ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
СУМСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 24 сiчня 2005 року | N 30 |
---|
Про затвердження Порядку здiйснення митного
контролю вантажiв i транспортних засобiв в мiсцях
прибуття автотранспорту
Зареєстровано в Сумському обласному управлiннi юстицiї 4 лютого 2005 р. за N 7/867 |
На виконання вимог ст.
48, 49, 50 Митного кодексу
України, постанови КМ України вiд 25
грудня 2002 р. N 1947 "Про затвердження Порядку
створення зон митного контролю та їх
функцiонування i Порядку надання дозволу на
розмiщення у зонах митного контролю споруд та
об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж
митнi, органам державної влади, якi здiйснюють
контроль пiд час перемiщення товарiв через митний
кордон України", iз змiнами i доповненнями,
внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 18 сiчня 2003 року N 92, наказу
Держмитслужби України вiд 15.11.99 N 721 "Про
визначення Перелiку мiсць прибуття
автотранспорту", зi змiнами i доповненнями,
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
06.12.99 за N 839/4132, та з метою посилення контролю за
доставкою в митницю призначення вантажiв, що
перемiщуються пiд митним контролем, наказую:
1. Затвердити Порядок здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв в мiсцях прибуття автотранспорту (додається на 4 аркушах).
2. Визначити, що вимоги Порядку здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв в мiсцях прибуття автотранспорту не розповсюджуються:
- на небезпечнi вантажi, перебування яких у мiсцях скупчення автотранспорту може створити загрозу життю i здоров'ю населення чи навколишньому середовищу;
- на вантажi, якi потребують особливих умов зберiгання, унаслiдок чого не можуть протягом тривалого часу зберiгатися в автотранспортних засобах;
- на валютнi цiнностi, якi ввозяться банками чи iншими кредитно-фiнансовими установами;
- на сировину, предмети та матерiали, що ввозяться на адресу пiдприємств з безперервним циклом виробництва i призначенi для використання в процесi виробництва;
- у виключних випадках - на iншi вантажi за рiшенням начальника митницi.
3. Вважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Сумської митницi вiд 18.06.2004 р. N 332 "Про затвердження Порядку здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв в мiсцях прибуття автотранспорту".
4. Начальнику юридичного сектору Денисенку С. I. надати даний наказ до Сумського обласного управлiння юстицiї для державної реєстрацiї.
5. Головному iнспектору по зв'язках з громадськiстю Назаренку I. Ю. пiсля державної реєстрацiї даного наказу забезпечити його публiкацiю в засобах масової iнформацiї.
6. Начальнику загального вiддiлу Громовiй С. Б. даний наказ пiсля державної реєстрацiї розтиражувати i направити в пiдроздiли згiдно з перелiком розсилки.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступникiв начальника митницi згiдно розподiлу обов'язкiв.
8. Цей наказ набирає чинностi через 10 днiв з дня його державної реєстрацiї.
В. о. начальника митницi | Т. П. Коськова |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Сумської митницi вiд 24 сiчня 2005 р. N 30 |
|
Зареєстровано в Сумському обласному управлiннi юстицiї 4 лютого 2005 р. за N 7/867 |
Порядок
здiйснення митного контролю вантажiв i
транспортних засобiв в мiсцях прибуття
автотранспорту
1. Загальнi положення
1.1 Даний Порядок здiйснення митного контролю вантажiв i транспортних засобiв в мiсцях прибуття автотранспорту (в подальшому - Порядок) розроблений у вiдповiдностi до вимог ст. 48, 49, 50 Митного кодексу України, постанови КМ України вiд 25 грудня 2002 р. N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України", iз змiнами i доповненнями, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 сiчня 2003 року N 92, наказу Держмитслужби України вiд 15.11.99 N 721 "Про визначення Перелiку мiсць прибуття автотранспорту", зi змiнами i доповненнями, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 06.12.99 за N 839/4132.
1.2 Мiсце прибуття автотранспорту - це визначена територiя, майданчик, до якого перевiзниками доставляються вантажi, що перевозяться мiж митницями i перебувають пiд митним контролем.
1.3 В мiсцях прибуття автотранспорту визначаються зони митного контролю за умови виконання пiдприємством - власником (користувачем) вимог забезпечення здiйснення митного контролю в повному обсязi - вiд прибуття автотранспортного засобу з товарами i до завершення митного оформлення товарiв вiдповiдно до обраного режиму.
1.4 Зони митного контролю мiсць прибуття автотранспорту, розташованi на територiях (майданчиках), якi використовуються пiдприємствами, можуть використовуватися для здiйснення митного контролю за експортними вантажами та перебування в них автотранспортних засобiв з експортними вантажами до завершення митного оформлення.
1.5 Пiдприємство - власник (користувач) мiсця прибуття автотранспорту забезпечує:
- утримання в належному станi територiї мiсця прибуття, розвантажувально-завантажувальних засобiв;
- розмiщення iнформацiйних стендiв та покажчикiв напрямку руху до мiсця прибуття;
- зберiгання товарiв, автотранспортних засобiв на територiї мiсця прибуття;
- виключення можливостi випуску з територiї мiсця прибуття товарiв, предметiв, автотранспортних засобiв без дозволу митницi;
- дотримання режиму зони митного контролю на територiї мiсця прибуття;
- розвантаження, навантаження, перевантаження товарiв та iнших предметiв;
- розмiщення транспортних засобiв в мiсцi прибуття;
- сприяння здiйсненню митного контролю.
1.6 Перевiрка вiдповiдностi товарiв вiдомостям про них, зазначеним у витягу з електронної копiї ПП, з метою пiдтвердження їх доставки, здiйснюється виключно на територiї мiсця прибуття.
1.7 Бланкову документацiю та штампи, необхiднi для функцiонування мiсця прибуття, виготовляє пiдприємство - власник (користувач) мiсця прибуття.
1.8 У випадку пошкодження, втрати товару пiд час знаходження його в мiсцi прибуття автотранспорту пiдприємство - власник (користувач) мiсця прибуття несе вiдповiдальнiсть перед власником вантажу згiдно чинного законодавства.
1.9 Взаємовiдносини мiж пiдприємством - власником (користувачем) мiсця прибуття i власником (отримувачем, вiдправником, перевiзником) вантажу, пов'язанi з наданням послуг власником (користувачем) мiсця прибуття, регулюються чинним законодавством України.
1.10. Митниця не несе вiдповiдальностi за схороннiсть вантажу, який перебуває на територiї мiсця прибуття, не втручається у взаємовiдносини суб'єктiв господарювання, якi пов'язанi з функцiонуванням мiсця прибуття.
2. Порядок митного контролю та проходження автотранспортних засобiв з iмпортним вантажем в мiсцi прибуття
2.1 При надходженнi автотранспортного засобу з iмпортним вантажем вiн розмiщується на територiї мiсця прибуття, визначеного наказом Держмитслужби вiд 15.11.99 р. N 721, зi змiнами i доповненнями.
2.2 Перевiзник пред'являє черговому iнспектору митницi комплект товаросупровiдних документiв та електронний витяг попереднього повiдомлення.
2.3 Iнспектор митницi перевiряє вiдповiднiсть вантажу вiдомостям про нього, зазначеним в електронному витязi попереднього повiдомлення, в товаросупровiдних документах, i здiйснює процедуру оформлення документiв та надання iнформацiї до вiддiлу контролю за доставлянням вантажiв про доставляння в мiсце прибуття даного вантажу. Iнспектор здiйснює огляд вантажу тiльки в зонi митного контролю мiсця прибуття. Пiдтвердженням факту знаходження автотранспортного засобу в мiсцi прибуття є вiдтиск вiдповiдного штампа на разовiй перепустцi.
2.4 При необхiдностi, на вимогу iнспектора митницi, пiдприємство - власник (користувач) мiсця прибуття забезпечує здiйснення розвантажувально-завантажувальних операцiй для проведення огляду вантажу. Вказанi операцiї можуть проводитися силами отримувача вантажу.
2.5 Транспортний засiб з вантажем має перебувати в мiсцi прибуття:
- до завершення митного оформлення вантажу згiдно заявленого режиму;
- або до надходження в митницю заяви власника вантажу про передачу цього вантажу йому на вiдповiдальне зберiгання пiд митним контролем.
2.6 Пiсля завершення митного оформлення вантажу згiдно заявленого режиму iнспектор на корiнцi перепустки робить запис "Виїзд дозволено", який завiряє пiдписом та вiдтиском особистої номерної печатки. Це є дозволом митницi на вивезення вантажу з територiї мiсця прибуття. Сама перепустка залишається в пакетi документiв на оформлений вантаж.
2.7 При надходженнi в митницю заяви власника вантажу про передачу вантажу на вiдповiдальне зберiгання пiдприємству iнспектор, пiсля розгляду документiв i прийняття рiшення про можливiсть виконання такої операцiї, на корiнцi перепустки робить запис "Виїзд дозволено", який завiряє пiдписом та вiдтиском особистої номерної печатки. Це є дозволом митницi на вивезення вантажу з територiї мiсця прибуття. Iнспектор супроводжує вантаж з моменту вивезення з майданчика i до розмiщення вантажу на складi.
3. Порядок митного контролю та проходження автотранспортних засобiв з експортним вантажем в мiсцi прибуття
3.1. У випадку завантаження транспортного засобу експортним товаром без присутностi iнспектора митницi митний контроль товару i автотранспорту має здiйснюватися в зонi митного контролю, яка встановлена в мiсцi прибуття автотранспорту.
3.2. Iнспектор митницi, який призначений проводити митний огляд експортного товару, на перепустцi вчиняє запис "В'їзд дозволено" i завiряє його вiдтиском штампа "Пiд митним контролем", що є пiдставою для розмiщення транспортного засобу на територiї мiсця прибуття.
3.3. З метою перевiрки вiдповiдностi задекларованої кiлькостi товару фактично наявнiй, пiдприємство - власник (користувач) мiсця прибуття, на вимогу iнспектора митницi, забезпечує здiйснення розвантажувально-завантажувальних операцiй. Вказанi операцiї можуть проводитися силами вiдправника товару.
3.4. Пiсля завершення митного оформлення товару iнспектор на корiнцi перепустки робить запис "Виїзд дозволено", який завiряє пiдписом та вiдтиском особистої номерної печатки. Це є дозволом митницi на вивезення вантажу з територiї мiсця прибуття.
3.5. З моменту здiйснення огляду товару i до завершення митного оформлення автотранспортний засiб з експортним товаром повинен перебувати в зонi митного контролю мiсця прибуття.
В. о. начальника вантажного вiддiлу | М. В. Моргуненко |