ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 28.12.2006 р. | N 24715/7/15-0417 |
---|
Про окремi питання застосування спрощеної
системи оподаткування
Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула ваш лист <...> щодо застосування окремих положень Указу Президента України вiд 03.07.98 N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, облiку та звiтностi суб'єктiв малого пiдприємництва" (в редакцiї Указу вiд 28.06.99 N 746/99) (далi - Указ) i повiдомляє наступне.
Вiдповiдно до статтi 1 Указу виручкою вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом пiдприємницької дiяльностi на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здiйснення операцiй з продажу продукцiї (товарiв, робiт, послуг). Тобто застосовується касовий метод обчислення виручки, при якому враховуються всi надходження коштiв, отриманi на розрахунковий рахунок або (та) в касу.
Вiдповiдно до статтi 4 Указу Державною податковою адмiнiстрацiєю України розроблено та затверджено наказом ДПА України вiд 12.10.99 N 554 i зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 19.10.99 за N 713/4006 Книгу облiку доходiв i витрат, що пiдлягають оподаткуванню, i Порядок її ведення суб'єктами малого пiдприємництва, якi застосовують спрощену систему оподаткування, облiку та звiтностi.
Згiдно iз вказаним Порядком ведення Книги облiку доходiв i витрат суб'єкта малого пiдприємництва - юридичної особи у графi 5 вiдображаються всi надходження коштiв, отриманi на розрахунковий рахунок та в касу суб'єкта пiдприємництва вiд продажу продукцiї (товарiв, робiт, послуг), майна, включаючи основнi фонди, якi належать суб'єкту малого пiдприємництва й реалiзованi у звiтному (податковому) перiодi, позареалiзацiйнi доходи та виручка вiд iншої реалiзацiї.
У графi 7 вказаної Книги вiдображається фактична сума витрат, проведених з розрахункового (поточного) рахунку та каси пiдприємства, у зв'язку з продажем продукцiї (товарiв, робiт, послуг), здiйсненням фiнансових операцiй, а також вiд iншої дiяльностi.
Вiдповiдно до пункту 1 Порядку ведення Книги облiку доходiв i витрат записи про операцiї, що вiдбулися у звiтному (податковому) перiодi здiйснюються в хронологiчнiй послiдовностi на пiдставi первинних документiв.
Згiдно з Порядком складання Розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого пiдприємництва - юридичною особою, затвердженим наказом ДПА України вiд 28.02.2003 N 98 (iз змiнами i доповненнями) та зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 19.03.2003 за N 221/7542, у рядку 4 Розрахунку вiдображається загальна сума коштiв, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб'єкта малого пiдприємництва, яка пiдлягає оподаткуванню єдиним податком.
Вiдповiдно до листа ДПА України вiд 07.11.2000 N 14724/7/15-1317 суб'єкти малого пiдприємництва - юридичнi особи (експедиторськi, брокерськi пiдприємства, комiсiйна торгiвля) можуть включати до бази оподаткування єдиним податком лише суми комiсiйної винагороди, отриманi вiд здiйснення дiяльностi на пiдставi договорiв комiсiї та iнших цивiльно-правових договорiв.
Зазначений лист регулює лише порядок визначення бази оподаткування єдиним податком, а не визначення граничної межi отриманої виручки, а тому з метою визначення права перебування на спрощенiй системi оподаткування, облiку та звiтностi, суб'єкти малого пiдприємництва, включаючи i тих, якi здiйснюють комiсiйну торгiвлю, надають експедиторськi, брокерськi послуги, повиннi враховувати всi надходження коштiв, отриманi на розрахунковий рахунок та в касу вiд продажу продукцiї (товарiв, робiт, послуг), суми позареалiзацiйних доходiв та виручку вiд iншої реалiзацiї.
Заступник Голови | Л. Є. Боєнко |