КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 28 березня 2007 р. | N 596 |
---|
Про внесення змiн до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 26 лютого 1999 р. N 271 i вiд 12 травня 1999 р.
N 805
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 лютого 1999 р. N 271 "Про Порядок акумуляцiї та використання коштiв, якi нараховуються сiльськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартiсть щодо операцiй з продажу товарiв (робiт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцiю (крiм пiдакцизних товарiв), виготовлену на давальницьких умовах iз власної сiльськогосподарської сировини" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 9, ст. 328; 2001 р., N 17, ст. 745; 2002 р., N 15, ст. 805; 2003 р., N 17, ст. 766; 2004 р., N 10, ст. 587) i вiд 12 травня 1999 р. N 805 "Про Порядок нарахування, виплат i використання коштiв, спрямованих для виплати дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за проданi ними переробним пiдприємствам молоко та м'ясо в живiй вазi" (Офiцiйний вiсник України, 1999 р., N 19, ст. 839; 2002 р., N 23, ст. 1096; 2003 р., N 17, ст. 766, N 48, ст. 2505; 2004 р., N 10, ст. 587) змiни, що додаються.
Прем'єр-мiнiстр України | В. ЯНУКОВИЧ |
Iнд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 березня 2007 р. N 596 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 26 лютого 1999 р. N 271 i вiд 12 травня 1999 р.
N 805
1. В абзацах другому i третьому пункту 5 Порядку акумуляцiї та використання коштiв, якi нараховуються сiльськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартiсть щодо операцiй з продажу товарiв (робiт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцiю (крiм пiдакцизних товарiв), виготовлену на давальницьких умовах iз власної сiльськогосподарської сировини, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 лютого 1999 р. N 271, цифри i слова "1 березня 2005 р." замiнити цифрами i словами "1 березня 2008 р.".
2. У постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 травня 1999 р. N 805:
1) у постановi:
у назвi i текстi постанови слово "проданi" замiнити словом "поставленi";
у пунктi 2:
друге речення виключити;
доповнити пункт абзацом такого змiсту:
"Державному казначейству до 15 квiтня 2007 р. вiдкрити переробним пiдприємствам за їх заявами небюджетнi рахунки з метою зарахування сум податку на додану вартiсть для виплати дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за поставленi ними молоко та м'ясо у живiй вазi.";
у пунктi 3:
слова "Мiнiстерству агропромислового комплексу" замiнити словами "Мiнiстерству аграрної полiтики";
доповнити пункт абзацом такого змiсту:
"Державному казначейству до 15 числа другого мiсяця пiсля закiнчення звiтного кварталу надавати Мiнiстерству фiнансiв, Державнiй податковiй адмiнiстрацiї та Мiнiстерству аграрної полiтики узагальнену iнформацiю про рух коштiв переробних пiдприємств на небюджетних рахунках, вiдкритих у територiальних органах Державного казначейства.";
пункт 4 виключити;
2) Порядок нарахування, виплат i використання коштiв, спрямованих для виплати дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за проданi ними переробним пiдприємствам молоко та м'ясо в живiй вазi, затверджений зазначеною постановою, та додатки до нього викласти в такiй редакцiї:
"ПОРЯДОК
нарахування, виплат i використання коштiв,
спрямованих для виплати дотацiй
сiльськогосподарським товаровиробникам за
поставленi ними переробним пiдприємствам молоко
та м'ясо в живiй вазi
1. Цей Порядок встановлює механiзм нарахування та виплат дотацiй переробними пiдприємствами сiльськогосподарським товаровиробникам незалежно вiд форми власностi i господарювання, включаючи особистi селянськi господарства (далi - сiльськогосподарськi товаровиробники), за поставленi ними у перiод з 1 сiчня 2007 р. до 1 сiчня 2008 р. переробним пiдприємствам молоко та м'ясо в живiй вазi.
Нарахування i виплата дотацiй проводиться переробними пiдприємствами незалежно вiд форми власностi, що мають власнi переробнi потужностi.
Цей Порядок не поширюється на операцiї з поставки молока, молочної продукцiї, м'яса та м'ясопродуктiв, виготовлених переробними пiдприємствами з iмпортованої сировини та iз сировини, поставленої не в живiй вазi i не власного виробництва сiльськогосподарського товаровиробника, з поставки iмпортованої сировини, з поставки молока i м'яса в живiй вазi посередниками, а також з переробки сировини на давальницьких умовах.
2. Сiльськогосподарськi товаровиробники поставляють переробним пiдприємствам молоко та м'ясо в живiй вазi вiдповiдно до укладених договорiв з нарахуванням податку на додану вартiсть за нульовою ставкою.
3. Для визначення сум дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за молоко та м'ясо в живiй вазi, якi будуть поставленi ними, переробнi пiдприємства щомiсяця до початку наступного перiоду здiйснюють попереднiй розрахунок надходження i використання коштiв з податку на додану вартiсть, нарахованого на вартiсть поставлених молока та молочної продукцiї, м'яса та м'ясопродуктiв (далi - готова продукцiя) (за видами сiльськогосподарських тварин), виготовлених з поставлених сiльськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живiй вазi, за формою згiдно з додатком 1.
Вiдповiдно до цього розрахунку кожне переробне пiдприємство визначає суму податку на додану вартiсть, яка надiйде на пiдприємство пiд час здiйснення поставки готової продукцiї, та суму податку на додану вартiсть, що буде нарахована (перерахована) постачальникам товарiв (робiт, послуг), а також розмiри дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за поставлене молоко та м'ясо в живiй вазi на гривню вартостi цiєї продукцiї.
Розмiр дотацiї застосовується переробним пiдприємством до всiх сiльськогосподарських товаровиробникiв на однаковому рiвнi за аналогiчну продукцiю пропорцiйно вартостi поставленої продукцiї. Цей розрахунок переробнi пiдприємства погоджують з управлiннями агропромислового розвитку районних, головними управлiннями агропромислового розвитку обласних i управлiнням промисловостi та агропромислового розвитку Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, Мiнiстерством аграрної полiтики Автономної Республiки Крим, а переробнi пiдприємства системи Укоопспiлки - iз споживчими товариствами (спiлками споживчих товариств).
4. Переробнi пiдприємства пiд час приймання поставлених молока та м'яса в живiй вазi виписують приймальнi квитанцiї сiльськогосподарським пiдприємствам за формами ПК-1 i ПК-3, а особистим селянським господарствам - за формами ПК-2 i ПК-3а.
У квитанцiях крiм ваги та вартостi поставленої продукцiї за договiрними цiнами окремим рядком зазначаються суми дотацiй, що належать сiльськогосподарському товаровиробнику, виходячи iз загального обсягу закупленої продукцiї та розмiру дотацiй згiдно з попереднiм розрахунком переробних пiдприємств.
5. Перерахування коштiв сiльськогосподарським товаровиробникам за поставленi ними молоко та м'ясо в живiй вазi здiйснюється за платiжними дорученнями з поточного рахунка переробного пiдприємства за цiнами вiдповiдно до укладених договорiв, а сум дотацiй - з його небюджетного рахунка, вiдкритого в територiальному органi Державного казначейства (далi - небюджетний рахунок), на окремi рахунки сiльськогосподарських товаровиробникiв (крiм тих, що ведуть особисте селянське господарство), якi вони повиннi вiдкрити в обслуговуючих банках протягом одного звiтного перiоду.
Оплата особистим селянським господарствам вартостi поставлених ними переробному пiдприємству молока та м'яса в живiй вазi i виплата дотацiй здiйснюються готiвкою безпосередньо з каси переробного пiдприємства або згiдно з договорами доручення.
Переробнi пiдприємства у кiнцi кожного робочого тижня перераховують половину зарахованої їм на поточний рахунок суми податку на додану вартiсть, нарахованого на обсяги поставленої ними готової продукцiї, на небюджетнi рахунки. Остаточний розрахунок належної до перерахування на небюджетний рахунок суми податку на додану вартiсть здiйснюється щомiсяця вiдповiдно до окремої податкової декларацiї.
Переробнi пiдприємства перераховують сiльськогосподарським товаровиробникам за поставленi у груднi 2007 р. молоко та м'ясо в живiй вазi остаточно розрахованi суми дотацiй не пiзнiше 1 березня 2008 року.
6. Переробнi пiдприємства за результатами дiяльностi за кожний звiтний (податковий) перiод ведуть окремий податковий i бухгалтерський облiк готової продукцiї, виготовленої з поставлених сiльськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живiй вазi.
За результатами окремого облiку готової продукцiї, виготовленої з поставлених сiльськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса в живiй вазi, переробнi пiдприємства вiдповiдно до вимог Закону України "Про податок на додану вартiсть" визначають суми податкових зобов'язань та податкового кредиту, якi виникають у зв'язку з переробкою та поставкою такої продукцiї, i складають окрему податкову декларацiю, яка разом з декларацiєю щодо iншої дiяльностi подається до органу державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї переробного пiдприємства як платника податку на додану вартiсть у порядку i в строки, встановленi зазначеним Законом, з урахуванням вимог нормативно-правових актiв Державної податкової адмiнiстрацiї. Визначена до сплати за окремою податковою декларацiєю сума податку на додану вартiсть перераховується переробним пiдприємством на його небюджетний рахунок у строки, встановленi для сплати податку на додану вартiсть, з урахуванням коштiв, перерахованих вiдповiдно до пункту 5 цього Порядку. Переробне пiдприємство разом з окремою податковою декларацiєю за кожний звiтний (податковий) перiод подає як пiдтвердження сплати сум податку реєстр платiжних доручень на фактично зарахованi на небюджетний рахунок кошти i виписку територiальних органiв Державного казначейства з небюджетного рахунка.
У разi встановлення за окремою податковою декларацiєю перевищення суми податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань така сума перевищення перераховується переробним пiдприємством за платiжними дорученнями з небюджетного рахунка в межах його залишку на поточний рахунок за умови надання органом державної податкової служби вiдповiдного висновку в порядку, передбаченому для бюджетного вiдшкодування. При цьому до повного погашення податкового кредиту платежi, визначенi пунктом 5 цього Порядку, не здiйснюються.
7. Переробнi пiдприємства щомiсяця здiйснюють розрахунок сум дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за поставку молока та м'яса в живiй вазi згiдно з додатком 2 за фактичними даними про обсяги закупленого молока та м'яса в живiй вазi i надходження на небюджетний рахунок сум податку на додану вартiсть. На пiдставi цього розрахунку переробними пiдприємствами проводиться остаточне перерахування за платiжними дорученнями сум дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам за поставленi молоко та м'ясо в живiй вазi за звiтний перiод, окрiм особистих селянських господарств.
З урахуванням авансового платежу перерахування дотацiї повинно проводитися переробним пiдприємством не менше двох разiв на мiсяць.
Не перерахованi переробними пiдприємствами на окремi рахунки сiльськогосподарських товаровиробникiв суми дотацiй у строки, встановленi законодавством для сплати податку на додану вартiсть до бюджету, вважаються такими, що використовуються не за цiльовим призначенням.
8. Суми дотацiй за поставленi переробним пiдприємствам молоко та м'ясо в живiй вазi сiльськогосподарськi товаровиробники використовують виключно для розвитку тваринництва - насамперед для забезпечення тваринництва кормами, вiдтворення поголiв'я, придбання племiнних ресурсiв та здiйснення ветеринарних заходiв.
Конкретнi напрями використання зазначених коштiв встановлюються Мiнагрополiтики.
За використання дотацiї не за цiльовим призначенням керiвники сiльськогосподарських пiдприємств несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законом.
9. Контроль за правильнiстю визначення сум податку на додану вартiсть та їх перерахування за платiжними дорученнями на небюджетнi рахунки здiйснюють органи державної податкової служби.
10. Переробнi пiдприємства та сiльськогосподарськi товаровиробники ведуть бухгалтерський облiк розрахункiв з податку на додану вартiсть у порядку, встановленому законодавством.
11. Переробнi пiдприємства до 5 числа другого мiсяця пiсля закiнчення звiтного кварталу подають управлiнням агропромислового розвитку районних, головним управлiнням агропромислового розвитку обласних i управлiнню промисловостi та агропромислового розвитку Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, Мiнiстерству аграрної полiтики Автономної Республiки Крим звiт про рух грошових коштiв на небюджетних рахунках за формою, встановленою Мiнагрополiтики за погодженням з Мiнфiном та Державною податковою адмiнiстрацiєю.
Управлiння агропромислового розвитку райдержадмiнiстрацiй до 8 числа другого мiсяця пiсля закiнчення звiтного кварталу узагальнюють зазначену iнформацiю в розрiзi переробних пiдприємств i подають її головним управлiнням агропромислового розвитку облдержадмiнiстрацiй та Мiнiстерству аграрної полiтики Автономної Республiки Крим.
Головнi управлiння агропромислового розвитку обласних i управлiння промисловостi та агропромислового розвитку Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, Мiнiстерство аграрної полiтики Автономної Республiки Крим до 12 числа другого мiсяця пiсля закiнчення звiтного кварталу узагальнюють зазначену iнформацiю в розрiзi переробних пiдприємств та подають Мiнагрополiтики.
Мiнагрополiтики до 20 числа другого мiсяця пiсля закiнчення звiтного кварталу узагальнює зазначену iнформацiю в розрiзi регiонiв та подає Мiнфiну i Державнiй податковiй адмiнiстрацiї.
12. Сума податку на додану вартiсть, що пiдлягає сплатi до бюджету сiльськогосподарськими пiдприємствами усiх форм власностi за поставленi ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцiю та м'ясопродукти, виробленi у власних переробних цехах, повнiстю залишається у розпорядженнi цих сiльськогосподарських пiдприємств i спрямовується на пiдтримку власного виробництва тваринницької продукцiї та продукцiї птахiвництва. При цьому сума акумульованого на окремому рахунку податку на додану вартiсть за поставленi молоко та молочну продукцiю спрямовується на придбання приладiв i реактивiв, необхiдних для визначення показникiв якостi молока i молочної продукцiї, фiльтрувальних матерiалiв, холодильного обладнання та доїльних установок у разi неналежного забезпечення ними сiльськогосподарських пiдприємств.
Сiльськогосподарськi пiдприємства ведуть бухгалтерський облiк розрахункiв з податку на додану вартiсть на окремому аналiтичному рахунку.
У разi одержання за договорами товарно-матерiальних цiнностей, надання послуг, пов'язаних з виробництвом та переробкою у власних переробних цехах зазначеної в абзацi першому цього пункту продукцiї, сплачену суму податку на додану вартiсть з операцiй поставки таких товарно-матерiальних цiнностей, надання послуг вiдносять на податковий кредит по розрахунках з таких сiльськогосподарських операцiй.
На пiдставi даних бухгалтерського облiку сiльськогосподарськi товаровиробники щомiсяця складають окрему податкову декларацiю з податку на додану вартiсть поставлених ними молока, худоби, птицi, вовни, а також молочної продукцiї та м'ясопродуктiв, вироблених у власних переробних цехах. Разом з декларацiєю з податку на додану вартiсть за вiдповiдний звiтний перiод сiльськогосподарськi товаровиробники подають до органу державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї довiдку про цiльове використання сум податку на додану вартiсть за попереднiй звiтний перiод, форма та змiст якої визначається Державною податковою адмiнiстрацiєю за погодженням з Мiнагрополiтики.
Залишок податкових зобов'язань вiдповiдно до податкової декларацiї з податку на додану вартiсть з поставленої зазначеної продукцiї, тобто рiзниця мiж податком на додану вартiсть, що надходить вiд покупцiв, та податком на додану вартiсть, сплаченим постачальникам, перераховується пiдприємством з поточного на окремий рахунок.
Залишок податкового кредиту покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових перiодiв.
Кошти, перерахованi сiльськогосподарськими пiдприємствами на окремий рахунок, використовуються ними для пiдтримки власного виробництва продукцiї тваринництва та птахiвництва. У разi нецiльового використання зазначенi кошти стягуються до державного бюджету вiдповiдно до законодавства.
Залишок коштiв на окремому рахунку в кiнцi року вилученню до бюджету не пiдлягає i використовується пiдприємством на зазначенi цiлi в наступному роцi, а починаючи з 1 березня 2008 р. перераховується до державного бюджету.
13. Контроль за використанням коштiв податку на додану вартiсть здiйснюють управлiння агропромислового розвитку районних, головнi управлiння агропромислового розвитку обласних i управлiння промисловостi та агропромислового розвитку Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, Мiнiстерство аграрної полiтики Автономної Республiки Крим та споживчi товариства разом з вiдповiдними органами державної податкової служби i фiнансовими органами.
Додаток 1 до Порядку |
Найменування пiдприємства
ПОГОДЖЕНО | |||||||
(управлiння агропромислового розвитку районних, головнi управлiння агропромислового розвитку обласних, управлiння промисловостi та агропромислового розвитку Севастопольської мiської держадмiнiстрацiй, Мiнiстерство аграрної полiтики Автономної Республiки Крим та споживчi товариства) | |||||||
М. П. | |||||||
|
ПОПЕРЕДНIЙ РОЗРАХУНОК
надходження i використання коштiв з податку на
додану вартiсть, нарахованого на вартiсть
поставлених молока та молочної продукцiї, м'яса
та м'ясопродуктiв у ____ роцi
1. Обсяги продукцiї, яку поставляють сiльськогосподарськi товаровиробники за договiрними цiнами згiдно з укладеними договорами: |
а) кiлькiсть, тонн |
б) цiна, гривень за тонну |
в) сума, тис. гривень |
2. Виручка вiд поставки |
продукцiї*, тис. гривень |
3. Податок на додану вартiсть поставленої продукцiї (рядок 2 х 20 вiдсоткiв : 100), |
тис. гривень |
4. Податок на додану вартiсть на допомiжнi матерiали, енергоносiї |
та iнше, тис. гривень |
5. Податок на додану вартiсть, який
пiдлягає перерахуванню на небюджетний рахунок: |
тис. гривень |
б) у вiдсотках до податку на додану вартiсть поставленої продукцiї |
(рядок 5а : рядок 3 х 100) |
6. Розмiр дотацiї сiльськогосподарським товаровиробникам за поставлену ними продукцiю (рядок 5а : рядок 1в х 100), |
копiйок на 1 гривню |
7. Авансована виплата дотацiй сiльськогосподарським товаровиробникам (разом з оплатою за сировину в розмiрi не менш як 20 вiдсоткiв її вартостi), |
тис. гривень |
Директор | |||
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) | ||
Начальник планово-економiчного вiддiлу | |||
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) | ||
Головний бухгалтер | |||
(пiдпис) | (iнiцiали та прiзвище) | ||
М. П. "___" ____________ 200_ р. |
____________
* За окремими розрахунками.
Додаток 2 до Порядку |
РОЗРАХУНОК
сум дотацiй сiльськогосподарським
товаровиробникам за поставку переробним
пiдприємствам
____________________________________
(молоко, м'ясо в живiй вазi)
за _____________
Порядковий номер | Сiльськогосподарський товаровиробник, що поставляє | Закуплено за приймальними квитанцiями | Надiйшло податку на додану вартiсть для виплати дотацiй на небюджетний рахунок, гривень |
Донараховано дотацiй | Перерахування, гривень | |||||
кiлькiсть сировини, кiлограмiв (центнерiв) | вартiсть сировини, гривень | нараховано дотацiй авансом | копiйок на 1 гривню вартостi сировини [(графа 7 - графа 5) : графу 4] | загальна сума (графа 8 (разом) х графу 4), гривень | фактично перераховано | пiдлягає пере- рахуванню господарству рiзниця (графа 7 - графа 10) |
||||
загальна сума, гривень | копiйок на 1 гривню вартостi сировини | |||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
____________
Разом".