ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КАРПАТСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ЧОПСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 15 березня 2001 року | N 107 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 24 квiтня 2001 р. за N 020/398 |
У вiдповiдностi до вимог
Положення про митний контроль та митне
оформлення мiжнародних поштових вiдправлень,
затвердженого спiльним наказом
Державної митної служби i Державного комiтету
зв'язку та iнформатизацiї N 680/108 вiд 27.10.99 р.
(зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
17.11.99 р. за N 791/4084), а також Правил обробки та
вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях
мiжнародного поштового обмiну України,
затверджених спiльним наказом Державної
митної служби i Державного комiтету зв'язку та
iнформатизацiї України N 165/626 вiд 7 листопада
2000 року (зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї
України 05.02.2001 р. за N 112/5303), наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення мiжнародних поштових вiдправлень в мiсцi мiжнародного поштового обмiну м. Чоп.
2. Юридичному сектору провести державну реєстрацiю Технологiчної схеми в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї.
3. Вважати такою, що втратила чиннiсть, Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення мiжнародних поштових вiдправлень в установi мiжнародного поштового обмiну м. Чоп, затверджену наказом по митницi вiд 02.02.2000 р. N 36 та зареєстровану в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 25.02.2000 р. за N 016/289.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник митницi | О. В. Гоя |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Чопської митницi вiд 15 березня 2001 р. N 107 |
|
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 24 квiтня 2001 р. за N 020/398 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
митного контролю та митного оформлення
мiжнародних поштових вiдправлень в мiсцi
мiжнародного поштового обмiну м. Чоп
1. ТЕРМIНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ, ЩО ВЖИВАЮТЬСЯ В ЦIЙ ТЕХНОЛОГIЧНIЙ СХЕМI
1.1. Мiжнароднi поштовi вiдправлення (далi - МПВ) - упакованi та оформленi вiдповiдно до вимог Актiв Всесвiтнього поштового союзу (далi - ВПС) та Правил надання послуг поштового зв'язку листи (простi, рекомендованi), вiдправлення з оголошеною цiннiстю, поштовi картки (простi, рекомендованi), бандеролi та спецiальнi мiшки з позначкою "М" (простi, рекомендованi), дрiбнi пакети, поштовi посилки (звичайнi, з оголошеною цiннiстю), вiдправлення прискореною поштою з позначкою EMS, якi приймаються для пересилання за межi України, надходять до України або перемiщуються територiєю України транзитом пiдприємствами (операторами) поштового зв'язку.
1.2. Мiсце мiжнародного поштового обмiну (далi - ММПО) - виробничий пiдроздiл пiдприємства поштового зв'язку, який здiйснює: оброблення МПВ; пред'явлення їх митному органу для здiйснення митного контролю та митного оформлення; вiдправлення за призначенням.
1.3. Пiдприємство (оператор) поштового зв'язку - суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який в установленому порядку надає послуги поштового зв'язку.
1.4. Пункт мiжнародного поштового обмiну (далi - ПМПО) - виробничий пiдроздiл пiдприємства поштового зв'язку, який здiйснює безпосереднiй обмiн депешами з мiжнародною поштою iз зарубiжними поштовими службами.
1.5. Депеша - пошта (мiшок або декiлька мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю, перiодичними друкованими виданнями, поштою у великiй кiлькостi, дрiбними пакетами, вiдправленнями з оголошеною цiннiстю, посилками i порожнiми мiшками (або група посилок, не запакованих у поштову тару)), що вiдправляються водночас з мiсця мiжнародного поштового обмiну однiєї країни до вiдповiдного зарубiжного мiсця мiжнародного поштового обмiну iншої країни згiдно з Керiвництвом з направлення мiжнародної пошти за однiєю письмовою картою CN 31 чи CN 32 або посилковою картою CP 86 чи CP 87.
1.6. Пiдроздiл митницi (далi - ПМ) - пiдроздiл митницi, який здiйснює в ММПО митний контроль та митне оформлення товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються в МПВ (або митний контроль депеш у ПМПО).
1.7. Адресат (одержувач) МПВ - фiзична бо юридична особа, якiй адресується МПВ.
1.8. Вiдправник МПВ - фiзична або юридична особа, яка здає пiдприємству поштового зв'язку МПВ для пересилання.
1.9. Митниця вiдправлення - митний орган України, з якого починається митний контроль за перемiщенням МПВ.
1.10. Митниця призначення - митний орган України, де закiнчується митний контроль за перемiщенням МПВ.
1.11. Спецiальне право запозичення (далi - СПЗ) - умовна розрахункова одиниця Мiжнародного валютного фонду (МВФ), яка застосовується країнами - членами всесвiтнього поштового союзу для визначення тарифу на поштовi вiдправлення.
2. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
2.1. Митний контроль та митне оформлення МПВ здiйснюється на основi Положення про митний контроль та митне оформлення мiжнародних поштових вiдправлень, затвердженого наказом ДМСУ та Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України N 680/108 вiд 27.10.99, та Правил обробки та вiдправляння мiжнародної пошти в мiсцях мiжнародного поштового обмiну України, затверджених наказом Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України, Державної митної служби України N 165/626 вiд 7 листопада 2000 року.
2.2. Митний контроль за перемiщенням мiжнародної пошти територiєю України здiйснюється вiдповiдно до Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 08.12.98 за N 771 i зареєстрованого з Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.99 за N 42/3335.
2.3. Митний контроль товарiв (предметiв), що надходять в Україну та пересилаються з України в МПВ, здiйснюється вiдповiдно до Положення про митний контроль та митне оформлення мiжнародних поштових вiдправлень.
3. ПОРЯДОК ПРОПУСКУ МIЖНАРОДНИХ ПОШТОВИХ ВIДПРАВЛЕНЬ В ПУНКТАХ МIЖНАРОДНОГО ПОШТОВОГО ОБМIНУ
3.1. Обмiн депешами з мiжнародною поштою працiвниками пiдприємств зв'язку України з представниками iноземних поштових служб в ПМПО здiйснюється в присутностi iнспектора вiддiлу МПВ.
3.2. Депешi з мiжнародною поштою, якi надходять з-за кордону, пiдлягають перемiщенню в ММПО по накладним CN 37, якi в чотирьох примiрниках виписуються поштовими службовцями. На накладних CN 37 iнспектор митницi проставляє штамп "Пiд митним контролем". Один примiрник накладної залишається митницi в пункту мiжнародного поштового обмiну.
3.3. Депешi з мiжнародною поштою, якi перемiщуються з ММПО за кордон, випускаються прикордонними митницями по накладних CN 37. Пiдставою для пропуску є наявнiсть на накладнiй CN 37 штампа "Пiд митним контролем" iнспектора митницi, який проводив митне оформлення.
Якщо депешi з посилками з ММПО України вiдправляються прямими поїздами безпосередньо до зарубiжного ПМПО, то пiд час митного оформлення на двох примiрниках накладних CN 37 посадова особа митницi проставляє вiдтиски штампа "Пiд митним контролем" та особистої номерної печатки, що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за кордон.
Якщо ММПО виконує також функцiї ПМПО України, то пiд час митного оформлення пошти на другому та третьому примiрнику накладних CN 37, CN 41 посадовою особою митницi проставляються вiдтиски особистої номерної печатки, що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за митний кордон України.
3.4. Розкриття мiшкiв з вхiдною мiжнародною письмовою кореспонденцiєю, депешами з дрiбними пакетами та розпакування мiшкiв з вiдправленнями з оголошеною цiннiстю здiйснюється працiвниками ММПО в присутностi посадової особи митницi.
4. ПОРЯДОК ЗДIЙСНЕННЯ МИТНОГО КОНТРОЛЮ ТА МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ МПЕ В ММПО
4.1. Мiжнароднi поштовi вiдправлення (МПВ) пiдлягають митному контролю та митному оформленню в мiсцi мiжнародного поштового обмiну (ММПО).
4.2. ММПО м. Чоп пред'являє митницi поштовi вiдправлення в спецiально видiлених i належним чином облаштованих, з урахуванням обсягу роботи, примiщеннях.
4.3. Працiвники ММПО та ПМ у ММПО здiйснюють оброблення та митне оформлення товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються в МПВ, у термiн, що не перевищує 5 дiб; для письмової кореспонденцiї - не перевищує 48 годин. У разi збiльшення обсягiв надходження МПВ у передсвятковi днi цей термiн може бути збiльшений до 10 дiб. Митне оформлення вiдправлень мiжнародної прискореної пошти (EMS) здiйснюється в першу чергу.
МIЖНАРОДНI ПОСИЛКИ
ОБРОБКА ПОСИЛОК, ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ ЗА КОРДОН
4.4. Для пред'явлення посилок до митного контролю вони приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках, iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi, якщо посилка з оголошеною цiннiстю, найменування об'єкта поштового зв'язку мiсця приймання i країни призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23 та супровiдними адресами CP 71.
Митний контроль посилок здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої приписанi посилки, посадова особа митницi проставляє вiдтиск особистої номерної печатки у разi їх пропуску через митний кордон України або штампа "Пред'явити ______" (зазначається найменування вiдповiдної служби контролю), якщо посилка мiстить предмети, що пiдлягають контролю державними органами контролю. Один примiрник накладної ф. 16 передається митницi.
Посилки, якi за рiшенням посадової особи митницi пiдлягають митному огляду з розпакуванням, приписуються до окремих накладних ф. 16, що складаються у двох примiрниках.
Митний огляд з розпакуванням посилок здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi. На накладнiй ф. 16 працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю.
Пiд час огляду звiряється вкладення посилки iз записом у митнiй декларацiї CN 23. Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої приписана посилка, вiдтиск особистої номерної печатки.
Якщо вкладення посилки пiдлягає контролю державними органами контролю, то митне оформлення посилки може бути завершене пiсля вирiшення питання про їх пропуск цими органами контролю. Спiвробiтники вiдповiдних органiв контролю оглядають вкладення посилок у присутностi працiвникiв ММПО. Пiсля огляду контрольний орган проставляє на накладнiй ф. 16 вiдтиск вiдповiдного штампа.
Пiдтвердженням завершення митного оформлення таких посилок є проставлення посадовою особою митницi вiдтиску особистої номерної печатки на накладнiй ф. 16. Один примiрник накладних ф. 16 з вiдмiтками про митне оформлення посилок передається митницi.
ОБРОБКА ПОСИЛОК, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ
4.5. До ММПО України одержанi з-за кордону посилки, що пересилаються наземним транспортом, надходять iз ПМПО України за накладними ф. 16 i накладними CN 37.
На копiях накладних CN 37 повинен бути вiдтиск штампа "Пiд митним контролем" митницi ПМПО України (прикордонної митницi).
ММПО м. Чоп виконує функцiї ПМПО України, дозвiл на ввезення пошти оформляє посадова особа митницi ММПО шляхом проставлення на накладних CN 37, вiдтиску штампа "Пiд митним контролем".
Для подання на митний контроль посилки приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi, якщо посилка з оголошеною цiннiстю, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23 та супровiдними адресами.
Митний контроль посилок здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi посилки, посадова особа митницi в разi їх пропуску через митний кордон України проставляє вiдтиск штампа "Без сплати митницi платежiв".
4.6. Уразi потреби здiйснення митного огляду з розпакуванням посилок вони на пiдставi супровiдних адрес приписуються до перелiкiв, якi складаються у двох примiрниках окремо:
на дефектнi посилки;
на посилки, що надходять на адреси юридичних осiб;
на посилки, адресованi посольствам, консульствам, торг-представництвам i мiсiям, якi акредитованi в Українi;
на посилки, що вiдправляються до виробничих пiдроздiлiв фiлiалiв пiдприємства поштового зв'язку мiсця призначення.
Разом з перелiком, супровiдними адресами i митними декларацiями посилки передаються для митного контролю пiд розписку працiвника ММПО у накладнiй ф. 16.
Посилки, записанi до перелiку, оглядаються на робочому мiсцi оглядовою комiсiєю в складi трьох осiб - одного працiвника митницi та двох працiвникiв ММПО.
У перелiку працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю.
Перед розпакуванням кожної посилки для митного огляду її данi, у тому числi маса, звiряється з даними, зазначеними в супровiднiй адресi, та записом у перелiку. Пiд час огляду звiряється вкладення посилки iз записом в митнiй декларацiї CN 23.
4.7. Якщо вкладення посилки зазначене з митнiй декларацiї CN 23 загальним рахунком або нерозбiрливо, то пiд час митного огляду працiвник ММПО складає акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписується членами оглядової комiсiї. В актi ф. 51 наводиться поiменний перелiк предметiв. Один примiрник акта ф. 51 направляється разом з посилкою для вручення адресату, другий - долучається до документiв ММПО, третiй - передається митницi.
Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на супровiдних адресах CP 71 проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:
для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв";
для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23 передаються митницi.
4.8. Нарахування та справляння платежiв при митному оформленнi товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються в МПВ, здiйснюється згiдно iз законодавством України.
На посилку, на вкладення якої митницею нарахованi платежi, посадова особа митницi складає оглядовий розпис (M15) у трьох примiрниках iз зазначенням вiдмiтних ознак поiменованих в оглядовому розписi предметiв, їх кiлькостi та коду за ТН ЗЕД.
Перший примiрник оглядового розпису залишається у митницi, другий примiрник направляється разом з посилкою для вручення адресату, третiй - передається до вiддiлу бухгалтерської звiтностi, контролю та розрахункiв за митними платежами з бюджетом митницi.
Iнспектор митницi передає ММПО вiдривний корiнець першого примiрника оглядового розпису для дебiторського запису i контролю за подальшим перерахуванням бухгалтерiєю пiдприємства поштового зв'язку нарахованих сум митних платежiв на вiдповiдний рахунок митницi.
На перелiках, супровiдних документах до МПВ, що мiстять товари та iншi предмети, на якi ПМ нараховано платежi, а в тих випадках, коди наявнiсть таких документiв не передбачено, на оболонках МПВ проставляється штамп "ПIДЛЯГАЄ ВИДАЧI АДРЕСАТУ ПIСЛЯ ОПЛАТИ ПЛАТЕЖIВ, НАРАХОВАНИХ МИТНИЦЕЮ".
ПИСЬМОВА КОРЕСПОНДЕНЦIЯ
ОБРОБКА ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО ВIДПРАВЛЯЄТЬСЯ ЗА КОРДОН НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ
4.9. Бандеролi передаються на митний контроль з припискою до накладних ф. 16, якi складаються у двох примiрниках: простi - загальним рахунком, рекомендованi - за номерами. Митний контроль здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi бандеролi, посадова особа митницi в разi їх пропуску за митний кордон України проставляє вiдтиск особистої номерної печатки. Один примiрник накладної ф. 16 передається митницi.
4.10. Бандеролi, якi за рiшенням посадової особи митницi пiддягають митному огляду з розпакуванням, приписуються кожна до окремої накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках, iз зазначенням адреси вiдправника та повної адреси одержувача.
Митний огляд бандеролей з розпакуванням здiйснюється оглядовою комiсiєю у складi посадової особи митницi та двох працiвники ММПО. Якщо вкладення бандеролi пiдлягає контролю державними органами контролю, то посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої приписана бандероль, вiдтиск особистої номерної печатки або штампа "ПРЕД'ЯВИТИ _______" (зазначається найменування вiдповiдної служби контролю).
Спiвробiтники вiдповiдних служб контролю оглядають бандеролi в присутностi працiвникiв ММПО. Пiсля огляду вкладення бандеролей посадова особа вiдповiдного контрольного органу проставляє на накладних ф. 16 вiдтиск вiдповiдного штампа.
Пiдтвердженням завершення митного оформлення таких бандеролей є проставлення посадовою особою митницi вiдтиску особистої номерної печатки на накладнiй ф. 16, один примiрник якої передається митницi.
4.11. Пiд час митного оформлення пошти у ММПО на другому та третьому примiрнику накладних CN 37, CN 41 посадовою особою митницi проставляються вiдтиски особистої номерної печатки, що свiдчить про дозвiл на випуск пошти за митний кордон України.
ОБРОБКА ПИСЬМОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦIЇ, ЩО НАДХОДИТЬ IЗ-ЗА КОРДОНУ НАЗЕМНИМ ТРАНСПОРТОМ
4.12. Митний контроль бандеролей та листiв з укладенням товарiв (предметiв), що пiдлягають митному контролю вiдповiдно до законодавства України, здiйснюється у порядку, викладеному в п. 4.9 цiєї Технологiчної схеми. Пiсля завершення митного контролю посадова особа митницi проставляє на накладнiй ф. 16, до якої були приписанi МПВ, адресованi юридичним та фiзичним особам, та оболонки МПВ, вiдповiднi вiдмiтки:
у разi митного огляду без розпакування - вiдтиск особистої номерної печатки;
у разi митного огляду з розпакуванням - у залежностi вiд прийнятого рiшення:
для фiзичних осiб - "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею", "Без сплати митницi платежiв" або "Пред'явити ________", "Не пiдлягає пропуску через митний кордон України з причини _________";
для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штамп "Пiд митним контролем".
Якщо на вкладення бандеролi (листа) з укладенням товарiв (предметiв) митницею нарахованi платежi, то їх подальше оформлення здiйснюється у порядку, викладеному в п. 4.8 цiєї Технологiчної схеми.
На оболонцi бандеролi, на вкладення якої митницею нарахованi платежi, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення бандеролi на митний контроль. Такi бандеролi направляються за призначенням у порядку, передбаченому для вiдправляння рекомендованих вiдправлень. У реєстрi ф. 11 зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення для митного контролю.
МIЖНАРОДНI ВIДПРАВЛЕННЯ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ
ОБРОБКА ВIДПРАВЛЕНЬ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ, ЩО ВIДПРАВЛЯЮТЬСЯ ЗА КОРДОН
4.13. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю подаються на митний контроль у порядку, передбаченому для вихiдних посилок (п. 4.4 цiєї Технологiчної схеми).
4.14. Запакування вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється з використанням липкої стрiчки. Перед запакуванням безпосередньо на мiсце закриття оболонки проставляються вiдбитки календарного штемпеля.
ОБРОБКА ВIДПРАВЛЕНЬ З ОГОЛОШЕНОЮ ЦIННIСТЮ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ
4.15. Вiдправлення з оголошеною цiннiстю приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, суми оголошеної цiнностi в СПЗ, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються для митного контролю разом з накладними ф. 16 i митними декларацiями CN 23 у разi їх наявностi.
Митний контроль вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої були приписанi вiдправлення з оголошеною цiннiстю, посадова особа митницi в разi їх пропуску через митний кордон України проставляє вiдтиск вiдповiдного штампа ("Без сплати митницi платежiв").
Вiдправлення з оголошеною цiннiстю, що мiстять вкладення, яке пiдлягає митному контролю, приписуються за номерами мiсця приймання до перелiкiв, якi складаються удвох примiрникам.
Митний контроль з розпакуванням вiдправлень з оголошеною цiннiстю здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi. На перелiку працiвник ММПО зазначає склад оглядової комiсiї та дату проведення митного контролю.
Пiсля завершення митного контролю предмети запаковуються в ту саму оболонку, розрiз заклеюється липкою стрiчкою, вiдправлення запаковується в термоусадкову плiвку з логотипом.
Посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на оболонках вiдправлень з оголошеною цiннiстю проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:
для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв";
для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23, у разi їх наявностi, передається митницi.
Порядок оформлення платежiв, нарахованих митницею, викладений у п. 4.8 цiєї Технологiчної схеми.
На оболонках вiдправлень з оголошеною цiннiстю, на вкладення яких митницею нарахованi платежi, та накладних ф. 16, до яких вони приписуються перед вiдправлянням за призначенням, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення вiдправлення з оголошеною цiннiстю на митний контроль.
ДРIБНI ПАКЕТИ
4.16. Дрiбнi пакети в порядку, передбаченому для вихiдних посилок (п. 4.4 цiєї Технологiчної схеми), пред'являються посадовiй особi митницi для проведення митного контролю.
ОБРОБКА ДРIБНИХ ПАКЕТIВ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ
4.17. Для здiйснення митного контролю дрiбнi пакети приписуються до накладної ф. 16, яка складається у двох примiрниках iз зазначенням номерiв мiсць приймання, найменування країни приймання i об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, та пред'являються посадовiй особi митницi разом з митними декларацiями CN 23. У разi надходження дрiбних пакетiв у пошкодженому станi або розбiжностi маси працiвниками ММПО складається акт форми 51 в двох примiрниках. Дрiбний пакет пред'являється для митного контролю разом з одним примiрником акта форми 51.
Митний контроль дрiбних пакетiв здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю. На накладнiй ф. 16, до якої булл приписанi дрiбнi пакети, посадова особа митницi, в разi їх пропуску через митний кордон України, проставляє вiдтиск штампа "Без сплати митницi платежiв".
Дрiбним пакетам (у тому числi i простим), вкладення яких пiдлягає митному огляду з розпакуванням, присвоюється валовий номер за порядком їх реєстрацiї у журналi облiку. Нумерацiя ведеться протягом календарного року. Валовий номер зазначається на спецiальному ярлику, що наклеюється на оболонку дрiбного пакета.
Для пред'явлення дрiбних пакетiв для митного огляду з розпакуванням вони приписуються по 10 - 25 шт. до перелiкiв, якi складаються у двох примiрниках. На перелiку працiвником ММПО зазначаються склад оглядової комiсiї та дата проведення митного контролю.
Митний огляд укладення дрiбних пакетiв здiйснюється комiсiєю у складi двох працiвникiв зв'язку та посадової особи митницi.
Якщо вкладення дрiбного пакета зазначене з митнiй декларацiї CN 23 загальним рахунком або нерозбiрливо, то пiд час митного огляду працiвник ММПО складає акт ф. 51 у трьох примiрниках, який пiдписується членами оглядової комiсiї. В актi ф. 51 наводиться поiменний перелiк предметiв.
Один примiрник акта ф. 51 направляється разом з дрiбним пакетом для вручення адресату, другий - долучається до документiв ММПО, третiй - передається митницi.
Пiсля завершення митного контролю предмети запаковуються в ту саму оболонку, розрiз заклеюється липкою стрiчкою, дрiбнi пакети запаковуються в термоусадкову плiвку з логотипом. На ярлику з валовим номером у графi "Маса пiсля огляду" зазначається маса дрiбного пакета пiсля митного огляду. Ця вiдмiтка засвiдчується пiдписами двох працiвникiв ММПО, якi брали участь у митному оглядi.
Посадова особа митницi в перелiках проти кожного запису та на оболонках дрiбних пакетiв проставляє в залежностi вiд прийнятого рiшення:
для фiзичних осiб - вiдтиск штампiв "Пiдлягає видачi адресату пiсля сплати платежiв, нарахованих митницею" або "Без сплати митницi платежiв";
для юридичних осiб - вiдтиск особистої номерної печатки (випуск дозволено) або штампа "Пiд митним контролем". Один примiрник перелiку та митних декларацiй CN 23 передається митницi.
Порядок оформлення платежiв, нарахованих митницею, викладений у п. 4.8 цiєї Технологiчної схеми.
На оболонцi дрiбного пакета, на вкладення якого митницею нарахованi платежi, працiвник ММПО проставляє вiдтиск штампа, у якому зазначаються суми платежiв, нарахованих митницею, та плати за пред'явлення дрiбного пакета на митний контроль.
5. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ МПВ, ЩО НАДIЙШЛИ З-ЗА КОРДОНУ В ДЕФЕКТНОМУ СТАНI
5.1. У разi надходження МПВ в ММПО у дефектному станi (пошкодження оболонки, перев'язу, печатки або пломби, розбiжностi у масi), без супровiдних документiв або за зовнiшнiми ознаками ймовiрне пошкодження або псування вкладення працiвниками ММПО складається акт форми 51 в двох примiрниках. Один примiрник акта форми 51 разом iз супровiдними документами МПВ пред'являється для митного огляду.
5.2. Про розходження у масi, невiдповiдностi вкладення МПВ запису в митнiй декларацiї, а також за наявностi будь-яких дефектiв, виявлених при здiйсненнi митного огляду, працiвником ММПО складається акт форми 51 у трьох примiрниках, якi пiдписуються членами оглядової комiсiї. Один примiрник акта форми 51 вiдправляється з МПВ до об'єкта поштового зв'язку мiсця призначення, другий - зберiгається в ММПО, третiй передається митницi.
6. ПОРЯДОК ОБРОБКИ МПВ, ЩО НАДIЙШЛИ В ММПО ДЛЯ ПОВЕРНЕННЯ
6.1. Усi мiжнароднi посилки, якi надiйшли до ММПО для повернення за кордон, зважуються i пред'являються митницi разом iз супровiдними документами для анулювання службових вiдмiток митницi в разi їх наявностi.
6.2. Посилки, укладення яких вiдповiдає запису в митних декларацiях, повертається разом iз супровiдними адресами i митними декларацiями до країни приймання. Оглядовi розписи залишаються в митницi ММПО iз зазначенням на них дати повернення посилок за кордон.
6.3. Якщо при оглядi мiшка з поверненою посилкою або самої посилки буде виявлено пошкодження оболонки, перев'язу, печатки або розбiжнiсть маси, то працiвниками ММПО складається акт форми 51 у двох примiрниках. Посилка пред'являється для митного огляду разом з одним примiрником акта ф. 51.
Якщо оглядовою комiсiєю при розпакуваннi посилки встановлено нестачу або замiну вкладення, то працiвниками ММПО складається акт форми 51 у трьох примiрниках, якi пiдписують члени оглядової комiсiї. Акт ф. 51 разом з посилкою вiдправляється до об'єкта поштового зв'язку, з якого надiйшов мiшок з поверненою посилкою, для проведення розслiдування та вирiшення питання щодо можливостi повернення посилки за кордон.
7. ПОРЯДОК ОБРОБКИ МПВ З ПРЕДМЕТАМИ, ЩО НЕ ПIДЛЯГАЮТЬ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ
7.1. Мiжнароднi поштовi вiдправлення з предметами, на перемiщення яких через територiю України встановлено обмеження, зберiгаються у ММПО пiд митним контролем у порядку, що забезпечує їх схороннiсть, до подання вiдповiдних дозвiльних документiв або до закiнчення термiну зберiгання. В останньому разi на перелiках та супровiдних документах до МПВ посадовою особою митницi проставляється вiдтиск штампа "Не пiдлягає пропуску через митний кордон України з причини _______" (зазначається причина), i вони в установленому порядку повертаються вiдправникам.
7.2. У разi одержання дозволу митницi на пропуск посилки, з якої за рiшенням державних органiв контролю частина вкладення, що не пiдлягає перемiщенню через митний кордон України, вилучена ММПО повiдомляє зарубiжну поштову службу про цей факт перевiрним повiдомленням CP 78. Одночасно складається акт CN 13 у трьох примiрниках, який пiдписується посадовою особою митницi. Перший примiрник акта направляється разом з двома примiрниками перевiрного повiдомлення зарубiжнiй поштовiй службi, другий - передається митницi ММПО, третiй - долучається до документiв ММПО.
У разi встановлення порушень митних правил до супровiдних документiв до МПВ для вручення адресату долучається протокол за формою, установленою Державною митною службою України, складений вiдповiдальною посадовою особою пiдроздiлу митницi в ММПО. Копiя протоколу направляється зарубiжнiй поштовiй службi разом з актом CN 13.
Таким самим порядком зарубiжна поштова служба повiдомляється про вилучення або затримку митницею всього вкладення посилки.
8. ПОРЯДОК ОБРОБКИ МПВ, ЩО НАДХОДЯТЬ З-ЗА КОРДОНУ НА АДРЕСУ ЮРИДИЧНИХ ОСIБ
8.1. МПВ, адресованi юридичним особам, митне оформлення яких не завершене (з вiдтиском штампа "Пiд митним контролем" на оболонцi та в накладнiй ф. 16 або перелiку), направляються до пiдроздiлiв митницi за мiсцезнаходженням адресатiв - юридичних осiб для вирiшення питання про випуск.
Такi МПВ направляються на адресу поштамтiв за мiсцем розташування митниць призначення в окремих мiшках. Перед запакуванням у мiшок МПВ приписується до накладної ф. 16 iз зазначенням виду МПВ, номера та через дрiб валового номера приймання (якщо МПВ є реєстрованим), а також країни приймання. Накладна ф. 16 складається у п'яти примiрниках: два примiрники вкладається з мiшок разом з МПВ, два - передаються пiдроздiлу митницi ММПО, один - долучається до документiв ММПО. Разом з МПВ i накладними ф. 16 у мiшок укладаються супровiднi документи, у разi їх наявностi.
На всiх накладних ф. 16 та мiшковому ярлику ф. 17 посадовою особою митницi проставляється вiдтиск штампа "Пiд митним контролем".
9. РОЗГЛЯД ПРЕТЕНЗIЙ
Заяви фiзичних та юридичних осiб розглядаються в порядку, установленому законодавством України:
а) щодо матерiальних претензiй, порядку i термiнiв проходження МПВ - пiдприємствами поштового зв'язку;
б) щодо нарахованих митних платежiв i затриманих чи вилучених митницею предметiв - митними органами.
10. ПРИКIНЦЕВI ПОЛОЖЕННЯ
Дана Технологiчна схема набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї.
Начальник вiддiлу МПВ | В. I. Корнiєнко |