МIНIСТЕРСТВО ВНУТРIШНIХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 16 жовтня 2007 року | N 390 |
---|
Про затвердження Положення про пункт
тимчасового перебування iноземцiв та осiб без
громадянства, якi незаконно перебувають в Українi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 листопада 2007 р. за N 1268/14535 |
На виконання вимог постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 липня 2003 року
N 1110 "Про затвердження Типового положення
про пункт тимчасового перебування iноземцiв та
осiб без громадянства, якi незаконно перебувають
в Українi" та з метою пiдвищення ефективностi
боротьби з нелегальною мiграцiєю наказую:
1. Затвердити Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi (додається).
2. Державний департамент у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб (Русинський М. П.) у п'ятиденний термiн пiсля пiдписання цього наказу забезпечити його подання на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Начальникам ГУМВС, УМВС України в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi забезпечити вивчення з особовим складом вимог цього наказу та його виконання.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра генерал-майора мiлiцiї Фатхутдiнова В. Г.
5. Наказ оголосити особовому складу органiв та пiдроздiлiв внутрiшнiх справ України.
Т. в. о. Мiнiстра | М. В. Корнiєнко |
ПОГОДЖЕНО: | |
Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України - директор Департаменту охорони державного кордону України генерал-полковник | П. А. Шишолiн |
Заступник Голови Служби безпеки України генерал-майор | М. М. Галамба |
Перший заступник Мiнiстра охорони здоров'я України, Головний державний санiтарний лiкар України | С. П. Бережнов |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Мiнiстерства внутрiшнiх справ України вiд 16 жовтня 2007 р. N 390 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 листопада 2007 р. за N 1268/14535 |
ПОЛОЖЕННЯ
про пункт тимчасового перебування iноземцiв та
осiб без громадянства, якi незаконно перебувають
в Українi
Глава 1. Загальнi положення
1.1. Пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi (далi - пункт тимчасового перебування, ПТП), є державною установою, призначеною для тимчасового тримання iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi (далi - iноземцi) i пiдлягають адмiнiстративному видворенню за її межi в примусовому порядку (далi - примусове видворення).
1.2. Пункт тимчасового перебування створюється, реорганiзується та лiквiдується за рiшенням МВС України, погодженим з Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими держадмiнiстрацiями, якщо будiвлi i споруди пункту тимчасового перебування не належать до сфери управлiння МВС України.
1.3. ПТП створюється в структурi ГУМВС, УМВС України.
1.4. Пункт тимчасового перебування у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України, Законами України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства", "Про мiлiцiю", "Про бiженцiв", "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення", постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 липня 2003 року N 1110 "Про затвердження Типового положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi", рекомендацiями Загальної декларацiї прав людини, iнших мiжнародних норм i стандартiв поводження iз затриманими та iншими нормативно-правовими актами, що регламентують роботу iз зазначеною категорiєю iноземцiв, а також цим Положенням.
1.5. Будiвництво ПТП здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства.
1.6. Пункт тимчасового перебування є юридичною особою, має самостiйний баланс, реєстрацiйнi рахунки в органах Державного казначейства України, печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
1.7. Штат ПТП затверджується наказом МВС України.
1.8. Дiї працiвникiв ПТП щодо охорони iноземцiв не можуть поєднуватися з тортурами та катуваннями або iншими формами нелюдського поводження, дiями та бездiяльнiстю, що завдають фiзичних чи моральних страждань або принижують людську гiднiсть. Нiякi обставини не можуть бути виправданням для застосування тортур, катувань чи iнших жорстоких дiй, що принижують гiднiсть людини.
1.9. Дiяльнiсть мiлiцiї з охорони iноземцiв, утримуваних у ПТП, ґрунтується на суворому дотриманнi законностi, принципах неухильного додержання Конституцiї України, рекомендацiй Загальної декларацiї прав людини, iнших мiжнародних норм i стандартiв поводження iз затриманими, а також цього Положення.
1.10. У процесi виконання покладених на ПТП завдань його адмiнiстрацiя взаємодiє з органами виконавчої влади, громадськими органiзацiями, iноземними дипломатичними представництвами, мiжнародними та громадськими органiзацiями та органiзацiями, якi займаються питаннями мiграцiї.
1.11. Контроль за дiяльнiстю ПТП здiйснює Державний департамент у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України (далi - ДДГIРФО) та його територiальнi управлiння (вiддiли) у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб (далi - пiдроздiли ГIРФО) ГУМВС, УМВС України.
Контроль за санiтарним станом ПТП забезпечують санiтарно-епiдемiологiчнi пiдроздiли головних управлiнь, управлiнь МВС України.
Глава 2. Основнi завдання ПТП:
2.1. Забезпечення тимчасового тримання iноземцiв до завершення пiдготовки їх адмiнiстративного видворення.
2.2. Створення належних умов проживання iноземцiв у ПТП, забезпечення їх прав i свобод, передбачених чинним законодавством та мiжнародними нормами.
2.3. Сприяння органам внутрiшнiх справ, охорони державного кордону та Служби безпеки України у виконаннi покладених на них завдань щодо встановлення осiб, помiщених до пункту тимчасового перебування, та їх документування, з'ясування обставин порушення ними законодавства України, участi в цьому посередникiв, супроводження до пунктiв пропуску через державний кордон пiд час здiйснення примусового видворення тощо.
2.4. Сприяння iноземцям у встановленнi контактiв з родичами, земляками, гуманiтарними та правозахисними органiзацiями з метою вирiшення питання їх повернення на батькiвщину чи полiпшення умов проживання в ПТП.
2.5. Проведення роз'яснювальної та профiлактичної роботи щодо вiдповiдальностi, передбаченої законодавством України за незаконне перебування на її територiї.
Глава 3. Органiзацiя роботи ПТП
3.1. Помiщення iноземцiв до пункту тимчасового перебування
3.1.1. Iноземцi, якi незаконно перебувають в Українi, помiщаються до пункту тимчасового перебування на перiод, необхiдний для пiдготовки їх видворення за межi держави в примусовому порядку, але не бiльш нiж на 6 мiсяцiв.
3.1.2. Пункт тимчасового перебування приймає iноземцiв цiлодобово.
3.1.3. Помiщення iноземцiв до пункту тимчасового перебування здiйснюється за направленням МВС України, Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України чи Служби безпеки України або їх територiальних органiв в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi (далi - заiнтересованi органи) зразок якого наведено у додатку 1. До направлення долучаються документи, що посвiдчують особу iноземця (за наявностi), постанова суду про затримання iноземця або його примусове видворення, матерiали адмiнiстративного затримання iноземця, передбаченi законодавством України про адмiнiстративнi правопорушення (протокол про адмiнiстративне затримання, протокол особистого огляду i огляду речей, протокол вилучення речей, документiв та iн.).
3.1.4. Директор ПТП, а в разi його вiдсутностi - особа, яка його замiщає, пiсля одержання вiд заiнтересованого органу направлення протягом одного робочого дня розглядає його, вивчає поданi матерiали та за наявностi вiльних мiсць приймає рiшення про помiщення iноземця до ПТП i повiдомляє про своє рiшення заiнтересований орган.
3.1.5. Пiд час помiщення iноземця до ПТП черговий перевiряє вiдповiднiсть наданих документiв даним про особу доставленого та наявнiсть в останнього речей i предметiв. У разi необхiдностi залучається перекладач.
3.1.6. Передача iноземця до ПТП оформлюється актом приймання-передавання iноземця (додаток 2) у двох примiрниках. Один примiрник видається органу, який доставив iноземця, а другий долучається до його особової справи. Особова справа оформлюється на кожного iноземця при його помiщеннi до пункту тимчасового перебування.
Разом з iноземцем передаються вилученi або переданi на зберiгання цiннi речi, предмети, документи, грошi, якi йому належать, тощо.
3.1.7. Адмiнiстрацiя ПТП може вiдмовити в помiщеннi до ПТП iноземця у випадках:
- вiдсутностi вiльних мiсць для розмiщення;
- вiдсутностi матерiалiв, визначених пiдпунктом 3.1.3 цього Положення;
- учинення iноземцем злочину.
3.1.8. У разi вiдсутностi вiльних мiсць адмiнiстрацiя ПТП повiдомляє про це ДДГIРФО для прийняття рiшення щодо можливого направлення iноземця до iншого пункту тимчасового перебування.
3.1.9. Помiщенню до ПТП не пiдлягають дiти-iноземцi, якi розлученi з сiм'єю. Вони направляються до притулкiв для неповнолiтнiх служби у справах дiтей.
3.1.10. При помiщеннi iноземця до пункту тимчасового перебування черговий повiдомляє йому про причини та максимально можливий термiн тримання в ПТП, ознайомлює з розпорядком дня, правами та обов'язками, а також стягненнями, що накладаються за порушення цих правил. У необхiдних випадках для цього залучається перекладач. Iноземець, який отримав зазначену iнформацiю, розписується в журналi ознайомлення iноземцiв, помiщених до ПТП, з правилами поведiнки та розпорядком дня (додаток 3).
3.1.11. Розмiщення iноземця в пунктi тимчасового перебування здiйснює черговий.
3.1.12. Строк тримання iноземця в ПТП не може перевищувати 6 мiсяцiв i починає обраховуватись з моменту його затримання (передачi в порядку реадмiсiї).
3.1.13. Перед помiщенням до ПТП iноземцi пiдлягають особистому огляду в установленому законодавством порядку.
3.1.14. Особистий огляд проводиться працiвником ПТП у спецiально обладнанiй кiмнатi в присутностi двох понятих однiєї статi iз затриманим. При цьому в кiмнатi не повиннi перебувати особи протилежної статi та iншi затриманi. Огляд не повинен проводитися з приниженням людської гiдностi.
Огляд включає в себе: огляд тiла iноземця, його одягу, натiльної бiлизни, головного убору, взуття та iнших речей i предметiв, що наявнi при ньому.
3.1.15. Пiд час проведення огляду в установленому законодавством порядку вилучається:
а) вогнепальна i холодна зброя, вибуховi, отруйнi, наркотичнi та психотропнi речовини;
б) спиртнi напої;
в) медикаменти та iншi лiкарськi засоби, якi мiстять наркотичнi, психотропнi та сильнодiючi речовини;
г) скляний посуд, колючi й рiжучi предмети тощо.
3.1.16. Огляд iноземцiв оформлюється протоколом особистого огляду i огляду речей (додаток 4).
3.1.17. Вилученi та переданi на зберiгання речi та предмети описуються в протоколi особистого огляду й огляду речей iз зазначенням їх характерних прикмет записуються черговим до журналу облiку тимчасово вилучених речей. Протокол складається у двох примiрниках i пiдписується працiвником, який проводив огляд, затриманим iноземцем, понятими та перекладачем. Один примiрник видається iноземцевi, а другий долучається до його особової справи.
3.1.18. На прохання iноземця цiннi речi, предмети, документи, цiннi папери тощо передаються адмiнiстрацiї ПТП для зберiгання в установленому законодавством порядку.
3.1.19. Про вилучення або передачу iноземцем грошей оформлюються документи за формою та вiдповiдно до порядку оформлення касових операцiй.
3.1.20. Вилученi в iноземцiв речi, предмети тощо зберiгаються в коморi для зберiгання вилучених речей утримуваних та в спецiальних шафах ПТП, ключi вiд яких знаходяться в чергового.
3.1.21. Про вилучення речей та предметiв, зберiгання i носiння яких переслiдується в кримiнальному порядку, негайно повiдомляються органи дiзнання для вирiшення питання згiдно з чинним законодавством.
3.1.22. Пiд час помiщення до ПТП iноземцi проходять санiтарну обробку в санiтарних пропускниках, у яких здiйснюється їх миття, протипедикульозна обробка та дезiнфекцiйна обробка одягу та речей.
3.1.23. Iноземцi повиннi повiдомити в письмовiй формi адмiнiстрацiю ПТП про наявнiсть (вiдсутнiсть) у них скарг на стан здоров'я.
3.1.24. Доставленi до ПТП iноземцi пiдлягають обов'язковому медичному огляду.
Перед направленням до кiмнат для проживання iноземцi помiщуються до окремих кiмнат для проведення карантинних заходiв. Протягом 24 годин з моменту помiщення до ПТП лiкарем проводиться їх первинне обстеження з метою виявлення можливих захворювань i визначення подальшого лiкування.
Метою первинного медичного обстеження є виявлення:
- наявностi чи вiдсутностi тiлесних ушкоджень;
- необхiдностi негайного лiкування;
- явних психiчних розладiв;
- зловживання наркотиками чи алкоголем;
- ризику самогубства чи самопошкодження;
- iнфекцiйних захворювань, включаючи туберкульоз, коросту, педикульоз.
Пiд час обстеження вiдмiчається стан зiва, горла, а за наявностi їх запалення або iнших клiнiчних проявiв забезпечується лабораторне обстеження на дифтерiю.
З метою попередження розповсюдження захворювання на туберкульоз проводиться флюорографiчне обстеження в комунальних закладах охорони здоров'я.
3.1.25. Результати обстеження заносяться до медичної картки амбулаторного хворого (форма N 025/о), затвердженої наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України вiд 27.12.99 N 302, яка заводиться на кожного iноземця i зберiгається в пунктi охорони здоров'я ПТП, а також до журналу первинного медичного огляду iноземцiв, доставлених до ПТП (додаток 5).
3.1.26. У разi виявлення в iноземцiв захворювань або надходження вiд них скарг на стан здоров'я останнiм надається необхiдна медична допомога.
3.1.27. За необхiдностi хворi iноземцi направляються на лiкування до комунальних закладiв охорони здоров'я i помiщуються до них на загальних пiдставах, а особи з пiдозрою на iнфекцiйнi захворювання направляються на лiкування до спецiалiзованих лiкувальних закладiв невiдкладно, але не пiзнiше наступного дня.
3.1.28. Про помiщення iноземця до комунального закладу охорони здоров'я адмiнiстрацiя ПТП повiдомляє в письмовiй формi заiнтересований орган, який доставляв iноземця до ПТП, та забезпечує його охорону пiд час лiкування.
3.2. Документування iноземцiв у ПТП
3.2.1. Iноземцi, доставленi до ПТП, реєструються в журналi реєстрацiї iноземцiв, помiщених до ПТП (додаток 6), дактилоскопiюються, а в разi вiдсутностi на них документiв, що посвiдчують особу, фотографуються.
3.2.2. Матерiали на помiщених до пункту тимчасового перебування iноземцiв зосереджуються в їх особових справах, до яких долучаються матерiали, визначенi пiдпунктом 3.1.3 цього Положення, та щодо встановлення особи iноземця.
3.2.3. Установлення осiб iноземцiв, доставлених до ПТП, пiдготовка документiв та їх примусове видворення або передача до iнших країн у порядку, визначеному мiжнародними договорами України про реадмiсiю осiб, здiйснюються тим заiнтересованим органом, за направленням якого iноземцi помiщалися до пункту тимчасового перебування.
3.2.4. Помiщенi до ПТП iноземцi облiковуються вiдповiдно до вимог спiльного наказу МВС України та Держприкордонслужби України вiд 29.07.2002 N 723/435 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок функцiонування в органах внутрiшнiх справ та органах охорони державного кордону України облiку осiб, затриманих за порушення законодавства України про державний кордон та про правовий статус iноземцiв", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 09.10.2002 за N 819/7107.
3.2.5. При зверненнi заiнтересованих органiв щодо необхiдностi проведення заходiв, визначених пунктом 2.3 цього Положення, адмiнiстрацiєю ПТП здiйснюється їх виконання.
Протягом доби пiсля надходження звернення iнспектором ПТП проводиться опитування iноземцiв за участю перекладача ПТП, а за необхiдностi - проведення перекладу, який не може бути здiйснено в пунктi тимчасового перебування. Використовуються також iншi перекладачi на пiдставi укладення угод про надання таких послуг.
Результати опитування оформлюються протоколом опитування iноземця, помiщеного до ПТП (додаток 7), який пiдписується опитуваним iноземцем i працiвником, що провiв опитування, та перекладачем. Перший примiрник направляється iнiцiаторовi звернення, а другий долучається до особової справи iноземця.
У разi необхiдностi до дипломатичних представництв або консульських установ держав громадянської належностi (пiдданства) або постiйного проживання iноземцiв, особи яких необхiдно iдентифiкувати, направляються анкети встановленого зразка та дактилокарти з фотографiями iноземцiв.
Якщо консульська установа країни громадянської належностi (пiдданства) або проживання особи не акредитована в Українi, ця iнформацiя надсилається до Департаменту консульської служби Мiнiстерства закордонних справ України.
Анкетнi данi можуть надсилатися до дипломатичних представництв або консульських установ держав громадянської належностi або постiйного проживання iноземцiв факсимiльним зв'язком.
3.2.6. Така iнформацiя до цих установ не направляється в разi звернення iноземця з письмовою заявою про надання статусу бiженця в установленому законодавством порядку.
3.2.7. Про здiйснення необхiдних заходiв адмiнiстрацiя ПТП повiдомляє заiнтересований орган, куди направляє належнi матерiали.
3.2.8. Перевiрка iноземцiв за необхiдностi може здiйснюватися за оперативно-довiдковими облiками МВС, ГУМВС, УМВС України. Застосовується електронний, телеграфний i фототелеграфний зв'язок, при цьому на телеграмах зазначається: "Незаконний мiгрант".
3.2.9. У разi отримання iнформацiї про мiсце перетину державного кордону України, мiсце перебування незаконних мiгрантiв на територiї України така iнформацiя надсилається до органiв охорони державного кордону та територiальних органiв внутрiшнiх справ.
3.2.10. Пiсля надходження до ПТП документiв, що пiдтверджують особу iноземця, адмiнiстрацiя ПТП невiдкладно iнформує про це та про необхiднiсть здiйснення його примусового видворення заiнтересований орган повiдомленням про встановлення особи iноземця, утримуваного в ПТП (додаток 8).
3.2.11. Копiї матерiалiв та документiв щодо проведеної роботи зi встановлення осiб iноземцiв у ПТП долучаються до їх особових справ.
3.2.12. Якщо пiд час перевiрки iноземця буде встановлено, що вiн розшукується органами слiдства або дiзнання за скоєнi злочини i щодо нього є рiшення про взяття пiд варту, така особа негайно переводиться до iзолятора тимчасового тримання (слiдчого iзолятора).
3.2.13. Про випадки несвоєчасного здiйснення примусового видворення iноземцiв заiнтересованим органом адмiнiстрацiя пункту тимчасового перебування повiдомляє пiдроздiл ГIРФО, а також ДДГIРФО.
3.3. Умови та режим тримання iноземцiв у ПТП
3.3.1. Основними вимогами режиму тримання iноземцiв у ПТП є їх роздiльне розмiщення за статевими, вiковими, а в разi потреби - за релiгiйними, етнiчними та iншими вiдмiнностями, дотримання iноземцями встановлених правил поведiнки та розпорядку дня, забезпечення їх належними умовами проживання, медичним обслуговуванням, харчуванням, можливiстю реалiзацiї встановлених чинним законодавством прав та свобод тощо.
3.3.2. Iноземцi, якi помiщенi до ПТП, користуються правом вiльного пересування в межах пункту тимчасового перебування, визначених адмiнiстрацiєю ПТП, а за наявностi письмового дозволу адмiнiстрацiї можуть пересуватися без нагляду поза його межами, але в межах територiї вiдповiдної адмiнiстративно-територiальної одиницi.
3.3.3. Помiщенi до ПТП iноземцi розмiщуються в багатомiсних кiмнатах для проживання трьох i бiльше осiб та кiмнатах для проживання батькiв з дiтьми, а особи, якi потребують посиленого нагляду через схильнiсть до насильства, можливiсть заподiяння шкоди оточуючим чи собi, учинення нападу на працiвникiв ПТП або втечi, за вмотивованим розпорядженням директора ПТП або посадової особи, що його замiщає, помiщаються до одно- або двомiсних локалiзованих кiмнат термiном до 15 дiб, пiсля чого розмiщуються в багатомiсних кiмнатах.
3.3.4. Якщо iноземець продовжує чинити дiї, зазначенi в пiдпунктi 3.3.3 цього Положення, адмiнiстрацiєю ПТП термiн його перебування в локалiзованiй кiмнатi може бути продовжено до 30 дiб. При цьому здiйснюється документування дiй iноземця, що призвели до його помiщення до локалiзованої кiмнати чи продовження термiну його тримання в нiй. Копiї вiдповiдних матерiалiв долучаються до особової справи iноземця.
3.3.5. Утримуванi в ПТП особи жiночої статi проживають у кiмнатах, харчуються i проводять вiльний час окремо вiд утримуваних осiб чоловiчої статi.
3.3.6. Сiм'ї поселяються в окремi кiмнати. Якщо немає можливостi розмiстити сiм'ю окремо, дiти повиннi залишатися разом з матерями. Якщо в дитини є тiльки батько, вони повиннi розмiщуватися разом в окремiй кiмнатi.
3.3.7. Вагiтнi жiнки й жiнки, якi мають при собi дiтей, розмiщуються в окремих спецiально спроектованих кiмнатах, де iснують умови для задоволення особливих потреб дитини, з розрахунку 7 м2 житлової площi на одну особу. Вони повиннi отримувати максимальний догляд медичних працiвникiв.
3.3.8. З дiтьми iноземцiв можуть проводитися органiзованi адмiнiстрацiєю ПТП навчання за спецiальними освiтнiми програмами, якi враховують їх особливi культурнi та етнiчнi потреби.
3.3.9. Iноземцi розмiщуються в кiмнатах з повним iнженерним обладнанням, природним та штучним освiтленням згiдно iз санiтарними нормами з розрахунку не менше 4 м2 житлової площi на особу.
3.3.10. Кiмнати для проживання обладнуються одноярусними або двоярусними лiжками (тапчанами), столами для приймання їжi, стiльцями (лавами), прилiжковими тумбочками та настiнними шафами.
3.3.11. У будинках, у яких розташовано багатомiснi кiмнати на кожному поверсi, у коридорi обладнуються туалетнi та душовi кiмнати. Туалетнi кiмнати обладнуються з розрахунку один унiтаз та один пiсуар на 20 чоловiкiв та один унiтаз на 10 жiнок. Душовi кiмнати обладнуються душовими сiтками з розрахунку одна сiтка на 10 осiб.
3.3.12. Локалiзованi кiмнати, крiм меблiв, перерахованих у пiдпунктi 3.3.10 цього Положення, обладнуються чашами клозетними та умивальниками.
3.3.13. У примiщеннях ПТП повинна пiдтримуватися температура не нижче + 18° C.
3.3.14. Iноземцям, якi тримаються в локалiзованих кiмнатах, згiдно iз затвердженим директором ПТП розпорядком дня надається право на прогулянки щодня не менше двох годин денного часу доби.
3.3.15. Прогулянки осiб, якi проживають у локалiзованих кiмнатах, здiйснюються в прогулянкових двориках. На прогулянку виводяться одночасно всi iноземцi, якi тримаються в однiй кiмнатi. Вони повиннi бути одягнутi за сезоном.
3.3.16. У двiр для прогулянок утримуванi iноземцi виводяться з кожної кiмнати окремо i охороняються працiвником, який здiйснює охорону.
3.3.17. Прогулянка може бути скасована або скорочена за розпорядженням директора ПТП на перiод лiквiдацiї надзвичайних подiй (утеч, самогубства, пожежi тощо).
3.3.18. На прогулянку не виводяться особи, яким вона не рекомендована лiкарем.
3.3.19. Проведення прогулянок для осiб, якi тримаються в локалiзованих кiмнатах, реєструється в журналi облiку проведення прогулянок iноземцiв, якi тримаються в локалiзованих кiмнатах (додаток 9).
Глава 4. Охорона iноземцiв у ПТП
Охорона iноземцiв у пунктi тимчасового перебування здiйснюється нарядами вiдповiдно до чинного законодавства.
Охорона полягає в забезпеченнi безпеки iноземцiв у ПТП та пiд час перевезення, недопущення самовiльного залишення ними пункту тимчасового перебування або визначеного адмiнiстрацiєю мiсця перебування.
Для охорони можуть застосовуватись засоби охоронної сигналiзацiї. Також можуть застосовуватись засоби вiдеонагляду в порядку, передбаченому законодавством.
4.1. Склад i розстановка нарядiв
4.1.1. Склад наряду визначається директором ПТП. Для охорони iноземцiв призначається черговий по ПТП, його помiчник та працiвники, якi виконують обов'язки з охорони iноземцiв на постах, пiд час їх супроводження та перевезення.
4.1.2. Пости для охорони iноземцiв, якi розмiщенi в ПТП, можуть бути внутрiшнiми та зовнiшнiми, постiйними та тимчасовими, тризмiнними, двозмiнними i однозмiнними. Кiлькiсть постiв, їх розстановка i кiлькiсть постових установлюються табелем постiв ПТП (додаток 10), який затверджується директором ПТП. Кожному табельному посту надається постiйний номер. У табелi постiв зазначається перелiк об'єктiв, якi знаходяться пiд охороною, та основнi обов'язки складу наряду. Для посилення охорони утримуваних у пунктах тимчасового перебування, крiм табельних, можуть виставлятися й позатабельнi пости.
4.1.3. Внутрiшнi пости виставляються в коридорах бiля багатомiсних та локалiзованих кiмнат, прогулянкових дворикiв, у дворi ПТП та бiля зовнiшньої огорожi, а зовнiшнi - для охорони ПТП iз зовнiшнього боку.
4.1.4. Для охорони iноземцiв, якi перебувають у багатомiсних та локалiзованих кiмнатах, призначаються добовi наряди, якi виконують обов'язки з охорони iноземцiв на постах.
4.1.5. На кожний пост розробляється постова вiдомiсть внутрiшнього поста з охорони iноземцiв, якi тримаються в кiмнатах (додаток 11), у якiй зазначається прiзвище постового, дата й час заступання на пост, вiдмiтки про перевiрку несення служби, рух iноземцiв у ПТП у межах поста та вiдмiтки про пiдмiну постового.
4.1.6. Для супроводження iноземцiв у межах ПТП призначаються мiлiцiонери супроводження. Обов'язки мiлiцiонерiв супроводження i постових на тимчасових постах можуть покладатися на помiчника чергового, iнших працiвникiв, якi здiйснюють охорону.
4.1.7. Перевезення iноземцiв здiйснюється на спецiально обладнаних для перевезення автобусах або автомобiлях. Для охорони iноземцiв пiд час перевезення директором ПТП призначається наряд супроводження з числа працiвникiв мiлiцiї, з яких один працiвник призначається старшим. Кiлькiсть особового складу наряду має забезпечувати надiйну охорону iноземцiв, що супроводжуються, i складати:
- для супроводження групи до 10 осiб - 3 - 4 чол.,
- для супроводження групи до 20 осiб - 4 - 6 чол.
Директор ПТП може збiльшити кiлькiсть особового складу наряду з урахуванням особливостей категорiї iноземцiв, що супроводжуються, та iнших чинникiв.
4.1.8. Постовi мiлiцiонери на внутрiшнiх та зовнiшнiх постах, а також мiлiцiонери супроводження несуть службу без зброї, але забезпечуються спецiальними засобами активної самооборони, захисту тощо.
4.1.9. У разi самовiльного залишення iноземцем ПТП адмiнiстрацiя невiдкладно повiдомляє про це заiнтересований орган, за направленням якого iноземець помiщався до пункту тимчасового перебування, чергового по ГУМВС, УМВС України та ДДГIРФО.
4.1.10. При затриманнi iноземця, яким учинено втечу з пункту тимчасового перебування, зброя не застосовується, крiм випадкiв, передбачених статтями 15, 151 Закону України "Про мiлiцiю".
4.1.11. Працiвники ПТП, якi здiйснюють охорону iноземцiв, заступають на добове чергування.
Тривалiсть несення служби нарядом протягом робочого тижня не повинна перевищувати норму робочого часу, установленого законодавством України.
4.1.12. У перiод несення служби працiвникам ПТП надається перерва для прийняття їжi та вiдпочинку (сну). Тривалiсть безперервного несення служби на посту не повинна перевищувати 5 годин.
4.2. Порядок проведення огляду кiмнат та iноземцiв
4.2.1. З метою забезпечення в ПТП належного порядку i безпеки iноземцiв, а також його працiвникiв щоденно силами особового складу стройового пiдроздiлу ПТП, двох чергових (помiчникiв чергових), мiлiцiонерiв супроводження та працiвникiв, якi здiйснюють охорону (тих, що змiнюються, i тих, що заступають на службу) у присутностi директора ПТП або його заступника, а також медичного працiвника проводяться ранковi перевiрки.
4.2.2. Пiд час перевiрок за списком перевiряється кiлькiсть iноземцiв, якi тримаються в ПТП, та проводиться їх огляд, пiд час якого перевiряється одяг, взуття, а також речi i предмети iноземцiв, що знаходяться в кiмнатах. При цьому перевiряється технiчний стан кiмнат, де проживають iноземцi, справнiсть засобiв сигналiзацiї, внутрiшнiй порядок тощо.
4.2.3. При перевiрцi локалiзованих кiмнат перевiряється справнiсть дверей, вiкон, решiток, замкiв, засобiв охоронної сигналiзацiї та iншого обладнання.
4.2.4. Виявленi речi, забороненi для зберiгання, пiдлягають вилученню та передаються до комори зберiгання особистих речей утримуваних. Про вилучення речей черговим в присутностi iноземця, понятих i перекладача складається протокол вилучення речей i документiв.
У разi виявлення несправностей засобiв сигналiзацiї, замкiв, решiток тощо невiдкладно вживаються заходи щодо усунення цих несправностей.
4.2.5. Щонайменше один раз на мiсяць огляд локалiзованих та багатомiсних кiмнат повинен проводитися з використанням спецiальної валiзи з набором приладiв та iнструментiв (металошукач, магнiт, електричний лiхтар, металевий щуп, дерев'яний молоток, дзеркало, шило тощо), яка зберiгається в черговiй частинi.
4.2.5.1. При оглядi кiмнати дерев'яним молотком простукуються дерев'янi настили лiжок, решiтки на вiкнах та на вентиляцiйних шахтах. Щiлини в пiдлозi, iнших мiсцях перевiряються металевим щупом та металошукачем.
4.2.5.2. Пiд час перевiрки одягу особлива увага звертається на рубцi, латки та iншi твердi мiсця. У разi виявлення зашитих предметiв тканина в цих мiсцях розшивається. Взуття оглядається з внутрiшнього й зовнiшнього бокiв, оглядаються також предмети i речi, дозволенi для зберiгання.
4.2.6. В обов'язковому порядку проводиться огляд iноземцiв пiсля їх перебування поза межами ПТП з дозволу, який надавався адмiнiстрацiєю.
4.2.7. У разi виникнення пiдозри, що особа переховує забороненi для зберiгання речi, предмети тощо, працiвниками ПТП проводяться контрольнi огляди кiмнат та iноземцiв, якi в них проживають.
4.2.8. Пiд час проведення перевiрок iноземцям надаються повiдомлення щодо правил перебування в ПТП, приймаються заяви, скарги та клопотання, медичним працiвником здiйснюється опитування щодо стану їх здоров'я.
Глава 5. Матерiально-побутове забезпечення та медичне обслуговування iноземцiв у ПТП
5.1. При помiщеннi до пункту тимчасового перебування iноземцi забезпечуються iндивiдуальними спальними мiсцями (лiжками, тапчанами). Для користування їм видаються матраци, ковдри, подушки, що пройшли дезiнфекцiйну обробку, а також покривало, рушники та постiльна бiлизна (простирадло, пiдодiяльник, наволочки), засоби особистої гiгiєни.
Помiщеним до ПТП iноземцям не рiдше одного разу на мiсяць, а також за їх зверненням видаються засоби особистої гiгiєни:
- один кусок туалетного мила;
- один гребiнець;
- один тюбик зубної пасти;
- одна зубна щiтка;
- один флакон шампуню.
За можливостi жiнкам можуть видаватися спецiальнi засоби гiгiєни.
5.2. Iноземцi повиннi бути одягненi за сезоном. Вони отримують одяг, взуття, якщо їх власний одяг чи взуття не придатнi для використання або не вiдповiдають порi року чи цього вимагають вимоги безпеки, а також санiтарнi норми.
5.3. Отримання речей та предметiв, якi наведенi в пунктах 5.1 та 5.2 цього Положення, iноземцi пiдтверджують пiдписом у журналi видачi одягу, взуття та засобiв особистої гiгiєни iноземцям, утримуваним у ПТП (додаток 12). Поряд з пiдписом iноземця зазначається прiзвище перекладача, який здiйснював переклад.
5.4. Iноземцi, що тримаються в пунктi тимчасового перебування, забезпечуються триразовим гарячим харчуванням за нормами добового забезпечення продуктами харчування, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 червня 1992 року N 336 "Про норми харчування осiб, якi тримаються в установах виконання покарань, слiдчих iзоляторах Державної кримiнально-виконавчої служби, iзоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподiльниках та iнших приймальниках Мiнiстерства внутрiшнiх справ". На снiданок та вечерю дають одну страву, на обiд - двi.
5.5. Неповнолiтнi повиннi харчуватися та проводити вiльний час зi своїми батьками та близькими родичами окремо вiд iнших категорiй утримуваних.
5.6. Приготування їжi здiйснюється штатними кухарями ПТП у спецiально обладнанiй для цього кухнi або приготовлена їжа доставляється до пункту тимчасового перебування згiдно з угодами, укладеними з пiдприємствами громадського харчування.
5.7. У разi можливостi ПТП здiйснює харчування iноземцiв вiдповiдно до їх культурних та релiгiйних традицiй.
5.8. Роздавання їжi здiйснюється працiвником їдальнi.
5.9. Приймання їжi утримуваними проводиться в їдальнi в установлений внутрiшнiм розпорядком дня час у присутностi працiвникiв ПТП, якi здiйснюють їх охорону.
5.10. У разi необхiдностi приймання їжi iноземцями може здiйснюватися в кiмнатах багатоцiльового призначення, у кiмнатах для проживання та медичних iзоляторах. Роздавання їжi здiйснюється працiвником їдальнi в присутностi працiвника, який здiйснює охорону.
5.11. Контроль за якiстю приготовленої їжi для утримуваних осiб, санiтарним станом їдальнi та iнших примiщень, що використовуються для прийняття їжi, зберiгання кухонного посуду та iнвентарю, здiйснюється лiкарем ПТП. Вiдповiдальнiсть за якiсть приготування їжi несе заступник директора з господарського забезпечення.
5.12. Пiд час тримання в ПТП iноземцi забезпечуються медичним обслуговуванням, яке здiйснюється працiвниками пункту охорони здоров'я. Штат пункту охорони здоров'я включає завiдувача-лiкаря, лiкаря-терапевта, медичну сестру (фельдшера) та дезiнфектора. У разi необхiдностi до пункту охорони здоров'я можуть входити й iншi медичнi працiвники.
5.13. Медичний огляд iноземцiв проводиться медичним працiвником у спецiально вiдведенiй для цього кiмнатi пiд охороною працiвника вiдповiдної статi.
5.14. Кожна дитина забезпечується належним медичним оглядом та лiкуванням. Обстеження дiтей, якi тримаються в ПТП, здiйснюється за згодою їх батькiв та в їх присутностi.
5.15. Iноземцi проходять медичнi контрольнi огляди не рiдше одного разу на мiсяць та безпосередньо перед звiльненням, а також за їх зверненнями.
5.16. Результати медичних оглядiв заносяться до медичної картки амбулаторного хворого. У разi переведення iноземця до iншого пункту або його передачi заiнтересованому органу разом з iноземцем передається його медична картка амбулаторного хворого. При звiльненнi з ПТП iноземцевi видається витяг з його медичної картки амбулаторного хворого, яка зберiгається в ПТП в установленому законодавством порядку.
5.17. У разi виявлення симптомiв захворювання (у тому числi iнфекцiйного) хворий негайно помiщається до медичного iзолятора ПТП, а в разi необхiдностi доставляється для лiкування до комунального закладу охорони здоров'я. За необхiдностi надання медичної допомоги, яку в умовах ПТП неможливо забезпечити, та здiйснення транспортування хворого викликається бригада швидкої медичної допомоги.
5.18. Вiдповiдальнiсть за своєчасне направлення хворого до лiкувальної установи несе завiдувач пункту охорони здоров'я та директор ПТП.
5.19. Для iноземцiв, у яких виявлено психiчнi вiдхилення, розумову вiдсталiсть, залежнiсть вiд алкоголю або наркотичних чи психотропних речовин, а також iнвалiдiв i вагiтних жiнок директор ПТП або посадова особа, яка його замiщає, може на пiдставi висновку лiкаря або за заявою iноземцiв установити окремий порядок щодо забезпечення вiдповiдних умов їх перебування.
5.20. Уживання медикаментiв, якi мiстять наркотичнi речовини, необхiднi для лiкування утримуваної особи, можливе лише на пiдставi письмового припису лiкаря. Будь-якi медикаменти, якi мiстять наркотичнi речовини, необхiднi для медичних цiлей, повиннi зберiгатися в установленому законодавством порядку i вживатися хворим пiд контролем медичного працiвника.
5.21. Пiсля iзоляцiї або госпiталiзацiї iнфекцiйних хворих проводиться заключна дезiнфекцiя примiщень, де вони перебували, дезiнфекцiя в дезiнфекцiйнiй камерi постiльної бiлизни, матрацiв, подушок та речей, якими вони користувались, i дезiнфекцiя кiмнат, речового майна (особистого одягу i натiльної бiлизни) та постiльної бiлизни осiб, що контактували з ними.
5.22. При ускладненнi епiдемiчної ситуацiї в ПТП пiд час проведення вакцинацiї особового складу ПТП iноземцям за їх згоди та за вiдсутностi медичних протипоказань також проводяться профiлактичнi щеплення.
5.23. Не менше одного разу на тиждень за встановленим у ПТП графiком проводиться санiтарна обробка iноземцiв. Особи, що перебувають в однiй кiмнатi, проходять санiтарне оброблення одночасно. У разi виявлення педикульозу проводиться спецiальна санiтарна обробка з обов'язковим дезкамерним обробленням одягу, особистих та постiльних речей. При проведеннi санiтарної обробки iноземцi забезпечуються можливiстю миття в лазнi та замiною постiльної бiлизни.
5.24. Для здiйснення прання iноземцями особистого одягу i бiлизни в ПТП обладнується кiмната з побутовими пральними машинами, а також кiмната для їх сушiння.
5.25. Iноземцi, якi тримаються в багатомiсних кiмнатах, для миття можуть також використовувати душовi кабiни без обмежень.
5.26. У перiод санобробки, а також в iншi днi iноземцям дозволяється самостiйне голiння безпечною, електричною або механiчною бритвою - як особистою, так i виданою адмiнiстрацiєю, але обов'язково пiд наглядом працiвника, який здiйснює охорону. Леза до безпечних бритв можуть використовуватися лише одноразово, пiсля чого повертаються працiвниковi ПТП для дезiнфекцiйного оброблення та утилiзацiї.
5.27. Iноземцям, що знаходяться в ПТП, використовувати небезпечнi бритви для голiння забороняється.
5.28. У ПТП щоденно здiйснюється вологе прибирання кiмнат для проживання та iнших примiщень, де перебувають iноземцi, з використанням миючих та дезiнфiкуючих засобiв.
5.29. Не менше одного разу на квартал територiальними дезiнфекцiйними установами охорони здоров'я на пiдставi укладених договорiв у ПТП проводяться профiлактичнi дератизацiйнi та дезiнфекцiйнi заходи.
Глава 6. Пiдстави та порядок звiльнення i передачi iноземцiв до ПТП
6.1. Звiльнення iноземцiв з пункту тимчасового перебування та їх передача заiнтересованим органам здiйснюється за рiшенням директора ПТП або особи, яка його замiщає.
6.2. Звiльнення iноземцiв з ПТП здiйснюється на пiдставi повiдомлення (додаток 13) заiнтересованого органу, за направленням якого iноземцi помiщалися до ПТП, у разi, коли використання протягом усього перiоду тримання всiх передбачених законодавством можливостей для примусового видворення не дало позитивного результату i особу iноземця не вдалося встановити.
6.3. Заiнтересований орган повiдомляє про це адмiнiстрацiю ПТП, як правило, не пiзнiше семи робочих днiв до закiнчення термiну тримання iноземця в ПТП.
6.4. Адмiнiстрацiя ПТП за три робочi днi до закiнчення термiну тримання iноземця в пунктi тимчасового перебування повiдомляє заiнтересований орган про час самостiйного звiльнення iноземця з ПТП повiдомленням про звiльнення (додаток 14).
6.5. Рiшення про звiльнення iноземця з ПТП оформлюється постановою про звiльнення iноземця з ПТП (додаток 15) i затверджується директором ПТП. Ця постанова оголошується iноземцевi в присутностi перекладача пiд пiдпис.
6.6. Iноземцю, який вибуває з ПТП, видається довiдка про тримання iноземця в ПТП (додаток 16) з фотокарткою, що засвiдчує факт перебування його в ПТП.
6.7. У цiй довiдцi визначається маршрут прямування iноземця до певного, узгодженого з органом, що направив iноземця до ПТП, мiсця тимчасового проживання. До мiсця перебування iноземець направляється за рахунок наявних у нього коштiв, а якщо вiн при собi їх не має, то за рахунок коштiв ПТП.
6.8. Iноземець також звiльняється з пункту тимчасового перебування:
а) у разi подання заяви про надання статусу бiженця;
б) при оформленнi документiв для вирiшення питання щодо надання йому статусу бiженця;
в) у разi надання статусу бiженця;
г) за рiшенням суду, якщо в дiях iноземця в адмiнiстративному порядку буде доведено вiдсутнiсть адмiнiстративного правопорушення;
ґ) у разi легалiзацiї iноземця в iнший передбачений законодавством спосiб - пiсля отримання документiв, що пiдтверджують здiйснення такої легалiзацiї.
6.9. Передача iноземцiв, якi тримаються в ПТП, заiнтересованим органам здiйснюється на пiдставi повiдомлення заiнтересованого органу (додаток 17), який доставляв iноземцiв до пункту тимчасового перебування, про завершення ним пiдготовчих заходiв, необхiдних для здiйснення їх примусового видворення або передачi до iнших країн у порядку, передбаченому мiжнародними договорами України про реадмiсiю осiб.
6.10. Заiнтересованим органом також повинна надаватися копiя постанови суду про примусове видворення iноземця або повiдомлення iншої країни про приймання iноземця в рамках виконання мiжнародних договорiв про реадмiсiю осiб.
6.11. Про приймання-передавання iноземця складається акт у двох примiрниках, один з яких долучається до особової справи iноземця, а другий передається працiвниковi заiнтересованого органу, який здiйснюватиме примусове видворення iноземця або його передачу.
6.12. Особовi справи iноземцiв, якi утримувалися в ПТП, зберiгаються в пунктi тимчасового перебування протягом 5 рокiв, пiсля чого пiдлягають знищенню.
6.13. Звiльнення iноземцiв з ПТП, а також їх передачу здiйснює черговий по ПТП, який повертає iноземцям вилученi та переданi на зберiгання речi, предмети, документи тощо, крiм речей, заборонених для зберiгання. Факт отримання речей пiдтверджується особистим пiдписом iноземця в протоколi особистого огляду i огляду речей.
6.14. Про повернення iноземцевi грошей оформлюються документи за формою та в порядку, визначеними порядком оформлення касових операцiй.
Глава 7. Права та обов'язки iноземцiв, утримуваних у ПТП
7.1. Iноземцi в пунктi тимчасового перебування мають право:
- на ознайомлення зi своїми правами та обов'язками пiд час перебування в ПТП;
- на медичне обслуговування та санiтарно-епiдемiчне забезпечення;
- на восьмигодинний сон у нiчний час;
- носити власний одяг, надсилати та отримувати листи;
- на спiлкування та побачення iз членами своєї сiм'ї;
- зустрiчатися з правозахисниками, адвокатами, представниками дипломатичних представництв або консульських установ країни свого походження, мiжнародних органiзацiй, органiв мiграцiйної служби України, громадських та мiжнародних правозахисних органiзацiй;
- користуватися власними засобами зв'язку, не обладнаними пристроями для здiйснення фото- та вiдеозйомки;
- користуватися телефонним апаратом, установленим на територiї ПТП, та здiйснювати мiськi, мiжмiськi та мiжнароднi телефоннi розмови;
- отримувати продуктовi та речовi передачi, посилки i грошовi перекази;
- вiдправляти релiгiйнi обряди, користуватися релiгiйною лiтературою та властивими їх вiруванню предметами релiгiйного культу, виготовленими з малоцiнних матерiалiв, якщо це не загрожує безпецi ПТП, а також не обмежує прав iнших осiб, запрошувати священнослужителiв;
- отримувати безкоштовнi послуги перукаря та одноразову безпечну бритву (пiсля використання бритва повертається працiвниковi ПТП);
- перебувати у вiльний час, визначений розпорядком дня ПТП, поза межами житлового корпусу в дозволених на територiї ПТП мiсцях;
- переглядати телевiзiйнi передачi та прослуховувати радiопередачi;
- грати в настiльнi iгри та займатися iншими не забороненими видами дiяльностi;
- користуватися лiтературою, газетами, журналами та iншими друкованими виданнями;
- користуватися власними аудiопрогравачами, радiоприймачами, телевiзорами в установлений розпорядком дня час, не заважаючи при цьому iншим;
- тримати в кiмнатi для проживання цiннi предмети, папери, банкiвськi магнiтнi картки, грошi, документи тощо;
- звертатися зi скаргами, заявами та листами до державних органiв i службових осiб у порядку, установленому законодавством;
- мати при собi кошти та купувати продукти харчування, предмети першої необхiдностi та iнше в магазинi на територiї ПТП, а також через торгiвельну мережу на замовлення.
Видача грошей, якi були зданi iноземцем на зберiгання, здiйснюється за формою та в порядку, визначеними порядком оформлення касових операцiй.
Перелiк прав iноземцiв не є вичерпним i визначається, виходячи iз загальновизнаних мiжнародних норм та стандартiв.
7.2. У кiмнатах ПТП iноземцям дозволяється зберiгати:
- одяг i взуття вiдповiдно до сезону;
- речi та засоби особистої гiгiєни;
- книги, газети, журнали, папiр, поштовi конверти, марки, олiвцi, пiдручники та учнiвське приладдя (для учнiв);
- тютюновi вироби та сiрники;
- продукти харчування (за винятком продуктiв з простроченим термiном реалiзацiї, консервованих продуктiв iз м'яса, риби, овочiв, фруктiв, виготовлених у домашнiх умовах, продуктiв, що потребують додаткового приготування шляхом термiчної обробки);
- медикаменти, дозволенi медичним працiвником;
- аудiопрогравачi, засоби зв'язку, радiоприймачi, телевiзори, холодильники та iншу побутову технiку невеликих розмiрiв.
7.3. Iноземцi, якi тримаються в ПТП, зобов'язанi:
- дотримуватись установлених правил внутрiшнього розпорядку дня;
- надавати правдиву iнформацiю про себе та про обставини прибуття в Україну, зокрема про перенесенi iнфекцiйнi захворювання, контакт з iнфекцiйними хворими, а також усi наявнi документи;
- iнформувати працiвникiв ПТП про можливостi отримання документiв, що посвiдчують особу та громадянство, копiї яких можуть бути надiсланi до ПТП;
- виконувати розпорядження адмiнiстрацiї ПТП;
- зберiгати тишу вночi з 22.00 до 6.00, а у святковi днi - з 22.00 до 7.00;
- дотримуватися принципiв громадського спiвжиття;
- пiклуватися про власну гiгiєну i чистоту в примiщеннях;
- правильно користуватися оснащенням та меблями пункту;
- у разi появи ознак хвороби негайно повiдомити про це працiвникiв ПТП, негайно повiдомляти про випадки самостiйного скалiчення або iншi небезпечнi для здоров'я подiї;
- пiдтримувати чистоту та порядок в житлових примiщеннях i на територiї ПТП;
- бути ввiчливими з працiвниками пункту тимчасового перебування, а також мiж собою;
- дотримуватись установлених правил прогулянки i чистоти у дворах для прогулянок;
- дбайливо ставитись до iнвентарю, обладнання та iншого майна ПТП;
- постiйно знаходитися в межах ПТП, проживати у вiдведенiй кiмнатi.
7.3.1. До iноземцiв, якi порушують установлений у ПТП розпорядок дня, не виконують вимоги працiвникiв ПТП щодо забезпечення належного порядку та поведiнки, директором ПТП або посадовою особою, яка його замiщає, застосовуються заходи дисциплiнарного впливу:
а) попередження;
б) зауваження.
7.3.2. Заходи дисциплiнарного впливу застосовуються до порушника пiсля проведення адмiнiстрацiєю ПТП перевiрки на пiдставi матерiалiв, що пiдтверджують факт учиненого ним порушення (пояснення порушника та осiб, якi були свiдками порушення, рапорти працiвникiв ПТП та iнше).
7.3.3. Копiї матерiалiв перевiрки долучаються до особової справи iноземця. Застосування заходiв дисциплiнарного впливу реєструється в книзi облiку стягнень та заохочень iноземцiв, що тримаються в ПТП (додаток 18).
7.4. Залучення iноземцiв, якi тримаються в ПТП, до роботи
7.4.1. Утримуванi в ПТП iноземцi за їх згодою можуть залучатися до робiт з облаштування мiсця проживання, благоустрою територiї, а також на його промисловiй базi або згiдно з трудовими договорами на пiдприємствах, в органiзацiях та установах за мiсцем їх розташування.
7.4.2. Iноземцi, якi мають бажання працювати, повиннi написати заяву про добровiльне виконання роботи та отримати вiдповiдну пiдготовку. Вони повиннi працювати протягом робочого часу не бiльше того, що установлений законодавством України.
7.4.3. Особи, якi працюють у майстернi або згiдно з трудовими договорами за межами розташування ПТП, виводяться на роботу тiльки в денний час i перебувають пiд наглядом працiвникiв, якi здiйснюють охорону протягом усього робочого часу.
7.4.4. Укладення угод мiж пiдприємствами, установами, органiзацiями та утримуваними в ПТП особами на проведення вiдповiдного обсягу робiт i оплата працi здiйснюються вiдповiдно до чинного законодавства.
7.4.5. Умови працi iноземцiв мають вiдповiдати вимогам законодавчих актiв та нормативних документiв, що регламентують питання охорони працi. Виконання робiт iноземцями повинно здiйснюватися пiсля отримання ними iнструктажу з дотримання технiки безпеки.
7.4.6. Iноземцi не допускаються до роботи в примiщеннях, де зберiгається службова документацiя, спецiальнi засоби, розмножувальна технiка, у фотолабораторiях, до управлiння транспортними засобами, а також до ремонту i експлуатацiї засобiв охоронно-попереджувальної сигналiзацiї.
7.4.7. Пiсля закiнчення роботи та повернення до ПТП проводиться огляд iноземцiв, їх одягу та речей.
7.4.8. У разi отримання травм iноземцями, якi тримаються в ПТП, розслiдування та облiк нещасного випадку проводиться вiдповiдно до вимог чинного законодавства України.
7.5. Пiд час перебування в ПТП iноземцям забороняється:
- придбання та зберiгання вогнепальної або холодної зброї, колючих та рiжучих предметiв, спиртних напоїв, наркотичних засобiв та психотропних речовин;
- самовiльно залишати територiю ПТП, що охороняється, або перебувати в мiсцях, доступ до яких заборонений адмiнiстрацiєю;
- порушувати спокiй i встановлений у ПТП розпорядок дня;
- мати в кiмнатах громiздкi предмети, що заважають вiльному пересуванню житловими примiщеннями;
- уживати алкогольнi напої та приймати наркотичнi засоби або психотропнi речовини;
- курити тютюновi вироби в невизначених мiсцях;
- навмисно завдавати тiлеснi ушкодження або викликати розлади здоров'я, а також пiдбурювати iнших або допомагати в здiйсненнi таких дiй, що впливають на порядок у пунктi тимчасового перебування та його безпеку;
- самостiйно змiнювати кiмнату для проживання, визначену адмiнiстрацiєю ПТП;
- влаштовувати азартнi iгри та брати в них участь.
7.6. Органiзацiя прийому посилок i кореспонденцiї для iноземцiв та правила проведення побачень
7.6.1. Iноземцi, якi тримаються в ПТП, можуть отримувати передачi та посилки.
7.6.2. Передачi приймаються на пiдставi заяви (додаток 19), складеної у двох примiрниках. Перший примiрник заяви з пiдписом iноземця про прийняття передачi черговий передає особi, яка передала передачу, а другий долучається до особової справи iноземця.
Приймання передач вiд громадян здiйснюється пiсля надання ними документiв, що посвiдчують їх особу.
7.6.3. Доставленi посилки для iноземцiв пiдлягають огляду й перевiрцi.
7.6.4. Огляд посилок здiйснюється комiсiєю в складi двох працiвникiв ПТП у присутностi iноземця, якому адресована посилка.
При оглядi хлiбнi та ковбаснi вироби розрiзаються на декiлька частин; рiдкi продукти переливаються в посуд ПТП; сипучi предмети та продукти харчування (тютюн, цукор тощо) пересипаються; цукерки, вафлi, печиво i т. iн. приймаються лише в розгорнутому виглядi без обгорток. Продукти, що швидко псуються, повиннi зберiгатися згiдно iз санiтарними нормами.
7.6.5. Про огляд посилки складається протокол (акт). У ньому зазначаються: назва й перелiк речей, продуктiв харчування, що з посилки вилученi або зданi на зберiгання. Протокол (акт) пiдписується членами комiсiї i iноземцем, якому надiйшла посилка, та долучається до його особової справи.
7.6.6. У разi звернення iноземця йому повертаються зданi на зберiгання речi або продукти, про що складається протокол (акт).
7.6.7. Iноземцям, якi тримаються в ПТП, забороняється передавати речi, забороненi до обiгу в Українi, а також алкогольнi напої, медикаменти та iншi лiкарськi засоби, якi не призначенi лiкарем iноземцевi для вживання, скляний посуд, колючi й рiжучi предмети.
7.6.8. У разi вiдмови особи, що перебуває в ПТП, прийняти посилку цю посилку iз зазначенням у повiдомленнi причини повертають вiдправниковi.
7.6.9. Облiк приймання передач та посилок здiйснюється в журналi облiку приймання передач та посилок для iноземцiв, якi тримаються в ПТП (додаток 20), де вiдмiчаються днi, часи їх вручення, прiзвища працiвникiв, якi проводили огляд, а iноземцi розписуються за їх отримання.
7.6.10. Iноземцi можуть отримувати та вiдправляти кореспонденцiю. Витрати на вiдправлення кореспонденцiї несе iноземець, а у випадку, коли вiн не має на це коштiв, кореспонденцiя пересилається за рахунок ПТП.
7.6.11. Листи та iншi види кореспонденцiї, надiсланi утримуванiй особi чи вiдправленi нею, не можуть бути розкритi, прочитанi або зупиненi.
7.6.12. Побачення з родичами, земляками або iншими особами надаються iноземцям з дозволу директора ПТП або посадової особи, яка його замiщає, на пiдставi поданої заяви про побачення (додаток 21).
7.6.13. Побачення проводяться в спецiально обладнаних кiмнатах для побачень у присутностi працiвника ПТП.
7.6.14. Iноземцi можуть зустрiчатися конфiденцiйно з офiцiйними представниками консульських i дипломатичних представництв країн їх походження, а також зi своїми правозахисниками чи адвокатами. Побачення здiйснюються на пiдставi офiцiйного запиту (листа) про надання побачення i можуть проводитись у спецiально обладнаних мебльованих кiмнатах.
7.6.15. Побачення проводяться у визначенi розпорядком дня ПТП днi та години. Для побачення надається час до 3 годин.
7.6.16. Для iноземцiв, якi розлученi зi своєю сiм'єю, адмiнiстрацiєю ПТП надається можливiсть щоденно проводити разом iз сiм'єю вiльний час, визначений розпорядком дня в межах ПТП, визначених його адмiнiстрацiєю.
Побачення здiйснюється на пiдставi заяви iноземця, термiн дiї якої встановлюється адмiнiстрацiєю ПТП.
7.6.17. У випадку, коли пiд час побачення буде виявлено невiдповiдну поведiнку iноземця чи вiдвiдувача, яка загрожує безпецi чи внутрiшньому порядку в ПТП, побачення може бути перерване працiвником, вiдповiдальним за його проведення.
7.6.18. Якщо утримувана особа хвора, то з дозволу лiкаря побачення може проходити в кiмнатi, де особа проходить лiкування.
7.7. Правила внутрiшнього розпорядку дня в ПТП
7.7.1. З метою забезпечення дисциплiни i порядку в ПТП, а також вiдповiдних побутових та санiтарно-гiгiєнiчних умов для iноземцiв, якi тримаються в ПТП, його адмiнiстрацiя розробляє розпорядок дня, який, зокрема, визначає:
- години прийому їжi;
- години i спосiб органiзацiї проведення ранкової перевiрки;
- час, призначений на сон, культурно-освiтнi, спортивнi заняття i власнi потреби iноземцiв;
- мiсце, години, коли дозволяється перебувати на територiї ПТП та поза його межами;
- години, мiсце прогулянок та користування примiщеннями для купання;
- мiсце, у якому дозволяється курити тютюновi вироби;
- кiлькiсть i вид власного одягу, бiлизни i взуття, яке iноземець може мати в кiмнатi, де проживає;
- кiлькiсть i розмiри предметiв, якi iноземець може мати в кiмнатi, де проживає, а також спосiб їхнього зберiгання;
- днi, години особистого прийому iноземцiв директором ПТП або його заступником;
- днi, години i спосiб подання заяв, скарг та клопотань;
- днi, години, мiсце i порядок проведення побачень;
- днi, години, мiсце занять та зустрiчей релiгiйного характеру;
- днi, години, мiсце i спосiб здiйснення покупок продуктiв харчування, тютюнових виробiв, а також iнших дозволених речей та предметiв;
- днi, години, спосiб прийому i видачi передач;
- днi, години i мiсце для проведення зустрiчей з представниками державних та закордонних органiв, дипломатичних або консульських установ, а також неурядових або мiжнародних органiзацiй для надання iноземцям юридичної допомоги та вирiшення питання повернення їх на батькiвщину.
7.7.2. Текст внутрiшнього розпорядку дня, а також права та обов'язки iноземцiв розмiщуються на видному мiсцi в кожнiй житловiй чи локалiзованiй кiмнатi українською мовою та мовою, якою володiють iноземцi.
Глава 8. Функцiональнi обов'язки працiвникiв ПТП
8.1. Директор пункту тимчасового перебування призначається на посаду та звiльняється з посади наказом ГУМВС, УМВС України за погодженням з директором ДДГIРФО та Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласною, Київською та Севастопольською мiською держадмiнiстрацiєю.
8.1.1. Директор ПТП є прямим начальником для всього особового складу та працiвникiв ПТП. Вiн пiдпорядковується безпосередньо начальниковi ГУМВС, УМВС України, його заступникам та начальниковi пiдроздiлу ГIРФО.
Директор несе вiдповiдальнiсть за дiяльнiсть ПТП, а також за умови проживання, харчування та санiтарно-епiдемiологiчне забезпечення iноземцiв.
8.1.2. Самостiйно вирiшує питання дiяльностi ПТП та забезпечує органiзацiю його роботи.
8.1.3. Органiзовує та контролює господарську дiяльнiсть, є розпорядником коштiв. Дiє вiд iменi ПТП i представляє його iнтереси в усiх пiдприємствах, установах та органiзацiях. Видає, у межах компетенцiї, накази i контролює їх виконання. Призначає на посади i звiльняє з посад працiвникiв ПТП згiдно з порядком, передбаченим законодавством про працю. Затверджує їх функцiональнi обов'язки. Затверджує правила внутрiшнього розпорядку дня для утримуваних iноземцiв, здiйснює iншi повноваження, передбаченi цим Положенням.
Вiдповiдає за дотримання дисциплiни i законностi в ПТП.
Вiн зобов'язаний:
8.1.4. Забезпечувати додержання законностi в дiяльностi пункту тимчасового перебування, установленого режиму та умов тримання помiщених до нього iноземцiв. Здiйснювати контроль за обґрунтованiстю прийнятих рiшень про помiщення iноземцiв.
8.1.5. Розглядати в установленому законодавством порядку скарги й заяви iноземцiв та iнших громадян та приймати вiдповiднi рiшення.
Скарги i заяви, адресованi прокуроровi, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Європейському суду з прав людини, мiжнародним органiзацiям, направляються за адресою протягом 24 годин з часу їх подання. Скарги i заяви, адресованi до iнших iнстанцiй, направляються за належнiстю не пiзнiше 3 дiб.
8.1.6. Уживати заходiв щодо змiцнення службової та трудової дисциплiни серед особового складу та працiвникiв ПТП.
8.1.7. Забезпечувати проведення навчання особового складу. Особисто проводити iнструктажi нарядiв, контролювати несення ними служби.
8.1.8. Уживати заходiв щодо забезпечення належних умов для виконання особовим складом та працiвниками ПТП своїх функцiональних обов'язкiв.
8.1.9. Забезпечувати додержання штатної i фiнансової дисциплiни, збереження коштiв i матерiальних цiнностей та своєчасне подання звiтностi.
8.1.10. Розробляти кошториси на тримання пункту тимчасового перебування, уживати заходiв до забезпечення його необхiдним обладнанням, майном, iнвентарем та автотранспортом. Здiйснювати заходи щодо своєчасного ремонту будiвель та примiщень ПТП, пiдтримання їх в належному технiчному станi.
8.1.11. Здiйснювати iндивiдуальнi бесiди з iноземцями, якi тримаються в пунктi тимчасового перебування, з питань умов їх проживання та забезпечення їхнiх прав i свобод.
8.2. Заступник директора ПТП з режиму безпосередньо пiдпорядковується директоровi пункту тимчасового перебування. У разi вiдсутностi директора виконує його обов'язки.
Вiн зобов'язаний:
8.2.1. Володiти iнформацiєю про оперативну обстановку на територiї ПТП та вносити пропозицiї з удосконалення органiзацiї охорони утримуваних осiб.
8.2.2. Здiйснювати контроль за режимом та умовами тримання iноземцiв, порядком їх помiщення до ПТП та термiном їх тримання.
8.2.3. Органiзовувати та контролювати повноту i своєчаснiсть виконання запитiв заiнтересованих органiв щодо встановлення осiб iноземцiв.
8.2.4. Здiйснювати органiзацiю та контроль за роботою чергової частини, веденням службової документацiї, забезпеченням установленого перепусткового режиму на територiю ПТП та внутрiшнього розпорядку дня.
8.2.5. Розглядати в установленому порядку скарги i заяви iноземцiв, доповiдати про це директоровi ПТП.
8.2.6. Здiйснювати заходи щодо попередження надзвичайних подiй, пов'язаних з триманням iноземцiв.
8.2.7. Здiйснювати контроль за несенням служби нарядами, уживати заходiв щодо недопущення порушень законностi i дисциплiни особовим складом та працiвниками ПТП, за виявленими фактами порушень проводити службовi розслiдування та вживати вiдповiдних заходiв реагування.
8.2.8. Розробляти плани дiй особового складу на випадок надзвичайних подiй, ускладнення оперативної обстановки або в особливих умовах.
8.2.9. Здiйснювати взаємодiю iз заiнтересованими органами та сприяти у встановленнi осiб iноземцiв, помiщених до пункту тимчасового перебування, їх документування i супроводження при здiйсненнi примусового видворення тощо.
8.2.10. Проводити з працiвниками пункту тимчасового перебування виховну роботу та навчання. Особисто iнструктувати наряди перед заступанням на службу.
8.2.11. Уживати заходiв щодо укомплектування вакантних посад у пунктi тимчасового перебування.
8.2.12. Узагальнювати результати роботи ПТП та проводити аналiз стану його дiяльностi. Про результати доповiдати директоровi ПТП, вносити пропозицiї щодо полiпшення цiєї роботи.
8.3. Заступник директора ПТП з господарського забезпечення безпосередньо пiдпорядковується директоровi пункту тимчасового перебування.
Вiн зобов'язаний:
8.3.1. Здiйснювати органiзацiю господарської дiяльностi ПТП.
8.3.2. Уживати заходiв щодо забезпечення ПТП квалiфiкованими працiвниками та належного виконання ними своїх функцiональних обов'язкiв.
8.3.3. Укладати трудовi договори, забезпечувати їх виконання. Проводити роботу зi змiцнення трудової i виробничої дисциплiни.
8.3.4. Вносити пропозицiї щодо трудового використання iноземцiв, якi тримаються в пунктi тимчасового перебування.
8.3.5. Уживати заходiв щодо забезпечення належної роботи ПТП, створення для працiвникiв безпечних та сприятливих умов працi.
8.3.6. Уживати заходiв щодо забезпечення iноземцiв матрацами, подушками, ковдрами, постiльною бiлизною, посудом, мийними та дезiнфiцiйними засобами тощо.
8.3.7. Здiйснювати перевiрки роботи добових нарядiв iз забезпечення ними охорони та умов тримання iноземцiв.
8.3.8. Контролювати ведення службової документацiї.
8.3.9. За дорученням директора представляти iнтереси ПТП у взаємовiдносинах з громадянами, юридичними особами та органами державної влади.
8.4. Старший iнспектор (iнспектор) групи аналiтичної роботи, документування та встановлення осiб затриманих безпосередньо пiдпорядковується директоровi ПТП та його заступникам.
Вiн зобов'язаний:
8.4.1. Забезпечувати пiдготовку аналiтичних документiв i звiтностi.
8.4.2. Здiйснювати заходи щодо встановлення осiб iноземцiв, якi помiщаються до ПТП.
8.4.3. Проводити опитування iноземцiв, результати опитування оформляти в установленому законодавством порядку.
8.4.4. Направляти запити до дипломатичних представництв, консульських установ, а також iнших установ з метою iдентифiкацiї iноземцiв та їх документування.
8.4.5. Складати i направляти облiковi документи до управлiнь (вiддiлiв) iнформацiйних технологiй ГУМВС, УМВС України на iноземцiв, помiщених до пункту тимчасового перебування.
8.4.6. Матерiали i документи щодо проведення заходiв зi встановлення осiб iноземцiв долучати до їх особових справ.
8.4.7. Повiдомляти заiнтересованi органи про встановлення осiб iноземцiв та необхiднiсть здiйснення їх адмiнiстративного видворення.
8.4.8. Готувати постанови про звiльнення з ПТП iноземцiв, особи яких не вдалося встановити.
8.4.9. Здiйснювати заходи щодо виконання запитiв, якi надходять до ПТП, та вчасно надсилати вiдповiдi iнiцiаторам звернень.
8.5. Командир взводу ПТП
Командир взводу ПТП безпосередньо пiдпорядковується директоровi та його заступникам.
8.5.1. Вiн вiдповiдає за дiяльнiсть взводу iз забезпечення охорони iноземцiв, навчання та виховання особового складу, додержання ним законностi та дисциплiни, а також за стан зберiгання спорядження, спецiальних засобiв.
Вiн зобов'язаний:
8.5.2. Здiйснювати розстановку нарядiв згiдно з табелем постiв.
8.5.3. Планувати роботу нарядiв з охорони утримуваних осiб.
8.5.4. Проводити виховну роботу серед особового складу взводу з метою додержання законностi i дисциплiни та недопущення порушень.
8.5.5. Здiйснювати пiдготовку особового складу взводу до несення служби, стежити за додержанням мiлiцiонерами правил носiння форменого одягу i вимагати зразкового зовнiшнього вигляду.
8.5.6. Перевiряти несення служби мiлiцiонерами, на мiсцi усувати виявленi недолiки, безпосередньо на маршрутах i постах навчати мiлiцiонерiв прийомiв несення служби.
8.5.7. Згiдно з тематичними планами проводити заняття з особовим складом.
8.5.8. Знати особистi якостi пiдлеглих.
8.5.9. Контролювати стан зберiгання особовим складом спецiальних засобiв та спорядження.
8.5.10. Проводити щоденний облiк та аналiз роботи особового складу взводу.
8.6. Черговий (помiчник чергового) здiйснює керiвництво нарядом з охорони iноземцiв i безпосередньо пiдпорядковується директоровi ПТП та його заступникам. Вiн несе вiдповiдальнiсть за дотримання в ПТП утримуваними особами встановленого розпорядку дня та виконання нарядом своїх функцiональних обов'язкiв.
Вiн зобов'язаний:
8.6.1. Приймати та передавати пiд час змiни чергування спецiальнi засоби, службову документацiю, ключi вiд службових примiщень та локалiзованих кiмнат, вилученi забороненi для зберiгання та прийнятi на зберiгання вiд iноземцiв їх речi, предмети та цiнностi.
8.6.2. Перевiряти стан роботи засобiв зв'язку та сигналiзацiї.
8.6.3. Органiзовувати та проводити нарядами огляд технiчної укрiпленостi кiмнат, справнiсть лiжок (тапчанiв), вiкон, ґрат, дверей, замкiв, освiтлення, засобiв зв'язку i сигналiзацiї, здiйснювати перевiрку утримуваних осiб, а також речей i предметiв, якi мiстяться в кiмнатах.
8.6.4. Про виявленi недолiки та вжитi заходи щодо їх усунення доповiдати письмовим рапортом директоровi ПТП.
8.6.5. Крiм цього, черговий по ПТП зобов'язаний:
8.6.6. Приймати iноземцiв, доставлених до ПТП, розмiщувати їх у кiмнатах, звiльняти або передавати в установленому цим Положенням порядку.
8.6.7. Вести облiк утримуваних iноземцiв, оформляти на них особовi справи та документи, пов'язанi з їх перебуванням у ПТП, завчасно доповiдати директоровi про закiнчення строку тримання.
8.6.8. Повiдомляти iноземцiв про причину та максимально можливий термiн тримання в ПТП, ознайомлювати їх iз установленим розпорядком дня, їхнiми правами та обов'язками.
8.6.9. Органiзовувати виведення утримуваних осiб з локалiзованих кiмнат.
8.6.10. Контролювати перебування iноземцiв на територiї ПТП та їх повернення пiсля перебування поза його межами.
8.6.11. Забезпечувати додержання особами, якi перебувають у ПТП, внутрiшнього розпорядку дня, призначати на кожну добу з їх числа чергових по кiмнатах.
8.6.12. Особисто проводити змiну постових, не менше одного разу на двi години перевiряти несення служби постовими, iнформувати наряд про iноземцiв, за якими необхiдний посилений нагляд, стежити за станом зв'язку, сигналiзацiї, освiтлення та обладнання ПТП.
8.6.13. Забезпечити належне зберiгання спецiальних засобiв, службової документацiї та обладнання ПТП, а також особових справ iноземцiв.
8.6.14. Своєчасно доповiдати директоровi про всi скарги та заяви, якi надiйшли вiд iноземцiв, i в межах компетенцiї здiйснювати їх розгляд.
8.6.15. Забезпечити зберiгання речей, документiв i цiнностей, що належать iноземцям, помiщеним до ПТП, та видавати їх при звiльненнi, переведеннi до iншого мiсця тримання або передачi заiнтересованим органам.
8.6.16. Приймати посилки для утримуваних у ПТП iноземцiв.
8.6.17. Забезпечити пропускний режим до ПТП.
Безперешкодно до ПТП допускаються:
- Президент України;
- Прем'єр-мiнiстр України;
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
- народнi депутати України;
- Генеральний прокурор України, а також уповноваженi ним прокурори i прокурори, якi здiйснюють нагляд за дотриманням законностi в ПТП на вiдповiднiй територiї.
8.6.18. Посадовi особи органiв внутрiшнiх справ, якi здiйснюють iнспектування або контроль за органiзацiєю i несенням служби з охорони iноземцiв та режимом їх тримання при пред'явленнi посвiдчення та спецiального припису допускаються до всiх примiщень ПТП.
8.6.19. Працiвники органiв внутрiшнiх справ, Держприкордонслужби, Служби безпеки України, якi помiщають iноземцiв до ПТП та здiйснюють заходи щодо їх iдентифiкацiї при пред'явленнi посвiдчення допускаються до кiмнат для проведення побачень.
8.6.20. Представники консульських i дипломатичних представництв країн походження iноземцiв, мiжнародних органiзацiй, органiв мiграцiйної служби України, громадських та правозахисних органiзацiй на пiдставi офiцiйного запиту (листа) про надання побачення та документiв, що посвiдчують особу, допускаються до спецiально обладнаних мебльованих кiмнат.
Захисники (адвокати) при пред'явленнi посвiдчення допускаються до кiмнат для побачень.
8.6.21. Iншi особи, яким в установленому порядку надано побачення з iноземцем, при пред'явленнi вiдповiдного дозволу i паспорта або документа, який його замiнює, допускаються тiльки до кiмнат для побачень.
8.6.22. Медичнi працiвники, якi прибули в ПТП за викликом чергового для надання медичної допомоги особi, яка її потребує, допускаються до мiсця перебування хворого в супроводi чергового або директора ПТП.
8.6.23. Iншi працiвники органiв охорони здоров'я, якi здiйснюють санiтарний нагляд у мiсцях перебування iноземцiв або прибули в ПТП для проведення протиепiдемiчної обробки, допускаються в усi примiщення ПТП у супроводi чергового або директора ПТП на пiдставi пред'явлення вiдповiдних документiв.
8.6.24. Працiвники правоохоронних органiв, що прибули в ПТП зi зброєю, повиннi здати її на тимчасове зберiгання черговому. Це правило поширюється також на всiх iнших осiб, яким дозволено вiдвiдування ПТП.
Для тимчасового зберiгання зброї в примiщеннi чергового встановлюється металевий ящик (шафа) з пронумерованими комiрками, який має зачинятися на замок. У кожнiй комiрцi повинен знаходитись жетон, який видається власниковi зброї пiсля її здачi на тимчасове зберiгання. Пiсля повернення зброї власниковi жетон кладеться на мiсце.
8.6.25. З метою недопущення випадкiв перенесення на територiю ПТП заборонених речей та предметiв кожний вiдвiдувач (за винятком дипломатичних представництв) та його речi пiдлягають обов'язковому огляду.
Вiдвiдувачi, якi вiдмовляються пройти огляд, на територiю ПТП не допускаються.
Черговому (помiчниковi чергового) забороняється: скорочувати кiлькiсть установлених табельних постiв охорони або мiняти їх розстановку, за винятком випадкiв, пов'язаних з невiдкладними заходами, спрямованими на запобiгання втечам та iншим надзвичайним подiям; вiдлучатися з ПТП або звiльняти кого-небудь зi складу наряду, крiм випадкiв, коли працiвник раптово захворiє або не може виконувати обов'язки з iнших причин i то лише з дозволу директора ПТП та за умови вiдповiдної замiни.
8.7. Обов'язки постових
8.7.1. Постовий внутрiшнього поста бiля багатомiсних кiмнат безпосередньо пiдпорядковується директоровi ПТП, його заступникам, командировi взводу, черговому та помiчнику чергового.
Вiн зобов'язаний:
а) стежити за поведiнкою утримуваних iноземцiв, уживати заходiв щодо попередження випадкiв їх утечi, учинення самогубств або заподiяння тiлесних ушкоджень;
б) контролювати виконання iноземцями встановлених правил поведiнки та розпорядку дня;
в) пiд час ранкових перевiрок здiйснювати огляд iноземцiв, їх одягу та речей, перевiряти технiчний стан кiмнат, де вони проживають, справнiсть засобiв сигналiзацiї;
г) про звернення iноземцiв доповiдати черговому по ПТП;
ґ) доповiдати черговому про результати нагляду за iноземцями, бути в постiйнiй готовностi до дiй на випадок виникнення надзвичайних ситуацiй, умiти користуватися засобами зв'язку, сигналiзацiї, пожежогасiння i спецiальними засобами.
8.7.2. Постовий внутрiшнього поста бiля локалiзованих кiмнат безпосередньо пiдпорядковується директоровi ПТП, його заступникам, командировi взводу, черговому, помiчниковi чергового.
Вiн зобов'язаний:
а) разом з черговим проводити перевiрки технiчного стану кiмнат та огляд утримуваних iноземцiв, одягу та речей, знати кiлькiсть осiб, якi перебувають у кiмнатах, та тих, за якими потрiбен посилений нагляд;
б) здiйснювати нагляд за поведiнкою утримуваних, уживати заходiв щодо попередження випадкiв їх утечi, скоєння самогубств або заподiяння тiлесних ушкоджень, не залишати самостiйно поста;
в) забезпечувати виконання iноземцями внутрiшнього розпорядку дня;
г) дотримуватися правил особистої безпеки пiд час виведення утримуваних осiб з кiмнат;
ґ) стежити за тим, щоб у нiчний час усi кiмнати, що охороняються, були освiтленi;
д) доповiдати черговому про результати нагляду за поведiнкою iноземцiв.
8.7.3. Постовий внутрiшнього поста по охоронi iноземцiв у дворику для прогулянок, крiм обов'язкiв, перерахованих у пiдпунктах 8.7.2. цього Положення, зобов'язаний:
а) перед заступанням на пост перевiрити справнiсть огорожi дворика для прогулянок, переконатися у вiдсутностi на його територiї предметiв, що можуть бути використанi для нападу або втечi;
б) стежити за поведiнкою iноземцiв пiд час прогулянки, не допускати їх розмов зi стороннiми особами, перекидання через огорожу дворика речей, продуктiв харчування, записок, листiв та iнших предметiв.
8.7.4. Постовий внутрiшнього поста бiля периметрової огорожi несе службу по периметру огорожi з внутрiшньої сторони.
Вiн зобов'язаний:
а) здiйснювати постiйний нагляд за периметром територiї ПТП, примiщеннями та спорудами, що розташованi на територiї ПТП, особливу увагу звертати на примiщення, у яких тримаються iноземцi;
б) не допускати проникнення iноземцiв, якi тримаються в ПТП, за його межi i доступ стороннiх осiб на територiю ПТП;
в) у разi спроб утримуваних iноземцiв подолати лiнiю охорони або спроб стороннiх осiб проникнути до ПТП подати сигнал тривоги та вжити заходiв до припинення дiй порушникiв;
г) при виявленнi пошкодження огорожi, охоронної сигналiзацiї, вiконних ґрат i рам, викидання речей або записок, шуму в кiмнатах негайно доповiдати про це черговому;
ґ) не допускати нiкого на пост, крiм осiб, яким пiдпорядкований по службi.
8.8. Завiдувач пункту охорони здоров'я - лiкар ПТП пiдпорядковується директоровi та його заступникам, а з питань охорони здоров'я - начальниковi вiддiлу, сектору медичного забезпечення ГУМВС, УМВС України.
8.8.1. Вiн вiдповiдає за медичне обслуговування iноземцiв, якi тримаються в ПТП, i стан епiдемiчної безпеки, професiйну дiяльнiсть медичного персоналу та своєчасне надання хворим медичної допомоги.
Вiн зобов'язаний:
8.8.2. Забезпечувати органiзацiю роботи медичного персоналу з обслуговування iноземцiв, якi тримаються в ПТП, та надання їм квалiфiкованої медичної допомоги;
8.8.3. Щоденно доповiдати директоровi ПТП або особi, яка його замiщає, про наявнiсть хворих та дiагнози їх захворювання;
8.8.4. Проводити медичнi огляди iноземцiв, установлювати дiагнози їх захворювання та призначати їм лiкування, результати заносити до вiдповiдної документацiї та медичної картки амбулаторного хворого;
8.8.5. Приймати рiшення про помiщення хворих до комунальних закладiв охорони здоров'я;
8.8.6. При ускладненнi епiдемiчної ситуацiї в ПТП проводити вакцинацiю особового складу та профiлактичнi щеплення iноземцям, органiзовувати проведення карантинних заходiв у ПТП;
8.8.7. Приймати рiшення про встановлення окремого порядку та забезпечення вiдповiдних умов перебування iноземцiв, у яких виявлено психiчнi розлади, розумову вiдсталiсть, залежнiсть вiд алкоголю або наркотичних чи психотропних речовин, а також iнвалiдiв i вагiтних жiнок;
8.8.8. Контролювати стан використання медичних препаратiв та вживати заходiв до їх своєчасного поновлення та придбання;
8.8.9. Перевiряти якiсть приготування їжi для iноземцiв та дотримання санiтарних норм при її приготуваннi, виносити рiшення про її придатнiсть до споживання. Здiйснювати облiк результатiв перевiрки якостi приготування їжi.
Повинен контролювати:
8.8.10. Стан зберiгання медикаментiв, якi мiстять наркотичнi та iншi сильнодiючi речовини;
8.8.11. Органiзацiю триразового гарячого харчування утримуваних у ПТП iноземцiв;
8.8.12. Санiтарний стан примiщень їдальнi та iнших примiщень, що використовується для прийняття їжi, кухонного посуду та iнвентарю;
8.8.13. Проведення в ПТП профiлактичних дератизацiйних та дезiнфекцiйних заходiв;
8.8.14. Ведення документацiї.
8.8.15. Лiкар-терапевт пiдпорядковується завiдувачу пункту охорони здоров'я, директоровi ПТП та його заступникам.
Вiн зобов'язаний:
а) здiйснювати нагляд за станом здоров'я iноземцiв, якi тримаються в ПТП. Проводити їх медичнi огляди, надавати необхiдну медичну допомогу. Результати медичних оглядiв заносити до вiдповiдної документацiї та медичних карток амбулаторного хворого;
б) установлювати дiагнози захворювання та призначати хворим лiкування;
в) доповiдати завiдувачевi пункту охорони здоров'я, а в разi його вiдсутностi - директоровi ПТП про виявленi в iноземцiв захворювання. За необхiдностi приймати рiшення про направлення їх до комунальних закладiв охорони здоров'я;
г) слiдкувати за санiтарним станом у примiщеннях ПТП, своєчасним проведенням санiтарної обробки затриманих, їх одягу, речей та постелi;
ґ) при звiльненнi iноземцiв з ПТП оформляти їм витяги з їх медичних карток амбулаторного хворого;
д) у разi вiдсутностi завiдувача пункту охорони здоров'я виконувати його обов'язки.
На iнших працiвникiв функцiональнi обов'язки розробляються директором ПТП, виходячи з мiсцевих особливостей та специфiки їх роботи.
Глава 9. Порядок управлiння пiдроздiлами та прийняття рiшень про здiйснення охорони iноземцiв. Пiдготовка нарядiв до служби
9.1. Управлiння пiдроздiлами i нарядами з охорони утримуваних у ПТП iноземцiв
9.1.1. Управлiння нарядами з охорони утримуваних у пунктi тимчасового перебування iноземцiв полягає у визначеннi бiльш доцiльних способiв несення служби i вiдповiдної розпорядчої дiяльностi, що забезпечує успiшне виконання поставлених завдань.
9.1.2. Директор ПТП керує нарядами особисто i через пiдлеглих йому посадових осiб. Оперативне управлiння нарядами здiйснюють черговi по пункту тимчасового перебування.
9.1.3. Управлiння нарядами включає:
а) прийняття рiшення щодо охорони i супроводження утримуваних у ПТП iноземцiв;
б) пiдготовку сил i засобiв до виконання цих завдань;
в) контроль за несенням служби;
г) облiк i оцiнку дiяльностi нарядiв i пiдроздiлiв, якi виконують обов'язки з охорони iноземцiв у ПТП.
9.2. Прийняття рiшення про охорону та супроводження утримуваних у ПТП iноземцiв
9.2.1. Рiшення директора пункту тимчасового перебування про охорону та супроводження утримуваних у ПТП iноземцiв є основою управлiння нарядами, призначеними для виконання цих функцiй. Таке рiшення приймається, як правило, на добу, а також у кожному конкретному випадку окремо у зв'язку з виконанням конкретного завдання.
9.2.2. За основу рiшення про охорону та супроводження утримуваних у ПТП iноземцiв беруться висновки щодо вивчення обсягу i складностi завдання, а також оцiнка обстановки.
При цьому враховується:
9.2.3. Кiлькiсть i особливостi контингенту iноземцiв, схильних до скоєння протиправних дiй, iнфекцiйних хворих, термiн перебування в ПТП i т. iн.
9.2.4. Технiчна характеристика ПТП; умови охорони iноземцiв за межами пункту тимчасового перебування; мiсце розташування установ, у яких здiйснюється охорона, при перевезеннi; маршрут руху та його протяжнiсть, а також iншi особливостi.
9.2.5. Чисельнiсть наряду i рiвень його професiйної пiдготовки.
9.2.6. Стан громадського порядку та боротьби зi злочиннiстю в районi чи на маршрутi руху, пора року, час доби, метеорологiчнi умови.
9.2.7. У рiшеннi про охорону та супроводження iноземцiв директор зазначає:
9.2.8. Загальний змiст завдання, варiант несення служби (звичайний, посилений), розстановку сил i засобiв, можливi змiни, кiлькiсть i види нарядiв, резерви, порядок уведення їх у дiю та використання.
9.2.9. Конкретнi завдання нарядам, порядок їх пiдготовки, мiсце i час несення служби, матерiально-технiчне забезпечення та забезпечення спецiальними засобами.
9.2.10. Питання взаємодiї з органами охорони здоров'я, службами i пiдроздiлами внутрiшнiх справ та iншими правоохоронними органами.
9.2.11. Контроль за несенням служби нарядами.
Залежно вiд характеру завдань, обстановки та умов охорони затриманих iноземцiв у рiшеннi можуть передбачатися й iншi питання.
9.2.12. Директор ПТП прийняте рiшення у формi наказу оголошує виконавцям. Розстановка сил i засобiв визначається в книзi служби нарядiв (додаток 22).
9.3. Пiдготовка нарядiв до служби
9.3.1. Пiдготовка нарядiв до охорони утримуваних у ПТП iноземцiв здiйснюється до одержання наказу про виконання завдання.
9.3.2. Працiвники, якi призначенi в наряд, прибувають на службу в розташування ПТП за 15 хвилин до шикування та iнструктажу, про що вони доповiдають черговому. Вони повиннi бути в установленiй формi одягу, мати охайний зовнiшнiй вигляд, справне спорядження, службовi посвiдчення.
9.3.3. Черговий перевiряє наявнiсть працiвникiв, якi здiйснюють охорону, видає їм спецiальнi засоби, спорядження, оголошує, на якому посту вони нестимуть службу.
9.3.4. Iнструктаж нарядiв проводиться згiдно з графiком чiтко визначеним колом посадових осiб, якi оголошуються наказами по ПТП. Час iнструктажу не повинен перевищувати 30 хвилин.
9.3.5. Працiвник, призначений для проведення iнструктажу, зобов'язаний:
До початку iнструктажу:
а) ретельно ознайомитись зi змiстом i способом виконання завдання щодо охорони утримуваних у ПТП осiб, умовами несення служби на кожному посту та їх особливостями, з контингентом, який пiдлягає охоронi, а також порядком зв'язку з нарядами;
б) вивчити й оцiнити несення нарядами служби за попередню добу, тиждень, мiсяць;
в) передбачити запитання для перевiрки знання працiвниками своїх обов'язкiв, вивчити тематику i змiст контрольних завдань.
Пiд час iнструктажу:
Поставити наряду конкретне завдання на весь перiод несення служби, роз'яснити порядок i способи його виконання, а також порядок зв'язку, взаємодiї та змiни постових; звернути увагу на здiйснення заходiв, спрямованих на запобiгання втечам та iншим надзвичайним подiям; указати осiб, за якими потрiбен особливий нагляд; довести до вiдома нарядiв оперативну обстановку в районi розташування ПТП.
Довести до вiдома наряду результати несення служби за попередню добу, тиждень, мiсяць; з'ясувати причини недолiкiв у виконаннi поставлених завдань; навести приклади зразкових дiй чергових та постових.
Перевiрити готовнiсть наряду до несення служби, екiпiрування, знання обов'язкiв, пiдстав i порядку застосування спецiальних засобiв, умiння дiяти у разi ускладнення обстановки, запропонувати складовi наряду розв'язати декiлька контрольних завдань.
Нагадати про права та обов'язки утримуваних у ПТП, про необхiднiсть їх виконання та суворого дотримання законностi.
Призначати для самостiйного несення служби працiвникiв, якi не пройшли початкової пiдготовки, забороняється.
Глава 10. Пiдстави i порядок застосування заходiв фiзичного впливу та спецiальних засобiв при охоронi iноземцiв
10.1. Наряд мiлiцiї пiд час охорони iноземцiв має право застосовувати фiзичну силу та спецiальнi засоби тiльки у випадках i в порядку, передбачених Законом України "Про мiлiцiю" та чинним законодавством України.
10.2. Працiвники мiлiцiї мають право застосовувати спецiальнi засоби, заходи фiзичного впливу, у тому числi прийоми рукопашного бою, для припинення правопорушень, подолання протидiї законним вимогам мiлiцiї, яка здiйснюється iз застосуванням сили щодо працiвникiв мiлiцiї або iнших осiб, якщо iншi способи були застосованi та не забезпечили виконання покладених на мiлiцiю обов'язкiв.
10.3. Застосуванню сили та спецiальних засобiв повинно передувати, якщо дозволяють обставини, попередження про намiр їх використання. Без попередження фiзична сила та спецiальнi засоби можуть застосовуватися, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю громадян чи працiвника мiлiцiї.
10.4. Вид спецiального засобу, час початку та iнтенсивнiсть його застосування визначаються з урахуванням обстановки, що склалася, характеру правопорушення i особи правопорушника.
10.5. Рiшення про застосування спецiальних засобiв приймає посадова особа, вiдповiдальна за забезпечення громадського порядку, або керiвник спецiальної операцiї. Працiвники мiлiцiї, що дiють iндивiдуально, приймають такi рiшення самостiйно.
10.6. Забороняється застосовувати заходи фiзичного впливу та спецiальнi засоби до жiнок з явними ознаками вагiтностi, осiб похилого вiку або з вираженими ознаками iнвалiдностi та малолiтнiх, крiм випадкiв учинення ними групового нападу, який загрожує життю i здоров'ю людей, працiвникiв мiлiцiї, або вчинення збройного нападу чи збройного опору.
10.7. У кожному випадку застосування заходiв фiзичного впливу або спецiальних засобiв, а також про будь-якi ушкодження чи смерть, якi сталися внаслiдок застосування працiвником мiлiцiї заходiв фiзичного впливу та спецiальних засобiв, працiвник мiлiцiї негайно складає рапорт iз зазначенням мiсця, часу, пiдстав i особи (осiб), стосовно якої (яких) застосовувалися зазначенi заходи, та якi наслiдки цього застосування. Рапорт доповiдається директоровi ПТП для сповiщення прокурора.
10.8. Застосування заходiв фiзичного впливу має зводитися до заподiяння здоров'ю правопорушника щонайменшої шкоди.
При завданнi шкоди потерпiлому працiвник мiлiцiї зобов'язаний надати йому невiдкладну медичну допомогу, уживши при цьому застережних заходiв проти раптового нападу, а за необхiдностi викликати швидку медичну допомогу.
Глава 11. Обладнання ПТП.
Технiчнi засоби, якi використовуються при охоронi
iноземцiв.
Комiсiйнi обстеження
11.1. ПТП мають бути вiдокремленi вiд будинкiв i споруд iншого призначення, забезпечувати розмiщення комплексу будинкiв i споруд згiдно з вимогами чинного законодавства, розмiщуватися поблизу шляхiв сполучення, бути вiддаленими вiд житлових i громадських будiвель на вiдстань не менше 50 метрiв.
11.2. При розмiщеннi цих примiщень в одному будинку локалiзованi кiмнати ПТП доцiльно розмiщувати на першому поверсi. Санiтарний пропускник, кабiнет лiкаря з процедурною, як правило, передбачаються поруч, сумiжно з медичним iзолятором. У ПТП слiд передбачати не менше 28 кiмнат з лiмiтом заповнення не менше 150 мiсць.
11.3. Будинки ПТП мають бути обладнанi системами теплопостачання, опалення, вентиляцiї та кондицiювання повiтря, водопостачання i каналiзацiї, електропостачання, електрообладнання та електроосвiтлення, зв'язку, радiомовлення та ефiрного телебачення, а також технiчними засобами охоронного призначення.
11.4. На кожен ПТП заводиться Технiчний паспорт (додаток 23), який зберiгається в черговiй частинi ПТП i копiя якого надсилається до ДДГIРФО.
11.5. На територiї ПТП розмiщуються: службовi та побутовi примiщення; примiщення для прийому та реєстрацiї iноземцiв; примiщення їдальнi; пункт охорони здоров'я; господарськi та складськi примiщення; житловi примiщення для чоловiкiв, жiнок та сiмей; прогулянковi дворики; КПП; гаражнi примiщення; спортивнi майданчики та майданчики для дiтей; споруди iнженерного забезпечення, смiттєзбiрник, спецiальнi майданчики з твердим покриттям для заїзду автобусiв на час посадки та висадження iноземцiв.
11.6. Територiя ПТП огороджується суцiльною, без виступiв, цегляною або залiзобетонною огорожею висотою не менше 3 метрiв, на якiй установлюються технiчнi засоби охоронного призначення. Вхiд (в'їзд) на територiю ПТП здiйснюється через контрольно-пропускний пункт.
11.7. Зовнiшнi стiни будiвель ПТП виконуються з повнотiлої цегли завтовшки не менше 51 см. Внутрiшнi стiни локалiзованих примiщень виконуються з повнотiлої цегли не менше 38 см завтовшки.
11.8. Внутрiшнi поверхнi стiн кiмнат для проживання та iнших примiщень, де перебувають iноземцi, покриваються гладким шаром цементного розчину та фарбуються клейовою фарбою свiтлих кольорiв.
11.9. Пiдлога в локалiзованих кiмнатах повинна робиться з дерев'яних дошок. Пiдлогу в медичних iзоляторах потрiбно покривати монолiтними вологонепроникними матерiалами.
11.10. На територiї ПТП передбачається не менше 3 прогулянкових дворикiв, якi повиннi мати окремий вхiд з боку локалiзованих кiмнат. Один з прогулянкових дворикiв обладнується як спортивний майданчик.
11.11. Розмiщення прогулянкових дворикiв повинне виключати можливiсть доступу до вiкон локалiзованих кiмнат i вiзуального контакту з особами, що в них тримаються. Зверху по периметру прогулянковi дворики обладнуються механiчними засобами охоронного призначення.
11.12. У прогулянкових двориках на вiдстанi не ближче нiж за 2 м вiд огорожi допускається встановлювати мiцно закрiпленi лави. Для захисту вiд атмосферних опадiв над прогулянковими двориками вздовж стiн обладнується козирок полегшеної конструкцiї з винесенням на вiдстань до 1,2 м усередину дворика. З територiї дворика має бути забезпечений стiк води.
11.13. Розташування кiмнат у пiдвальних та цокольних поверхах забороняється.
11.14. При двобiчному розмiщеннi локалiзованих кiмнат протилежнi дверi розташовуються зi змiщенням одна до одної. Ширина коридору при двобiчнiй забудовi кiмнат - не менше 2,5 м, при однобiчнiй забудовi - не менше 2 м. Перетин коридору сходами в блоцi розташування локалiзованих кiмнат не допускається. Коридори в межах розмiщення локалiзованих кiмнат не повиннi мати поворотiв, виступiв, нiш та закруглень, якi б ускладнювали їх вiзуальний огляд.
11.15. Локалiзованi кiмнати повиннi виключати можливiсть проникнення вологостi, бути забезпеченi достатнiм для читання в денний час природним освiтленням та бути обладнаними:
11.15.1. Санiтарно-гiгiєнiчними приладами:
а) чашами клозетними;
б) умивальниками.
11.15.2. Меблями:
а) двоярусними та одноярусними лiжками або тапчанами (габаритнi розмiри 1,9 х 0,7 м) з iндивiдуальними спальними мiсцями. Лiжка повиннi бути нерозбiрними, без билець та iнших оздоблювальних елементiв, настил дерев'яний, товщиною не менше 0,04 м. Дошки (фанера) щiльно пiдганяються за всiм периметром до металевого кутика, який потiм обварюється металевим швелером;
б) столами для приймання їжi та лавами (табуретками) з розрахунку периметра столiв та довжини лавок по 0,5 погонного метра на одну особу;
в) настiнними шафами i прилiжковими тумбочками для зберiгання продуктiв харчування i предметiв особистої гiгiєни.
11.16. Усе обладнання мiцно крiпиться до пiдлоги або стiн. Гострi кути i виступи закруглюються.
11.17. Засобами зв'язку:
а) радiодинамiками;
б) антенами ефiрного телебачення.
11.18. Дверi в локалiзованих кiмнатах установлюються металевi з шумопоглинаючим захисним шаром i розмiром полотна 1,9 х 0,75 м, товщиною не менше 0,06 м. Щiлини у дверних притулах не допускаються.
11.18.1. У центрi дверей на висотi 1,5 м вiд рiвня пiдлоги необхiдно передбачати оглядовi вiчка з розмiрами отворiв з боку кiмнат дiаметром 0,1 м, а з коридору - 0,05 м. Вiчка мають бути заскленi матерiалом, що не б'ється, а з боку коридору закритi кришкою, що обертається на шарнiрi та вiдкривається безшумно. Конструкцiя вiчка має забезпечувати повний огляд кiмнати.
11.18.2. Допускається виконувати оглядовi вiчка прямокутної форми розмiром 0,25 х 0,1 м, заскленi поляризованим склом, що не б'ється i забезпечує можливiсть одностороннього огляду тiльки в бiк кiмнати.
11.18.3. У дверях локалiзованих кiмнат для передачi їжi на висотi 1,2 м вiд пiдлоги установлюються кватирки розмiром 0,2 х 0,15 м. Дверцята кватирок повиннi вiдкриватися в бiк коридору, утримуватися в горизонтальному положеннi на кронштейнах i зачинятися замками.
11.19. Дверi локалiзованих кiмнат крiпляться з лiвого боку вiдносно входу з таким розрахунком, щоб у вiдчиненому положеннi їх неможливо було зняти з петель. Вони повиннi вiдчинятися в бiк коридору i зачинятися спецiальними механiчними замками, а також на два металевих засуви.
11.20. Кут вiдчинення дверей має установлюватися обмежувачем (упором) у пiдлозi з розрахунку одночасного входу (виходу) не бiльш як однiєї особи. При цьому слiд передбачити можливiсть повного вiдчинення дверей.
11.21. Двернi замки повиннi бути накладними - коробчатими i замикатися ключем на три оберти, а в разi зачинення дверей автоматично - на один оберт.
11.22. Природне освiтлення в локалiзованих кiмнатах має вiдповiдати вимогам будiвельних норм. При цьому вiдношення площi свiтлових прорiзiв до площi пiдлоги має становити не менш як 1:8. Нормативне значення коефiцiєнта природного освiтлення при боковому освiтленнi слiд приймати за 0,5.
11.23. Iнсоляцiя примiщень забезпечується згiдно чинного законодавства.
11.24. Вiконнi рами в локалiзованих кiмнатах виконуються стулчастими i обладнуються механiзмом для їх вiдкривання. Низ вiконних прорiзiв має бути на висотi не менше 1,5 м вiд рiвня пiдлоги. Зовнiшнє скло у вiкнах звичайне, внутрiшнє - броньоване. Вiконна рама i внутрiшнє скло за необхiдностi обладнуються сигналiзацiєю.
11.25. У вiконних прорiзах локалiзованих кiмнат з внутрiшнього боку необхiдно встановлювати металевi грати з чарунками не бiльше за 0,12 х 0,2 м з круглої сталi по вертикалi дiаметром не менше 0,019 м i поперечних смуг (штабової сталi) по горизонталi, перерiзом не менше 0,06 х 0,012 м.
11.26. На всiх вiконних прорiзах службових i допомiжних примiщень будинкiв ПТП iз зовнiшнього боку встановлюються металевi ґрати з круглої сталi дiаметром не менше 0,012 м по вертикалi та поперечних смуг перерiзом не менше 0,06 х 0,005 м. Розмiри чарунок ґрат 0,12 х 0,2 м.
11.27. Чашi клозетнi та умивальники в кiмнатах необхiдно розмiщувати в окремих кабiнах з дверима, що вiдчиняються назовнi. Кабiна повинна мати перегородки висотою не менше 1,5 м вiд пiдлоги санiтарного вузла. Перегородки кабiн санвузлiв i мiсця бiля умивальникiв облицьовуються плиткою.
11.28. Будiвництво та обладнання багатомiсних кiмнат не має спецiальних вимог. Вони проектуються згiдно з чинними нормами щодо проектування громадських будинкiв i споруд.
11.29. Пункт охорони здоров'я повинен мiстити кабiнет лiкаря, кабiнет для проведення медичного огляду з процедурною, медичним iзолятором, який має розташовуватись поблизу примiщень прийому та реєстрацiї доставлених осiб.
11.30. Медичнi iзолятори обладнуються одноярусними лiжками з доступом з двох сторiн. У медичному iзоляторi необхiдно передбачати закриту кабiну санвузла розмiрами не менше 1,1 х 1,6 м з вiдчиненням дверей назовнi. При санвузлi має бути шлюз з умивальником.
11.31. Кiмната для побачень дiлиться навпiл суцiльною перегородкою з вiкном для вiзуального контакту на всю довжину з прозорого матерiалу, що не б'ється. Низ вiкна має бути 0,8 м вiд пiдлоги, висота вiкна - 1 м, з обох бокiв перегородки на рiвнi низу вiкна обладнуються полицi шириною 0,5 м, а через 0,9 м - вертикальнi екрани з прозорого матерiалу на висоту вiкна. Одна половина кiмнати з окремим входом призначена для затриманих i обладнується прикрiпленими до пiдлоги табуретками, друга - для вiдвiдувачiв зi стiльцями. Кожне мiсце обладнується iндивiдуальним переговорним пристроєм.
11.32. Побачення проводяться також у спецiально обладнаних мебльованих кiмнатах.
11.33. Кiмната багатоцiльового призначення використовується для iгор, навчання, проведення релiгiйних обрядiв, перегляду телевiзiйних передач, проведення зустрiчей. Її також можливо використовувати для прийняття їжi чи вiдвiдувань. Кiмната облаштовується стiльцями, столами, умивальником.
11.34. Чергова частина розмiщується з протилежного боку вiд локалiзованих кiмнат таким чином, щоб черговий мав можливiсть вiзуально контролювати вхiд до будинку та в'їзд на територiю ПТП.
11.35. До примiщень чергової частини входять примiщення чергового з кiмнатою вiдпочинку, кiмната для зберiгання спецiальних засобiв, кiмната засобiв зв'язку та охорони.
11.36. Кiмната чергового обладнується письмовим столом, робочим крiслом i стiльцями, столом для розмiщення монiторiв теленагляду, металевими шафами або сейфами для зберiгання службової документацiї.
11.37. У безпосередньому зв'язку з примiщеннями чергової частини слiд передбачити кiмнату для проведення огляду та примiщення для прийому i реєстрацiї доставлених осiб.
11.38. Кiмната для проведення огляду обладнується письмовим столом, столом для огляду наполовину довжини кiмнати та шириною 1 м, металошукачем.
11.39. При кiмнатах огляду необхiдно передбачати не менше двох кiмнат для тимчасового розмiщення iноземцiв.
Кiмнати реєстрацiї та кiмнати для проведення спiвбесiд обладнуються книжковими шафами, столами та стiльцями.
11.40. Санiтарнi пропускники розмiщуються на першому поверсi. У санiтарному пропускнику мiж дезiнфекцiйною камерою та кiмнатами для роздягання i одягання необхiдно влаштовувати перегородки з вiкнами для приймання брудного та видачi продезiнфiкованого одягу або отриманого одягу.
11.41. Кiмната для пiдiгрiвання й приймання їжi черговою змiною обладнується електричною плитою, електрокип'ятильником, холодильником, столами та стiльцями.
11.42. Кiмната психологiчного розвантаження особового складу обладнується крiслами, диванами, журнальним столом, телевiзором.
11.43. Кiмната для вiдпочинку членiв добового наряду має бути розташована неподалiк чергової частини та обладнана лiжками, стiльцями i шафою для одягу.
11.44. На всiх вiконних прорiзах багатомiсних кiмнат, службових i допомiжних примiщень будинкiв ПТП, гаражiв iз зовнiшнього боку необхiдно встановлювати металевi грати.
11.45. На входах до будинкiв ПТП влаштовуються зовнiшнi дверi посиленої конструкцiї, обладнанi оптичним оглядовим окуляром. На входi передбачається дзвiнок до чергового i переговорний пристрiй.
11.46. У зовнiшнiх дверних прорiзах з внутрiшнього боку додатково встановлюються металевi ґратчастi дверi зi спецiальним механiчним замком.
11.47. На входах до пiдвальних i технiчних поверхiв, а також технiчних пiдвалiв та горищ установлюються дверi, люки i лази посиленої конструкцiї, що вiдповiдають вимогам до протипожежних дверей 2-го типу.
11.48. Внутрiшнi дверi посиленої конструкцiї встановлюються на входах, що ведуть на сходову клiтку, до загальних коридорiв, кiмнати чергового, бухгалтерiї.
11.49. До технiчних засобiв, що використовуються в охоронi iноземцiв, належать: засоби зв'язку (селекторний, телефонний, радiозв'язок), охоронно-тривожна i протипожежна сигналiзацiя, пошуковi прилади для проведення оглядiв, аварiйне освiтлення та живлення охоронно-тривожної сигналiзацiї.
11.50. У примiщеннях ПТП установлюються:
11.50.1. У чергового - кiнцева апаратура циркулярного зв'язку, телефоннi апарати мiської та мiсцевої АТС, вiдеоконтрольнi пристрої та пульти керування телеустановками, прилади приймально-контрольнi охоронно-тривожної сигналiзацiї, пульти керування освiтленням ПТП та автоматикою дверей, пожежний iнвентар.
11.50.2. На внутрiшнiх постах бiля багатомiсних та локалiзованих кiмнат: телефоннi апарати мiсцевої АТС i резервного зв'язку, сповiщувачi тривожної сигналiзацiї, пожежний iнвентар (вогнегасники). У локалiзованих кiмнатах можуть установлюватися кнопки виклику постових.
11.51. Працiвники ПТП зобов'язанi чiтко знати тактико-технiчнi данi засобiв зв'язку, сигналiзацiї та iншої апаратури, яка використовується при охоронi iноземцiв, суворо дотримуватися правил їх експлуатацiї та технiки безпеки, пiдтримувати у справному станi та використовувати за призначенням.
Глава 12. Порядок уведення ПТП в експлуатацiю
12.1. Прийняття ПТП в експлуатацiю здiйснюється комiсiєю, яка призначається наказом начальника ГУМВС, УМВС України в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi. До складу комiсiй входять керiвники пiдроздiлiв ГУМВС, УМВС: тилового забезпечення, капiтального будiвництва, Державної служби охорони, пожежної безпеки, державного нагляду за охороною працi, зв'язку, санiтарно-епiдемiологiчнi.
12.2. Комiсiя в триденний термiн з дня пред'явлення пiдрядчиком ПТП до здачi проводить приймання споруд та засобiв охоронно-попереджувальної сигналiзацiї, про що складає вiдповiдний акт прийняття в експлуатацiю ПТП. Цей акт затверджується начальником ГУМВС, УМВС України.
12.3. У разi виявлення невiдповiдностi виконаних робiт проектнiй документацiї комiсiєю складається акт, у якому вказуються виявленi недолiки та вiдповiдальнi за їх усунення. Недолiки повиннi бути усуненi в 10-денний термiн, пiсля чого знову здiйснюється комiсiйне приймання ПТП.
12.4. На пiдставi акта прийняття в експлуатацiю ПТП органом внутрiшнiх справ, адмiнiстрацiєю ПТП за погодженням з ГУМВС, УМВС України розробляються паспорт пункту тимчасового перебування та план-схема будiвлi i обладнання його засобами охоронної та тривожної сигналiзацiї.
12.5. Акт прийняття в експлуатацiю, а також паспорт ПТП протягом 10 дiб повиннi бути надiсланi до ДДГIРФО для взяття ПТП на облiк.
12.6. Комiсiйнi обстеження технiчної укрiпленостi та оснащеностi ПТП, а також умов тримання в них iноземцiв, якi незаконно перебувають в Українi, проводяться один раз на рiк протягом першого пiврiччя.
12.7. За результатами комiсiйних обстежень складаються акти та вживаються заходи, спрямованi на усунення виявлених недолiкiв. Контроль за усуненням недолiкiв покладається на пiдроздiли ГIРФО ГУМВС, УМВС України.
12.8. Копiї актiв обстеження i узагальненi за їх результатами висновки щорiчно до 30 червня надсилаються до ДДГIРФО.
12.9. На кожний ПТП складається лiтерна справа, у якiй зосереджуються всi матерiали i документи, що стосуються його дiяльностi, у т. ч. паспорт, акти, схеми, приписи, накази, розпорядження, плани та матерiали їх виконання.
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України | М. П. Русинський |
Додаток 1 до пiдпункту 3.1.3 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|
Директоровi ПТП | |
(назва пункту) |
НАПРАВЛЕННЯ N _______
Вiдповiдно до статтi 32 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" направляємо для помiщення до пункту тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi, особу, що пiдлягає примусовому видворенню: |
Прiзвище | |
Iм'я | |
По батьковi | |
Стать | |
Дата народження | |
(число, мiсяць, рiк) | |
Мiсце народження | |
(країна, область, район, мiсто, село) | |
Громадянство (пiдданство) |
|
Час, дата затримання |
Зазначена особа супроводжується працiвниками
(назва органу, який направляє особу до ПТП) |
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi | Посада | Примiтка |
(назва посади керiвника органу, що здiйснює передачу) | (пiдпис) | (прiзвище) |
_______________ 20__ року | М. П. |
Додаток 2 до пiдпункту 3.1.6 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|
Штамп територiального органу, що здiйснює передачу | Штамп пункту тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
АКТ
приймання-передачi iноземця
вiд _______________ 20__ року | N __________ |
(назва органу, який здiйснює передачу iноземця) |
до | |
(назва органу, який приймає iноземця) |
1. Працiвник, який передає особу, | |
(назва органу) | |
(посада, звання, прiзвище, iм'я, по батьковi) | |
2. Працiвник, який приймає особу, | |
(посада, звання, прiзвище, iм'я, по батьковi) | |
3. Вiдомостi про особу, яка передається |
Прiзвище | |
Iм'я | |
По батьковi | |
Дата народження (число, мiсяць, рiк) | |
Мiсце народження | |
(країна, область, район, мiсто, село) | |
Громадянство | |
Нацiональнiсть (етнiчна належнiсть) | |
Сiмейний стан |
Пiдпис працiвника, який прийняв iноземця, __________ Документи, що посвiдчують особу: |
Назва документа | Номер та серiя | Ким i коли виданий |
У разi вiдсутностi паспортного
документа - довiдка про встановлення особи. |
Прiзвище, iм'я, по батьковi | Ступiнь родинного зв'язку | Дата, мiсце народження |
4. Обставини, що пiдтверджують незаконне прибуття в Україну: |
Дата i мiсце незаконного перетину кордону України | |
Документальне пiдтвердження незаконного прибуття в Україну |
Мiсце попереднього перебування |
(країна, область, мiсце проживання) |
5. Обставини затримання органами | |
(назва органу) |
Дата, час, мiсце затримання | |
Назва органу, яким здiйснено затримання, | |
6. Разом з вищезазначеною особою передаються її речi (документи, цiннi речi, засоби платежу з їх |
точним списком i перелiком) | |
(зазначаються речi особи) | |
Пiдпис працiвника, який прийняв iноземця, _________ |
7. Пiд час передачi працiвник, який приймає iноземця, зазначає: зауваження, прохання, скарги особи, яка передається, матерiальнi претензiї, тiлеснi ушкодження тощо |
Пiдпис працiвника, який доставив iноземця, | |
(назва органу, прiзвище, посада представника) | |
_______________ 20__ року |
Пiдпис працiвника, який прийняв iноземця, | |
(прiзвище, посада представника) | |
_______________ 20__ року |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 3 до пiдпункту 3.1.10 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ЖУРНАЛ
ознайомлення iноземцiв, помiщених до ПТП, з
правилами поведiнки та розпорядком дня
Том N _______ Розпочато _______________ 20__ року Закiнчено _______________ 20__ року На ______ аркушах |
N з/п | П. I. Б. | Громадянство | Дата помiщення | Повiдомлення iноземцевi про причини та термiн утримання в ПТП | Ознайомлення iноземця з установленим у ПТП розпорядком дня | Ознайомлення iноземця з його правами та обов'язками | |||
пiдпис iноземця про ознайомлення | пiдпис перекладача | пiдпис iноземця про ознайомлення | пiдпис перекладача | пiдпис iноземця про ознайомлення | пiдпис перекладача | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 4 до пiдпункту 3.1.16 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ПРОТОКОЛ
особистого огляду i огляду речей
20__ року ____________ мiсяця ______________ дня
Я, | |
(посада, звання, прiзвище, iнiцiали працiвника мiлiцiї) |
, | |
у присутностi понятих: |
1. | , мiсце проживання: | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | ||
, тел. N _____________; | ||
2. | , мiсце проживання: | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | ||
, тел. N ______________ |
провiв особистий огляд i огляд речей у затриманого | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | |
При оглядi виявлено, вилучено i прийнято на зберiгання таке: |
1. | |
2. |
При помiщеннi до кiмнати затриманий був одягнений: |
Пiдпис працiвника мiлiцiї, який провiв огляд, |
Пiдпис затриманого | ||
Пiдписи понятих: | 1. | |
2. | ||
Пiдпис перекладача |
(друкується на зворотному боцi протоколу особистого огляду i огляду речей) |
РОЗПИСКА |
Вилученi при оглядi речi, перерахованi в цьому протоколi, одержав |
(прiзвище особи, яка отримала речi) |
_____________ 20__ року | _____________ (пiдпис) |
Вилученi при оглядi речi повернув | |
(посада, звання, прiзвище) |
_____________ 20__ року | _____________ (пiдпис) |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 5 до пiдпункту 3.1.25 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ЖУРНАЛ
первинного медичного огляду iноземцiв,
доставлених до ПТП
Том N _______ Розпочато ___ ____________ 20__ року Закiнчено ___ ____________ 20__ року На ______ аркушах |
N з/п | П. I. Б. | Рiк народження | Дата помiщення | Громадянство | Скарги на стан здоров'я | Попереднiй дiагноз захворювання, установлений лiкарем | Надавалася медична допомога | Рекомендацiї лiкаря | Пiдпис лiкаря |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 6 до пiдпункту 3.2.1 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ЖУРНАЛ
реєстрацiї iноземцiв, помiщених до ПТП
Том N _______ Розпочато ___ ____________ 20__ року Закiнчено ___ ____________ 20__ року На ______ аркушах |
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi | Число, мiсяць та рiк народження, мiсце народження | Громадянство | Дата та орган, який затримав iноземця | Дата i час помiщення до ПТП | Назва органу, який доставив iноземця до ПТП | Дата i час звiльнення iноземця з ПТП або передачi до ПТП | Пiдстава для звiльнення або передачi до ПТП | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 7 до пiдпункту 3.2.5 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ПРОТОКОЛ
опитування iноземця, помiщеного до ПТП
___ ____________ 20__ року | Мiсто (селище) _______________ |
Я, | |
(посада, назва закладу, звання, прiзвище, iнiцiали) |
, | |
провiв опитування |
1. Прiзвище, iм'я, по батьковi |
2. Рiк народження | 3. Мiсце народження |
4. Громадянство | 5. Освiта |
6. Останнє мiсце проживання | |
7. Якi документи є в наявностi | |
8. Стан здоров'я | |
(якi має захворювання) |
9. Сiмейний стан | |
(склад сiм'ї, мiсце її проживання) | |
10. Чи є iншi близькi родичi в Українi | |
(прiзвища, мiсце проживання) |
11. Чи помiщався ранiше до ПТП | |
(коли i в яких мiстах) | |
12. У яких країнах перебував, з якого часу переправляється | |
13. У яких країнах, областях, районах перебував пiсля того, як залишив мiсце проживання |
14. Причина приїзду до мiста, населеного пункту |
15. Де проживав, ночував у даному населеному пунктi |
16. Якi має намiри на майбутнє, чи має бажання повернутися на батькiвщину |
Iншi вiдомостi | |
Пiдпис iноземця ________________ |
Пiдпис спiвробiтника, який проводив опитування iноземця, | |
Пiдпис перекладача ______________ ___ ____________ 20__ року |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 8 до пiдпункту 3.2.10 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|||||||||
|
ПОВIДОМЛЕННЯ
про встановлення особи iноземця, утримуваного в
ПТП
Повiдомляємо про те, що ПТП | |
установлено особу iноземця | , | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство) | ||
який був доставлений до ПТП ___ ____________ 20__ року |
як | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | |
(назва пiдроздiлу) | |
Просимо вжити заходiв щодо пiдготовки матерiалiв для здiйснення примусового видворення зазначеної особи. |
Директор ПТП | |
___________________ | |
(пiдпис) | |
___ ____________ 20__ року | М. П. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 9 до пiдпункту 3.3.19 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ЖУРНАЛ
облiку проведення прогулянок iноземцiв, якi
утримуються в локалiзованих кiмнатах
Том N _______ Розпочато ___ ____________ 20__ року Закiнчено ___ ____________ 20__ року На _____ аркушах |
N з/п | Дата проведення прогулянки | Номер кiмнати для проживання iноземцiв | Час проведення прогулянки | Кiлькiсть осiб, якi брали участь у прогулянцi | Кiлькiсть осiб, що вiдмовилися вiд прогулянки (прiзвище, iм'я, по батьковi) | Причина вiдмови | Прiзвище працiвника, який проводив прогулянку | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 10 до пiдпункту 4.1.2 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ТАБЕЛЬ ПОСТIВ ПТП
Склад наряду, кiлькiсть i найменування постiв | Хто (що) перебуває пiд охороною | Основнi обов'язки |
Черговий по ПТП Помiчник чергового |
||
Пост N 1 | ||
Тризмiнний, цiлодобовий, внутрiшнiй бiля багатомiсних кiмнат для проживання iноземцiв | Кiмнати NN 1 - 8 | |
Пост N 2 | ||
Тимчасовий, зовнiшнiй по охоронi ПТП iз зовнiшнього боку огорожi | Охорона ПТП з недопущення стороннiх осiб на територiю та самовiльного залишення ПТП утримуваними iноземцями | |
Пост N 3 | ||
Двозмiнний, зовнiшнiй у дворi, на КПП та бiля прогулянкових дворикiв | Охорона iноземцiв у дворi ПТП, пiд час прогулянок, здiйснення перепусткового режиму для входу до ПТП i виходу з нього | |
Зв'язок | Номери телефонiв: | |
Черговий по ГУМВС, УМВС Пожежна охорона Швидка допомога Черговий по РВ (МРВ) Позивний радiостанцiї ПТП РВ (МРВ) ГУМВС, УМВС |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 11 до пiдпункту 4.1.5 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ПОСТОВА ВIДОМIСТЬ
внутрiшнього поста N ________ з охорони
iноземцiв,
якi утримуються в кiмнатах NN __________________
(назва ПТП) |
Постовий | |
(звання та прiзвище) | |
Дата i час заступання на пост ___ ____________ 20__ року о ___ год. ___ хв. |
Перевiрка несення служби постовим
Час перевiрки (дата, година, хвилина) | Посада та прiзвище перевiряючого | Зауваження, пiдпис перевiряючого | Ужитi заходи, дата, пiдпис директора ПТП |
Зворотний бiк постової вiдомостi
Номери кiмнат | Рух утримуваних у ПТП iноземцiв | |||
Прийнято пiд охорону | Прибуло | Вибуло | Передано пiд охорону | |
Усього |
ПIДМIНА ПОСТА
___ год. ___ хв. постовим | |
(звання i прiзвище) | |
___ год. ___ хв. постовим | |
(звання i прiзвище) | |
___ год. ___ хв. постовим | |
(звання i прiзвище) |
Пост прийняв | |
(звання i прiзвище) |
Пост здав | |
(звання i прiзвище) | |
___ год. ___ хв. ___ ____________ 20__ року | |
Вiдомостi перевiрив i прийняв черговий |
(звання, прiзвище i пiдпис) | |
Згiдно з цiєю вiдомiстю враховуються результати роботи також постових зовнiшнiх постiв. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 12 до пункту 5.3 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ЖУРНАЛ
видачi одягу, взуття та засобiв особистої гiгiєни
iноземцям, утримуваним у ПТП
Том N _______ Розпочато ___ ___________ 20__ року Закiнчено ___ ___________ 20__ року На ______ аркушах |
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi iноземця | Рiк народження | Назва пiдроздiлу, яким доставлено iноземця | З якого часу утримується | Якi речi видано | Дата видачi речей | Пiдпис iноземця за отриманi речi | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 13 до пункту 6.2 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|||||||||
|
ПОВIДОМЛЕННЯ
вiд ___ _____________ 20___ року | N ___________ |
(назва заiнтересованого органу) |
повiдомляє, що вiдносно |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, рiк народження, країна громадянської належностi (пiдданства) чи постiйного мiсця проживання особи) |
передбаченi законодавством можливостi щодо встановлення особи |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, рiк народження, країна громадянської належностi (пiдданства) |
позитивного результату не дали i її (його) особу встановити не вдалося. Просимо прийняти рiшення про звiльнення зазначеної особи з пункту тимчасового перебування. |
(назва посади керiвника вiдповiдного заiнтересованого органу) | (пiдпис) | (прiзвище) |
М. П. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 14 до пункту 6.4 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|||||||||||
|
ПОВIДОМЛЕННЯ ПРО ЗВIЛЬНЕННЯ
вiд ___ _____________ 20___ року | N ___________ |
Адмiнiстрацiя | |
(назва ПТП) | |
повiдомляє, що термiн перебування |
, | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, рiк народження, країна громадянської належностi (зi слiв) | |
, |
який (яка) була помiщена до ПТП ___ _____________ 20__ року, закiнчується, його (її) буде звiльнено о ___ год. ___ _____________ 20__ року. |
|
___ ____________ 20__ року | __________ (пiдпис) |
М. П. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 15 до пункту 6.5 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Директор ________________ _________________________ ___ ____________ 20__ року |
ПОСТАНОВА
про звiльнення iноземця з ПТП
___ ____________ 20__ року | Мiсто ____________ |
Я, | , | |
(посада, звання, прiзвище, iнiцiали) |
розглянувши матерiали перевiрки на особу | , |
, | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство (зi слiв)) |
затриманого(-ної) ___ ____________ 20__ року |
(найменування правоохоронного органу) |
i утримуваного(-ну) в ПТП з ___ ____________ 20__ року до ___ ____________ 20__ року |
УСТАНОВИВ: |
Особа | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi (зi слiв)) |
дата народження | мiсце народження | ||
(число, мiсяць, рiк) | |||
громадянство | сiмейний стан |
На територiї України перебуває нелегально | |
(з якого часу) |
Особа не встановлена за повiдомленням | |
(назва органу) | |
ПОСТАНОВИВ: |
Звiльнити з ПТП |
, | |
(прiзвище, iнiцiали) |
видати довiдку |
направити до | |
(область, район, мiсто) |
для тимчасового перебування або проживання |
Забезпечити витрати на проїзд |
(пiдпис спiвробiтника, який винiс постанову) |
Постанова менi оголошена | |
(пiдпис особи, яка звiльняється) | |
___ ____________ 20__ року |
_________________________________________ (прiзвище, iм'я, по батьковi перекладача) |
___________________ (пiдпис) |
___ ____________ 20__ року |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 16 до пункту 6.6 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
Штамп ПТП
ДОВIДКА
про утримання iноземця в ПТП
Видана |
, | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство) |
19__ року народження, у тому, що вiн (вона) з __________________ 20__ року до ___ _______________ 20__ року утримувався(-лася) в ПТП i прямує до |
визначеного мiсця проживання | |
(область, район, мiсто) |
за маршрутом: |
|
___ ____________ 20__ року | __________ (пiдпис) |
М. П. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 17 до пункту 6.9 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|||||||||||
|
ПОВIДОМЛЕННЯ ЗАIНТЕРЕСОВАНОГО ОРГАНУ
вiд ___ ______________ 20__ року | N ___________ |
(назва заiнтересованого органу) |
Повiдомляє, що вiдносно |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, рiк народження, країна громадянської належностi (пiдданства) чи постiйного мiсця проживання особи) |
завершено пiдготовчi заходи для здiйснення
примусового видворення (передачi) до iншої країни
в порядку, передбаченому мiжнародними договорами
України про реадмiсiю осiб. Примусове видворення (передачу) заплановано на ___ ______________ 20__ року Просимо прийняти рiшення про передачу |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, рiк народження, країна громадянської належностi (пiдданства) чи постiйного мiсця проживання особи) |
працiвникам | |
(назва вiдповiдного зацiкавленого органу) | |
для здiйснення подальших заходiв щодо видворення (передачi) цiєї особи. |
(назва посади керiвника вiдповiдного заiнтересованого органу) | (пiдпис) | (прiзвище) |
М. П. |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 18 до пiдпункту 7.3.3 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
КНИГА
облiку стягнень та заохочень iноземцiв, що
утримуються в ПТП
Розпочата ___ ______________ 20__ року Закiнчена ___ ______________ 20__ року На _______ аркушах |
Облiк
пiдданих стягненням осiб, що утримуються в ПТП
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi | Громадянство | Вид стягнення | За що накладалося стягнення | Коли i ким накладено | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Облiк
заохочених осiб, що утримуються в ПТП
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi | Громадянство | Вид заохочення | За що оголошено заохочення | Коли i ким заохочений | Примiтка |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 19 до пiдпункту 7.6.2 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|||||
|
ЗАЯВА
Вiд громадянина(-ки),
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | ||||||||
що проживає | ||||||||
(точне мiсце проживання, | ||||||||
яке має вiдношення до утримуваної особи) | ||||||||
Прошу прийняти передачу для | ||||||||
|
||||||||
Список предметiв передачi | ||||||||
N з/п | Назва продуктiв або речей | Вага | Кiлькiсть | Примiтка | ||||
Пiдпис заявника | ||
___ ________________ 20__ року | ||
Передачу дозволив | ||
(посада, прiзвище) | ||
Передачу прийняв | ||
(пiдпис працiвника) | ||
Передачу одержав | ||
(пiдпис особи) | ||
___ ________________ 20__ року |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 20 до пiдпункту 7.6.9 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
|
Том N _______ Розпочато ___ ______________ 20__ року Закiнчено ___ ______________ 20__ року На ______ аркушах |
ЖУРНАЛ
облiку приймання передач та посилок для iноземцiв,
якi утримуються в ПТП
N з/п | Прiзвище, iм'я, по батьковi одержувача передачi | Країна походження iноземця | Вага | Прiзвище, iм'я, по батьковi працiвника, який проводив огляд |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Продовження
Дата | Година, хвилина | Вiдмiтка утримуваної особи про одержання передачi | Прiзвище, iм'я, по батьковi особи, яка передала передачу |
6 | 7 | 8 | 9 |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 21 до пiдпункту 7.6.12 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
||||||
|
ЗАЯВА ПРО ПОБАЧЕННЯ
Вiд громадянина(-ки),
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | ||||
що проживає | ||||
(точне мiсце проживання, | ||||
яке має вiдношення до утримуваної особи) | ||||
Прошу надати побачення з | ||||
|
||||
___ _______________ 20__ року | Пiдпис заявника ______________ |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 22 до пiдпункту 9.2.12 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
КНИГА СЛУЖБИ НАРЯДIВ
Розпочато ___ _______________ 20__ року Закiнчено ___ _______________ 20__ року На ______ аркушах |
|||||||||||
ЗАТВЕРДЖУЮ
|
РОЗСТАНОВКА НАРЯДIВ
пункту тимчасового перебування
Добовий наряд | на ___ _______________ 20__ року | |
Час несення служби | з ___ год. ___ хв. до ___ год. ___ хв. |
___ _______________ 20__ року ___ _______________ 20__ року |
Черговий | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Помiчник чергового | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Щоденний змiнний наряд | ||
Час несення служби | з ___ год. ___ хв. до ___ год. ___ хв. |
___ _______________ 20__ року ___ _______________ 20__ року |
Постовий | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Постовий | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Охоронець | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Старший iнспектор | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
Iнспектор | ||
(звання, П. I. Б.) | (пiдпис) |
СТРОЙОВА ЗАПИСКА |
За штатом _________ За списком ________ У наявностi ________ |
У вiдрядженнi | (посада, П. I. Б.) |
У вiдпустцi | (посада, П. I. Б.) |
На навчаннi | (посада, П. I. Б.) |
Хворi | (посада, П. I. Б.) |
Пiсля служби | (посада, П. I. Б.) |
Черговий________________ ________________________ |
____________ (пiдпис) |
___ _______________ 20__ року |
Директор Державного департаменту у справах громадянства, iммiграцiї та реєстрацiї фiзичних осiб МВС України |
М. П. Русинський |
Додаток 23 до пункту 11.4 Положення про пункт тимчасового перебування iноземцiв та осiб без громадянства, якi незаконно перебувають в Українi |
ТЕХНIЧНИЙ ПАСПОРТ
ПТП |
(найменування органу внутрiшнiх справ) |
Розпочато ___ _______________ 20__ року |
1. Назва органу внутрiшнiх справ, при якому функцiонує ПТП, мiсцезнаходження: |
2. Якi ОВС обслуговує | |
3. Рiк побудови ПТП |
4. Проект, за яким побудований ПТП, | |
5. З якого матерiалу побудований ПТП: |
5.1. Стiни |
5.2. Пiдлога |
5.3. Стеля |
6. Кiлькiсть кiмнат | 6.1. Лiмiт мiсць |
6.2. Середньодобове наповнення | |
(кiлькiсть осiб) | |
7. ПТП обладнано: |
7.1. Багатомiсними кiмнатами | |
У них мiсць ______, у т. ч.: |
- iндивiдуальних спальних мiсць |
- столiв _________, лав (табуретiв) |
- розташування санiтарного вузла (туалету) | |
(у кiмнатi, коридорi) |
7.2. Локалiзованими кiмнатами | |
У них мiсць ______, у т. ч.: |
- iндивiдуальних спальних мiсць |
- столiв _________, лав (табуретiв) |
- розташування санiтарного вузла (туалету) | |
(у кiмнатi, коридорi) |
7.3. Медичним iзолятором | |
У них мiсць ______, у т. ч.: |
- iндивiдуальних спальних мiсць |
- столiв _________, лав (табуретiв) |
- розташування санiтарного вузла (туалету) | |
(у кiмнатi, коридорi) |
8. Обладнання вiкон кiмнат | , | |
(розмiр вiкон, вiконних решiток, захисної сiтки) |
наявнiсть захисної сiтки на нiшi лампи освiтлення | |
(розмiр вiчок) |
9. Наявнiсть решiтки, що вiдокремлює блок кiмнат вiд iнших примiщень, | |
10. Вентиляцiя кiмнат, коридору, службових та допомiжних примiщень |
(а) природна; б) примусова; в) iнша (указати, яка саме); г) вiдсутня) |
Потрiбне вписати |
11. Наявнiсть кiмнати для зберiгання табельної зброї та спецзасобiв |
Обладнання кiмнати засобами тривожної сигналiзацiї | |
12. Наявнiсть господарських кiмнат: |
12.1. Кiмната багатоцiльового призначення |
12.2. Їдальнi для утримуваних осiб |
12.3. Для зберiгання особистих речей затриманих |
12.4. Для проведення особистого огляду |
12.5. Санпропускник | , тип дезкамери |
12.6. Наявнiсть води: холодної - | , гарячої - | ||
13. Наявнiсть службових кiмнат: |
13.1. Чергової частини |
13.2. Для зустрiчi представникiв дипломатичних представництв |
13.3. Для перекладачiв i представництв мiграцiйної служби | |
14. Наявнiсть протипожежного iнвентарю згiдно з нормами оснащення: |
а) системи автономної протипожежної сигналiзацiї |
б) кранiв внутрiшнього протипожежного водопостачання |
в) iншого |
15. Наявнiсть виробничої майстернi | |
(в окремому будинку, у будинку ПТП, немає) |
16. Прогулянковий дворик | |
(обладнання, перекриття) |
17. Зовнiшнє огородження ПТП | |
(матерiал, з якого побудовано, висота, товщина) |
18. Вид опалення | |
(а) центральне; б) автономне; в) iнше (указати, яке саме)) |
19. Тип охоронно-попереджувальної сигналiзацiї | , |
що саме взято пiд охорону засобами ОПС | |
20. Наявнiсть засобiв зв'язку | , |
номер телефону мiської АТС |
21. Додаткове обладнання | |
22. Джерело резервного електроживлення охоронно-тривожної сигналiзацiї, |
аварiйного освiтлення, їх тип |
23. Усього особового складу ПТП за штатом |
24. Директор ПТП | |
(звання, П. I. Б., з якого часу в займанiй посадi, номер телефону) | |
ПЛАН-СХЕМА ПТП |
Паспорт склав | |
(посада, звання, прiзвище) |