ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
27.12.07 | N 11/2-10/13209-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про митне оформлення транспортних засобiв
Державною митною службою України розглянуто звернення Захiдної регiональної митницi щодо тимчасового ввезення в Україну громадянами-резидентами транспортних засобiв, якi належать на правi власностi юридичним та фiзичним особам - нерезидентам.
Повiдомляємо, що питання тимчасового ввезення на митну територiю України зазначеної категорiї транспортних засобiв врегульовано положеннями Додатку С до Конвенцiї про тимчасове ввезення, до якої Україна приєдналась згiдно з Законом вiд 24.03.04 N 1661-IV (далi - Стамбульська конвенцiя).
Вiдповiдно до статтi 19 Закону України вiд 29.06.04 N 1906-IV "Про мiжнароднi договори України" чиннi мiжнароднi договори, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, є частиною нацiонального законодавства України i застосовуються у порядку, передбаченому для норм нацiонального законодавства.
Якщо мiжнародним договором України, який набрав чинностi в установленому порядку, встановлено iншi правила, нiж тi, що передбаченi у вiдповiдному актi законодавства України, то застосовуються правила мiжнародного договору.
Згiдно зi статтею 2 Стамбульської конвенцiї кожна iз Договiрних Сторiн вiдповiдно до положень цiєї Конвенцiї, зобов'язується надавати згоду на тимчасове ввезення товарiв (у тому числi транспортних засобiв), зазначених у Додатках до цiєї Конвенцiї.
Не впливаючи на положення Додатка E, режим тимчасового ввезення надається з загальним умовним звiльненням вiд ввiзного мита i податкiв та без застосування ввiзних обмежень чи заборон економiчного характеру.
Вiдповiдно до статтi 2 Додатку С до згаданої Конвенцiї правом на тимчасове ввезення вiдповiдно до статтi 2 цiєї Конвенцiї користуються транспортнi засоби комерцiйного чи приватного використання.
Згiдно зi статтею 1 Додатку С до Стамбульської конвенцiї пiд термiном "комерцiйне використання" розумiється платне перевезення осiб або промислове чи комерцiйне платне або безоплатне перевезення вантажiв, а пiд термiном "приватне використання" - перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерцiйного використання.
Вiдповiдно до пункту f) статтi 1 Стамбульської конвенцiї термiн "особа" означає як фiзичну, так i юридичну особу, якщо iнше не передбачене контекстом.
Так, статтею 5 Додатку С до Стамбульської конвенцiї встановлено, що для того, щоб можна було скористатись правами на пiльги, якi надаються цим Додатком транспортнi засоби приватного використання повиннi бути зареєстрованими на територiї, яка не є територiєю тимчасового ввезення, на iм'я особи, яка зареєстрована або постiйно проживає за межами територiї тимчасового ввезення, i ввозитись та використовуватись особами, якi постiйно проживають на такiй територiї.
Також повiдомляємо, що положення законодавства України не мiстять дозволу вiдповiдно до пункту b) статтi 7 Додатку С до Стамбульської конвенцiї на використання транспортних засобiв приватного використання громадянами - резидентами.
Перший заступник Голови Служби | Р.А.Черкасський |