ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 5 липня 2005 року | N 238 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми з
органiзацiї митного контролю та митного
оформлення повiтряних суден перевiзникiв i
товарiв, що перемiщуються цими суднами в
аеропорту "Бельбек"
Зареєстровано в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї 21 липня 2005 р. за N 22/468 |
На виконання статтi 112
Митного кодексу України, Мiжнародних
стандартiв та рекомендованої практики
"Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну
авiацiю), постанови Кабiнету Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 24 грудня 2003 року N 1989
"Питання пропуску через державний кордон
автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних
транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що
перемiщуються ними", наказу Державної
митної служби України вiд 6 квiтня 2004 року N 240
"Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю
митного контролю та митного оформлення
повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що
перемiщуються цими суднами", зареєстрованого в
Мiнiстерствi юстицiї України 23 квiтня 2004 року за N 522/9121,
доручення Першого вiце-прем'єр-мiнiстра України
вiд 1 квiтня 2004 року N 15036/1/104, листа
Держмитслужби вiд 6 квiтня 2004 року N 25/2-9-16/4185-ЕП i
з метою визначення послiдовностi дiй посадових
осiб Севастопольської митницi при здiйсненнi
митного контролю та митного оформлення
повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що
перемiщуються цими суднами через митний контроль
України, у аеропортi "Бельбек" наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему з органiзацiї митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек" (додається).
2. Начальнику загального вiддiлу Грiцун I. В. ознайомити з цим наказом начальника пасажирського вiддiлу N 1 (Аносова Е. В.), начальника пасажирського вiддiлу N 2 (Євлашкiна В. В.), начальника вантажного вiддiлу (Полiщука О. В.) пiд пiдпис. Забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до ТОВ "Бельбек", вiйськової частини А-4515 та Севастопольської прикордонної комендатури.
3. Начальнику юридичного сектору Агабабяну С. С. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Севастопольського мiського управлiння юстицiї.
4. Наказ Севастопольської митницi вiд 9 червня 2004 року N 267 "Про затвердження Технологiчної схеми з органiзацiї митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами в аеропорту "Бельбек", вважати таким, що втратив чиннiсть.
5. Начальнику пасажирського вiддiлу N 1 (Аносову Е. В.), начальнику пасажирського вiддiлу N 2 (Євлашкiну В. В.), начальнику вантажного вiддiлу (Полiщуку О. В.) органiзувати вивчення даної Технологiчної схеми особовим складом зазначених пiдроздiлiв i її неухильне дотримання.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника митницi Румянцева О. В.
Начальник Севастопольської митницi | Л. М. Рудкiн |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Севастопольської митницi вiд 5 липня 2005 р. N 238 |
|
Зареєстровано в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї 21 липня 2005 р. за N 22/468 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
з органiзацiї митного контролю та митного
оформлення повiтряних суден перевiзникiв i
товарiв, що перемiщуються цими суднами в
аеропорту "Бельбек"
1. Загальнi положення
1.1. Ця Технологiчна схема розроблена вiдповiдно до Митного кодексу України, Мiжнародних стандартiв та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю), постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", наказу Державної митної служби України вiд 06.04.2004 N 240 "Про затвердження Iнструкцiї про органiзацiю митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.04.2004 за N 522/9121, доручення Першого вiце-прем'єр-мiнiстра України вiд 01.04.2004 N 15036/1/104, листа Держмитслужби вiд 06.04.2004 N 25/2-9-16/4185-ЕП i з метою визначення послiдовностi дiй посадових осiб Севастопольської митницi при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами через митний кордон України, у аеропортi "Бельбек".
1.2. Термiни вживаються в цiй Технологiчнiй схемi в такому значеннi:
авiацiйна вантажна накладна - документ, що свiдчить про укладення договору про повiтряне перевезення товарiв, товарiв до перевезення та визначає умови перевезення;
вантажна вiдомiсть (далi - карго-манiфест) - документ, у якому зазначаються номери авiацiйних вантажних накладних, кiлькiсть вантажних мiсць, вага товарiв, що навантажуються на борт (вивантажуються з борту) повiтряного судна (далi - ПС), яке перебуває пiд митним контролем, та iншi вiдомостi, що використовуються пiд час перемiщення товарiв;
генеральна декларацiя - документ, форму якого визначено Мiжнародними стандартами та рекомендованою практикою "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю) i який мiстить вiдомостi про власника ПС або про виконавця рейсу, а також реєстрацiйний номер ПС чи його вiйськовий знак, а також номер i дату виконання рейсу, назви аеропортiв вiдправлення, промiжних посадок, призначення, час прибуття тощо;
документ контролю за доставкою товарiв (далi - ДКД) - документ (попередня вантажна митна декларацiя, попереднє повiдомлення, вантажна митна декларацiя тощо), що мiстить вiдомостi про перемiщуванi товари, вiдправника, одержувача тощо й потрiбний для здiйснення контролю за перемiщенням цих товарiв мiж митними органами;
мiжнародний рейс - полiт, виконання якого розпочинається та/або закiнчується за межами України незалежно вiд кiлькостi промiжних посадок на територiї України;
склад - склад тимчасового зберiгання, склад митного органу, склад магазину безмитної торгiвлi, митний лiцензiйний склад, що розмiщенi на територiї мiжнародного аеропорту;
технiчна посадка - посадка ПС у мiжнародному аеропорту з некомерцiйною метою (без висадки/посадки пасажирiв, навантаження/вивантаження товарiв чи пошти) у зв'язку з метеорологiчними умовами, для дозаправлення ПС пально-мастильними матерiалами, замiни екiпажу чи з iнших причин;
товаросупровiднi документи - товаротранспортнi та iншi товаросупровiднi документи.
Iншi термiни вживаються в значеннях, наведених у Митному кодексi України, постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними".
1.3. ПС i товари, що перемiщуються ними через митний кордон України, пiдлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль i митне оформлення здiйснюються пасажирськими вiддiлами Севастопольської митницi, у аеропорту "Бельбек", у взаємодiї з органами державної влади, на якi законодавством покладено функцiї з проведення iнших видiв контролю, з метою забезпечення дотримання норм законодавства України з питань митної справи.
1.4. В аеропорту "Бельбек", на стоянках ПС та в iнших мiсцях, передбачених для митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, Севастопольська митниця за погодженням з органом охорони державного кордону та адмiнiстрацiєю аеропорту встановлює зони митного контролю.
На ПС митнi органи встановлюють тимчасовi зони митного контролю. Вимоги щодо дотримання режиму тимчасової зони митного контролю доводяться до вiдома осiб, безпосередньо присутнiх пiд час здiйснення митного контролю й митного оформлення.
Мiсце стоянки ПС для проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження товарiв, а також посадки й висадки пасажирiв визначається адмiнiстрацiєю аеропорту за погодженням з старшими митного та прикордонного нарядiв.
Змiна такого мiсця проводиться з вiдома начальника пасажирського вiддiлу митницi та начальника вiддiлення КПП погранслужби, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха, при цьому адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту невiдкладно повiдомляє про це Севастопольську митницю i орган охорони державного кордону.
1.5. ПС, що виконують мiжнароднi рейси, i товари, що перемiщуються ними, пiдлягають митному контролю та митному оформленню:
по прибуттi на митну територiю України - пiсля проведення прикордонного контролю;
при вибуттi з митної територiї України - до початку прикордонного контролю.
1.6. У разi нетривалої стоянки ПС вiдповiдно до затвердженого розкладу руху контроль здiйснюється одночасно з прикордонним контролем.
Якщо прикордонний i митний контроль ПС здiйснюється спiльно, то складається акт про результати контролю ПС за формою, що встановлюється Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
1.7. Митний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв, потрiбних для такого контролю, митного огляду ПС i товарiв, що перемiщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в iнших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.
1.8. Навантажування, вивантажування, перевантажування, розпакування, перепакування товарiв, що перебувають пiд митним контролем, усунення пошкоджень упаковки здiйснюються з дозволу митницi.
1.9. Митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажу ПС, здiйснюється на борту ПС або в iншому визначеному митницею мiсцi.
1.10. Спiвробiтники Вiддiлення по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил та/або вiддiлу митної варти можуть брати участь у процесi здiйснення митного контролю i митного оформлення ПС, а також товарiв та iнших предметiв, якi перевозяться, за наявностi в митницi iнформацiї (орiєнтування) щодо незаконного перемiщення товарiв або при виявленнi пiд час перевiрки документiв чи вибiркового митного огляду ознак, що вказують на можливiсть перемiщення товарiв з порушеннями митного законодавства України.
1.11. При виявленнi фактiв порушень митних правил спiвробiтники митницi, що приймають участь в оформленнi або оглядi ПС, товарiв або iнших предметiв, зобов'язанi вжити заходи, передбаченi чинним законодавством, з метою запобiгання протиправних дiй i залучення до вiдповiдальностi винних осiб, або у передбачених випадках, iнформувати про виявлене правопорушення iншi компетентнi органи.
2. Митний контроль та митне оформлення ПС, що виконує мiжнародний рейс
Про час прибуття ПС до аеродрому та вибуття з аеродрому адмiнiстрацiя аеропорту "Бельбек" завчасно, за 24 години, подає заявку на здiйснення митного оформлення оперативному черговому митницi. При цьому повiдомляються номер рейсу, маршрут руху, тип ПС, кiлькiсть пасажирiв, номер стоянки ПС i уточнюється порядок доставки посадових осiб контрольних служб до аеропорту (з аеропорту ПС).
Заявка на здiйснення митного оформлення ПС повинна бути пiдтверджена адмiнiстрацiєю аеродрому "Бельбек", не пiзнiше нiж за двi години до прибуття (вибуття) повiтряного судна.
Час початку митного оформлення ПС, товарiв та iнших предметiв, що ввозяться в Україну (вивозяться з України), встановлюється митницею з врахуванням розкладу руху ПС.
Посадовi особи органу охорони державного кордону i митницi визначають вiдповiдно до законодавства обов'язковi види контролю транспортного засобу i товарiв, а також мiсце його здiйснення в аеропорту.
У встановлених випадках митницi подається вантажна митна декларацiя на ПС i на запаси споживання.
2.1. Пiдготовка до митного контролю i митного оформлення ПС
2.1.1. Оперативний черговий по митницi при отриманнi вiд адмiнiстрацiї аеропорту "Бельбек" заявки на оформлення ПС:
доповiдає про змiну оперативної обстановки начальнику митницi i начальнику пасажирського вiддiлу митницi (далi - начальник вiддiлу);
у випадку надходження заявки на оформлення ПС у позаробочий час, погоджує прийняття заявки на оформлення ПС iз заступником начальника митницi (у його вiдсутнiсть - начальником вiддiлу).
2.1.2. Начальник вiддiлу (особа, що його замiщує), як правило, є старшим митного наряду (далi - старший наряду).
При надходженнi вiд оперативного чергового митницi iнформацiї про отримання заявки на оформлення ПС старший наряду:
перевiряє наявнiсть оперативної iнформацiї з даного ПС та вантажу, який на ньому перевозиться;
погоджує з начальником Вiддiлення по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил митницi (далi - ВБК) особливостi оформлення ПС i участь у ньому посадових осiб цього пiдроздiлу;
визначає склад наряду;
проводить iнструктаж посадових осiб митницi, включених до складу наряду для проведення митного оформлення й огляду ПС, пiд час якого ставить задачi по проведенню митного огляду, доводить необхiднi орiєнтування, звертає увагу на конструктивнi особливостi ПС;
перевiряє наявнiсть документiв, що мають вiдношення до даного ПС у справi "Документи на контролi", вилучає їх для звiрення з документами, якi надаються при оформленнi ПС;
перевiряє готовнiсть посадових осiб митницi, що входять до складу наряду, до проведення огляду ПС (наявнiсть робочого одягу, технiчних засобiв контролю, лiхтарiв, iнструментiв, необхiдних для бiльш ретельного огляду об'єктiв), перевiряє наявнiсть у них особистого митного забезпечення;
призначає посадову особу, вiдповiдальну за документальне оформлення ПС (далi - черговий по ПС) i дає йому необхiднi вказiвки щодо особливостей оформлення. Перевiряє наявнiсть у нього пломб, дроту, бланкiв квитанцiй форми МД-1, iнших документiв, необхiдних для митного оформлення ПС;
призначає посадову особу, вiдповiдальну за дотримання режиму в зонi митного контролю (далi - черговий по ЗМК), дає йому необхiднi вказiвки щодо особливостей пропуску осiб до зони митного контролю.
2.1.3. Черговий по ПС:
роздруковує бланк "Наряд на оформлення ПС";
готує для митного оформлення ПС пломби, дрiт;
одержує у вiдповiдального за збереження квитанцiй форми МД-1 у вiддiлi бланки квитанцiй форми МД-1;
готує iншi документи, необхiднi для митного оформлення судна.
В обов'язки чергового по ПС входить:
перевiрка спискiв пасажирiв на наявнiсть осiб, причетних до порушення митного законодавства, в вiдношеннi яких надiйшли орiєнтування правоохоронних органiв;
документальне оформлення прибуття iз-за кордону (вибуття за кордон) ПС;
облiк i контроль руху документацiї в процесi вивантаження (завантаження) та своєчасна передача цих документiв iнспектору, вiдповiдальному за їх збереження i пiдготовку до передачi в архiв та у вантажний вiддiл;
документальний облiк вантажiв, у вiдношеннi яких митне оформлення завершено, та проставлення вiдповiдних вiдмiток у карго-манiфестi.
2.1.4. Черговий по ЗМК готує до чергування:
документацiю чергового по ЗМК;
журнал прийому передачi чергувань по ЗМК на аеродромi "Бельбек";
журнал облiку виїзду транспортних засобiв iз ЗМК на аеродромi "Бельбек";
журнал передачi на збереження мобiльних телефонiв i наявної валюти в ЗМК на аеродромi "Бельбек";
засоби радiозв'язку.
В обов'язки чергового по ЗМК входить:
перевiрка ЗМК перед початком митного контролю та митного оформлення ПС на наявнiсть в неї стороннiх осiб, цiлiсностi огороджень та неможливостi проникнення стороннiх осiб на територiю ЗМК;
пiдтримання режиму в ЗМК з метою заборони доступу осiб, не причетних до здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв, в iнтересах створення необхiдних умов для повноцiнного виконання митних процедур;
пропуск до ЗМК та випуск з неї транспортних засобiв, товарiв, предметiв, осiб причетних до здiйснення митного контролю та митного оформлення на пiдставi вiдповiдних документiв та з дозволу старшого змiни.
2.2. Митний контроль та митне оформлення ПС по прибуттi
2.2.1. По прибуттi ПС черговий по ПС уточнює в уповноваженого представника аеропорту "Бельбек" або авiаперевiзника мiсце доставки пасажирiв, їхнього багажу.
2.2.2. До початку митного контролю ПС на його борт пiднiмається, при необхiдностi, представник санiтарної служби з метою з'ясування санiтарно-епiдемiологiчної обстановки та виключення можливостi поширення iнфекцiї. При сприятливiй санiтарнiй обстановцi на борт пiднiмається черговий по ПС.
2.2.3. Для здiйснення митного контролю командир ПС подає черговому по ПС такi документи:
генеральну декларацiю;
карго-манiфест;
авiацiйнi вантажнi та поштовi накладнi;
товаросупровiднi документи.
При потребi посадовiй особi митницi додатково подаються: список пасажирiв та iншi документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи й потрiбнi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.4. Черговий по ПС:
перевiряє вiдповiднiсть i повноту даних, внесених у документи, наданi для митного контролю та митного оформлення;
опитує представникiв авiацiйного перевiзника щодо наявностi товарiв та iнших предметiв, у тому числi таких, що надiйшли без товаросупровiдних документiв, або наявностi документiв, що надiйшли без товарiв;
у випадку вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на карго-манiфестi, авiацiйних вантажних та поштових накладних, товаросупровiдних документах.
2.2.5. Старший наряду:
- заповнює бланк "Наряд на оформлення ПС", з указанням складу митного наряду, дiлянок контролю при проведеннi митного контролю ПС та iнших особливостей оформлення, та за узгодженням зi старшим наряду прикордонної служби, дозволяє висадку пасажирiв з ПС та винесення ручної поклажi i багажу для проведення прикордонно-митного контролю в оглядовому залi;
- призначає iнспектора для здiйснення контролю за вивантаженням предметiв, що перевозяться пасажирами як багаж.
2.2.6. Вивантаження предметiв, що перевозяться пасажирами як багаж, доставка їх в оглядовий зал пiсля прибуття повiтряного судна здiйснюється уповноваженими представниками авiаперевiзника пiд контролем посадової особи пасажирського вiддiлу, призначеної старшим наряду.
2.2.7. Огляд та митне оформлення ручної поклажi та багажу пасажирiв, який перевозиться в салонi ПС, проводиться в оглядовому залi. Багаж, який перевозиться у вантажних вiдсiках ПС, а також великогабаритнi i великоваговi вантажi, оглядаються при проведеннi митного оформлення.
2.2.8. Предмети, за якими не звернувся власник, пiдлягають зберiганню в аеропорту або на складi Севастопольської митницi пiд митним контролем до вирiшення питання потреби здiйснення митного оформлення або впродовж термiну, установленого законодавством.
2.2.9. Старший митного наряду:
створює оптимальнi умови проведення митного контролю ручної поклажi i багажу пасажирiв;
забезпечує рiвномiрний розподiл навантаження мiж iнспекторським складом;
забезпечує ефективне застосування технiчних засобiв контролю;
призначає iнспектора, вiдповiдального за стягнення митних та iнших платежiв з товарiв та предметiв ввезених у ручнiй поклажi i багажi пасажирiв в оглядовому залi;
органiзує взаємодiю з ВБК;
здiйснює контроль за роботою пiдпорядкованого особового складу.
2.2.10. Митний контроль i митне оформлення ручної поклажi та багажу пасажирiв здiйснюється в порядку черги. Оформлення речей неповнолiтнiх дiтей (iнших категорiй недiєздатних осiб) здiйснюється одночасно з оформленням речей їх батькiв (супровiдних осiб). Позачергово здiйснюється митний контроль хворих, туристичних груп, груп дiтей та осiб, звiльнених вiд митного контролю згiдно чинному законодавству.
2.2.11. Валютнi цiнностi, коштовностi, предмети, що перемiщуються громадянами через митний кордон України, пiдлягають усному або письмовому декларуванню.
Форма усного декларування застосовується лише при перемiщеннi громадянами через митний кордон України особистих речей, валютних цiнностей, коштовностей, товарiв, транспортних засобiв у порядку й обсягах, що не перевищують норми, установленi законами України й iншими нормативно-правовими актами, та таких, що не потребують дозволiв вiдповiдних державних органiв на їх перемiщення.
При усному декларуваннi митна декларацiя (далi - декларацiя) не заповнюється.
На бажання власника або на вимогу посадової особи митного органу декларацiя оформлюється в обов'язковому порядку.
Обов'язково застосовується форма письмового декларування при перемiщеннi через митний кордон України:
багажу, що вiдстав вiд власника;
несупроводжуваного багажу;
валютних цiнностей, коштовностей в кiлькостi та обсягах, що перевищують норми, установленi чинним законодавством;
предметiв, перемiщення яких через митний кордон України здiйснюється за дозвiльними документами державних органiв;
будь-якої зброї, боєприпасiв й вибухових речовин, наркотикiв й психотропних речовин, предметiв старовини та мистецтва, друкованих видань та iнших носiїв iнформацiї, отруйних й сильнодiючих речовин та лiкiв, радiоактивних матерiалiв, об'єктiв флори й фауни, їхнiх частин та одержаної з них продукцiї, високочастотних радiоелектронних пристроїв та засобiв зв'язку;
товарiв, що пiдлягають обкладенню податками;
товарiв, що тимчасово ввозяться на територiю України, вивозяться з цiєї територiї або перемiщуються транзитом;
транспортних засобiв; що тимчасово вивозяться за межi України, за бажанням власника (користувача).
Митна декларацiя заповнюється кожним громадянином в 1 (одному) примiрнику (крiм випадкiв, передбачених чинним законодавством).
Пiсля митного оформлення декларацiї посадовою особою митницi вона залишається у власника для безперешкодного ввезення або вивезення зазначених у нiй валютних цiнностей, коштовностей, предметiв.
У разi втрати декларацiя не поновлюється, а її власник втрачає право на безперешкодне перемiщення зазначених у нiй валютних цiнностей, коштовностей, предметiв.
Вiдомостi у вiдношеннi неповнолiтнiх дiтей (iнших категорiй недiєздатних осiб) вказуються в митнiй декларацiї їх батькiв (супроводжуючих осiб).
2.2.12. Iнспектор, одержавши вказiвку начальника вiддiлу на митне оформлення речей i багажу пасажира:
робить вiзуальний контроль ручної поклажi i багажу пасажира з використанням рентген-апарату,
пропонує пасажировi пройти до мiсця огляду i зробити декларування в порядку, передбаченому чинним законодавством;
по пред'явленню митної декларацiї iнспектор робить усне опитування пасажира по всiх пунктах декларацiї, при необхiдностi домагається уточнення вiдомостей, зазначених у митнiй декларацiї;
обводить вiдомостi, зазначенi в пунктах 2.2, 3.1, 4.1, 4.2 митної декларацiї i зобов'язання про зворотне ввезення (вивезення) i завiряє пред'явлену митну декларацiю вiдбитком особистої номерної печатки й особистим пiдписом;
у разi необхiдностi просить пасажира пред'явити мiсця багажу i ручної поклажi;
у разi потреби стягнення митних платежiв з товарiв, якi перемiщуються у ручнiй поклажi i багажi, доповiдає старшому змiни i за його вказiвкою передає митну декларацiю iнспекторовi митницi, призначеному старшим змiни вiдповiдальним за стягнення митних та iнших платежiв з товарiв та предметiв, ввезених у ручнiй поклажi i багажi пасажирiв в оглядовому залi;
у випадку виявлення предметiв контрабанди, порушення митних правил, заборонених до перемiщення через митний кордон України або потребуючих спецiальних дозволiв, доповiдає старшому змiни, уживає заходiв щодо схоронностi, виявлених предметiв i, за його указiвкою, викликає посадову особу вiддiлу дiзнання ВБК й, у разi потреби, складає протокол про порушення митних правил;
при вiдсутностi зауважень по закiнченнi огляду багажу i ручної поклажi видає пасажировi на руки в'їзну митну декларацiю i направляє його до виходу з оглядового залу.
2.2.13. При необхiдностi застосовуються технiчнi засоби контролю та залучається iнспектор-кiнолог iз службовим собакою.
Доцiльнiсть використання службового собаки при здiйсненнi митного контролю визначається начальниками ВБК, пасажирського вiддiлу або особами, що їх замiщують, а також начальником сектору по боротьбi з контрабандою наркотикiв ВБК.
Пiдставою для використання спецiального службового собаки при проведеннi митного контролю є:
указiвки, розпорядження та орiєнтування, що надходять з управлiння органiзацiї боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Держмитслужби України, одержання iнформацiї вiд правоохоронних органiв України з питань, пов'язаних з незаконним обiгом наркотикiв;
виявлення спiвробiтниками митницi при проведеннi митного контролю ознак контрабанди наркотикiв;
результати аналiзу оперативної обстановки в зонi дiяльностi Севастопольської митницi й основних показникiв боротьби з контрабандою наркотикiв, одержаних структурними пiдроздiлами на прiоритетних напрямках;
наявнiсть у спецiальнiй базi даних вiдомостей про те, що громадянин, який перетинає митний кордон України, обґрунтовано пiдозрюється у вжитку наркотичних речовин або в контрабандi наркотикiв;
наявнiсть достатнiх пiдстав вважати, що громадянин перемiщає через митний кордон України багаж (у тому числi особистi речi) або iншi предмети, що мiстять наркотичнi засоби або психотропнi речовини;
наявнiсть достатнiх пiдстав вважати, що у вантажах, якi перемiщуються через митний кордон України, мiстяться наркотичнi засоби або психотропнi речовини (у тому числi i по зовнiшнiх ознаках).
Кiнологiчна група в обов'язковому порядку залучається при митному оформленнi товарiв, що надходять зi "стран ризику", або "вантажiв ризику" (товари, що використовуються для мiжнародного незаконного обiгу наркотикiв).
Огляд товарiв i iнших предметiв робиться тiльки в присутностi їх власника (уповноваженого представника), який зобов'язаний пред'явити до такого огляду всi мiсця з їх розкриттям. Завантаження, вивантаження, переупаковка й iншi операцiї з багажем пасажирiв здiйснюються за рахунок громадян, що перемiщають цi товари та iншi предмети через митний кордон України.
2.2.14. При наявностi достатнiх пiдстав вважати, що громадянин, який перемiщується через митний кордон України або знаходиться в зонi митного контролю, або в транзитнiй зонi мiжнародного аеропорта, приховує при собi предмети контрабанди або предмети, що є безпосереднiми об'єктами порушення митних правил, забороненi для ввозу в Україну, вивозу з України або транзиту через територiю України, може здiйснюватися особистий огляд, як виняткова форма митного контролю. Особистий огляд здiйснюється тiльки за письмовою постановою начальника митницi або особою, що його замiщує.
Особистий огляд здiйснюється у вiдповiдностi до ст. 57 Митного кодексу України i Положення про порядок здiйснення особистого огляду громадян, якi слiдують через митний кордон України, затвердженим Головою Державного митного комiтету України 09.06.92 р.
2.2.15. При необхiдностi стягнення мита, зборiв та iнших обов'язкових платежiв власник або уповноважена ним особа з товарами й iншими предметами, що пiдлягають оподатковуванню, направляється до iнспектора митницi, призначеного старшим змiни вiдповiдальним за стягнення митних та iнших платежiв з товарiв та предметiв, ввезених у ручнiй поклажi i багажi пасажирiв в оглядовому залi.
Iнспектор, призначений старшим змiни вiдповiдальним за нарахування i стягнення митних та iнших платежiв з товарiв та предметiв, ввезених у ручнiй поклажi i багажi пасажирiв в оглядовому залi:
одержує вiд iнспектора митницi, який здiйснював митне оформлення пасажира, документи, необхiднi для нарахування i стягнення митних платежiв (митну декларацiю, чеки, рахунки-фактури, iнвойси) при ввозi товарiв вартiстю до 1000 євро i (або) вагою до 100 кг;
здiйснює нарахування платежiв i оформлення необхiдних платiжних документiв;
пiсля пред'явлення документа про оплату робить випуск даних товарiв i iнших предметiв у вiльний обiг;
указує на iндивiдуальнiй митнiй декларацiї пасажира серiю i номер квитанцiї МД-1, суму по видах оплачених платежiв, робить вiдмiтку про випуск через оглядовий зал предметiв, заявлених в митнiй декларацiї, iз указанням обсягу випущених товарiв i iнших предметiв (цiлком, частково з указiвкою пропущених найменувань та кiлькостi, вiдмовлено в пропуску);
доповiдає старшому наряду та, з його дозволу, робить випуск даних товарiв i iнших предметiв у вiльний обiг;
передає громадяниновi в'їзну митну декларацiю;
у випадку, якщо митна вартiсть товарiв (предметiв) перевищує 1000 євро i (або) їхня вага перевищує 100 кг, уживає заходiв до повернення товарiв до борта судна, для наступного оформлення громадянином вантажної митної декларацiї;
митне оформлення i стягнення митних платежiв та зборiв з товарiв вартiстю бiльш 1000 євро i (або) вагою бiльш 100 кг проводиться iнспектором, призначеним старшим змiни для здiйснення митного оформлення, пiсля надання пасажиром вантажної митною декларацiї на ввезенi товари.
2.2.16. При наявностi на борту ПС вантажiв старший митного наряду, по узгодженню iз старшим прикордонного наряду, дає вказiвки адмiнiстрацiї аеродрому щодо вивантаження вантажу на стоянцi лiтакiв.
Вивантаження здiйснюється пiд контролем посадової особи митного органу, яка призначається старшим наряду.
2.2.17. Посадова особа митного органу, призначена старшим наряду для контролю за вивантаженням вантажiв з борту ПС:
одержує у чергового по ПС карго-манiфест, авiацiйнi i поштовi накладнi;
звiряє кiлькiсть мiсць, зазначених в авiацiйнiй або поштовiй накладних, з фактично вивантаженими з борта ПС представниками аеродрому;
у випадку виявлення вантажних мiсць, що поступили без документiв - вносить вiдомостi про них у карго-манiфест. Зазначенi вiдомостi завiряються посадовою особою митницi й уповноваженого представника аеродрому;
у випадку виявлення ушкоджених мiсць - вносить iнформацiю про них у вiдповiднi авiанакладнi, разом iз представником аеродрому;
про результати вивантаження доповiдає старшому наряду i забезпечує схороннiсть вантажу до завершення митного оформлення ПС.
2.2.18. Предмети, що прямують транзитом через територiю України, перемiщуються на борт ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення, уповноваженим представником аеропорту або перевiзника пiд митним контролем.
У разi вiдсутностi такого ПС предмети доставляються в ЗМК, де перебувають пiд митним контролем до прибуття ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення.
Контроль за доставкою предметiв, що прямують транзитом через митну територiю України та у зворотному напрямку, здiйснюється у ЗМК посадовою особою вiддiлу, призначеною начальником вiддiлу, на пiдставi наданих уповноваженим представником аеропорту або перевiзника пасажирського манiфесту й iнших документiв на завантаження ПС.
Уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника робить запис "Прийнято до перевезення ____ мiсць i документи.
(посада, пiдпис, дата, iнiцiали, прiзвище) |
Цей запис засвiдчується пiдписами цього представника й посадової особи митницi.
2.2.19. Митний огляд ПС здiйснюється пiсля вивантаження, згiдно з нарядом та з метою перевiрки вiдповiдностi даних, зазначених у поданих документах, пред'явленому ПС i фактичнiй кiлькостi пасажирiв, товарiв (вантажу), багажу пасажирiв, пошти та предметiв тощо. При здiйсненнi митного огляду проводиться загальний огляд ПС з урахуванням його конструктивних особливостей, а також вибiрковий поглиблений огляд окремих вузлiв ПС.
Митний огляд чи переогляд ПС здiйснюється тiльки в присутностi вповноваженого представника авiаперевiзника.
При здiйсненнi митного огляду ПС враховуються належнiсть ПС (країна, власник); реєстрацiя ПС; вид рейсу (лiтерний, регулярний чи чартерний); маршрут польоту; наявнiсть посадок у державах транзиту; наявнiсть мiжурядових угод про повiтряне сполучення мiж урядами України та країни власника ПС або авiаперевiзника тощо.
2.2.20. Митний огляд ПС здiйснюється обов'язково, якщо митний орган має iнформацiю про незаконне перемiщення товарiв або якщо при перевiрцi документiв чи вибiрковому оглядi виявлено ознаки, що вказують на можливiсть перемiщення цим ПС товарiв з порушенням законодавства України.
2.2.21. Перед початком огляду ПС старший митного наряду:
iнструктує посадових осiб зi складу митного наряду з порядку огляду судна, звертає увагу на об'єкти й осiб, що пiдлягають ретельному огляду;
погоджує з командиром ПС питання про видiлення для супроводження працiвникiв митницi осiб зi складу екiпажу ПС;
проводить iнструктаж з дотримання правил технiки безпеки пiд час проведення огляду;
дає вказiвку командировi ПС дати об'яву по судну про початок митного огляду i заборону пересування по ПС;
оголошує розподiл працiвникiв митницi зi складу митного наряду i супровiдних осiб по об'єктах огляду;
встановлює орiєнтований час закiнчення огляду.
2.2.22. В процесi огляду судна старший митного наряду контролює i координує дiї посадових осiб митницi.
2.2.23. Огляд лiтака здiйснюється в напрямку вiд носової частини до хвоста. Працiвники митницi зi складу наряду роблять огляд разом з бортiнженером та (або) iншими членами екiпажу. Люки повиннi вiдчинятися (за вимогою iнспектора) тiльки бортiнженером. Люки, що зафiксованi гвинтами i мають пломбу, оглядають тiльки у випадку виявлення порушення цiлiсностi пломби. Перевiрка блока енергопостачання здiйснюється в присутностi члена екiпажу, вiдповiдального за вiдсiк блока енергопостачання.
2.2.24. Посадова особа митницi здiйснює огляд закрiпленої дiльницi (об'єкта) у наступнiй послiдовностi:
2.2.24.1. Здiйснює огляд закрiпленої дiльницi (об'єкта) з використанням технiчних засобiв митного контролю, у супроводi члена екiпажа. При необхiдностi зробити огляд ємностей, порожнин на об'єктi огляду, дає вказiвку супровiдному членовi екiпажу на їхнє вiдкриття. Забороняється самостiйно робити розкриття кришок, люкiв, панелей.
2.2.24.2. Робить огляд i оформлення речей i багажу членiв екiпажу в наступному порядку:
перевiряє правильнiсть заповнення митної декларацiї громадян України, робить усне опитування члена екiпажу по всiх пунктах декларацiї, попереджає про вiдповiдальнiсть за заяву помилкових або неточних вiдомостей, завiряє митну декларацiю вiдбитком особистої номерної печатки;
у присутностi супровiдного робить огляд речей та багажу членiв екiпажу, що знаходяться на дiлянцi огляду;
при наявностi товарiв i iнших предметiв, що пiдлягають контролю з боку iнших державних органiв, або заборонених до ввозу в Україну, або пiдлягаючих обкладанню митними платежами i податками, а також при наявностi пiдстав вважати, що в особистих речах i багажу присутнi об'єкти порушення митних правил, здiйснює огляд мiсць багажу i ручної поклажi. Огляд здiйснюється тiльки в присутностi їхнього власника. При цьому вiн попереджується, що вiдповiдно до вимог митного законодавства України власник зобов'язаний самостiйно пред'явити до огляду всi мiсця багажу з їх розкриттям;
пiсля завершення огляду доповiдає про його результати старшому наряду, передає митнi декларацiї членiв екiпажу черговому по ПС.
2.2.25. Старший наряду, пiсля надходження доповiдей вiд усiх членiв наряду про результати огляду й оформлення ПС, повiдомляє про закiнчення огляду.
2.2.26. При вiдсутностi зауважень по закiнченнi митного огляду ПС черговий по ПС в генеральнiй декларацiї проставляє вiдбиток особистої номерної печатки. У випадку надходження на борту ПС вантажiв на адресу юридичних осiб готує документи для передачi до вантажного вiддiлу Севастопольської митницi.
2.2.27. Митний контроль i митне оформлення ПС, яке перевозить офiцiйнi державнi делегацiї, здiйснюються без митного огляду.
2.2.28. Пiсля завершення митного оформлення прибуття судна:
2.2.28.1. Старший наряду:
повiдомляє оперативного черговому про завершення митного оформлення ПС;
доповiдає заступниковi начальника митницi, що курирує пасажирський напрямок, про проведення митного оформлення ПС, виконаннi поставлених задач, зауваженнях або порушеннях, виявлених у процесi митного оформлення;
проводить реєстрацiю митного оформлення ПС по його прибуттi в "Журналi облiку повiтряних суден, що здiйснюють мiжнароднi рейси".
2.2.28.2. Черговий по ПС:
передає начальниковi вантажного вiддiлу (або особi, що його замiщує) документи на вантажi юридичних осiб, що надiйшли, пiд розпис в описi на зворотньому боцi бланка "Наряду на оформлення ПС";
пiсля зняття з контролю генеральної декларацiї iнспекторовi вiддiлу, вiдповiдальному за пiдшивку i здачу до архiву документiв з митного оформлення ПС, документи, оформленi при прибуттi ПС, пiд розпис в описi на зворотньому боцi бланка "Наряду на оформлення судна".
2.2.28.3. Черговий по ЗМК:
здiйснює пропуск посадових осiб, що безпосередньо беруть участь у контролi ПС, посадових осiб спецiальних пiдроздiлiв органiв Мiнiстерства внутрiшнiх справ i служби безпеки України по пред'явленню посвiдчень особистостi, а також громадян, членiв екiпажу, що перетинали митний кордон України, представникiв органiзацiй, пiдприємств i установ, що одержують i вiдправляють товари й iншi предмети по пред'явленню документiв, що пiдтверджують повноваження цих осiб;
у випадку виявлення предметiв, що є об'єктами порушення митних правил, уживає заходiв до їхнього затримання, забезпечення схоронностi i негайно викликає начальника вiддiлу або особу, що його замiщує;
у випадках негативних проявiв у ЗМК негайно доповiдає начальниковi вiддiлу або особi, що його замiщує, уживає заходiв щодо локалiзацiї i нейтралiзацiї цих проявiв, взаємодiючи з посадовими особами прикордонних вiйськ i органiв внутрiшнiх справ.
2.3. Митний контроль i митне оформлення ПС при вибуттi
2.3.1. До початку прикордонного контролю ПС митний наряд пiдiймається на борт ПС.
2.3.2. Для здiйснення митного контролю командир повiтряного судна подає черговому по ПС такi документи:
генеральну декларацiю;
карго-манiфест;
авiацiйнi вантажнi та поштовi накладнi;
товаросупровiднi документи.
При потребi посадовiй особi митницi додатково подаються: список пасажирiв та iншi документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи й потрiбнi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.3.3. Черговий по ПС перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей, зазначених у поданих документах, пред'явленому ПС i фактичнiй кiлькостi пасажирiв, товарiв (вантажу), багажу пасажирiв, пошти та предметiв тощо.
У випадку вiдсутностi зауважень посадова особа митницi проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на карго-манiфестi, авiацiйних вантажних та поштових накладних, товаросупровiдних документах.
Валюта i валютнi цiнностi для оплати експлуатацiйних потреб за кордоном, що знаходяться в судновiй касi, вивозяться вiдповiдно до дiючих в Українi правил валютного регулювання. Валюта i валютнi цiнностi, що вивозяться в судновiй касi, пiдлягають обов'язковiй письмовiй заявi в генеральнiй декларацiї.
2.3.4. Перед початком митного огляду ПС та при його здiйсненнi посадовi особи митного наряду дiють згiдно з пунктами 2.2.21 - 2.2.25 даної Технологiчної схеми.
2.3.5. При вiдсутностi зауважень по завершенню митного огляду ПС черговий по ПС проставляє в генеральнiй декларацiї вiдбиток особистої номерної печатки.
2.3.6. Пiсля завершення митного контролю ПС старший наряду дає дозвiл адмiнiстрацiї аеропорту на навантаження вантажу на борт ПС пiд контролем чергового по ПС.
2.3.7. Черговий по ПС:
звiряє кiлькiсть мiсць, зазначених в авiацiйних або поштових накладних, з фактично завантаженими на борт ПС представниками аеродрому;
у випадку виявлення невiдповiдностi кiлькостi мiсць кiлькостi, заявленiй в авiацiйнiй або поштовiй накладних або виявленнi вантажних мiсць без документiв, зупиняє навантаження на борт ПС та доповiдає старшому наряду;
про результати навантаження доповiдає старшому наряду;
у випадку вiдсутностi зауважень проставляє на карго-манiфестi, авiацiйних i поштових накладних вiдбиток особистої номерної печатки i передає необхiдну кiлькiсть примiрникiв вантажних документiв з вiдмiтками митницi представникам ПС i аеродрому;
здiйснює спостереження за ПС до завершення митного контролю i митного оформлення пасажирiв i посадки їх на борт ПС.
2.3.8. Пiсля завершення митного огляду ПС старший наряду за узгодженням зi старшим прикордонного наряду органiзує митне оформлення пасажирiв i посадку їх на борт ПС.
2.3.9. Митне оформлення пасажирiв здiйснюється в оглядовому залi вiдповiдно до пунктiв 2.2.7 - 2.2.14 цiєї Технологiчної схеми.
2.3.10. Черговий по ПС пiсля посадки пасажирiв вносить у генеральну декларацiю кiлькiсть пасажирiв i членiв екiпажу.
2.3.11. Старший наряду за узгодженням зi старшим прикордонного наряду дає дозвiл адмiнiстрацiї аеродрому на вибуття ПС.
2.3.12. Вибуття ПС з аеропорту "Бельбек" дозволяється адмiнiстрацiєю аеропорту тiльки пiсля завершення на даному ПС усiх передбачених законодавством України видiв контролю.
2.3.13. В справах митницi залишаються екземпляри генеральної декларацiї, карго-манiфесту та iнших документiв з митницi, що були пiдставою для здiйснення митного контролю i митного ПС.
2.3.14. Старший наряду здiйснює реєстрацiю ПС при вибуттi в журналi облiку ПС, що здiйснюють мiжнароднi рейси.
3. Порядок здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються ПС
3.1. Митний контроль товарiв, що ввозяться на митну територiю України
3.1.1. Вивантаження товарiв та iнших предметiв з борта ПС здiйснюється пiсля закiнчення прикордонного контролю представниками аеродрому або авiаперевiзника на пiдставi:
карго-манiфесту;
авiацiйних або поштових вантажних накладних;
товаросупровiдних документiв.
Вивантаження здiйснюється тiльки з дозволу митницi i пiд її контролем. На вищевказаних документах спiвробiтники митницi, при необхiдностi, можуть робити записи з застереженнями, що регулюють процес розвантаження та є обов'язковими для виконання всiма особами, що приймають участь у процесi розвантаження.
Вивантаження товарiв, що надiйшли без документiв, здiйснюється на склад митницi або аеропорту. Документи, що надiйшли без товарiв та iнших предметiв, повертаються представнику авiаперевiзника.
3.1.2. Митний контроль i митне оформлення товарiв i iнших предметiв здiйснюється пiсля завершення митного оформлення ПС i надання дозволiв державних контролюючих органiв.
3.1.3. Начальник вiддiлу (особа, що його замiщує):
перевiряє документи, вантажоодержувачем на вантаж, дає. дозвiл на митне оформлення вантажу (багажу) громадян, у випадку оформлення несупроводжуваного багажу (вантажного вiдправлення) вiзує заяву громадянина на митне оформлення вантажу (багажу);
призначає iнспекторiв для проведення митного контролю i митного оформлення вантажу (багажу);
контролює їхню роботу;
перевiряє документи, що пiдтверджують завершення митного оформлення вантажу (багажу);
дає дозвiл на випуск автотранспорту з вантажем (багажем), у вiдношеннi якого завершене митне оформлення, з ЗМК;
координує взаємодiю пасажирського вiддiлу з структурними пiдроздiлами митницi.
3.1.4. Головний iнспектор вiддiлу:
здiйснює контроль за роботою iнспекторського складу;
здiйснює митний контроль i митне оформлення в найбiльш складних випадках;
органiзує взаємодiю з представниками контролюючих органiв, сприяє наданню увезених вантажiв для проведення iнших видiв контролю;
перевiряє наявнiсть дозволiв контролюючих державних органiв на ввiз (транзит) вантажу (багажу);
здiйснює прийом документiв, наданих для здiйснення митного контролю i митного оформлення увезених вантажiв (багажу);
здiйснює реєстрацiю вантажних митних декларацiй i документiв, прикладених до них, на вантажi, ввезенi громадянами, у журналi облiку ВМД оформлених пасажирським вiддiлом.
3.1.5. Iнспектор, призначений начальником вiддiлу для здiйснення митного контролю i митного оформлення вантажу:
перевiряє i приймає до митного оформлення за вказiвкою начальника вiддiлу (особи, що його замiщує) документи, наданi вантажоодержувачем на вантаж (вантажнi митнi декларацiї, документи, прикладенi до них, товаросупроводжувальнi документи);
перевiряє наявнiсть дозволiв контролюючих державних органiв на (транзит) вантажу (багажу) у видi штампiв "Ввiз (Транзит) дозволений" на авiанакладних (митних декларацiях);
робить стягнення митних платежiв i зборiв по вантажнiй митнiй декларацiї при ввозi товарiв громадянами на суму понад 1000 євро i (або) вагою бiльш 100 кг через касу Севастопольської фiлiї АППБ "Аваль";
робить розрахунок i стягнення митних платежiв i зборiв, єдиного збору по квитанцiї МД-1 при ввозi товарiв на суму до 1000 євро i вагою до 100 кг через касу Севастопольської фiлiї АППБ "Аваль";
перевiряє вiдповiднiсть найменування, кiлькостi i маркiрування вантажу наданим документам;
перевiряє вiдсутнiсть стороннiх вкладень у вантажi;
веде облiк вантажу;
при виявленнi у вантажi ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування мiсць, вантажних мiсць не заявлених перевiзником, або їхньої невiдповiдностi вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, адмiнiстрацiї аеропорту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, при необхiдностi представника Торгово-промислової палати;
пiсля завершення митного контролю i митного оформлення вантажу доповiдає начальниковi вiддiлу i надає для перевiрки товаросупроводжувальнi документи i документи, що пiдтверджують завершення митного оформлення вантажу (багажу).
В випадку завершення митного контролю i митного оформлення товарiв та iнших предметiв посадова особа митницi проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на екземплярах авiацiйних накладних, карго-манiфестi, товаросупроводжувальних документах iз указанням номера вантажної митної декларацiї або iншого документа, на пiдставi якого здiйснювалося митне оформлення.
Перемiщення товарiв та iнших предметiв у зону дiяльностi iншої митницi пiд митним контролем по ДКД здiйснюється у встановленому Держмитслужбою України порядку.
Всi операцiї з товарами та iншими предметами для їх розмiщення з метою, заявленої митницi (видача одержувачу, перевезення i т. iнш.), здiйснюються уповноваженими представниками аеропорту або авiаперевiзника пiд контролем митницi.
3.1.6. В випадках, коли товари, ввезенi громадянами, для транзиту через територiю України, не пройшли митне оформлення, вони можуть бути зворотньо вивезенi з територiї України за заявою власника.
Рiшення про можливостi зворотнього вивозу таких товарiв приймає заступник начальника митницi у залежностi вiд причин, зазначених власником у заявi.
3.1.7. Черговий по ЗМК:
здiйснює пропуск до ЗМК автотранспорту для перевантаження вантажiв (багажу), з дозволу начальника вiддiлу;
здiйснює випуск автотранспорту з ЗМК за вказiвкою начальника вiддiлу з записом у "Журналi облiку виїзду транспортних засобiв з ЗМК аеропорту "Бельбек".
3.1.8. Митний контроль i митне оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД, як правило, здiйснюються iнспекторами вантажного вiддiлу.
3.1.9. Iнспектор вантажного вiддiлу, призначений начальником вантажного вiддiлу для здiйснення митного контролю вантажiв суб'єктiв ЗЕД у ЗМК на аеродромi "Бельбек":
одержує у начальника вантажного вiддiлу необхiднi для контролю документи (вiдвантажувальну специфiкацiю, комерцiйний iнвойс);
доповiдає про мету свого прибуття начальниковi пасажирського вiддiлу i погоджує з ним свої дiї;
перевiряє вiдповiднiсть найменування, кiлькостi i маркiрування наданим документам;
перевiряє вiдсутнiсть стороннiх вкладень у вантажi;
веде облiк вантажу;
при виявленнi у вантажi пошкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування вантажних мiсць, вантажних мiсць, не заявлених перевiзником, або їхньої невiдповiдностi вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, адмiнiстрацiї аеропорту, вантажоодержувача, вантажу, необхiдностi представника Торгово-промислової палати;
пiсля завершення митного контролю вантажу суб'єкта ЗЕД сповiщає про це начальниковi пасажирського вiддiлу;
пiсля завершення митного оформлення прибуває в зону митного контролю з документами, що пiдтверджують митне оформлення вантажу суб'єктiв ЗЕД, повiдомляє начальника пасажирського вiддiлу про завершення митного оформлення.
3.1.10. За узгодженням начальникiв пасажирського i вантажного вiддiлiв для проведення митного контролю вантажу суб'єктiв ЗЕД можуть залучатися iнспектора пасажирського вiддiлу.
3.1.11. Iнспектор пасажирського вiддiлу, призначений начальником пасажирського вiддiлу для здiйснення митного контролю (огляду) вантажу суб'єкта ЗЕД:
одержує у вантажному вiддiлi документи, необхiднi для здiйснення митного контролю (огляду) вантажу суб'єкта ЗЕД (товаротранспортнi накладнi, вiдвантажувальнi специфiкацiї, iнвойс, ВМД i т. п.);
перевiряє вiдповiднiсть найменування, кiлькостi i маркiрування вантажу наданим документам;
перевiряє вiдсутнiсть стороннiх вкладень у вантажi;
веде облiк вантажу;
при виявленнi у вантажi ушкоджених, пiдмочених або зi слiдами розпаковування мiсць, мiсць не заявлених перевiзником, або їхньої невiдповiдностi вантажним документам, оглядає такi вантажi в першу чергу в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, адмiнiстрацiї аеропорту, вантажоодержувача, вiдправника вантажу, при необхiдностi представника Торгово-промислової палати;
пiсля завершення митного контролю (огляду) вантажу суб'єкта ЗЕД складає акт огляду, що разом з документами на вантаж негайно передається у вантажний вiддiл для завершення митного оформлення.
3.1.12. При необхiдностi та можливостi накладення митного забезпечення (надходження товарiв i iнших предметiв у спецiалiзованих авiацiйних контейнерах з пристроями для пломбування) товари та iншi предмети перемiщуються на склад пiдприємства-вантажоодержувача, склад митницi або митний лiцензiйний склад iз накладеним митним забезпеченням. Iнформацiя про накладення митного забезпечення фiксується посадовою особою митницi у вантажному манiфестi або в iнших товаросупровiдних документах.
3.1.13. Розпакування та перепакування пошкоджених пiд час перевезення на ПС товарiв та iнших предметiв здiйснюється пiд контролем митницi.
3.1.14. При виявленнi пошкоджень упаковки товарiв та iнших предметiв посадова особа митницi робить в авiацiйнiй вантажнiй накладнiй запис "Пошкоджено пакування", вказує кiлькiсть мiсць з пошкодженням упаковки та завiряє запис вiдбитком штампа "Пiд митним контролем" i особистим пiдписом.
Акт про пошкодження упаковки та фактичну кiлькiсть мiсць товарiв та iнших предметiв складається уповноваженим представником аеропорту або авiаперевiзника в присутностi посадової особи митницi.
3.1.15. Дозволяється вивiз товарiв та iнших предметiв за межi ЗМК у випадках;
оформлення товарiв та iнших предметiв у вiдповiдний митний режим;
спрямування товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем у митницi призначення;
необхiдностi розмiщення товарiв та iнших предметiв на митних лiцензiйних складах за умови розташування цих складiв у зонi дiяльностi митницi, де розташований авiацiйний пункт пропуску (при наявностi прийнятої до митного оформлення вантажної митної декларацiї, заповненої вiдповiдно до режиму митного складу);
необхiдностi розмiщення товарiв та iнших предметiв на складах пiдприємств для збереження пiд митним контролем на пiдставi заяви пiдприємства iз резолюцiєю начальника митницi (особи, їм уповноваженої) про дозвiл на розмiщення товарiв та iнших предметiв на вiдповiдальне зберiгання пiдприємством);
в iнших випадках, передбачених чинним законодавством, по письмовому дозволу керiвництва митницi.
Не допускається перебування в ЗМК товарiв, що повнiстю оформленi в митному вiдношеннi й вповноваженим представником аеропорту "Бельбек" або перевiзника одержувачевi цих товарiв.
3.1.16. Митниця веде облiк товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з борта ПС i контролює перемiщення даних товарiв та iнших предметiв до моменту їх розмiщення з метою, заявленою митницi.
3.1.17. Митниця здiйснює архiвування документiв, що були пiдставою для пропуску (перемiщення) товарiв та iнших предметiв через митний кордон України.
3.1.18. В випадку надходження товарiв та iнших предметiв у багажi, за яким не звернувся власник, до рiшення питання здiйснення митного оформлення, данi товари та iншi предмети пiдлягають збереженню аеропортом "Бельбек" пiд контролем митницi або на складi митницi у встановленi законодавством термiни, з оглядом багажу в присутностi представникiв авiаперевiзника (аеропорту) та складанням акта про проведення огляду ручної поклажi та багажу в разi вiдсутностi громадянина чи вповноваженої ним особи.
3.2. Митний контроль товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України
3.2.1. Товари помилуються у ЗМК аеропорту "Бельбек", з дозволу митницi, пiд її контролем i з обов'язковим наданням авiацiйної вантажної накладної, а також:
або ДКД, оформленого iншим митним органом;
або ВМД, прийнятої до оформлення пiдроздiлом митного органу, розташованим у зонi дiяльностi Севастопольської митницi;
або iншого документа, що є пiдставою для митного оформлення товарiв.
При надходженнi до аеропорту "Бельбек" товарiв, що перемiщувалися на пiдставi оформлених митним органом вiдправлення ДКД, вони розмiщуються в ЗМК, а документи з вiдмiтками пасажирського вiддiлу передаються в ВКДВ Севастопольської митницi для пiдтвердження доставки вантажу, у порядку, установленому Держмитслужбою України.
Документи, що є пiдставою для помiщення товарiв в ЗМК, реєструються в пасажирському вiддiлi.
3.2.2. Пiдставою для розмiщення товарiв в ЗМК для їх навантаження на борт ПС є карго-манiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, товаросупровiднi документи та документи, що свiдчать про завершення митного оформлення.
Посадова особа пасажирського вiддiлу, призначена начальником вiддiлу, перевiряє вiдповiднiсть даних, зазначених у карго-манiфестi, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, наявному товаровi й за вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на карго-манiфестi, що є дозволом на розмiщення товарiв в ЗМК.
Митний контроль i митне оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД здiйснюється згiдно з пунктами 3.1.8 - 3.1.11 цiєї Технологiчної схеми.
3.2.3. Пiсля завершення митного контролю ПС старший наряду дає дозвiл адмiнiстрацiї аеродрому на навантаження вантажу на борт ПС пiд контролем чергового по ПС.
3.2.4. Черговий по ПС:
проводить перевiрку вiдповiдностi даних, зазначених у карго-манiфестi, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, наявному товаровi й за вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на карго-манiфестi.
Вiдбиток особистої номерної печатки на карго-манiфестi є дозволом на навантаження товарiв на борт ПС.
Примiрник карго-манiфесту реєструється та зберiгається в справi пасажирського вiддiлу в установленому Держмитслужбою України порядку. Iншi документи повертаються вповноваженому представниковi аеропорту або авiаперевiзника.
3.2.5. Пiсля навантаження товарiв на борт ПС у карго-манiфестi або авiацiйних вантажних накладних чи товаросупровiдних документах уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника
робить запис "Прийнято до перевезення ____ мiсць i товаросупровiднi документи |
". | |
(посада, пiдпис, дата, iнiцiали, прiзвище) |
Цей запис засвiдчується пiдписами цього представника й посадової особи митницi.
3.2.6. З метою вивезення за межi митної територiї України товарiв, що перемiщуються з використанням ПС, яким здiйснюється й внутрiшнє перевезення, i в подальшому - мiжнародний рейс, цi товари можуть бути оформленi в митницi вiдправлення ПС пiд вiдповiдальнiсть командира ПС або iншої вповноваженої особи авiаперевiзника та доставленi в митницю призначення - мiжнародний аеропорт вiдправлення ПС iз митної територiї України з використанням ДКД.
Митний контроль i митне оформлення зазначених вище товарiв здiйснюються вiдповiдно до глави 23 цiєї Технологiчної схеми.
3.2.7. Пiдтвердження факту пропуску товарiв через митний кордон України здiйснюється в порядку, визначеному Держмитслужбою України.
3.2.8. Документи, що є пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, реєструються в пасажирському вiддiлi та зберiгаються ним у порядку, встановленому Держмитслужбою України.
4. Порядок здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС, що здiйснює технiчну посадку, транзитний рейс, i товарiв, що перемiщуються ним
4.1. Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює внутрiшнi перевезення територiєю України, то митний контроль товарiв i ПС здiйснюється митницею у першому мiжнародному аеропорту при прибуттi ПС на митну територiю України та в останньому мiжнародному аеропорту при вибуттi ПС за межi України.
Митниця, яка здiйснює митний контроль таких товарiв i ПС, iнформує про це митницi, розташованi в мiсцях наступних посадок ПС на митнiй територiї України.
4.2. Митниця в аеропорту, де ПС здiйснило технiчну посадку, обов'язково iнформує митницю у мiжнародному аеропорту України - мiсцi наступної посадки цього ПС про направлення в цей аеропорт ПС i товарiв, що перемiщуються ним.
Iнформування здiйснюється в будь-якiй доступнiй формi з обов'язковим зазначенням прiзвища посадової особи митницi, що надiслала повiдомлення, i пiдтвердженням отримання цiєї iнформацiї iз зазначенням прiзвища посадової особи митницi, яка отримала таку iнформацiю.
4.3. Вивантаження товарiв з ПС й навантаження на борт ПС i у зворотньому напрямку пiд час транзитних перевезень здiйснюються згiдно з пунктами 3.1 i 3.2 цiєї Технологiчної схеми.
4.4. У разi тривалої стоянки ПС, що виконує транзитний рейс i здiйснило передбачену розкладом руху чи технiчну посадку, та неможливостi забезпечити постiйний нагляд митницi за ПС, на останнє накладається митне забезпечення.
Таке ПС невiдкладно передається авiаперевiзником за погодженням з митницею i органом охорони державного кордону пiд охорону вповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони.
При цьому складається в трьох примiрниках акт в довiльнiй формi про прийняття-передання ПС з товарами на тимчасове зберiгання пiд митним контролем. Один примiрник цього акта надається перевiзнику, другий - уповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони, третiй - митницi.
Такий акт пiсля вибуття ПС пiдлягає зберiганню разом з примiрником генеральної декларацiї, пiдписаної командиром ПС, у встановленому митницею порядку.
4.5. Митний огляд та переогляд ПС здiйснюються згiдно з пунктом 2.2 цiєї Технологiчної схеми.
4.6. Якщо в митницi вiдсутнi пiдстави вважати, що на борту ПС, яке здiйснює технiчну посадку, перебувають товари, увезення в Україну та транзит яких через територiю України заборонено, то митний контроль здiйснюється документально.
5. Особливостi здiйснення митного контролю за перемiщенням через митний кордон України предметiв, що прямують через декiлька аеропортiв України
5.1. Предмети, що перемiщуються мiж мiжнародними аеропортами України з використанням ПС, яке здiйснює внутрiшнiй рейс, i подальшим перевантаженням цих предметiв на борт ПС, що здiйснює мiжнародний рейс (далi - комбiнованi перевезення), з метою вивезення предметiв за межi митної територiї України, можуть бути оформленi в митницi, у зонi дiяльностi якої розташовано перший мiжнародний аеропорт вiдправлення, у порядку, визначеному в пунктах 1.6 i 1.7 цiєї Технологiчної схеми.
Ця митниця iнформує про проведення митного контролю й митного оформлення предметiв митницю, у зонi дiяльностi якої здiйснюватиметься перевантаження цих предметiв на борт ПС, що виконуватиме мiжнародний рейс.
5.2. За наявностi на борту ПС, яке виконує внутрiшнiй рейс з комбiнованими перевезеннями, предметiв, що перевозяться пасажирами мiж мiжнародними аеропортами України не з метою подальшого вивезення цих предметiв за межi митної територiї України, митний контроль i митне оформлення предметiв, що вивозяться за межi митної територiї України, здiйснюється в митницi, у зонi дiяльностi якого розташовано останнiй мiжнародний аеропорт вiдправлення ПС iз України.
5.3. Митниця забезпечує дотримання режиму ЗМК при комбiнованому перевезеннi щодо ПС, товарiв, якi перемiщуються членами екiпажу, предметiв.
5.4. Керiвники митниць, у зонах дiяльностi яких перемiщується ПС, що здiйснює комбiноване перевезення, забезпечують взаємодiю з органом охорони державного кордону та митницею у вiдповiдному мiжнародному аеропорту.
6. Прикiнцевi положення
6.1. Митний контроль та митне оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України з використанням ПС, здiйснюються з урахуванням вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України" i наказу Державної митної служби України вiд 01.12.2003 N 812 "Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведеннi заходiв оперативно-тактичного характеру", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.12.2003 за N 1166/8487.
6.2. У разi виявлення порушень митних правил або iнших порушень законодавства України на будь-якому етапi здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, предметiв, пошти, що перевозяться ним, посадова особа митницi зобов'язана вжити заходiв, передбачених законодавством, з метою запобiгання протиправним дiям i притягнення до вiдповiдальностi винних осiб або в передбачених випадках доповiсти про порушення начальниковi митницi для iнформування про це iнших компетентних органiв.
Начальник пасажирського вiддiлу N 2 | В. В. Євлашкiн |