ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
30.11.2007 | N 10/1-1/1986-ЕП |
---|
Представництво <...> | |
Харкiвська митниця |
Державною митною службою
України розглянуто лист <...> вiд 15.11.07 N 4.1.2.500039
щодо тимчасового ввезення на митну територiї
України транспортного засобу на умовах
вiдповiдно до Конвенцiї про тимчасове
ввезення для обслуговування персоналу
представництва.
Повiдомляємо, що питання тимчасового ввезення на митну територiю України транспортних засобiв регулюються положеннями Додатку С до Конвенцiї про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналась згiдно з Законом вiд 24.03.04 N 1661-IV (далi - Конвенцiя) та статтею 206 Митного кодексу України.
Згiдно зi статтею 2 Додатку С до згаданої Конвенцiї правом на тимчасове ввезення користуються транспортнi засоби комерцiйного чи приватного використання.
Пiд термiном "комерцiйне використання" розумiється платне перевезення осiб, або промислове чи комерцiйне платне, або безоплатне перевезення вантажiв, а пiд термiном "приватне використання" - перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерцiйного використання (стаття 1 Додатку С до Конвенцiї).
Вiдповiдно до пункту f) статтi 1 Конвенцiї термiн "особа" означає як фiзичну, так i юридичну особу, якщо iнше не передбачене контекстом.
Не впливаючи на положення Додатка E, режим тимчасового ввезення надається з загальним умовним звiльненням вiд ввiзного мита i податкiв та без застосування ввiзних обмежень чи заборон економiчного характеру (пункт 2 статтi 2 Конвенцiї).
Звертаємо увагу, що згiдно зi статтею 5 Додатку С до Конвенцiї, для того, щоб можна було скористатись правами на пiльги, якi надаються цим Додатком, транспортнi засоби приватного використання повиннi бути зареєстрованими на територiї, яка не є територiєю тимчасового ввезення, на iм'я особи, яка зареєстрована або постiйно проживає за межами територiї тимчасового ввезення, i ввозитись та використовуватись особами, якi постiйно проживають на такiй територiї.
Вiдповiдно до статтi 1 Закону України вiд 13.09.01 N 2681-III постiйне мiсце проживання - мiсце проживання на територiї будь-якої держави не менше одного року громадянина, який не має постiйного мiсця проживання на територiї iнших держав i має намiр проживати на територiї цiєї держави протягом будь-якого строку, не обмежуючи таке проживання певною метою, i за умови, що таке проживання не є наслiдком виконання цiєю особою службових обов'язкiв або зобов'язань за договором (контрактом).
Перелiк товарiв, щодо яких митницею може надаватися дозвiл на тимчасове ввезення з умовним повним звiльненням вiд оподаткування, визначено статтею 206 Митного кодексу України. Вiдповiдно до цiєї статтi дозвiл на тимчасове ввезення на митну територiю України пiд зобов'язання про зворотне вивезення допускається щодо транспортних засобiв, якi використовуються виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України.
Крiм цього, згiдно з пунктом 2 Прикiнцевих положень Закону України вiд 16.04.99 N 986-XIV "Про внесення змiн до деяких законiв України щодо фiнансування дорожнього господарства" починаючи з 1 сiчня 2000 року управлiння та експлуатацiя транспортних засобiв, ввезених на митну територiю України пiд зобов'язання щодо їх зворотнього вивезення згiдно з митним законодавством України, дозволяється виключно особам - нерезидентам, визначеним власниками таких транспортних засобiв у момент перетину митного кордону України, або членам їх сiмей (дружина, чоловiк, дiти, батьки). При цьому передача у володiння або користування таких транспортних засобiв iншим особам не дозволяється.
Директор Департаменту декларування та митних режимiв | В.П.Науменко |