у м. Києвi |
Щодо необхiдностi надання разом з податковою
декларацiєю з ПДВ оригiналiв вантажної митної
декларацiї
Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула лист щодо необхiдностi надання разом з податковою декларацiєю з ПДВ оригiналiв 5 основних листiв вантажної митної декларацiї, а також надання роз'яснення стосовно визначення суми бюджетного вiдшкодування i повiдомляє.
Вiдповiдно до пiдпункту 7.7.4 пункту 7.4 статтi 7 Закону України "Про податок на додану вартiсть" платник податку, який має право на одержання бюджетного вiдшкодування та прийняв рiшення про повернення повної суми бюджетного вiдшкодування, подає вiдповiдному податковому органу податкову декларацiю та заяву про повернення такої повної суми бюджетного вiдшкодування, яка вiдображається у податковiй декларацiї.
При цьому платник податку в п'ятиденний термiн пiсля подання декларацiї податковому органу подає органу Державного казначейства України копiю декларацiї, з вiдмiткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацiй у розрiзi платникiв.
До декларацiї додаються розрахунок суми бюджетного вiдшкодування, копiї погашених податкових векселiв (податкових розписок), у разi їх наявностi, та оригiналiв п'ятих основних аркушiв (примiрникiв декларанта) вантажних митних декларацiй, у разi наявностi експортних операцiй.
Згiдно з пунктом 4.2 Порядку заповнення i подання до органiв податкової служби податкової декларацiї з ПДВ, затвердженого наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 30 травня 1997 року N 166 (зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України вiд 9 липня 1997 р. за N 250/2054) (далi - Порядок N 166) (у редакцiї, затвердженiй наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 15.06.2005 N 213), одночасно з декларацiєю повиннi подаватися всi необхiднi додатки до декларацiї, подання яких передбачено цим Порядком, а при поданнi розрахунку суми бюджетного вiдшкодування - також копiї погашених податкових векселiв, у разi їх наявностi, та оригiнали п'ятих основних аркушiв (примiрник декларанта) вантажних митних декларацiй, у разi наявностi експортних операцiй.
Про подання зазначених документiв платник повинен робити вiдмiтку у спецiальному полi податкової декларацiї з ПДВ "Оригiнали п'ятих основних аркушiв (примiрникiв декларанта) вантажних митних декларацiй у разi наявностi експортних операцiй у кiлькостi ___ штук на ____ аркушах".
Порядок визначення суми податку, що пiдлягає вiдшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному вiдшкодуванню), регламентується пунктом 7.7 статтi 7 Закону України "Про податок на додану вартiсть".
Зокрема, сума податку, яка пiдлягає бюджетному вiдшкодуванню, визначається як рiзниця мiж сумою податкового зобов'язання звiтного податкового перiоду та сумою податкового кредиту такого звiтного податкового перiоду. При вiд'ємному значеннi суми, розрахованої згiдно з цим пiдпунктом цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попереднi податковi перiоди (у тому числi розстроченого або вiдстроченого вiдповiдно до закону), а при його вiдсутностi - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового перiоду.
Вiдповiдно до пункту 5.11 Порядку N 166, якщо за результатами поточного звiтного (податкового) перiоду платником податку визначено вiд'ємне значення рiзницi мiж сумою податкових зобов'язань i сумою податкового кредиту, сума визначеного вiд'ємного значення враховується у зменшення суми податкового боргу за попереднi звiтнi (податковi) перiоди з податку на додану вартiсть, у тому числi розстроченого або вiдстроченого вiдповiдно до закону (вiдображається у рядку 22.1 податкової декларацiї), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового перiоду (вiдображається у рядку 22.2 податкової декларацiї поточного звiтного (податкового) перiоду та переноситься до рядка 23.1 податкової декларацiї наступного звiтного (податкового) перiоду).
Якщо в наступному звiтному податковому перiодi рiзниця мiж сумою податкових зобов'язань i сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого вiд'ємного значення минулого звiтного (податкового) перiоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звiтного (податкового) перiоду, має вiд'ємне значення, то платником податку разом з податковою декларацiєю подається Розрахунок суми бюджетного вiдшкодування (додаток 3 до податкової декларацiї з податку на додану вартiсть).
Значення рядка 4 Розрахунку суми бюджетного вiдшкодування (додаток 3 до податкової декларацiї з податку на додану вартiсть) переноситься до рядка 25 податкової декларацiї за поточний звiтний податковий перiод.
Таким чином, бюджетному вiдшкодуванню пiдлягає частина вiд'ємного значення рiзницi мiж податковими зобов'язаннями i податковим кредитом, розрахованої вiдповiдно до пiдпункту 7.7.1 пункту 7.7 статтi 7 зазначеного Закону, i яка не перевищує розмiру податку, фактично сплаченого отримувачем товарiв (послуг) у попередньому податковому перiодi постачальникам таких товарiв (послуг).
Якщо платник податку, який має прав на одержання бюджетного вiдшкодування, прийняв рiшення про повернення повне суми бюджетного вiдшкодування на його рахунок у банку, вiн повинен разом з декларацiєю подати Заяву про повернення сумi бюджетного вiдшкодування (додаток 4 до податкової декларацiї з податку на додану вартiсть) (пункт 5.12 Порядку N 166).
Заступник Голови ДПА України | Г. Оперенко |
"Податковий, банкiвський, митний КОНСУЛЬТАНТ", N 1, 10 сiчня 2006 р.