ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
11.09.2006 | N 11/4-16/10057-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Повiдомляємо, що 1 вересня 2006 року
пiдписано:
Меморандум про спiвпрацю мiж Державною митною службою України та Українською асоцiацiєю виробникiв хiмiчних джерел струму "ХДС України" (N 100);
Меморандум про спiвпрацю мiж Державною митною службою України та Асоцiацiєю iмпортерiв фруктiв (N 101).
Вищезазначенi документи набрали чинностi з дня їх пiдписання.
Звертаємо увагу керiвникiв на необхiднiсть дотримання положень вказаних документiв, що стосуються зобов'язань Держмитслужби України й митних органiв, а також запровадження окремого контролю щодо виконання таких зобов'язань.
Додаток на 6 арк.
Заступник Голови Служби | О.П.Шейко |
МЕМОРАНДУМ ПРО СПIВПРАЦЮ N 100
МIЖ ДЕРЖАВНОЮ МИТНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЮ АСОЦIАЦIЄЮ ВИРОБНИКIВ ХIМIЧНИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ "ХДС УКРАЇНИ"
01.09.2006
Державна митна служба України (далi Держмитслужба) в особi Голови Служби Єгорова Олександра Борисовича та Українська асоцiацiя виробникiв хiмiчних джерел струму "ХДС України" (далi Асоцiацiя "ХДС України") в особi президента Ковальчука Володимира Петровича, якi надалi разом iменуються "Сторони",
- визнаючи необхiдним подолання тiньових механiзмiв ввезення в Україну товарiв, створення надiйних бар'єрiв для надходження на споживчий ринок продукцiї без сплати визначених чинним законодавством податкiв i зборiв;
- бажаючи сприяти реалiзацiї зазначених цiлей шляхом укладення взаємних домовленостей щодо об'єднання зусиль при проведеннi спiльних або скоординованих заходiв;
- прагнучи забезпечити максимальну ефективнiсть здiйснюваних заходiв при досягненнi спiльних цiлей;
- пiдтверджуючи спiльне бажання забезпечити в рамках чинного законодавства баланс iнтересiв держави та суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi;
- враховуючи необхiднiсть вдосконалення законодавства щодо сприяння досягненню загальної мети,
домовились про таке:
Стаття 1.
Сприяти удосконаленню нормативно-правової бази у питаннях оподаткування товарiв при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй. Iнформувати про пiдготовку та проводити обмiн думками при пiдготовцi проектiв регуляторних актiв у зазначенiй сферi.
Стаття 2.
Для вивчення цiн на хiмiчнi джерела струму (далi - ХДС), з метою використання цiєї iнформацiї при здiйсненнi митного контролю таких товарiв, Сторони спiвпрацюватимуть з Державним iнформацiйно-аналiтичним центром монiторингу зовнiшнiх товарних ринкiв при Мiнiстерствi економiки України.
Стаття 3.
На запити iншої Сторони надавати необхiдну iнформацiю в обумовлених обсягах, за заздалегiдь погодженою формою i в обумовленi термiни.
Стаття 4.
Проводити за домовленiстю спiльнi заходи, спрямованi на пiдвищення ефективностi спiвпрацi у питаннях повноти оподаткування ХДС при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй.
Стаття 5.
Ввести у практику роботи з реалiзацiї положень цього Меморандуму, проведення консультацiй та пiдготовки пропозицiй щодо вирiшення питань, якi представляють взаємний iнтерес у сферi оподаткування ХДС при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй, а також питань, пов'язаних з оптимiзацiєю процедур митного контролю та оформлення ХДС.
Стаття 6.
Асоцiацiя "ХДС України" зобов'язується надавати Держмитслужбi достовiрну iнформацiю щодо вартостi ХДС та матерiалiв, що використовуються для їх виготовлення.
Стаття 7.
Асоцiацiя "ХДС України" зобов'язується надавати Держмитслужбi неупереджену об'єктивну iнформацiю про:
- випадки зловживань службовим становищем працiвниками митного органу України пiд час здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв;
- випадки створення штучних перепон працiвниками митного органу при здiйсненнi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, прояви здирництва та корупцiї;
- пiдготовку до незаконного перемiщення товарiв та предметiв через митний кордон України.
Стаття 8.
У рамках спiвробiтництва, в разi потреби, Асоцiацiя "ХДС України" зобов'язується надавати достовiрну iнформацiю, свiдчення, вiдомостi, висновки експерта з питань, що стосуються ХДС, у справах про порушення митних правил, в судах.
Стаття 9.
Держмитслужба оперативно реагує на заяви та звернення Асоцiацiї "ХДС України". У разi виникнення спiрних питань стосовно вартостi ХДС та для отримання консультацiй Держмитслужба може залучати працiвникiв Асоцiацiї в якостi спецiалiстiв або експертiв.
Стаття 10.
Сторони зобов'язуються дотримуватися конфiденцiйностi з усiх питань, що випливають з цього Меморандуму при спiвпрацi у боротьбi з корупцiєю.
Стаття 11.
Iнформацiя, отримана в рамках виконання цього Меморандуму, за винятком iнформацiї, яка не пiдлягає розголошенню вiдповiдно до законодавства, може бути за згодою Сторони, яка її надала, доступною для всiх зацiкавлених осiб.
Стаття 12.
Меморандум не накладає жодних юридичних, фiнансових чи iнших зобов'язань на тих, хто його пiдписав, окрiм зобов'язань, чiтко обумовлених у ньому.
Стаття 13.
Меморандум укладено у двох примiрниках, що мають однакову юридичну силу. Термiн дiї Меморандуму - 1 рiк з дня пiдписання. Пiсля закiнчення термiну дiї Меморандуму вiн може бути подовжений за взаємною згодою Сторiн.
Стаття 14.
У випадку прийняття актiв законодавства, якi б унеможливлювали реалiзацiю окремих положень цього Меморандуму чи робили б їх запровадження недоцiльними, Сторони звiльнятимуться вiд будь-яких подальших зобов'язань за цим Меморандумом. В разi призупинення дiї цього Меморандуму, Сторона, що iнiцiює це призупинення, зобов'язана письмово повiдомити iншу Сторону.
На пiдтвердження цього, уповноваженi у вiдповiдному порядку особи пiдписали цей Меморандум.
Вiд Державної митної служби
України Голова Служби |
О. Єгоров |
Вiд Української асоцiацiї
виробникiв хiмiчних джерел струму "ХДС
України" Президент |
В. Ковальчук |
МЕМОРАНДУМ ПРО СПIВПРАЦЮ N 101
МIЖ ДЕРЖАВНОЮ МИТНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ ТА АСОЦIАЦIЄЮ IМПОРТЕРIВ ФРУКТIВ
01.09.2006
Державна митна служба України в особi Голови Служби Єгорова Олександра Борисовича та Асоцiацiя iмпортерiв фруктiв в особi Президента Калiстратова Олександра Вiкторовича,
визначаючи необхiднiсть повного подолання тiньових механiзмiв ввезення в Україну товарiв, створення надiйних бар'єрiв для надходження на споживчий ринок продукцiї без сплати визначених чинним законодавством податкiв i зборiв;
бажаючи сприяти цим цiлям шляхом укладення взаємних домовленостей про поєднання зусиль при проведеннi спiльних чи скоординованих заходiв;
прагнучи забезпечити максимальну ефективнiсть здiйснюваних заходiв при досягненнi спiльних цiлей;
пiдтверджуючи спiльне бажання забезпечити в рамках чинного законодавства баланс iнтересiв держави та суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi;
враховуючи необхiднiсть удосконалення законодавства для сприяння у досягненнi спiльної мети;
домовились про таке:
Стаття 1.
Сприяти удосконаленню нормативно-правової бази у питаннях оподаткування товарiв при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй. Iнформувати про пiдготовку та проводити обмiн думками при пiдготовцi проектiв регуляторних актiв у зазначенiй сферi.
Стаття 2.
Сприяти роботi пiдприємств, якi гарантують сплату встановлених чинним законодавством податкiв i зборiв при здiйсненнi ними зовнiшньоекономiчних операцiй у повному обсязi.
Стаття 3.
Надавати необхiдну iнформацiю в обумовлених обсягах на запит iншої сторони за заздалегiдь погодженою формою i в обумовленi термiни.
Стаття 4.
Проводити за домовленiстю спiльнi заходи, спрямованi на пiдвищення ефективностi спiвпрацi у питаннях повноти оподаткування товарiв при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй.
Стаття 5.
Координувати заходи, що представляють взаємний iнтерес i спiльне проведення яких може пiдвищити їх ефективнiсть.
Стаття 6.
Встановити, що реалiзацiя положень, передбачених статтями 1-5, та проведення вiдповiдних заходiв в рамках їх реалiзацiї здiйснюється сторонами на пiдставi протоколiв, що пiдписуються сторонами за погодженою процедурою.
Стаття 7.
Ввести у практику роботи по реалiзацiї положень цього Меморандуму створення спiльних робочих груп для проведення консультацiй та пiдготовки пропозицiй щодо вирiшення питань, що представляють взаємний iнтерес у сферi оподаткування товарiв при здiйсненнi зовнiшньоекономiчних операцiй, а також питань, пов'язаних з оптимiзацiєю процедур митного контролю та оформлення.
Стаття 8.
Сторони будуть обговорювати та взаємно погоджувати використання будь-яких матерiалiв, створених сторонами спiльно.
Стаття 9.
Сторони будуть докладати всiх зусиль для запровадження згаданих вище дiй i взаємної пiдтримки.
Стаття 10.
Умови цього Меморандуму нiяким чином не обмежують i не забороняють Сторонам проводити iншу роботу, не передбачену цим Меморандумом.
Стаття 11.
Цей Меморандум не накладає жодних юридичних, фiнансових чи iнших зобов'язань на Сторони, окрiм чiтко обумовлених у ньому.
Стаття 12.
Iнформацiя отримана в рамках виконання цього Меморандуму, за винятком iнформацiї, яка не пiдлягає розголошенню вiдповiдно до законодавства, може бути доступною для всiх зацiкавлених учасникiв Сторiн.
Стаття 13.
Меморандум укладено у 2 примiрниках. Термiн дiї Меморандуму - 1 рiк з дня пiдписання. Пiсля закiнчення термiну дiї Меморандуму вiн може бути подовжений за взаємною згодою Сторiн.
У випадку прийняття актiв законодавства, якi б унеможливлювали реалiзацiю окремих положень цього Меморандуму чи робили б їх запровадження недоцiльними, Сторони звiльнятимуться вiд будь-яких подальших зобов'язань за цим Меморандумом.
На пiдтвердження цього уповноваженi у вiдповiдному порядку особи пiдписали цей Меморандум.
Вiд Державної митної служби
України Голова Служби |
О.Єгоров |
Вiд Асоцiацiї iмпортерiв фруктiв Президент Асоцiацiї |
О.Калiстратов |