Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Субота, Травень 10, 2025 - 00:47
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

вiд 25.10.2006 р. N 11/2-10/12006-ЕП

 

Начальникам регiональних митниць
Начальникам митниць
Начальнику Регiональної iнформацiйної митницi
Копосову С. А.


Щодо видачi Посвiдчення про реєстрацiю транспортного засобу при його тимчасовому ввезеннi громадянином-нерезидентом та зворотного вивезення такого транспортного засобу

     У зв'язку зi зверненнями митних органiв щодо надання роз'яснень стосовно порядку видачi Посвiдчення про реєстрацiю транспортного засобу (далi - Посвiдчення) громадянам-нерезидентам при тимчасовому ввезеннi ними транспортних засобiв, якi перебувають на постiйному облiку в iноземних державах, та зворотного вивезення таких транспортних засобiв роз'яснюємо.

     Згiдно з вимогами статтi 11 Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" транспортнi засоби за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 УКТЗЕД, тимчасово ввезенi громадянами-нерезидентами на митну територiю України для власного користування на термiн, що перевищує два мiсяцi, пiдлягають реєстрацiї в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, крiм випадкiв, визначених Кабiнетом Мiнiстрiв України.

     Пунктом 30 Правил державної реєстрацiї та облiку автомобiлiв, автобусiв, а також самохiдних машин, сконструйованих на шасi автомобiлiв, мотоциклiв усiх типiв, марок i моделей, причепiв, напiвпричепiв та мотоколясок, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.09.98 N 1388, визначено, що транспортнi засоби (вузли i агрегати, що мають iдентифiкацiйнi номери), ввезенi в Україну фiзичними особами, пiдлягають реєстрацiї на пiдставi заяв власникiв i виданих митними органами посвiдчень на їх реєстрацiю в пiдроздiлах ДАI iз зазначенням вiдомостей про сплату мита, заборону вiдчуження, дати зворотного вивезення.

     Вiдповiдно до пункту 27 згаданих Правил транспортнi засоби, що належать фiзичним особам, реєструються за мiсцем їх постiйного або тимчасового проживання.

     Пунктом 4.2 Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби та Держмитслужби України вiд 24.11.2003 N 297/793 i зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454, передбачено, що у паспортi громадянина поряд з датоштампом та/або iммiграцiйнiй картцi проставляється вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N", яка засвiдчує дату ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав. При вивезеннi за межi України тимчасово ввезеного транспортного засобу посадовою особою органу охорони державного кордону вiдмiтка "ТЗ реєстрацiйний N" анулюється.

     Вiдповiдно до пункту 5 Правил ввезення транспортних засобiв на територiю України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 31.05.94 N 341, ввезення транспортних засобiв для тимчасового користування здiйснюється пiд зобов'язання про їх зворотне вивезення у зазначений термiн.

     Враховуючи викладене, пiдставою для оформлення Посвiдчення при тимчасовому ввезеннi транспортних засобiв громадянами-нерезидентами за мiсцем їх тимчасового проживання в Українi є документи, що пiдтверджують право власностi на транспортний засiб, а також iншi документи (письмове зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу, закордонний паспорт або iнший документ, що дає право громадянину-нерезиденту перетинати державний кордон України, тощо).

     Керiвникам митних органiв пiд особисту вiдповiдальнiсть забезпечити внесення вiдомостей та вiдмiток до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби України вiдповiдно до розпорядження Голови Держмитслужби України вiд 06.05.2006 N 55/1-р та контроль за дотриманням зобов'язання про зворотне вивезення згаданих транспортних засобiв.

     Регiональнiй iнформацiйнiй митницi (Копосов С. А.) доопрацювати програмне забезпечення для внесення вiдомостей та вiдмiток до ЄАIС Держмитслужби України посадовими особами митних органiв, якi здiйснюють видачу Посвiдчень.

     Лист Держмитслужби України вiд 14.03.2006 N 010/175-ЕП вважати таким, що втратив чиннiсть.

Перший заступник Голови Служби Р. А. Черкасський

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua