ГАЛИЦЬКА МИТНИЦЯ
МОСТИСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЗАЛIЗНИЧНА СТАНЦЯ "МОСТИСЬКА-2"
НАКАЗ
вiд 8 вересня 2004 року | N 343/983/62 |
---|
Про внесення змiн i доповнень до Технологiчної
схеми
Зареєстровано в Львiвському обласному управлiннi юстицiї 15 вересня 2004 р. за N 69/1029 |
У вiдповiдностi до вимог статтi 140 Митного кодексу України та
на виконання вимог п. 2.1 наказу
Держмитслужби України та Мiнiстерства транспорту
України вiд 28.05.2004 р. N 399/442 "Про внесення
змiни до Порядку взаємодiї митниць i залiзниць
України при перемiщеннi через митний кордон
товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних
поїздах" наказуємо:
1. Внести до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон України в залiзничному п/п "Мостиська" на вантажному напрямi осiб, транспортних засобiв i товарiв, що перемiщуються ними, затвердженої наказом Галицької митницi, Мостиського прикордонного загону i залiзничної станцiї "Мостиська-2" вiд 01.04.2004 року N 134/420/41 та зареєстрованої 09.04.2004 р. за N 33/993 у Львiвському обласному управлiннi юстицiї, змiни i доповнення згiдно додатка (додається).
2. Начальнику юридичного сектору Галицької митницi Тимiв С. П., начальнику вiддiлення прикордонного контролю та реєстрацiї штабу Мостиського прикордонного загону майору Логвiнову К. I., заступнику начальника залiзничної станцiї "Мостиська-2" Хамурдi Р. Й. забезпечити подання цього наказу до Львiвського обласного управлiння юстицiї на державну реєстрацiю.
3. Установити, що даний наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї його в Львiвському управлiннi юстицiї.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Галицької митницi - начальника м/п "Мостиська" Олiйника О. В., першого заступника Мостиського прикордонного загону - начальника штабу пiдполковника Мотришилова В. I., заступника начальника залiзничної станцiї "Мостиська-2" Хамурду Р. Й.
Начальник Галицької митницi | А. М. Цапiв |
Начальник Мостиського прикордонного загону, пiдполковник | В. I. Чорний |
Начальник залiзничної станцiї "Мостиська-2" | П. I. Паук |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Галицької митницi, Мостиського прикордонного загону, залiзничної станцiї "Мостиська-2" вiд 8 вересня 2004 р. N 343/983/62 |
|
Зареєстровано в Львiвському обласному управлiннi юстицiї 15 вересня 2004 р. за N 69/1029 |
Змiни i доповнення
до Технологiчної схеми пропуску через державний
кордон України в залiзничному п/п
"Мостиська" на вантажному напрямi осiб,
транспортних засобiв i товарiв, що перемiщуються
ними, затвердженої наказом Галицької митницi,
Мостиського прикордонного загону i залiзничної
станцiї "Мостиська-2" вiд 01.04.2004 року N 134/420/41
та зареєстрованої 09.04.2004 за N 33/993 у Львiвському
обласному управлiннi юстицiї
- роздiл 2 доповнити пунктом 2.8.13:
"На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадова особа митницi, що безпосередньо здiйснює митне оформлення товарiв (вантажу), може проводити вибiрковий митний огляд транспортних засобiв i товарiв (вантажiв), що перемiщуються через митний кордон України, з метою перевiрки вiдповiдностi вiдомостей про вантаж, заявлених у перевiзних та супровiдних документах, фактичним даним або за наявностi достатнiх пiдстав уважати, що транспортнi засоби й товари (вантажi) перемiщуються через митний кордон України з порушенням митних правил.
Про прийняте рiшення щодо проведення митного огляду товарiв (вантажiв) i транспортних засобiв дана посадова особа iнформує старшого змiни митницi.
Перевантаження товарiв (вантажiв) з одного виду транспорту на iнший, а також з вагонiв однiєї колiї у вагони iншої здiйснюється пiд контролем митницi, у зонi її дiяльностi. Порядок перевантаження й контролю визначається Технологiчним процесом роботи залiзничної станцiї "Мостиська-2".
Митнi забезпечення, ЗПП або пломби, застосованi пiд час перевезення товарiв (вантажiв) пiд митним контролем, можуть знiматися тiльки посадовими особами митницi у присутностi посадових осiб залiзницi, а пiсля завершення митного оформлення - вантажоодержувачем або залiзницею; якщо iснує реальна загроза знищення, безповоротної втрати або iстотного псування цих товарiв (вантажiв) - працiвниками залiзницi з негайним повiдомленням про це митницю та поданням їй акта про розкриття вагона (контейнера тощо), який складається згiдно з додатком 18 до СМГС.
Про накладене нове митне забезпечення посадовою особою митницi робиться вiдмiтка в перевiзних документах i в актi про розкриття вагона (контейнера тощо).
У разi зняття митних забезпечень, ЗПП або пломб i розкриття транспортних засобiв чи упаковки окремих вантажних мiсць для митного огляду посадовi особи митницi в присутностi посадових осiб залiзничної станцiї складають Акт про проведення митного огляду товарiв та iнших предметiв за формою, затвердженою наказом Державної митної служби України вiд 14.10.2002 N 561 (зi змiнами й доповненнями), зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 07.11.2002 за N 877/7165.
Акт про проведення митного огляду товарiв складається в 3 примiрниках:
- перший долучається до перевiзних документiв;
- другий залишається в справах митницi;
- третiй залишається на залiзничнiй станцiї.
Посадовими особами залiзничної станцiї складається також акт про розкриття вагона (контейнера тощо), який повинен бути пiдписаний посадовими особами залiзничної станцiї, на якiй проводилося розкриття, митницi та iнших контрольних органiв, що брали участь у митному оглядi, i завiрений вiдбитком календарного штемпеля станцiї. При цьому у графi "Вiдмiтки залiзницi" накладної працiвник залiзницi проставляє вiдмiтку про складення акта про розкриття вагона (контейнера тощо), яка завiряється пiдписом посадової особи цiєї станцiї та вiдбитком календарного штемпеля станцiї.
Новi митнi забезпечення, ЗПП або пломби можуть накладатися посадовою особою митницi або в її присутностi вантажовiдправником (вантажоодержувачем) чи залiзницею.
Посадова особа митницi, що здiйснює митне оформлення, робить вiдмiтку у перевiзних документах про замiну митних забезпечень, ЗПП або пломб, що засвiдчує пiдписом та штампом "Пiд митним контролем".
- пункт 3.10.8 доповнити абзацами:
"Про прийняте рiшення про неможливiсть пропуску товарiв (вантажiв) в Україну посадовою особою митницi, яка здiйснює їх митне оформлення, учиняється запис "Пропуск заборонено" у накладнiй пiд найменуванням товарiв (вантажiв), а також зазначаються пiдстави для прийняття такого рiшення. Запис завiряється пiдписом даного працiвника митницi i вiдбитком його особистої номерної печатки.
При наданнi митницi залiзницею письмового пiдтвердження про вiдсутнiсть технiчних можливостей для вивезення за кордон даного товару (вантажу) цей документ долучається до пакету документiв, що знаходяться в митницi, про що необхiдно доповiсти старшому змiни i керiвництву митного поста для прийняття рiшення щодо подальшої долi товару (вантажу).
При прийняттi рiшення даною посадовою особою про повернення товарiв (вантажiв) за кордон нею учиняється запис "Пiдлягає поверненню" у передатнiй вiдомостi й у накладнiй пiд найменуванням товару (вантажу), а також зазначаються пiдстави для повернення. Запис завiряється її пiдписом i вiдбитком особистої номерної печатки. У разi повернення товарiв (вантажiв) з технiчних чи комерцiйних причин, а також у випадках, зазначених у статтi 21 СМГС, до перевiзних документiв додається акт загальної форми (комерцiйний акт)".
- пункт 3.10.9 викласти в такiй редакцiї:
"У разi прийняття рiшення про направлення товарiв (вантажiв) у митницю призначення пiд митним контролем посадова особа митницi оформлює цi товари (вантажi) вiдповiдно до вимог роздiлу 4 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 08.12.98 N 771 (зi змiнами й доповненнями), з урахуванням вимог Порядку взаємодiї митниць i залiзниць України при перемiщеннi через митний кордон товарiв та iнших предметiв у вантажних залiзничних вагонах, затвердженого наказом ДМСУ i МТУ вiд 28.05.2004 N 399/442.
На всiх перевiзних, супровiдних документах i ДКД посадова особа митницi, яка здiйснює митне оформлення, проставляє пiдпис i вiдбиток штампа "Пiд митним контролем".
На прохання вантажоодержувача, погоджене начальником митницi або його заступником за напрямком роботи, митне оформлення товарiв (вантажiв) у повному обсязi може здiйснюватися безпосередньо в митницi вiдправлення в порядку, установленому в роздiлi 4 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 08.12.98 N 771 (зi змiнами й доповненнями).
Пiсля прийняття залiзницею товарiв (вантажiв) до перевезення пiд митним контролем прикордонна передавальна станцiя проставляє на перевiзних документах i ДКД календарний штемпель станцiї".
- пункт 3.10.17 доповнити абзацом:
"Виконання (невиконання) Укрзалiзницею зобов'язання про доставку товару (вантажу) у митницю призначення визначається за датою, зазначеною у вiдбитку календарного штемпеля вiдповiдної станцiї.
В окремих випадках, коли товар (вантаж) не може бути доставлений у митницю призначення в строк, установлений митницею вiдправлення, унаслiдок дiї надзвичайних або невiдворотних обставин чи подiй, що перешкоджають руховi транспортного засобу, строк доставки товарiв (вантажiв) у митницю призначення може бути продовжений на час дiї таких обставин чи подiй.
У таких випадках посадовими особами станцiї складається в трьох примiрниках акт загальної форми iз зазначенням у ньому дати, часу, причини затримки доставки товару (вантажу) у митницю призначення. Один примiрник цього акта разом iз заявою начальника станцiї про продовження строку доставки подається в митницю".
- абзац другий пункту 3.10.21 замiнити на:
"Допускається подача транспортних засобiв з товарами (вантажами) на пiд'їзнi колiї без проставлення на перевiзних документах пiдпису й вiдбиткiв особистої номерної печатки посадової особи митницi за умови перебування цих товарiв (вантажiв) пiд охороною за зверненням вантажоодержувача. Охорона вагонiв з товарами (вантажами) здiйснюється вiдповiдно до пункту 4.6 глави 21 Правил обслуговування залiзничних пiд'їзних колiй (збiрник N 5 Правил перевезень вантажiв i тарифiв), затверджених наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 21.11.2000 N 644 (зi змiнами й доповненнями) i зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 24.11.2000 за N 875/5096.
У разi неможливостi здiйснити декларування товару (вантажу) в обраний митний режим вантажоодержувач може розмiстити товар (вантаж) згiдно з вимогами Положення про склади тимчасового зберiгання, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 07.10.2003 N 674 (зi змiнами й доповненнями) i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19.11.2003 за N 1061/8382, й Порядку роботи складу митного органу, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 05.12.2003 N 835 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 19.12.2003 за N 1186/8507.
З метою вивiльнення транспортних засобiв iноземних держав за погодженням з начальником митницi або його заступником за напрямком роботи дозволяється перевантажувати товар (вантаж), що перебуває пiд митним контролем, в iншi вагони (контейнери) пiд контролем митницi".
- пункт 3.10.30 доповнити:
"Вiдповiдальним за порушення митних правил є залiзниця в особi начальника залiзничних перевезень або начальника станцiї, до службових обов'язкiв якого входить дотримання цих правил".
- пункт 4.4.13 доповнити абзацом:
"У разi надходження на прикордонну передавальну станцiю товарiв (вантажiв), щодо яких є потреба проведення митного огляду (переогляду), посадова особа митницi призначення здiйснює необхiднi митнi процедури вiдповiдно до законодавства України.
У разi надходження на прикордонну передавальну станцiю товарiв (вантажiв) з порушенням вимог митного законодавства або товарiв (вантажiв), щодо яких є потреба провести митний огляд (переогляд), посадова особа митницi, що здiйснює митне оформлення в накладнiй пiд найменуванням товарiв (вантажiв) учиняє запис "Пропуск заборонено" i зазначає пiдставу для прийняття такого рiшення. Запис завiряється пiдписом i вiдбитком штампа "Пiд митним контролем" посадової особи митницi призначення, а документи повертаються посадовiй особi станцiї. Про затримку товарiв (вантажiв) залiзницею складається акт загальної форми, який пiдписується посадовими особами станцiї та митницi, а головний iнспектор вантажної змiни iнформує керiвництво митного поста.
З метою з'ясування додаткових вiдомостей, потрiбних для митного оформлення товару (вантажу), митниця надсилає до митницi вiдправлення запит у день прийняття рiшення про заборону пропуску. Митниця вiдправлення зобов'язана надiслати митницi призначення всю необхiдну iнформацiю на такий запит не пiзнiше трьох дiб, а про швидкопсувнi товари (вантажi) - протягом доби пiсля отримання запиту.
У разi неможливостi пропуску товарiв (вантажiв) на пiдставi отриманої iнформацiї посадова особа митницi в накладнiй пiд найменуванням товарiв (вантажiв) зазначає пiдставу для прийняття такого рiшення. Вiдмiтка завiряється пiдписом i вiдбитком її особистої номерної печатки, а документи повертаються посадовiй особi станцiї.
На пiдставi рiшення митницi прикордонна передавальна станцiя надсилає на станцiю вiдправлення телеграму для iнформування вантажовiдправника про затримку товару (вантажу) i її причини".
Заступник начальника п/п "Мостиська" | В. М. Волошин |