ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДНIПРОВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
КIРОВОГРАДСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 4 травня 2000 року | N 147 |
---|
Про введення в дiю Технологiчної схеми
Зареєстровано в Кiровоградському обласному управлiннi юстицiї 20 червня 2000 р. за N 78 |
З метою впорядкування взаємодiї
пiдроздiлiв митницi щодо затримання, вилучення,
облiку та розпорядження конфiскованим та iншим
майном, що переходить у власнiсть держави,
наказую:
1. Затвердити та ввести в дiю Технологiчну схему взаємодiї пiдроздiлiв митницi щодо затримання, вилучення, зберiгання, облiку, оцiнки та розпорядження конфiскованим та iншим майном, що переходить у власнiсть держави, згiдно додатку.
2. Начальникам митних пiдроздiлiв:
2.1. органiзувати вивчення даної схеми особовим складом;
2.2. перевiрити порядок зберiгання вантажiв на складах митницi та на вiдповiдальному зберiганнi пiдприємств згiдно ст. 85 МКУ та привести цей порядок у вiдповiднiсть з даною схемою.
3. В. о. юрисконсульта митницi Ковтун Л. М. зареєструвати цей наказ в Управлiннi юстицiї згiдно встановленого порядку.
4. Вважати, що втратив чиннiсть, наказ по митницi N 254 вiд 04.06.99 р.
5. Старшому ГАОМI Любченко О. М. теля реєстрацiї даної схеми в Управлiннi юстицiї привести дiючi схеми у вiдповiднiсть до положень цього наказу.
6. До приведення документiв стосовно даного питання у вiдповiднiсть до даної схеми виконувати їх в частинi, що не протирiчить їй.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на керiвний склад митницi, а загальний контроль на заступника начальника митний Бардiяна О. А.
Начальник митницi | С. Є. Седель |
Додаток 1 до наказу Кiровоградської митницi вiд 4 травня 2000 р. N 147 |
|
Зареєстровано в Кiровоградському обласному управлiннi юстицiї 20 червня 2000 р. за N 78 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
взаємодiї пiдроздiлiв митницi щодо затримання,
вилучення, зберiгання, облiку, оцiнки та
розпорядження конфiскованим та iншим майном, що
переходить у власнiсть держави
(далi - Технологiчна схема)
1. Загальнi положення
Дана Технологiчна схема призначена для чiткого розподiлу дiй, якi виконуються пiдроздiлами митницi при затриманнi, вилученнi, зберiганнi, облiку, оцiнцi та розпорядженнi конфiскованим та iншим майном, що переходить у власнiсть держави (далi - майно).
1.1. Документи, що використовувались при пiдготовцi Технологiчної схеми
При пiдготовцi Технологiчної схеми використовувались документи:
- Постанова КМУ N 1340 вiд 25.08.98 р. з доповненнями;
- наказ ДМСУ N 635 вiд 09.10.98 р.;
- наказ МЗЕЗiТ N 344 вiд 08.07.97 р.;
- лист ДМСУ N 23/2-299-ЕП вiд 02.02.2000 р.;
- лист ДМСУ N 32/1-188-ЕП вiд 21.01.2000 р.;
- лист ДМСУ N 32/1-159-ЕП вiд 19.01.2000 р.;
- лист ДМСУ N 32/1-158-ЕП вiд 19.01.2000 р.;
- лист ДМСУ N 13/1-2224-ЕП вiд 21.07.99 р.;
- лист ДМСУ N 11/6-4632 вiд 22.05.97 р. з змiнами;
- лист ДМСУ N 13/1-2344-ЕП вiд 30.07.99 р.;
- наказ МЗЕЗ N 237 вiд 28.12.94 р.
1.2. Термiни, що вживаються в данiй Технологiчнiй схемi
- ГЕВ - господарсько-експлуатацiйний вiддiл;
- Контролюючi пiдроздiли - пiдроздiли, якi контролюють строки знаходження вантажiв пiд митним контролем до передачi на склад митницi та передачу їх на склад митницi, а саме вантажний вiддiл, митнi пости, вiддiл контролю за доставкою вантажiв, пасажирський вiддiл, митнi пункти оформлення;
- Бухгалтерiя - вiддiл бухоблiку, контролю та розрахункiв по митних платежах з держбюджетом;
- СБК та ПМП - служба по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил;
- конфiсковане майно - майно, яке за рiшенням суду передане у власнiсть держави;
- майно - товари, предмети та речi;
- вилучене майно - майно, яке ще не конфiсковане, але взяте митницею на зберiгання в порядку, визначеному статтями 128 та 149 Митного кодексу України;
- майно, передане митницi на зберiгання - майно, що передано митницi для подальшого зберiгання згiдно вимог статей 71, 85, 86 та 89 Митного кодексу України;
- майно, передане у власнiсть держави - майно, передане митницi за заявою власника;
- майно з обмеженим строком зберiгання - це майно, що має визначенi нормативними документами строки зберiгання; як правило такими товарами є продовольчi товари, лiки та т. п.;
- керiвництво митницi - начальник митницi та його заступники;
- керiвний склад митницi - начальник митницi, його заступники, начальники вiддiлiв, постiв, старшi пунктiв митного оформлення.
2. Вантажi, якi обов'язково повиннi бути переданi на склад митницi
2.1. На склад митницi (в тому числi i в орендованi склади) обов'язково передаються на зберiгання:
2.1.1. Майно, конфiсковане на пiдставi рiшення суду у випадках, обсязi та порядку, встановлених законом;
2.1.2. Майно, що повинне зберiгатися пiд митним контролем виключно митницею згiдно ст. 86 МКУ, яке не пропущено на митну територiю України внаслiдок установлених заборон чи обмежень на його ввезення або транзит через територiю України, або за яке не сплачено митнi платежi при ввезенi в Україну, або майно, що тимчасово було ввезено в Україну пiд зобов'язання зворотнього вивезення i не вивезене у вказаний строк.
2.1.3. Майно, термiн зберiгання якого пiд митним контролем згiдно статей 85 та 89 (частини першої) МКУ закiнчився, а власник не звернувся за ним в установлений Митним кодексом України термiн (тобто 6 мiсяцiв, за виключенням товарiв з обмеженим строком зберiгання);
2.1.4. Товари, вилученi митними органами згiдно статей 128 та 149 МКУ як предмети порушення митних правил або контрабанди;
2.1.5. Майно, визначене безхазяйним вiдповiдно до законодавства;
2.1.6. Майно, передане у власнiсть державi власником.
2.2. Примусове вилучення майна та передача його на склад здiйснюється тiльки у випадках, передбачених пунктами 2.1.1 та 2.1.4. В iнших випадках пiдприємство або громадянин передають майно на склад митницi самостiйно на пiдставi їх письмових заяв.
2.3. Контроль за знаходженням вантажiв пiд митним контролем до моменту передачi на склад митницi ведуть контролюючi пiдроздiли згiдно дiючих митних правил, а пiсля передачi на склад митницi їх контроль та облiк здiйснюється ГЕВ, бухгалтерiєю та вiдповiдальними в контролюючих пiдроздiлах (для митних постiв та пунктiв - якщо вантаж зберiгається на складi митницi в орендованих примiщеннях в зонi їх дiяльностi).
3. Склади митницi
3.1. Митниця може мати власнi або орендованi склади, в тому числi i склади за договором безоплатного користування складськими примiщеннями.
3.2. Пiд час передачi майна на склад митницi, враховуючи, що зберiгання потребує наявностi спецiального обладнання, або якщо майно габаритне, або в разi нестачi складських площ, на пiдставi статей 41 та 153 Цивiльного кодексу України, начальник митницi або особа, що його замiщує (або має право пiдпису договорiв) приймає рiшення про оренду або користування додаткових складських примiщень (в тому числi i в зонi дiяльностi митних постiв та пунктiв), пiсля чого укладає вiдповiдний договiр (зразок договору безоплатного користування складським примiщенням - згiдно додатка 2).
3.3. Узгодження питань про зберiгання майна, що передається на склад митницi з контролюючими пiдроздiлами, мiсце зберiгання, умови зберiгання, пiдготовки проекту договору зберiгання та узгодження його з головним бухгалтером та юрисконсультом митницi, перевезення, розвантажувально-завантажувальнi роботи здiйснюється ГЕВ.
3.4. Вiдповiдальнiсть за контроль передання майна, визначеного у п. 2 цiєї схеми, на склад митницi та вчаснiсть такого передання несуть контролюючi пiдроздiли та СБК та ПМП при умовi виконання пункту 3.3 цiєї схеми.
3.5. В разi передання майна на склад митницi, який орендований, з власником складу окрiм договору також пiдписується Акт прийому-передачi майна на вiдповiдальне зберiгання згiдно додатка 4 до цiєї схеми. Цей договiр та акт може пiдписувати директор пiдприємства-орендодавця або особа, ним документально уповноважена (копiї документiв, що пiдтверджують повноваження, додаються до Акта).
3.6. В разi передання майна на склад митницi складається Акт прийому-передачi майна на склад митницi згiдно додатка 5 до схеми.
3.7. Дата пiдписання акта, вказаного в пунктi 3.6, є моментом передання майна на контроль вiд контролюючого пiдроздiлу або СБК та ПМП вiддiлу ГЕВ.
3.8. Передача майна в склад митницi здiйснюється протягом 15 дiб з моменту надання заяви або рiшення суду, або впровадження порушення митних правил.
3.9. За зберiгання на складi митницi справляється митний збiр у розмiрi, що встановлюється КМ України. Митний збiр не справляється тiльки у випадках, коли виноситься постанова про вiдмiну справи про порушення митних правил з причин вiдсутностi пiдстав для притягнення до вiдповiдальностi, або вiдмiняється конфiскацiя.
4. Процедура передачi майна на склад митницi
4.1. Порядок передачi майна на склад митницi у зв'язку з порушенням митних правил або контрабандою, або за рiшенням суду про конфiскацiю (по пп. 2.1.1 та 2.1.4).
4.1.1. Пiдставою для прийняття майна на склад митницi згiдно пп. 2.1.1 та 2.1.4 є:
1) копiя протоколу, згiдно якого майно вилучено;
2) рапорт на iм'я начальника митницi за формою згiдно додатка 1 до цiєї схеми;
3) копiя постанови суду про конфiскацiю (в разi конфiскацiї майна);
4) копiї первинних документiв (накладнi, специфiкацiя, дозволи i таке iнше в разi їх наявностi);
5) документи, що пiдтверджують висновки iнших державних органiв (санiтарний, фiтосанiтарний, ветеринарний та iнше (в разi їх наявностi)).
4.1.2. Поданий разом з вищевказаним перелiком документiв рапорт розглядається та вiзується начальником митницi або його заступником по даному напрямку роботи. Пiсля вiзування рапорт надходить до ГЕВ, який ставить рапорт на контроль i пiдготовлює прийом вiд СБК та ПМП або контролюючого пiдроздiлу вказаного майна на склад митницi. Пiд час пiдготовки надходження майна на склад ГЕВ завчасно в стислi строки з'ясовує наступне:
1) засовує з СБК та ПМП або контролюючим пiдроздiлом мiсце та умови зберiгання майна;
2) необхiднiсть попереднього огляду поданих документiв комiсiєю по передачi вантажiв на склад митницi;
3) необхiднiсть приймання майна на склад митницi з виїздом комiсiї по передачi вантажiв на склад митницi:
В разi визначення такої необхiдностi ГЕВ займається координацiєю таких заходiв.
Пiсля проведення означених заходiв ГЕВ приймає майно на склад митницi.
4.1.3. Майно вилучається, як правило, пiдроздiлом, який виявив ПМП, згiдно встановленого в таких випадках порядку за допомогою iнших контролюючих пiдроздiлiв. Всi пiдроздiли зобов'язанi надавати СБК та ПМП максимальну допомогу у вилученнi майна i перемiщеннi його на склад митницi.
4.1.4. Вилучення майна повинно вiдбуватися в обов'язковому порядку. Означене здiйснюється до винесення постанови щодо порушення митних правил (в тому числi до передання справи про ПМП до суду);
4.1.5. пiд час вилучення майна СБК та ПМП спiвпрацює з ГЕВ, який зобов'язаний забезпечити для вчасного вилучення майна:
- вiдповiднi транспортнi засоби для перевезення майна;
- вантажникiв для розвантажувально-завантажувальних робiт;
- наявнiсть вiдповiдних складських площ для розмiщення майна на зберiгання, в тому числi наявнiсть вiдповiдного обладнання в складах для майна з спецiальними вимогами по зберiганню.
4.1.6. Пiд час передачi майна на склад митницi необхiдно в обов'язковому порядку складати протокол вилучення, в якому необхiдно вказати докладний опис майна, що вилучається, а особливо (крiм iншого) попередню вартiсть i точну назву кожного окремого предмета або групи однорiдних рiвноцiнних предметiв, докладний опис ознак кожного предмета, назву матерiалу, з якого виготовлено кожний з предметiв, їх кiлькiсть, приблизна вага, довжина, якiсть (в разi можливостi), процент зносу (в разi можливостi), запах (в разi наявностi та можливостi його спiвставлення зi знайомими запахами), колiр, номери (в разi наявностi), посилання на супровiднi документи, комплектнiсть та вiдповiднiсть заявленим документам (опис майна може не вiдповiдати вищевказаним вимогам, але вiн повинний iдентифiкувати описанi предмети таким чином, щоб уникнути розбiжностi в тлумаченнi).
В разi складностi визначення вартостi майна СБК та ПМП може залучати до цiєї роботи вiддiл тарифiв та митної вартостi, який повинний в оперативному порядку визначити цю вартiсть з пiдписанням вiдповiдних документiв.
При фактичнiй передачi майна на склад митницi складаються акти за формою згiдно додатка 4 (в разi передання на зберiгання в орендований склад) та додатка 5 цiєї схеми. Копiю акту згiдно додатка 5 СБК та ПМП передає контролюючому пiдроздiлу, на пiдставi якого цей пiдроздiл знiмає дане майно з контролю.
4.1.7. Пiд час вилучення майна та iнших предметiв СБК та ПМП або оперативний пiдроздiл зобов'язаний роз'яснити їх власнику його права, обов'язки та умови зберiгання на складi митницi у вiдповiдностi до статтi, згiдно якої вiдбулось вилучення, про що повинно бути зазначено в протоколi вилучення.
4.1.8. Заходи в разi вiдмови пiдприємства або громадянина передати майно митницi у зв'язку з вилученням у випадках, передбачених пунктами 2,1.1 та 2.1.4 цiєї схеми.
В разi вiдмови пiдприємства або громадянина передати майно митницi у зв'язку з вилученням СБК та ПМП приймає слiдуючi заходи:
4.1.8.1. складає та впроваджує протокол згiдно статтi 158 МКУ у зв'язку з непокорою законному розпорядженню або вимозi працiвника митного органу;
4.1.8.2. готує та вiдсилає листа прокуратурi у зв'язку з непокорою пiдприємства або громадянина вимогам митного законодавства (в разi необхiдностi);
4.1.8.3. готує подання до суду з метою винесення ним постанови щодо вилучення майна у зв'язку з порушенням митних правил на пiдставi статей 128 та 149 МКУ.
Пiсля винесення постанови суду про вилучення СБК та ПМП здiйснює вилучення самостiйно або за допомогою виконавчої служби Управлiння юстицiї на пiдставi статтi 3 Закону України "Про виконавче провадження";
4.1.8.4. якщо жоден з вищеозначених застосованих заходiв не забезпечив вилучення до моменту подання до суду матерiалiв про порушення митних правил, подання про вилучення майна в такому разi подається до суду разом з поданням про порушення митних правил. Крiм вказаного, по майну, що тимчасово було ввезене або вивезене пiд зобов'язання зворотнього вивезення, додатково пропонувати суду вказати в його постановi виконання пiдприємством або громадянином однiєї з вимог, передбачених статтею 71 МКУ.
4.1.9. Пiсля винесення постанови судом щодо порушення митних правил iз застосуванням конфiскацiї (за виключенням майна з обмеженим строком зберiгання) майно передається до реалiзацiї згiдно встановленого порядку через торговельнi органiзацiї, якi внесенi до реєстру Державною податковою адмiнiстрацiєю.
4.1.10. Майно, по якому рiшення суду про конфiскацiю було скасоване i передане на новий розгляд в установлений термiн, зберiгається (крiм майна з обмеженим строком зберiгання) до винесення остаточного рiшення судового органу.
4.1.11. Майно, по якому конфiскацiя не прийнята, а також те, що було вилучене для забезпечення стягнення штрафу згiдно ст. 149 МКУ, зберiгається на складi митницi пiвроку з моменту надсилання власнику майна повiдомлення з цього приводу (здiйснює бухгалтерiя з повiдомленням отримання листа) (крiм вантажiв з обмеженим строком зберiгання), пiсля чого реалiзовується згiдно порядку. В цей перiод власник має право отримати майно з сплатою належних митних платежiв (на виконання ст. 148 МКУ) та належного митного оформлення.
4.1.12. Пiсля надходження iнформацiї щодо застосування конфiскацiї, її скасування або передання справи на новий судовий розгляд СБК та ПМП зобов'язане негайно повiдомити про це письмово бухгалтерiю та ГЕВ з прикладанням вiдповiдних постанов.
4.2. Порядок передачi майна на склад митницi, що визначене пунктами 2.1.2, 2.1.3, 2.1.6 цiєї схеми.
4.2.1 Для пiдприємств:
4.2.1.1. майно, що надiйшло до зони митного контролю, за бажанням власника або уповноваженої ним особи до моменту пропуску на митну територiю України може бути передано на зберiгання митницi на її склади згiдно вимог статтi 86 та 87 МКУ або передано на зберiгання пiдприємству згiдно встановленого порядку на пiдставi статей 85 та 89 МКУ;
4.2.1.2. пiдчас передання майна на вiдповiдальне зберiгання пiд митним контролем пiдприємство зобов'язане подати до митницi заяву згiдно додатка N 3 до цiєї схеми з зобов'язанням до кiнця 6-мiсячного строку зберiгання задекларувати це майно та сплатити необхiднi митнi платежi.
4.2.2. Для громадян:
4.2.2.1. транспортнi засоби, що ними ввезенi, до моменту пропуску на митну територiю України можуть бути переданi за бажанням власника (або уповноваженої ним особи) на зберiгання митницi на її склад згiдно вимог статтi 86 МКУ або передано власнику згiдно встановленого ДМСУ порядку з вилученням супровiдних документiв на даний транспортний засiб з випискою вiдповiдної довiдки за формою згiдно додатку N 6 до схеми.
В довiдцi в обов'язковому порядку повинно бути зазначено зобов'язання громадянина оформити транспортний засiб та сплатити необхiднi митнi платежi в 6-й мiсячний термiн згiдно вимог частини першої ст. 86 МКУ.
4.2.2.2. при ввезенi громадянами окремо слiдуючого багажу залiзничним транспортом майно знаходиться на вiдповiдальному зберiганнi у перевiзника. Таке зберiгання триває з моменту надходження вантажу на станцiю призначення i до моменту завершення пiврiчного строку.
При зберiганнi у перевiзника заява згiдно додатка 3 до схеми не подається.
При ввезеннi багажу громадян iншими видами транспорту вiн обов'язково передається на склад митницi.
Пiд час звернення громадянина до митницi вiн пише заяву (додаток 7 до схеми) щодо оформлення багажу, в якiй повинний зобов'язатись в 6-й мiсячний строк задекларувати вантаж та сплатити необхiднi митнi платежi.
4.2.3. При передачi майна на вiдповiдальне зберiгання, а також при пропуску майна як тимчасово ввезеного (вивезеного) пiд зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення) або при переданнi транспортних засобiв громадянам до моменту пропуску контролюючi пiдроздiли зобов'язанi попередити пiдприємства або громадян про вимоги митного законодавства щодо даних видiв митного контролю та вiдповiдальностi за їх невиконання.
4.2.4. За мiсяць до закiнчення строкiв зберiгання пiд митним контролем на пiдприємствi або до закiнчення строку тимчасово ввезеного (вивезеного) майна, або до закiнчення строку зобов'язання пiдприємства або громадянина про декларування та сплату митних платежiв контролюючий пiдроздiл надсилає пiдприємству або громадянину лист-попередження (додаток 8) (з повiдомленням про вручення) про необхiднiсть здiйснення ними однiєї з дiй, передбачених митним законодавством до закiнчення строкiв зобов'язань, наданих ними митницi. Крiм iншого в листi-попередженнi необхiдно обумовити:
1) вiдповiдальнiсть пiдприємства або громадянина в разi його вiдмови виконати наданi зобов'язання;
2) в разi бажання ними передати майно митницi на зберiгання або з метою передачi у власнiсть державi вони повиннi надiслати митницi вiдповiдний лист або заяву.
4.2.5. Якщо заява вiд пiдприємства або громадянина щодо митного оформлення надiйшла до закiнчення строкiв зобов'язань, а також до цих строкiв були сплаченi митнi платежi, митне оформлення здiйснюється на загальних пiдставах. Таке оформлення також можливе, коли воно почалось до закiнчення строкiв зобов'язань, а завершилось пiсля закiнчення таких строкiв.
4.2.6. В разi закiнчення строкiв зобов'язань або якщо пiдприємство чи громадянин бажає передати вiдразу вантаж на склад митницi згiдно з вимогами ст. 86 МКУ i ними подано заяву про передачу на склад митницi на зберiгання, або з метою передати у власнiсть державi, оперативними пiдроздiлами здiйснюються заходи по передачi вантажiв на склад митницi, а саме:
4.2.6.1. в разi передання майна у власнiсть держави звертається особлива увага на повноваження пiдприємства або громадянина на проведення вказаних дiй;
4.2.6.2. контролюючий пiдроздiл узгоджує з пiдприємством або громадянином та ГЕВ порядок i час передачi на склад митницi.
При цьому з керiвником пiдприємства або громадянином необхiдно обумовлювати їх особисту присутнiсть (або їх уповноважених представникiв з вiдповiдним дорученням, наданим згiдно встановленого законом порядку) при передачi в склад митницi майна.
Примiтка: В деяких випадках контролюючий пiдроздiл або СБК та ПМП має право здiйснювати передачу майна на склад самостiйно, без присутностi власника.
4.2.6.3. подає на розгляд начальнику митницi (його заступнику) рапорт згiдно додатка 1 до схеми та прикладає до нього слiдуючi документи:
1) копiї первинних документiв;
2) за наявностi - документи, що пiдтверджують якiсть майна (санiтарного, фiтосанiтарного, ветеринарного контролю та iнше);
3) квитанцiю форми МД-1 (для майна громадян);
4) акт митного огляду (при наявностi);
5) заява пiдприємства або громадянина про передачу майна на склад митницi;
6) довiдку ТПП або фiтосанiтарного контролю (або iншого державного органу) про строк зберiгання майна (для майна з обмеженим строком зберiгання);
4.2.6.4. на рапортi начальником митницi (або його заступником) проставляється вiза:
"Начальникам | |
(П. I. Б. керiвника оперативного пiдроздiлу або СБК та ПМП, ГЕВ, бухгалтерiї) | |
передати вантаж на склад митницi згiдно встановленого порядку". |
При цьому першим ставиться у вiзi прiзвище керiвника контролюючого пiдроздiлу або СБК та ПМП, так як до моменту передання на склад майно знаходиться пiд контролем цих пiдроздiлiв.
Пiсля надання дозволу передачi на склад митницi контролюючий пiдроздiл органiзує разом з ГЕВ перевезення майна на склад митницi. ГЕВ забезпечує складськими примiщеннями, вантажниками, транспортом та iншим згiдно встановленого порядку;
4.2.6.5. працiвник оперативного пiдроздiлу виїздить до мiсця зберiгання майна. Пiд його контролем майно завантажується в транспортнi засоби пiдприємства або громадянина (в разi вiдсутностi - в транспортнi засоби, направленi митницею), пiсля чого майно в супроводженнi працiвника митницi та представника пiдприємства або громадянина доставляється на склад митницi;
4.2.6.6. пiсля перевезення майна на склад митницi складаються акти в трьох примiрниках згiдно вимог пунктiв 3.5 в разi передачi майна в орендований склад (додаток 4) та 3.6 (додаток 5) цiєї схеми, пiсля чого вважається, що майно передане на склад митницi i, вiдповiдно, зняте з контролю в контролюючому пiдроздiлi. В актах, крiм iншого, вказується докладний опис майна, що вилучається, особливо попередня вартiсть, докладний опис ознак кожного предмета, назва матерiалу, з якого виготовлено кожний з предметiв, їх кiлькiсть, приблизна вага, довжина, якiсть (в разi можливостi), процент зносу (в разi можливостi), запах (в разi наявностi та можливостi його спiвставлення зi знайомими запахами), колiр, номери (в разi наявностi), посилання на супровiднi документи, комплектнiсть та вiдповiднiсть заявленим документам (опис майна може не вiдповiдати вищевказаним вимогам, але вiн повинний iдентифiкувати описанi предмети таким чином, щоб уникнути розбiжностi в тлумаченнi).
Акт передачi майна на склад митницi (додаток 5) пiдписується комiрником, представником пiдприємства або громадянином, працiвником контролюючого пiдроздiлу, при необхiдностi iншими особами, що були присутнi. Примiрники акта розподiляються слiдуючим чином:
- один примiрник повертається представнику пiдприємства або громадянину;
- другий примiрник передається контролюючому пiдроздiлу;
- третiй примiрник залишається в ГЕВ;
- четвертий примiрник передається бухгалтерiї.
В разi виявлення некомплектностi або невiдповiдностi заявленим документам майно передається на склад митницi у тому виглядi, який є, з обумовленням про цей факт в актi передачi (додаток 5), i паралельно контролюючий пiдроздiл впроваджує справу про порушення митних правил згiдно встановленого порядку.
Як правило, при можливостi в передачi майна в склад митницi приймає участь працiвник, який здiйснював первинний огляд майна при передачi на зберiгання власнику.
Майно, яке неможливо визначити, що воно знаходиться пiд митним контролем, на склад митницi не приймається.
4.2.7. В разi порушень пiдприємством або громадянином своїх зобов'язань, наданих митницi, контролюючi пiдроздiли впроваджують справу про порушення митних правил та вилучають майно в порядку, передбаченому пунктом 4.1 цiєї технологiчної схеми.
4.2.8. В разi складностi визначення вартостi майна контролюючий пiдроздiл може залучити до цiєї роботи вiддiл тарифiв та митної вартостi, який повинний в оперативному порядку визначити цю вартiсть з пiдписанням вiдповiдних документiв.
4.3. Порядок передачi на склад митницi майна з обмеженим строком зберiгання.
4.3.1. При передачi майна з обмеженим строком зберiгання на вiдповiдальне зберiгання згiдно статтi 85 МКУ контролюючий пiдроздiл зобов'язаний на виконання частини першої ст. 89 МКУ вимагати вiд пiдприємства подання довiдки, виданої Торговельно-промисловою палатою або фiтосанiтарною службою (для майна рослинного походження) або iншими державними органами, про строки можливого зберiгання майна. Така довiдка повинна вказувати строк зберiгання з оговоренням умов зберiгання та з урахуванням можливостi реалiзацiї майна пiсля закiнчення цього строку.
Таке майно передається на зберiгання пiдприємству виключно на строк, обумовлений в довiдцi (в разi забезпечення вказаних умов зберiгання).
4.3.2. Дiї щодо передачi на склад митницi майна з обмеженим строком зберiгання аналогiчнi переданню звичайного майна, визначеному у пунктi 4.2, з тiєю рiзницею, що вiдповiднi дiї треба виконувати не з розрахунку пiврiчного зберiгання на пiдприємствi, а з розрахунку строку, вказаного в довiдцi ТПП або фiтосанiтарної служби (або iншого органу).
4.4. Порядок передачi на склад митницi безхазяйного майна.
4.4.1. Дiї по передачi на склад митницi можливо безхазяйного майна аналогiчнi порядку передачi звичайного майна, визначеному пунктами 4.1, 4.2 та 4.3 цiєї схеми, окрiм деяких зауважень, а саме:
1) лист (заява) пiдприємства або громадянина про передачу майна на склад митницi не надається;
2) довiдку про визначення строку зберiгання майна з обмеженим строком зберiгання, що визначена п. 4.3.1 цiєї схеми, запитує в ТПП або фiтосанiтарнiй службi (або в iншому державному органi) бухгалтерiя;
3) подiбне майно вiдразу пiсля виявлення передається на склад митницi;
4) майно зберiгається на складi митницi, доки воно не буде визнане безхазяйним згiдно дiючого порядку, встановленого Iнструкцiєю Мiнфiну N 112 вiд 17.12.87 р. та ст. 137 Цивiльного кодексу України (крiм майна iз обмеженим строком зберiгання).
5. Порядок розпорядження майном, яке конфiсковане або передане у власнiсть держави або за яким власник не звернувся до кiнця строкiв зберiгання
5.1. Оцiнка майна:
Оцiнка майна, що перейшло у власнiсть держави, провадиться комiсiєю, яка утворюється органом, що здiйснив його вилучення, у складi представникiв митницi, державних податкових iнспекцiй, фiнансових органiв.
У разi розбiжностi в оцiнцi майна мiж представниками комiсiї та у випадках, передбачених законодавством України, оцiнка провадиться спецiалiстами-експертами.
За результатами роботи комiсiї складається акт опису, оцiнки та передачi майна. Усi примiрники акта пiдписуються членами комiсiї та затверджуються у термiн не пiзнiше трьох днiв пiсля його складання начальником митницi або особою, що виконує його обов'язки.
Акт опису, оцiнки та передачi майна є пiдставою для реалiзацiї майна, що перейшло у власнiсть держави через торговi бiржi та аукцiони, безоплатної передачi, знищення.
Майно оцiнюється з дотриманням таких вимог:
• товарно-матерiальнi цiнностi з групи товарiв широкого вжитку i продукцiя виробничо-технiчного призначення - за ринковими цiнами, а також цiнами, що регулюються (встановлюються) державою з урахуванням їх фактичного стану (товарного вигляду) та зносу,
• продуктивна робоча i племiнна худоба, птиця, кролi, бджоли, а також шкiряна сировина i хутро, зерно, овочi та iнша сiльськогосподарська продукцiя, вiльна вiд карантинних об'єктiв, - за цiнами можливої реалiзацiї,
• культурнi цiнностi, а також предмети релiгiйного культу - на пiдставi рiшень вiдповiдних експертних комiсiй з питань повернення культурних цiнностей, створених Мiнкультури,
• товари низької якостi, нестандартнi та тi, що були у вжитку, - за цiнами можливої реалiзацiї,
• транспортнi засоби - на пiдставi висновкiв спецiалiстiв з урахуванням ринкових цiн та фактичного їх стану на день оцiнки. Якщо транспортнi засоби забороненi для подальшої експлуатацiї за висновком технiчної експертизи, вони розкомплектовуються для взяття на облiк приладiв, вузлiв, агрегатiв та iнших комплектуючих деталей i складається акт опису, оцiнки та передачi майна за цiнами можливої реалiзацiї.
5.2. Конфiсковане майно та iнше, що перейшло у власнiсть держави, передається для подальшого розпорядження ним на пiдставi акта опису, оцiнки та передачi майна, в тому числi реалiзується через торговельнi пiдприємства, аукцiони, з якими укладенi угоди на його реалiзацiю з дотриманням таких вимог:
• транспортнi засоби, предмети антикварiату, високохудожнi авторськi роботи, ювелiрнi вироби з дiамантами чи iншим дорогоцiнним камiннiм, товарно-матерiальнi цiнностi за умови оптової партiї реалiзуються через бiржовi торга, аукцiони у порядку, встановленому законодавством України. При цьому стартова цiна не повинна бути нижчою нiж цiна, зазначена в актi опису, оцiнки та передачi майна;
• товарно-матерiальнi цiнностi з групи товарiв широкого вжитку i продукцiя виробничо-технiчного призначення, продаж яких на аукцiонi є економiчно невигiдним, а також розкомплектованi транспортнi засоби передаються на реалiзацiю пiдприємствам роздрiбної торгiвлi за цiнами, визначеними в актi опису, оцiнки та передачi майна;
• культурнi цiнностi пiсля проведення спецiальної експертизи на пiдставi рiшення Нацiональної комiсiї з питань повернення в Україну культурних цiнностей безоплатно передаються на довiчне зберiгання до державних музеїв, бiблiотек i наукових установ;
• культурнi цiнностi, що за рiшенням Нацiональної комiсiї з питань повернення в Україну культурних цiнностей не переданi до державних музеїв, архiвiв, бiблiотек i наукових установ, пiдлягають реалiзацiї через аукцiони або торговельнi пiдприємства;
• товарно-матерiальнi цiнностi, якi були в користуваннi i ступiнь зносу яких становить понад 50 % за висновком комiсiї у складi представникiв митницi, ДПА та фiн. органу, можуть передаватися безоплатно закладам охорони здоров'я, освiти, соцiального забезпечення населення та на благодiйнi цiлi;
• продукти харчування, насамперед тi, що швидко псуються, за умови проведення належної експертизи за рiшенням комiсiї (представники митницi, ДПА та фiн. органу) можуть безоплатно передаватись закладам охорони здоров'я, освiти, соцiального забезпечення населення, вiйськовим формуванням, установам кримiнально-виконавчої системи i на благодiйнi цiлi;
• мисливська вогнепальна, пневматична та холодна зброя, боєприпаси до зброї, а також засоби самооборони, зарядженi речовими сльозоточивої та дратiвної дiї, реалiзуються у встановленому порядку.
На початку кожного року на конкурснiй основi визначається перелiк торговельних пiдприємств, яким доручатиметься реалiзацiя майна, з обов'язковим занесенням їх до Єдиного реєстру торговельних пiдприємств, який ведеться ДПА.
Реалiзацiя здiйснюється через торговельнi пiдприємства, аукцiони, бiржi, з якими укладенi угоди на реалiзацiю майна, що перейшло у власнiсть держави, лише пiсля включення їх до Єдиного реєстру торговельних пiдприємств та органiзацiй.
5.3. Майно, що перейшло у власнiсть держави, передане для продажу в роздрiбну торгiвлю i не реалiзоване протягом 60 календарних днiв, пiдлягає уцiнцi, розмiр якої визначається комiсiєю i не повинен перевищувати 20 % цiни, зазначеної в актi опису, оцiнки та передачi майна.
Якщо товар не реалiзовано протягом наступних 30 днiв, провадиться додаткова уцiнка або товар передається для реалiзацiї за цiною остаточної вартостi iншiй органiзацiї.
У разi коли на реалiзацiю передається майно з обмеженим термiном зберiгання або користування i воно не має попиту, уцiнка може провадитись у скороченi термiни
Майно (лот), яке виставлене на аукцiон або реалiзується через бiржi та не продане протягом 30 календарних днiв з дня iнформацiйного повiдомлення про проведення аукцiону або продане в кiлькостi, що не перевищує 30 % його обсягу, пiдлягає уцiнцi не бiльше нiж на 20 % вартостi, визначеної в актi опису, оцiнки та передачi майна.
Якщо протягом наступних 30 днiв пiсля проведення уцiнки майно не було продане, воно знiмається з аукцiонних чи бiржових торгiв. Пiсля цього комiсiя приймає рiшення про подальше розпорядження таким майном.
5.4. Майно з обмеженим строком зберiгання реалiзується або передається безоплатно згiдно встановленого порядку при умовi:
1) наявностi довiдки ТПП або фiтосанiтарної служби (або iншого державного органу) про можливi строки зберiгання;
2) передання майна до реалiзацiї або безоплатно тiльки пiсля закiнчення строкiв зберiгання.
5.5. Передача в реалiзацiю або безоплатно майна здiйснюється тiльки при наявностi документiв санiтарного, фiтосанiтарного, ветеринарного та iншого контролю щодо їх якостi. За даний напрямок роботи вiдповiдає бухгалтерiя.
5.6. В разi якщо майно тривалий час не реалiзується через дану торговельну органiзацiю, бухгалтерiя здiйснює заходи вiдповiдно до п. 10 постанови КМУ N 1340 вiд 25.08.98 р. за рiшенням вiдповiдної комiсiї.
5.7. Реалiзацiя або безоплатна передача безхазяйного майна здiйснюється тiльки пiсля визнання такого майна безхазяйним згiдно порядку, встановленого Iнструкцiєю Мiнфiну N 112 вiд 17.12.87 р. та ст. 137 Цивiльного кодексу України.
6. Порядок розпорядження валютними цiнностями, дорогоцiнними металами i дорогоцiнним камiнням
6.1. Вилучення.
6.1.1. Нацiональна валюта та цiнностi, що належать громадянам i не пропущенi при ввезеннi в Україну як такi, що перевищують норму ввезення, затримуються митницею з оформленням кв. ф. МД-1 для передачi в державний бюджет.
6.1.2. На валюту та цiнностi, вилученi митницею при виявленнi ПМП, складається опис (форма Т-10) в трьох примiрниках згiдно з технологiєю оформлення документiв про ПМП.
Опис складається iнспектором оперативного пiдроздiлу або СБК та ПМП (далi - оперативного пiдроздiлу), який виявив ПМП, на:
1. цiнностi;
2. валюту окремо:
• нацiональна валюта,
• готiвкова iноземна валюта 1-ої групи (англiйськi фунти стерлiнгiв, долари США, нiмецькi марки, французькi франки, iталiйськi лiри, швейцарськi франки, японськi єни) та росiйськi рублi,
• готiвкова iноземна валюта за всiма iншими видами валют 1-ї групи (крiм перелiчених), 2-ї групи та 3-ї групи за Класифiкатором iноземних валют НБУ з обов'язковим зазначенням характерних рис, номiналу, номерiв банкнот.
При прийняттi на зберiгання валюти та цiнностей вказується причина прийняття валюти чи цiнностей на зберiгання вiдповiдно до вимог Митного кодексу України та дiючих митних правил, конкретнi найменування валют та цiнностей, характернi ознаки, вага, кiлькiсть прийнятих на зберiгання цiнностей цифрами та прописом.
Iнспектор оперативного пiдроздiлу митного органу, який заповнював унiфiковану митну квитанцiю МД-1 (далi кв. МД-1), несе повну вiдповiдальнiсть за вiдображення на зворотi другого примiрника кв. МД-1 кiнцевого термiну зберiгання валюти та цiнностей.
Квитанцiя пiдписується iнспектором та власником валюти чи цiнностей.
Перший примiрник квитанцiї разом з прийнятими на зберiгання валютою чи цiнностями передається iнспектором пiсля закiнчення змiни в касу митницi, другий видається на руки власнику, а третiй залишається в квитанцiйнiй книжцi iнспектора для облiку та звiтностi.
При вилученнi нацiональної валюти та цiнних паперiв України у разi вивезення (ввезення) без пiдстав в робочiй частинi квитанцiї заповнюється поле C.
При прийняттi на зберiгання майна, валюти або цiнностей на зворотi першого i третього примiрникiв кв. МД-1 одночасно у спецiально призначеному мiсцi касиром проставляються дата прийняття до каси митницi, власне прiзвище та пiдпис.
Валюта України, iноземна валюта всiх груп за Класифiкатором iноземних валют НБУ, прийнята митницею на зберiгання чи вилучена в п'ятиденний термiн, iнкасується вiдповiдними службами, що займаються перевезенням валютних цiнностей до уповноважених банкiв.
Уповноваженi банки приймають зазначенi грошовi кошти на пiдставi листа опису цiнностей iз зазначенням найменування та номiналу, номерiв банкнот та документiв, що пiдтверджують факт вилучення, i не пiзнiше наступного банкiвського дня.
6.2. Облiк вилучених валютних цiнностей.
Облiк затриманої нацiональної та iноземної валюти, цiнностей та цiнних паперiв проводиться iнспектором вiддiлу бухоблiку в касових журналах та книжках з обов'язковим заповненням слiдуючих даних:
дата оприбуткування, номер опису, квитанцiї чи iншого первинного документа, прiзвище, iм'я та по батьковi громадянина, у якого вилучено валюту та цiнностi, кiлькiсть, вага, первинна оцiнка товару.
Облiк валюти та цiнностей ведеться на забалансових рахунках:
• Рах. 330 "Цiнностi та валюта, прийнятi на зберiгання"
• Рах. 330а "Цiнностi та валюта, конфiскованi за рiшенням суду"
• Рах. 3301а "Цiнностi та валюта, затриманi при порушеннi митних правил"
• Рах. 330б "Облiгацiї держпозик, лотерейнi бiлети та iншi цiннi папери, прийнятi на зберiгання"
• Рах. 330в Те ж саме - конфiскованi за рiшенням суду
• Рах. 3301в Те ж саме - затриманi при порушеннi митних правил.
Вiдображена в iноземнiй валютi вартiсть вилучених та переданих на зберiгання вищезазначених предметiв для вiдображення в бухгалтерському облiку пiдлягає перерахунку в грошовiй одиницi України по курсу НБУ на дату виникнення операцiї та на дату складання бухгалтерської звiтностi.
Для складання бух. звiтностi перерахунок здiйснюється по курсу, який являється останнiм по часу котировки НБУ в звiтному перiодi.
6.3. Розпорядження валютними цiнностями.
Видача з каси валюти та цiнностей як речових доказiв проводиться на пiдставi листа слiдчих органiв або постанови про виїмку валюти з обов'язковим наданням довiреностi ф. М-2. В листi слiдчих органiв вказується прiзвище, назва майна (найменування).
Без оприбуткування в бухгалтерiї митницi затриманих валюти та цiнностей передачу в слiдчi органи їх як речових доказiв не проводити.
При передачi в слiдчi органи з каси митницi валюти та цiнностей iнспектор бухгалтерiї знiмає їх з балансовому облiку згiдно наказу ДМКУ N 337 вiд 25.07.95 р., п. 4.
Видача цiнностей та майна для проведення експертизи та оцiнки проводиться за рiшенням начальника митницi на пiдставi постанови про призначення експертизи.
Цiнностi повертаються у касу разом з актом експертизи (оцiнки).
Вiдповiдальнiсть за своєчасну доставку затриманого майна у касу митницi несе начальник пiдроздiлу, спiвробiтник якого здiйснив затримання.
При поверненнi валюти чи цiнностей власнику на зворотi другого примiрника кв. МД-1 обов'язково у полi "Пiдтвердження власника про одержання речей" власник майна, валюти чи цiнностей або довiрена особа при одержаннi їх iз каси митницi робить запис такого змiсту: "Зазначенi в цiй квитанцiї предмети (валюту, цiнностi) одержав" та проставляє пiдпис, прiзвище i дату. Касир зазначає серiю i номер пред'явленого власником паспорта та ким i коли цей паспорт видано чи реквiзити доручення.
Якщо повернення майна, валюти, цiнностей здiйснюється безпосередньо їх власнику, а не довiренiй особi, касир зобов'язаний ретельно перевiрити iдентичнiсть пiдпису власника на першому та другому примiрниках.
Нарахування складських зборiв за зберiгання валюти та цiнностей не проводиться.
У триденний термiн пiсля набуття законної сили вiдповiдним рiшенням про перехiд валютних цiнностей у власнiсть держави, закiнчення термiну зберiгання валютних цiнностей, прийнятих митними органами:
• гривнi з рахункiв "Кошти, вилученi уповноваженими органами" за дорученням розпорядника коштiв перераховуються уповноваженими банками до державного бюджету,
• iноземна валюта 1-ї групи Класифiкатора в установленому порядку за дорученням розпорядника коштiв перераховуються уповноваженими банками на вiдповiднi рахунки в iноземнiй валютi Державного казначейства,
• готiвкова iноземна валюта за всiма iншими видами валют 1-ї групи, 2-ї групи (крiм росiйських рублiв) та 3-ї групи за Класифiкатором, що облiковується на позабалансових рахунках, за дорученням розпорядника коштiв продається уповноваженими банками через мережу власних пунктiв обмiну iноземних валют або касу з подальшим зарахуванням виручки вiд її продажу до державного бюджету.
6.4. Розпорядження дорогоцiнними металами i дорогоцiнним камiнням, що переходять у власнiсть держави.
Дорогоцiннi метали у будь-якому виглядi i станi та природне дорогоцiнне камiння в сирому та обробленому виглядi (алмази, дiаманти, рубiни, смарагди, а також природнi перли) i напiвдорогоцiнне камiння, а також вироби з вмiстом дорогоцiнного та напiвдорогоцiнного камiння i природних перлiв, ордени, медалi, а також предмети, що мiстять золото в кiлькостi 10 % i бiльше, або срiбло в кiлькостi 30 % i бiльше, парча i парчевi вироби з дорогоцiнних металiв з вмiстом дорогоцiнного камiння надсилаються митницею до Державної скарбницi НКУ з обов'язковою вказiвкою: "Для Державного сховища дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння України".
Предмети i вироби, брухт та вiдходи, що мiстять менше 10 % золота i менше 30 % срiбла, парча i парчевi вироби з вмiстом дорогоцiнних металiв без прикраси їх дорогоцiнними камiннями пересилаються митницею для переробки та афiнажу на державне пiдприємство "Днiпро-ВДМ".
7. Знищення (утилiзацiя) майна
7.1. Майно, якiсть якого не вiдповiдає вимогам стандартiв, небезпечне в санiтарно-епiдемiчному вiдношеннi, або яке не пройшло вiдповiдного випробування, карантинної обробки чи непридатне до реалiзацiї, пiдлягає переробцi або знищенню.
7.2. Для проведення знищення майна вiдповiдно до пункту 7 постанови КМ України вiд 25.08.98 р. N 1340 створюється комiсiя.
7.3. Знищення здiйснюється на пiдставi обгрунтованих висновкiв представникiв санiтарно-епiдемiологiчної служби, експертiв з числа представникiв регiональних центрiв Фармакологiчного комiтету, Комiтету з контролю за наркотиками. Державної iнспекцiї з контролю якостi лiкарських засобiв Мiнiстерства охорони здоров'я України, органiв Мiнекобезпеки на мiсцях. Для знищення предметiв рослинного та тваринного походження можуть бути залученi представники служб карантину рослин та прикордонних ветеринарних пунктiв.
7.4. Знищення майна, не придатного для реалiзацiї, проводиться на пiдставi наказу по митницi.
7.5. Факт знищення фiксується актом довiльної форми, в якому необхiдно вказати дату знищення, детальну iнформацiю про майно, причину та метод його знищення.
Акт складається головою комiсiї, пiдписується особами, якi брали участь у знищеннi майна, та затверджується у термiн не пiзнiше трьох днiв пiсля його складання керiвником чи заступником керiвника органу, що здiйснив вилучення або забезпечував зберiгання зазначеного майна.
7.6. Вiдповiдальнi за процедуру знищення є ГЕВ, а за пiдготовку документiв для здiйснення знищення несе вiдповiдальнiсть бухгалтерiя.
7.7. Майно, яке заявляється як такс, що передається на користь держави, i знаходиться в непридатному для використання станi, знищується (в разi необхiдностi) пiд контролем митницi за рахунок його власника. Вториннi ресурси, якi утворюються в результатi знищення, в разi вiдмови власника передати їх митницi для подальшого розпорядження перебувають пiд митним контролем i мають оформлюватись для вiльного використання зi стягненням належних платежiв.
8. Видача майна зi складу митницi
8.1. Видача майна власнику (або особi, що ним уповноважена) здiйснюється на пiдставi його заяви на iм'я начальника митницi.
8.2. Пiсля проставлення вiзи начальника митницi або його заступника з вiдповiдного напрямку про видачу майна це питання погоджується з СБК та ПМП, вiдповiдним контролюючим пiдроздiлом, бухгалтерiєю та ГЕВ, пiсля чого кожний з них проставляє в заявi власника запис про погодження видачi зi складу митницi.
При цьому:
1) контролюючий пiдроздiл здiйснює вiдповiдне митне оформлення майна;
2) бухгалтерiя здiйснює нарахування та стягнення митного збору за зберiгання майна на складi митницi згiдно чинного законодавства.
Тiльки пiсля всiх пiдписiв ГЕВ має право видати майно зi складу митницi.
8.3. Поданий лист пiдприємства або заява громадянина пiсля вiзування керiвництвом митницi направляється до канцелярiї, яка в той же день, вiдразу, передає ГБВ.
ГЕВ в оперативному порядку перевiряє, який пiдроздiл здiйснив передачу майна на склад, i вiдразу передає документ у цей пiдроздiл для проведення процедури митного оформлення (митнi пости та пункти повиннi завчасно попереджати власникiв майна про необхiднiсть митного оформлення на цих пiдроздiлах до видачi майна зi складу. При цьому пiдроздiл попередньо погоджує це питання з ГЕВ та керiвництвом митницi).
Пiд час проведення митного оформлення видача майна погоджується паралельно з СБК та ПМП.
Пiсля митного оформлення контролюючий пiдроздiл термiново передає документи до бухгалтерiї з одночасним проставленням погодження у зверненнi.
8.4. СБК та ПМП передає документи до контролюючого пiдроздiлу для здiйснення митного оформлення (митнi пости або пункти можуть здiйснити оформлення до погодження з СБК та ПМП при умовi попереднього погодження з СБК та ПМП, пiсля чого документи подаються до СБК та ПМП на письмове погодження, який в свою чергу оперативно передає документи до бухгалтерiї). (Цей пункт стосується випадкiв, коли передачу майна на склад здiйснив СБК та ПМП).
8.5. Бухгалтерiя здiйснює нарахування та стягнення митних зборiв за зберiгання на складi митницi в установленому нормативними документами порядку, проставляє узгодження у зверненнi i передає документи до ГЕВ;
8.6. Пiсля узгодження заяви всiма зацiкавленими пiдроздiлами ГЕВ виписує видаткову накладну, яка пiдписується керiвництвом митницi та головним бухгалтером, пiсля чого майно видається власнику.
8.7. При видачi майна власнику комiрник робить вiдмiтку в журналi облiку матерiальних цiнностей, записує паспортнi данi власника. Власник робить запис в журналi "Претензiй не маю" та ставить особистий пiдпис та дату.
9. Заключнi положення
9.1. У випадку викрадення або знищення майна на складi митницi ГЕВ негайно викликає до мiсця злочину органи мiлiцiї, паралельно фiксує цей факт актом вiльної форми з залученням до цього, в разi потреби, комiсiї по передачi майна на склад митницi та представникiв iнших пiдроздiлiв. Пiсля вказаної процедури всi документи з даного питання рапортом направляються начальнику митницi для залучення, в подальшому, юридичної служби, яка вирiшує питання щодо притягнення винних до вiдповiдальностi.
9.2. Вiдповiдальнiсть за контроль своєчасностi передання на склад митницi, вiдповiдностi майна заявленим документам, своєчасностi впровадження порушення митних правил та його виявлення, за органiзацiю передання на склад митницi, за пiдготовку документiв по переданню на склад митницi, за контроль кiлькiсних показникiв до моменту передачi майна на склад митницi, покладається на контролюючий пiдроздiл та СБК та ПМП.
9.3. Вiдповiдальнiсть за збереження майна на складi митницi, документальне оформлення такого збереження, запобiгання розкраданню або псуванню, облiк, упорядочене розкладання майна у складi, органiзацiю знищення зiпсованого майна, звiтування перед бухгалтерiєю покладається на ГЕВ.
9.4. Вiдповiдальнiсть за реалiзацiю майна, що перейшло на користь держави (та iншого), його безоплатну передачу згiдно порядку, документальне оформлення зазначених заходiв (в тому числi i по майну, що знищується), визначення та реалiзацiю або передачу безхазяйного майна, контроль за дiяльнiстю органiзацiй, що займаються торгiвлею зазначеного майна, переписку з даного питання, визначення якостi майна, залучення експертiв покладається на бухгалтерiю.
Заступник начальника митницi | О. А. Бардiян |
Додаток 1 до Технологiчної схеми |
РАПОРТ
Наступним повiдомляю, що майно | , яке |
належить | , пiдлягає передачi на склад |
митницi в зв'язку з | , |
на пiдставi статтi | Митного Кодексу України | |
Вiдомостi про майно: |
дата передачi майна на склад |
тип майна |
вид пакування |
кiлькiсть мiсць |
вага майна (одного мiсця) |
габарити майна |
адреса знаходження майна |
згоден власник (не згоден) навантажувати та
транспортувати майно потребує (не потребує) майно спецiальних умов зберiгання |
До майна додаються такi документи: |
1. | |
2. | |
3. | |
4. | |
5. |
Начальник вантажного вiддiлу (СБК та ПМП, ВКДВ, митного поста, митного пункту, пасажирського вiддiлу) |
______________________ пiдпис |
(_______________) П. I. Б. |
Додаток 2 до Технологiчної схеми |
ДОГОВIР N____
безоплатного користування складськими
примiщеннями
м. Кiровоград | "___" ____________ 2000 р. |
найменування органiзацiї |
в особi | , |
дiючого на пiдставi |
в подальшому по тексту " | ", |
та Кiровоградська митниця в особi начальника Седеля Сергiя Євгеновича, дiючого на пiдставi Положення про митницю, в подальшому - Митниця, уклали цей договiр про таке: |
1. Предмет договору
1.1. "__________________________________" надає Митницi безоплатно користуватися складськими примiщеннями для зберiгання матерiальних цiнностей за адресою: |
складська площа складає | кв. м |
охорона здiйснюється силами |
складська площа знаходиться в | станi. |
1.2. Митниця передає " | " на зберiгання | ||
матерiальнi цiнностi згiдно акта прийому-передачi, який є невiд'ємною частиною цього договору, а саме: | |||
, на |
суму |
1.3.
Приймання-передача складських примiщень
здiйснюється двосторонньою комiсiєю та
оформлюється актом прийома-передачi, який
пiдписується членами комiсiї двох сторiн та є
невiд'ємною частиною договору. |
2. Обов'язки сторiн
2.1. "_______________________________________________________" зобов'язується здiйснювати охорону складських примiщень, зберiгати матерiальнi цiнностi переданi йому Митницею, згiдно санiтарних норм та вимог пожежної безпеки.
2.2. При необхiдностi виконання робiт по навантаженню та развантаженню, за домовленiстю сторiн, цi обов'язки бере на себе
2.3. Митниця пiдтримує майно (складськi примiщення) у належному станi.
3. Вiдповiдальнiсть сторiн
3.1. "___________________________________________________________" несе повну матерiальну вiдповiдальнiсть за псування та нестачу прийнятих на зберiгання матерiальних цiнностей, забезпечує належнi умови зберiгання.
4. Порядок повернення орендованого об'єкта
4.1. Повернення складського примiщення здiйснюється актом, пiдписаним двостороньою комiсiєю.
4. Дострокове розiрвання договору
5.1. Строк дiї цього договору встановлюється з дня пiдписання сторонами i дiє до _________ 2000 року.
5.2. У випадку встановлення недоцiльностi або неможливостi подальшого зберiгання матерiальних цiнностей заiнтересована сторона вносить пропозицiї про дострокове припинення дiї цього договору в двотижневий термiн.
5.3. Всi непорозумiння, якi виникають згiдно цього договору i не вирiшуються за домовленiстю сторiн, розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Цей договiр укладений у 2-х примiрниках, кожний iз яких має однакову силу.
6. Юридичнi адреси сторiн
Кiровоградська митниця
м. Кiровоград, вул. Орджонiкiдзе, 15
р/р 2520813 в АППБ " Аваль"
МФО 323538, код 22218662
тел. 22-18-49, 22-74-96
Начальник | С. Є. Седель |
Додаток 3 до Технологiчної схеми |
|||||
|
ЗАЯВА
Пiдприємство | |
(повна назва пiдприємства) |
код за ЄДРПОУ |
адреса: |
тел.: | |
Банкiвськi вiдомостi: |
Банк | |
(назва банку, адреса) |
р/р | МФО | ||
в/р | МФО | ||
Акредитацiйний N вiд "___" ____________ 199_ р. просить Вашого дозволу на оформлення вантажу |
, | |
(назва вантажу) | |
що надiйшов на нашу адресу за: |
документом контролю доставки |
контрактом |
товаросупровiдними документами | , | |
на зберiгання пiд митним контролем |
на складi пiдприємства | |
(назва пiдприємства) |
за адресою: | , у зв'язку з |
З правилами зберiгання
вантажiв пiд митним контролем та, зокрема,
статтями 110, 111, 112, 118 _____ Митного кодексу України
ознайомленi |
Керiвник пiдприємства _____________________ Головний бухгалтер ________________________ М. П. |
Розмiщення товару на зберiгання шд
митним контролем дозволено "___" ____________ 199_ р. |
|
(посада, пiдпис, прiзвище, iнiцiали посадової особи митного органу) |
Додаток 4 до Технологiчної схеми |
АКТ
ПРИЙОМУ-ПЕРЕДАЧI ТОВАРIВ НА ВIДПОВIДАЛЬНЕ
ЗБЕРIГАННЯ
______________________ (мiсце складання акта) |
|
"___" ____________ 2000 р. |
Я, | |
(спiвробiтник Кiровоградської митницi) |
, в присутностi |
, передав спiвробiтнику пiдприємства | |
згiдно договору N ___ вiд ___ ____________ 200_ р. |
вантаж на вiдповiдальне | |
зберiгання, а саме: |
N з/п | Найменування вантажу (iндивiдуальнi ознаки, кiлькiсть, вага) |
Вартiсть |
Товари на вiдповiдальне зберiгання прийняв, з правилами зберiгання ознайомлений.
Передав: Представник ГЕВ митницi _______________________ _______________________ |
Прийняв: Представник пiдприємства П. I. Б. - директор (або уповноважена ним особа), пiдпис, печатка _________________ |
Додаток 5 до Технологiчної схеми |
АКТ
прийому-передачi товарiв на склад митницi
"___" ____________ 200_ р. | _______________________________ мiсце складання акта |
, | ||
Я, | (П. I. Б. власника вантажу або його представника) |
в присутностi | , | |
(П. I. Б. представника оперативного пiдроздiлу та iнших) |
на пiдставi листа (заяви) пiдприємства (громадянина) та оригiналi доручення N ____________ вiд ___ ____________ ____ N ____________ вiд ___ ____________ ____ |
згiдно документiв |
передав представнику ГЕВ | |
(П. I. Б. спiвробiтника ГЕВ) |
Представник ГЕВ прийняв вантаж в склад митницi на вiдповiдальне зберiгання на пiдставi статтi ___________ МКУ, вказаного в актi митного огляду (обстеження) N ___ вiд ___ ____________ ____а саме: |
N з/п | Найменування вантажу (iндивiдуальнi ознаки, кiлькiсть, вага) |
Вартiсть |
З вимогами статей Митного кодексу України 71, 86, 89, 128 та 145, а також постанови КМУ N 65 вiд 27.01.97 р. щодо порядку розрахування складських зборiв ознайомлений. |
Товари на зберiгання прийняв: | Товари на зберiгання передав: | |
(представник) | ||
(ГЕВ) | ||
(П. I. Б. власника) | ||
Присутнi: |
(П. I. Б. та посада представника оперативного пiдроздiлу, пiдпис) |
(iншi особи) |
(iншi особи) |
Примiтки: 1) при передачi на склад митницi безхазяйного майна власник в актi не вказується, але в такому випадку вважається, що передає в склад митницi представник оперативного пiдроздiлу;
2) аналогiчна п. 1 процедура передачi в склад митницi вилученого майна згiдно ПМП, коли власник пiдписати акт вiдмовляється або вiн зник з мiсця злочину.
Додаток 6 до Технологiчної схеми |
ДОВIДКА N ___
Дiйсна для доставлення транспортного засобу за мiсцем стоянки у день видачi та у Кiровоградському митницю до "___" ____________ 200_ р.
П. I. Б. ВЛАСНИКА | * |
Паспорт | * |
ДО ВИРIШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДОКУМЕНТИ ЗНАХОДЯТЬСЯ У СПРАВАХ МИТНИЦI
N | НАЗВА ДОКУМЕНТА | КIЛЬКIСТЬ, арк. |
1 | Акт митного догляду | |
2 | Заява громадян | |
3 | Декларацiя МД-7 (у випадку тимчасового ввезення копiя МД-7) | |
4 | Технiчний та реєстрацiйний документ на транспортний засiб | |
5 | Експертнi висновки на транспортний засiб | |
6 | Документи на право власностi чи користування (копiя) | |
7 | Копiя загального громадського паспорту | |
8 | Копiя закордонного паспорту | |
9 | Iншi документи | |
11 | ВСЬОГО ШIСТЬ АРКУШIВ | * |
1. МАРКА Т/З | * | 4. ДВИГУН N | * |
2. РIК ВИПУСКУ | * | 5. ШАСI N | * |
3. КУЗОВ N | * |
IНСПЕКТОР (дата, пiдпис, ОНП) ТЕЛ. 22-15-20 |
1. Я, ___________________________, зобов'язуюсь згiдно
ст. 89 Митного кодексу України до "___" ____________
2000 р. оформити транспортний засiб у митному
вiдношеннi зi сплатою вiдповiдних митних платежiв З вимогами статей 89 та 120 МКУ ознайомлений. Пiдпис, дата "___" ____________ 2000 р. |
З п. 5 постанови КМУ N 65 вiд 27.01.97 р. про сплату митних зборiв за перебування пiд митним контролем ознайомлений. Пiдпис, дата "___" ____________ 2000 р.
--------------------------------------------------------------------------------------
Контрольний екземпляр ДОВIДКА N ____
Дiйсна для доствалення транспортного засобу за
мiсцем стоянки у день видачi та у Кiровоградську
митницю до "___" ____________ 2000 р.
П. I. Б. ВЛАСНИКА | * |
Паспорт | * |
ДО ВИРIШЕННЯ ПИТАННЯ ПРО МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ДОКУМЕНТИ ЗНАХОДЯТЬСЯ У СПРАВАХ МИТНИЦI
N | НАЗВА ДОКУМЕНТА | КIЛЬКIСТЬ, арк. |
1 | Акт митного догляду | |
2 | Заява громадянина | |
3 | Декларацiя МД-7 (у випадку тимчасового ввезення копiя МД-7) | |
4 | Технiчний та реєстрацiйний документ на транспортний засiб | |
5 | Експертнi висновки на транспортний засiб | |
6 | Документи на право власностi чи користування (копiя) | |
7 | Копiя загального громадського паспорту | |
8 | Копiя закордонного паспорту | |
9 | Iншi документи | |
11 | ВСЬОГО ШIСТЬ АРКУШIВ | * |
1. МАРКА Т/З | * | 4. ДВИГУН N | * |
2. РIК ВИПУСКУ | * | 5. ШАСI N | * |
3. КУЗОВ N | * |
IНСПЕКТОР (дата, пiдпис, ОНП) ТЕЛ. 22-15-20 |
1. Я, ___________________________, зобов'язуюсь згiдно
ст. 89 Митного кодексу України до "___" ____________
2000 р. оформити транспортний засiб у митному
вiдношеннi зi сплатою вiдповiдних митних платежiв З вимогами статей 89 та 120 МКУ ознайомлений. Пiдпис, дата "___" ____________ 2000 р. |
З п. 5 постанови КМУ N 65 вiд 27.01.97 р. про сплату митних зборiв за випробування пiд митним контролем ознайомлений. Пiдпис, дата "___" ____________ 2000 р.
Додаток 7 до Технологiчної схеми |
|||||||||||||||||||
Начальнику пасажирського вiддiлу Сiкорi С. В.
|
Заява N ____
Прошу Вас провести митне оформлення
(контейнера N ____________, багажу) в зв'язку з
___________________________________. Всього __________________. Оформлення
прошу
(мета перемiщення предметiв)
провести "___" ____________ 19__ р. ______________ години
_____________ хвилини.
До заяви додаю:
Назва документа | Кiлькiсть | |
1. | Декларацiя МД-4 | |
2. | ТТН N | |
3. | Опис речей | |
4. | Ксерокопiя паспорта | |
5. | Ксерокопiя адресного листка вибуття | |
6. | Експерте заключення ТПП | |
7. | _________________________________ | |
8. | _________________________________ | |
Всього: |
Менi вiдомо, що в разi неможливостi проведення митного оформлення в день подання заяви товари, речi та iншi предмети згiдно ст. 86 Митного кодексу України повиннi передаватись на склад Кiровоградської митницi
Зобов'язуюсь згiдно статтi 89 МКУ до "___" ____________ 2000 р. задекларувати вказане майно та сплатити вiдповiднi митнi платежi.
З вимогами статей 46, 89, 118, 120 МКУ ознайомлений.
"___" ____________ 19__ р. | Пiдпис |
Прийнято до митного оформлення "___" ____________ 2000 р. | Пiдпис |
Додаток 8 до Технологiчної схеми |
Директору ООО "Кактус" Iванову I. I. пр-т Перемоги, 14 (або) Громадянину Пегрову П. П. пр-т Перемоги, 14 кв. 20 |
Про виконання наданих митницi зобов'язань
16.03.2000 р. згiдно листа (заяви,
декларацiї) N ___________ Вами
було надано митницi зобов'язання задекларувати у
певний митний режим та сплатити необхiднi митнi
платежi (вивезти (ввезти) майно, що було тимчасово
ввезено (вивезено)) по вантажу
_________________________________________, ввезеному (вивезеному) по |
Завчасно попереджуємо Вас, що до кiнця зазначеного строку, керуючись статтями 46, 48, 85, 89 МКУ Вам необхiдно у вiдповiдностi з Вашими зобов'язаннями задекларувати вантаж у вiдповiдний митний режим та сплатити необхiднi митнi платежi (або) (керуючись статтями 46, 48, 71 та 86 МКУ Вам необхiдно вивезти (ввезти) тимчасово ввезене (вивезене) майно або здiйснити iншi заходи, передбаченi статтею 71 МКУ).
В разi невиконання
Вами вищеозначених заходiв до вказаного строку
ми будемо змушенi, пiсля закiнчення цього строку,
впровадити справу про порушення митних правил за
ознаками статтi МКУ |
Ставимо до вiдома, що Ви маєте можливiсть, крiм iншого, передати означенi вантажi в склади митницi для зберiгання або з метою дарування державi, для чого Вам необхiдно подати митницi заяву з цього питання ,пiсля чого обговорити з митницею порядок та час передачi вантажу.
Вдячнi Вам за виконання митного законодавства.
З повагою, Начальник вантажного вiддiлу (митного поста, митного пункту) |
I. П. Сидоров |