ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 26.01.2008 р. | N 11/6-10/821 |
---|
Головi Громадської ради при
Держмитслужбi України Трусову С. I. Київ, вул. Полiтехнiчна, 4 |
Шановний Сергiю Iвановичу!
Держмитслужбою розглянуто звернення Громадської ради при Держмитслужбi вiд 27.12.2007 N 20 щодо установлення строку набрання чинностi наказом Держмитслужби вiд 07.11.2007 N 933 з 01.02.2008.
Повiдомляємо, що протягом 2007 року Держмитслужбою на виконання доручень Мiнiстерства фiнансiв України, викладених у п. 12 протоколу апаратної наради Мiнфiну вiд 22.08.2006 N 33, п. 11 протоколу апаратної наради Мiнфiну вiд 29.08.2006 N 34, п. 8 протоколу апаратної наради Мiнфiну вiд 03.10.2006 N 38, п. 14 протоколу апаратної наради Мiнфiну вiд 10.10.2006 N 39, п. 11 наказу Мiнфiну вiд 19.03.2007 N 368; п. 8 протоколу апаратної наради Мiнфiну вiд 04.12.2007 N 40 здiйснено заходи щодо впровадження бланкiв вантажних митних декларацiй (далi - ВМД), якi за формою вiдповiдають бланкам єдиного адмiнiстративного документа (далi - ЄАД), наведеним у Додатках 1 - 4 Доповнення I до Конвенцiї про спрощення формальностей в торгiвлi товарами (Iнтерлакен, 1987), що застосовуються в країнах Європейського Спiвтовариства, та порядку їх заповнення.
У зв'язку з цим, з 01.01.2008 пiд час декларування застосовуються:
бланки ВМД, що вiдповiдають бланкам ЄАД (вiдповiдно до змiн, що вносяться згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.07.2007 N 910 до Положення про вантажну митну декларацiю, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.06.97 N 574);
нова редакцiя Iнструкцiї про порядок заповнення вантажної митної декларацiї (згiдно з наказом Держмитслужби вiд 07.11.2007 N 933, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2007 за N 1329/14596).
Проекти змiн до Положення про вантажну митну декларацiю, наказу Держмитслужби щодо затвердження зразкiв бланкiв ЄАД та їх технiчного опису, а також Iнструкцiї про порядок заповнення вантажної митної декларацiї у встановленому законодавством порядку розмiщувалися на веб-серверi Держмитслужби з метою одержання зауважень i пропозицiй вiд фiзичних та юридичних осiб, їх об'єднань.
З метою забезпечення готовностi митних органiв та декларантiв до змiн в порядку застосування ВМД Держмитслужбою:
1. Проведенi короткотермiновi семiнари з питань застосування бланкiв ВМД нового зразка та нової редакцiї Iнструкцiї про порядок заповнення ВМД:
на базi Київського центру пiдвищення квалiфiкацiї та перепiдготовки кадрiв - для посадових осiб пiдроздiлiв митного оформлення митних органiв;
на базi Академiї митної служби - для декларантiв.
2. Начальникам регiональних митниць, митниць доручено:
iнформувати про вимоги Iнструкцiї суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi шляхом висвiтлення її в мiсцевих засобах масової iнформацiї та на наочних стендах у мiсцях розташування вiдповiдних пiдроздiлiв митних органiв i в пунктах пропуску через державний кордон України;
до 30.12.2007 провести навчання особового складу з питань заповнення вантажних митних декларацiй на бланках нового зразка, вiдповiдно до вимог Iнструкцiї. За результатами навчання прийняти залiки у посадових осiб, до функцiональних обов'язкiв яких входять питання здiйснення митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України юридичними особами;
на перiод з 1 по 7 сiчня 2008 року визначити вiдповiдальних посадових осiб митницi для оперативного надання роз'яснень декларантам з питань застосування та заповнення вантажної митної декларацiї.
3. Наданi роз'яснення листами Держмитслужби митним органам з питань застосування нової редакцiї Iнструкцiї про порядок заповнення ВМД, доведено типи ВМД, якi застосовуватимуться з 01.01.2008, а також наявну в Держмитслужбi iнформацiю щодо виробникiв бланкiв ВМД нового зразка.
4. Затверджено та доведено до митних органiв графiк чергувань вiдповiдальних осiб Держмитслужби та Регiональної iнформацiйної митницi (далi - РIМ) на перiод з 1 по 7 сiчня 2008 року, якими здiйснювалося надання методичної допомоги митним органам пiд час впровадження бланкiв ВМД нового зразка та нової редакцiї Iнструкцiї про порядок заповнення ВМД. Усi проблемнi питання, якi виникали у цей перiод, були оперативно вирiшенi в робочому порядку. Значних затримок у митному оформленнi та прийняттi електронних копiй ВМД до ЄАIС не допущено.
5. Нормативно-правовi документи щодо застосування нових зразкiв бланкiв ВМД направленi Державнiй податковiй адмiнiстрацiї та Нацiональному банку.
Регiональною iнформацiйною митницею у зв'язку з набранням чинностi з 01.01.2008 наказу Держмитслужби вiд 07.11.2007 N 933 здiйсненi наступнi заходи по запровадженню нового порядку заповнення ВМД:
- розробленi специфiкацiї форматiв електронних повiдомлень на рiвнi суб'єкт - митний орган i митний орган - РIМ;
- згаданi Специфiкацiї для використання в роботi наданi органiзацiям - розробникам програмного забезпечення для декларантiв, а саме: НТФ "Iнтес", НПО "Поверхность", Укрзалiзницi;
- розробленi специфiкацiї затвердженi наказом Держмитслужби вiд 28.12.2007 N 1108 "Про затвердження специфiкацiй форматiв електронних повiдомлень";
- внесенi змiни до структури таблиць ЦБД ЄАIС;
- внесенi специфiкацiї до службових таблиць для програми прийому електронної копiї ВМД до ЄАIС;
- доопрацьований програмно-iнформацiйний комплекс "Iнспектор-2006" автоматизованої системи митного оформлення товарiв та iнших предметiв;
- доопрацьована програма прийому електронної копiї ВМД до ЄАIС;
- внесенi змiни до класифiкаторiв НДI ЄАIС;
- доопрацьованi процедури приймання електронної копiї ВМД до ЄАIС;
- розроблено нове програмне забезпечення ФЛК;
- розроблено нову процедуру перегляду ВМД;
- здiйснений аналiз iснуючих ПIК ЄАIС та складений перелiк ПIК, якi потребують доопрацювання;
- здiйснено доопрацювання ПIК ЄАIС згiдно цього перелiку.
Що ж до друку бланкiв ЄАД, то наказ Держмитслужби вiд 18.09.2007 N 768, яким затверджено зразки бланкiв ЄАД та їх технiчний опис, зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 03.10.2007 за N 1140/14407 та оприлюднений у виданнi "Офiцiйний вiсник України" 15.10.2007. Пiсля державної реєстрацiї згаданого наказу технiчний опис та еталонна електронна копiя зразкiв бланкiв були розмiщенi на офiцiйному веб-серверi Держмитслужби для вiльного завантаження та на звернення надавалися пiдприємствам, що здiйснюють друк полiграфiчної продукцiї. Виготовлення бланкiв, а також регулювання дiяльностi комерцiйних пiдприємств, якi здiйснюють їх виготовлення, не є компетенцiєю Держмитслужби.
З повагою, Заступник Голови Служби |
О. О. Федоров |
"Митний брокер", N 2, лютий, 2008 р.