ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КУЧУРГАНСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 26 квiтня 2007 року | N 159 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми митного
контролю та митного оформлення транспортних
засобiв, що перемiщуються громадянами через
митний кордон України на митних постах
"Граденицi" та "Великомихайлiвка"
Кучурганської митницi
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї в Одеськiй областi 7 травня 2007 р. за N 17/797 |
На виконання наказiв
Держмитслужби України вiд 17.11.2005 N 1118
"Про затвердження Правил митного контролю та
митного оформлення транспортних засобiв, що
перемiщуються громадянами через митний кордон
України", зареєстрованого у Мiнiстерствi
юстицiї України 25.11.2005 за N 1428/11708, вiд 15.11.2006 р. N 1010 "Про внесення змiн до Правил
митного контролю та митного оформлення
транспортних засобiв, що перемiщуються
громадянами через митний кордон України",
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 20
грудня 2006 р. за N 1332/13206, наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему митного контролю та митного оформлення транспортних засобiв, що перемiшуються громадянами через митний кордон України на митних постах "Граденицi" та "Великомихайлiвка" Кучурганської митницi.
2. Начальнику юридичного сектора (Пащенко Ю. В.) надати до 01.05.2007 р. наказ та технологiчну схему на реєстрацiю до Головного управлiння юстицiї в Одеськiй областi.
3. Цей наказ набирає чиннiсть з моменту його офiцiйного опублiкування.
4. Т. в. о. головного iнспектора з питань захисту прав iнтелектуальної власностi (Мороз Т. В.), протягом 10 днiв пiсля реєстрацiї наказу в Головному управлiннi юстицiї в Одеськiй областi, опублiкувати iнформацiйну офiцiйних засобах про набрання чинностi даного наказу.
5. Начальникам митних постiв "Граденицi", "Великомихайлiвка" (Кузьмiнський Й. Й.) вiддiлу митного оформлення N 2 (Долобанько А. В.), забезпечити ознайомлення, вивчення та безумовне виконання особовим складом пiдроздiлiв Технологiчної схеми.
6. Начальнику загального вiддiлу (Карнафiлова Л. Є.) довести вимоги цього наказу до структурних пiдроздiлiв митницi.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника митницi Панкратова О. М.
Начальник митницi | В. В. Багно |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Кучурганської митницi вiд 26 квiтня 2007 р. N 159 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї в Одеськiй областi 7 травня 2007 р. за N 17/797 |
Технологiчна схема
митного контролю та митного оформлення
транспортних засобiв, що перемiщуються
громадянами через митний кордон України на
митних постах "Граденицi" та
"Великомихайлiвка" Кучурганської митницi
I. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема запроваджується з метою вдосконалення та забезпечення чiткого, якiсного й своєчасного оформлення у митному вiдношеннi транспортних засобiв (далi - ТЗ), що тимчасово ввозяться на територiю України та вивозяться громадянами з територiї України через митнi пости "Граденицi" та "Великомихайлiвка" Кучурганської митницi.
1.2. Положення технологiчної схеми базуються на чинному законодавствi України та дiючих нормативних актах Державної митної служби України:
Закону України вiд 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" (iз змiнами та доповненнями, внесеними Законом України вiд 01.07.2004 N 1970-IV) та розпорядження Голови Державної митної служби України вiд 06.05.2006 р. N 55/1-р "Про затвердження Тимчасового порядку внесення до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби України вiдомостей та вiдмiток при пропуску через митний кордон України транспортних засобiв, що тимчасово ввозяться громадянами на митну територiю України пiд письмове зобов'язання про зворотне вивезення, продовженнi строку тимчасового ввезення та зворотному вивезеннi таких транспортних засобiв", Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України вiд 24.11.2003 N 297/793 i зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454, листах Держмитслужби вiд 05.04.2006 N 11/2-10/3597-ЕП та Держмитслужби i Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 13.04.2006 N 11/2-10/4012, 231-7232/0/6-06.
1.3. "Визначення року виготовлення ТЗ здiйснюється на основi даних його виробника, що мiстяться в iдентифiкацiйному номерi ТЗ. Мiжнародною органiзацiєю стандартизацiї (ISO) запроваджено з 1976 року мiжнародний стандарт iдентифiкацiйних позначень автомобiля - ISO 3779-1983, за яким визначається iдентифiкацiйний номер ТЗ. Iдентифiкацiйний номер iндивiдуальний для кожного ТЗ.
У разi визначення року виготовлення ТЗ необхiдно враховувати те, що за мiжнародним стандартом ISO 3779-1983 виробники ТЗ зазначають в iдентифiкацiйному номерi або календарний, або модельний рiк виготовлення ТЗ, тобто наступний модельний рiк починається пiсля 1 липня поточного календарного року.
Стандартом ISO-3779-1983 для кодування модельних рокiв виготовлення ТЗ рекомендовано використання 10-го символу у 17-значному iдентифiкацiйному номерi та символiв, наведених у таблицi 4.4 додатка 4 до Методики товарознавчої експертизи та оцiнки дорожнiх транспортних засобiв, затвердженої наказом Мiнiстерства юстицiї України, Фонду державного майна України вiд 24.11.2003 N 142/5/2092, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 24.11.2003 за N 1074/8395.
Календарний i модельний роки виготовлення можуть також визначатися за розпiзнавальною частиною iдентифiкацiйного номера (останнi 8 знакiв).
Бiльшiсть виробникiв ТЗ зазначають рiк виготовлення 10-м символом у 17-значному iдентифiкацiйному номерi. Разом з тим iснують виробники ТЗ, що зазначають рiк виготовлення знаком, розмiщеним в iншому мiсцi iдентифiкацiйного номера ТЗ. Деякi виробники формують iдентифiкацiйний номер ТЗ, у якому рiк виготовлення взагалi не зазначається.
За рiк виготовлення ТЗ приймається календарна дата його виготовлення (день, мiсяць, рiк).
Якщо в iдентифiкацiйному номерi нового ТЗ не мiститься повна iнформацiя про календарну дату його виготовлення, то такою датою вважається дата виготовлення, зазначена в технiчних документах виробника ТЗ.
Якщо календарну дату виготовлення ТЗ, який перебував у користуваннi, визначити за його iдентифiкацiйним номером неможливо, то за основу береться рiк виготовлення, визначений за його iдентифiкацiйним номером, з урахуванням календарної дати першої реєстрацiї ТЗ.
Датою першої реєстрацiї ТЗ, який перебував у користуваннi, є дата, зазначена в спецiальнiй графi технiчного паспорта (свiдоцтва про реєстрацiю), наприклад, паспорта нiмецького зразка, або дата видачi технiчного паспорта (свiдоцтва про реєстрацiю).
У разi вiдсутностi даних про дату першої реєстрацiї, коли модельний чи календарний рiк виготовлення ТЗ, зазначений в iдентифiкацiйному номерi, збiгається з роком початку його експлуатацiї, датою виготовлення вважати 1 сiчня року, зазначеного в iдентифiкацiйному номерi ТЗ.
Якщо встановлений за iдентифiкацiйним номером модельний рiк виготовлення не збiгається з роком початку експлуатацiї ТЗ, який зазначено в реєстрацiйному документi й перевищує його, датою виготовлення вважати 1 липня зазначеного в реєстрацiйних документах року.
Якщо встановлений за iдентифiкацiйним номером календарний або модельний рiк виготовлення не збiгається з роком початку експлуатацiї ТЗ, який зазначено в реєстрацiйному документi i є меншим за нього, датою виготовлення вважати 1 сiчня календарного року, зазначеного в iдентифiкацiйному номерi.
У разi неможливостi визначення року виготовлення ТЗ за iдентифiкацiйним номером роком виготовлення вважати рiк, що значиться в реєстрацiйних i технiчних документах на ТЗ.
При цьому в разi вiдсутностi в реєстрацiйних i технiчних документах на ТЗ календарної дати виготовлення ТЗ такою датою вважати 1 сiчня року, зазначеного в реєстрацiйних i технiчних документах на ТЗ.
Датою початку користування ТЗ, що були в користуваннi та ввозяться на митну територiю України, уважається дата першої реєстрацiї ТЗ, визначена в реєстрацiйних документах, якi виданi вповноваженими державними органами та дають право експлуатувати цi ТЗ на постiйнiй основi. У разi вiдсутностi реєстрацiйних документiв першої реєстрацiї ТЗ датою початку користування вважати перший день першого мiсяця року, зазначеного в iдентифiкацiйному номерi ТЗ, а за вiдсутностi в iдентифiкацiйному номерi року виготовлення - 1 сiчня року виготовлення, зазначеного в реєстрацiйних документах.
За наявностi обґрунтованих сумнiвiв щодо визначення року виготовлення ТЗ достовiрнiсть установлюється експертом, що має свiдоцтво про право проведення експертних дослiджень з вiдповiдної експертної спецiальностi та внесений до Реєстру атестованих судових експертiв державних i пiдприємницьких структур та громадян Мiнiстерства юстицiї України".
1.4. Основнi термiни, що вживаються у цiй технологiчнiй схемi
власник ТЗ - громадянин, що вiдповiдно до законiв України має право власностi на ТЗ, яке пiдтверджується документально;
документи, що пiдтверджують право власностi на ТЗ:
в) технiчнi паспорти, технiчнi талони, сервiснi книжки, реєстрацiйнi свiдоцтва та iншi документи на ТЗ, виданi вповноваженими органами країни придбання, iз зазначенням власника ТЗ;
iдентифiкацiйний номер ТЗ (далi - iдентифiкацiйний номер) - номер (Vehicle Identification Number - VIN) ТЗ, що є структурованим поєднанням буквено-цифрових символiв i присвоюється виробником ТЗ з метою iдентифiкацiї останнього та наноситься на деталi кузова, шасi (рами);
квитанцiя МД-1 - унiфiкована митна квитанцiя МД-1, на пiдставi якої здiйснюються прийняття товарiв на зберiгання митним органом вiдповiдно до законодавства, справляння митним органом з громадян платежiв за ТЗ, що перемiщуються цими громадянами через митний кордон України й пiдлягають оподаткуванню згiдно iз законодавством, а також справляння митним органом з громадян грошової застави у випадках, установлених законодавством. Форму квитанцiї МД-1 установлено Порядком застосування унiфiкованої митної квитанцiї МД-1, затвердженим наказом Державної митної служби України вiд 04.01.2005 N 1, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 20.01.2005 за N 66/10346;
митна декларацiя - документ, форму якого затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15.07.97 N 748 "Про перелiк вiдомостей, що оголошуються громадянами за встановленою формою у разi перемiщення ними через митний кордон України товарiв та iнших предметiв" i в якому мiстяться вiдомостi про предмети, що перемiщуються громадянами через митний кордон України;
номерний вузол - вузол, що класифiкується за кодом 8706 або 8707 згiдно з Українською класифiкацiєю товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТЗЕД), призначений для ТЗ за кодами 8701 - 8705 згiдно з УКТЗЕД i при замiнi якого реєстрацiйний орган робить у технiчному паспортi (свiдоцтвi про реєстрацiю) вiдмiтку про його замiну;
обставини непереборної сили - смерть власника ТЗ; стихiйне лихо (пожежа, повiнь, iнше стихiйне лихо чи сезонне природне явище, зокрема замерзання моря, проток, портiв тощо, закриття шляхiв, проток, каналiв, перевалiв); вiйськовi дiї чи надзвичайний стан у регiонi, через який перемiщується ТЗ; страйк; злочиннi дiї третiх осiб, спрямованi проти власника ТЗ; дорожня пригода за участю ТЗ, яка спричинила повне або часткове його пошкодження; неможливiсть подальшого руху ТЗ, якщо зсув або ожеледиця створює небезпеку чи загрозу дорожньому руху, життю чи здоров'ю людей або навколишньому середовищу; iншi схожi за характером обставини чи подiї;
посвiдчення про реєстрацiю ТЗ (далi - Посвiдчення) - документ суворої звiтностi, що видається митницею власнику ТЗ (уповноваженiй особi) для реєстрацiї цього ТЗ на iм'я особи, зазначеної в цьому документi, у вiдповiдних реєстрацiйних органах у встановлений законодавством строк;
постiйне користування - розпорядження ТЗ, пропущеним митними органами України через митний кордон України для вiльного обiгу на митнiй територiї України (за її межами);
транзит - перемiщення ТЗ пiд митним контролем з одного пункту пропуску через державний кордон України (при ввезеннi на митну територiю України) в iнший пункт пропуску через державний кордон України (при вивезеннi за межi митної територiї України) у незмiнному станi, крiм природних утрат, у строк, визначений митним органом вiдправлення, i без використання з iншою метою, нiж була заявлена цьому митному органу;
ТЗ - ТЗ, що класифiкуються за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705, 8711 (крiм мопедiв, велосипедiв з допомiжним мотором) або 8716 згiдно з УКТЗЕД, i номернi вузли та агрегати до них;
Iншi термiни вживаються у цих Правилах у значеннях, установлених:
Законом України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" - громадяни, громадяни-резиденти, громадяни-нерезиденти, постiйне мiсце проживання;
Митним кодексом України - ввезення товарiв i транспортних засобiв на митну територiю України (далi - ввезення), вивезення товарiв i транспортних засобiв за межi митної територiї України (далi - вивезення), вiльний обiг, зона митного контролю, митний контроль, митне оформлення, перемiщення товарiв через митний кордон України у вантажних вiдправленнях (далi - перемiщення через митний кордон України), перемiщення товарiв через митний кордон України в несупроводжуваному багажi (далi - перемiщення через митний кордон України), перемiщення товарiв через митний кордон України в супроводжуваному багажi (далi - перемiщення через митний кордон України), предмети, пропуск товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України (далi - пропуск), пiдприємство, уповноважена особа;
Положенням про вантажну митну декларацiю, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.06.97 N 574, - вантажна митна декларацiя.
II. Порядок та дiї спiвробiтникiв митного поста при здiйсненнi митного контролю й митного оформлення ТЗ, що тимчасово ввозяться громадянами України - нерезидентами на територiю України
2.1. Дiя цього порядку поширюється на транспортнi засоби, що класифiкуються за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705, 8711 (крiм мопедiв, велосипедiв з допомiжним мотором) або 8716 згiдно з УКТЗЕД (далi - ТЗ) та тимчасово ввозяться на митну територiю України громадянами, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, пiд письмове зобов'язання про зворотне вивезення.
Ввезення транспортних засобiв для тимчасового користування здiйснюється пiд зобов'язання про їх зворотне вивезення у зазначений термiн.
Громадянам-нерезидентам дозволяється тимчасове ввезення транспортних засобiв для власних потреб термiном до одного року.
Тимчасове ввезення цих транспортних засобiв дозволяється за наявностi документа, що пiдтверджує їх реєстрацiю за межами України. У iншому випадку зазначенi транспортнi засоби пiдлягають митному оформленню для постiйного користування.
2.2. У разi тимчасового ввезення на. митну територiю України
громадянами - резидентами транспортних засобiв за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 згiдно з УКТЗЕД, митне оформлення здiйснюється у порядку, передбаченому при ввезеннi ТЗ з метою вiльного використання iз сплатою ввiзного мита та iнших податкiв (зборiв). Такi ТЗ не можуть бути переданi у володiння або користування iншим особам. Грошова застава у цьому випадку не застосовується.
2.3. У разi ввезення транспортних засобiв громадянами України, якi постiйно проживають за її межами (нерезидентами), посадовiй особi митного поста надаються:
- заповнена декларацiя на тимчасове ввезення транспортного засобу в Україну;
- документи, що пiдтверджують право володiння або користування (в тому числi з правом розпорядження) транспортними засобами;
- реєстрацiйнi та технiчнi документи на такi транспортнi засоби;
- iншi документи, потрiбнi для митного оформлення, на вимогу спiвробiтника митницi (закордонний паспорт, доручення на перегiн або перевезення транспортного засобу тощо).
2.4. Посадова особа митного поста зобов'язана:
2.4.1. Прийняти вiд власника ТЗ заповнену в 2-х примiрниках митнi декларацiї, форму якої затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 липня 1997 року N 748.
Перевiрити наданi до митного оформлення документи, що пiдтверджують право власностi на ТЗ, доручення, iншi документи, потрiбнi для митного оформлення ТЗ, подання яких передбачено законодавством України.
2.4.2. Здiйснити митний огляд ТЗ, перевiрити та встановити вiдповiднiсть iдентифiкацiйного номера кузова, шасi (рами), двигуна, року виготовлення, кольору та дати введення в експлуатацiю ТЗ, а також провести документальну перевiрку факту реєстрацiї ТЗ уповноваженими державними реєстрацiйними органами за кордоном.
2.4.3. Внести в журнал облiку транспортних засобiв, вузлiв та агрегатiв, що ввозяться (пересилаються) в Україну, необхiднi данi:
- номер по порядку;
- дата ввезення;
- прiзвище та iм'я власника (користувача) транспортного засобу;
- адреса;
- марка ТЗ; модель; рiк випуску; номер кузова та двигуна;
- мета ввезення;
- документи на пiдставi яких здiйснено пропуск транспортного засобу.
2.4.4. Надати власнику транспортного засобу перший примiрник заповненої митної декларацiї з проставленою особистою номерною печаткою iнспектора, який здiйснив митне оформлення та попередити про зобов'язання вивезення ТЗ в зазначений термiн.
2.4.5. Не пiзнiше нiж протягом чотирьох годин з моменту оформлення ТЗ, що тимчасово ввозиться пiд письмове зобов'язання про зворотне вивезення, внести до Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи Держмитслужби України (далi - ЄАIС) наступнi вiдомостi:
данi про особу, яка надала зобов'язання про зворотне вивезення: прiзвище, iм'я та по батьковi, країна постiйного проживання, мiсце постiйного чи тимчасового проживання в Українi, громадянство (пiдданство), серiя й номер паспорта або iншого документа громадянина, що дає йому право на перетин державного кордону України;
данi про ТЗ: тип, модель та марка, рiк виготовлення та введення в експлуатацiю, iдентифiкацiйний номер ТЗ, номери кузова, шасi (рами), двигуна, об'єм двигуна (куб. см);
номер квитанцiї МД-1 i розмiр сплачених податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) або грошової застави (у разi тимчасового ввезення ТЗ громадянами-резидентами);
митний режим (тимчасове ввезення);
дата зворотного вивезення;
дата митного оформлення;
код пiдроздiлу, який здiйснив митне оформлення ТЗ при його ввезеннi на митну територiю України, вiдповiдно до Класифiкатора митних органiв України та їх структурних пiдроздiлiв, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 02.04.2004 N 233 (далi - Класифiкатор);
номер особистої номерної печатки iнспектора митного поста, який провiв митне оформлення.
2.5. Наприкiнцi змiни до початку формування реєстру других примiрникiв оформлених зобов'язань про зворотне вивезення, iнспектор, який працював на напрямку в'їзду використовуючи ПIК "Транспортнi засоби" перевiряє електроннi копiї оформлених митних декларацiй на наявнiсть помилок В разi наявностi таких помилок, здiйснює заходи по їх виправленню.
2.6. Другi примiрники заповненої митної декларацiї з проставленими особистими номерними печатками iнспекторiв, що здiйснили митне оформлення передаються старшому змiни для архiвацiї з подальшим формуванням реєстру на всi митнi декларацiї оформленi за змiну.
2.7. Старший змiни митного поста пiсля закiнчення змiни передає реєстр з оформленими зобов'язаннями про зворотне вивезення до вiддiлу митного оформлення N 2 Кучурганської митницi.
III. Контроль за дотриманням зобов'язання про зворотне вивезення транспортних засобiв
3.1. Контроль за дотриманням зобов'язання про зворотне вивезення транспортних засобiв здiйснюється митним пiдроздiлом, який здiйснив їх пропуск через митний кордон України для тимчасового ввезення.
3.2. Посадовi особи митного поста "Граденицi" та "Великомихайлiвка" зобов'язанi проводити контроль зворотного вивезення транспортних засобiв та забезпечити вилучення митних декларацiй.
В разi вiдсутностi в ЄАIС ДМСУ електронної копiї зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ на вилученому твердому примiрнику зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ на зворотньому боцi зобов'язання, проставляє вiдмiтку "вiдсутня в базi" та завiряє особистою номерною печаткою.
Старший змiни митного поста перед закiнченням змiни зобов'язаний проконтролювати можливе занесення iнформацiї електродної копiї зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ митницею вiдправлення.
Вилученi зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ, електроннi копiї яких вiдсутнi в ЄАIС ДМСУ, разом з оформленим реєстром передаються старшим змiни до вiддiлу митного оформлення N 2 Кучурганської митницi.
3.3. Протягом чотирьох годин з моменту пропуску ТЗ через митний кордон України при зворотному вивезеннi ТЗ уповноважена посадова особа митного поста передає до ЄАIС iнформацiю про:
дату вивезення;
код пiдроздiлу, який здiйснив пропуск ТЗ, вiдповiдно до Класифiкатора;
номер особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка дозволила пропуск ТЗ через митний кордон України.
3.4. У разi вiдсутностi зв'язку мiж митним пiдроздiлом та ЄАIС до поновлення зв'язку iнформацiя, зазначена у пунктах 3.3 цього порядку, засобами електронної пошти або факсимiльного зв'язку направляється до митного органу, який здiйснює контроль за виконанням зобов'язання про зворотне вивезення ТЗ.
3.5. Вiдомостi, зазначенi у пунктi 2.4.5 цiєї Технологiчної схеми, передаються до ЄАIС засобами електронної пошти, а для внесення вiдмiток, зазначених у пунктi 3.3 цього порядку, до ЄАIС використовуються оперативнi канали зв'язку. У разi вiдсутностi зв'язку з ЄАIС передання згаданих вiдомостей чи внесення вiдмiток здiйснюється одразу пiсля поновлення зв'язку з ЄАIС.
IV. Порядок дiй спiвробiтникiв митного поста при здiйсненнi митного контролю й митного оформлення ТЗ, що тимчасово вивозяться громадянами за межi територiї України
4.1. Митний контроль i митне оформлення ТЗ, що тимчасово вивозяться за межi митної територiї України.
ТЗ, який тимчасово вивозиться за межi митної територiї України, повинен бути зареєстрований у пiдроздiлах МВС України, якi вiдповiдно до законодавства України вповноваженi здiйснювати державну реєстрацiю та зняття з облiку ТЗ, та повинен мати реєстрацiйнi документи, номернi знаки та розпiзнавальний знак держави, якi вiдповiдають чинним стандартам України та вимогам мiжнародної Конвенцiї про дорожнiй рух.
4.1.1. У разi тимчасового вивезення ТЗ за межi митної територiї України його власник або уповноважена особа подає митному органу документи:
що пiдтверджують право власностi на ТЗ;
що пiдтверджують право на надання пiльг в оподаткуваннi (у разi митного оформлення ТЗ з наданням пiльг в оподаткуваннi);
iншi документи, потрiбнi для митного оформлення ТЗ, подання яких митному органу передбачено законодавством України.
4.1.2. Посадова особа митного поста здiйснює митний огляд ТЗ, перевiряє та встановлює вiдповiднiсть iдентифiкацiйного номера, номерiв кузова, шасi (рами), двигуна, року виготовлення, кольору та дати введення в експлуатацiю ТЗ даним, зазначеним у реєстрацiйних та технiчних документах на ТЗ, а також проводить документальну перевiрку факту постiйної реєстрацiї ТЗ у пiдроздiлах МВС України, якi вiдповiдно до законодавства України вповноваженi здiйснювати державну реєстрацiю ТЗ, та вiдсутностi тимчасової заборони на зняття з облiку цих ТЗ i приймає рiшення про можливiсть здiйснення пропуску ТЗ через митний кордон України.
4.1.3. Особi, яка здiйснила декларування, передаються оригiнали технiчних та iнших документiв, що були пiдставою для пропуску ТЗ через митний кордон України.
4.1.4. У разi зворотного ввезення тимчасово вивезеного ТЗ його власник або уповноважена особа подає митному органу документи, що пiдтверджують право власностi на ТЗ.
4.1.5. Посадова особа митного органу здiйснює митний огляд ТЗ, перевiряє та встановлює вiдповiднiсть iдентифiкацiйного номера, номерiв кузова, шасi (рами), двигуна, року виготовлення, кольору та дати введення в експлуатацiю ТЗ даним, зазначеним у реєстрацiйних та технiчних документах на ТЗ, i приймає рiшення про можливiсть здiйснення пропуску ТЗ через митний кордон України.
V. Митний контроль i митне оформлення ТЗ, що вивозяться за межi митної територiї України для постiйного користування
ТЗ, який вивозиться за межi митної територiї України для постiйного користування, повинен бути знятий з облiку в пiдроздiлах МВС України, якi вiдповiдно до законодавства України вповноваженi здiйснювати державну реєстрацiю та зняття з облiку ТЗ, та повинен мати реєстрацiйнi документи з вiдмiткою про зняття його з облiку, номернi знаки для разових поїздок та розпiзнавальний знак держави, якi вiдповiдають чинним стандартам України та вимогам мiжнародної Конвенцiї про дорожнiй рух.
5.1.1. У разi вивезення ТЗ за межi митної територiї України його власник або уповноважена особа здiйснює в установленому порядку декларування ТЗ i подає митному органу вантажну митну декларацiю (крiм випадкiв, визначених у пунктах 2, 3, 6 - 10 частини другої статтi 250 Митного кодексу України), заповнену в установленому порядку, i документи:
що пiдтверджують право власностi на ТЗ;
що пiдтверджують право на надання пiльг в оподаткуваннi (у разi митного оформлення ТЗ з наданням пiльг в оподаткуваннi);
iншi документи, потрiбнi для митного оформлення ТЗ, подання яких митному органу передбачено законодавством України.
5.1.2. Митне оформлення проводиться вiдповiдно до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314 i зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719.
5.1.3. Виїзд ТЗ за межi зони митного контролю здiйснюється на пiдставi оформленої вантажної митної декларацiї.
5.1.4. Електронна копiя вантажної митної декларацiї передається уповноваженою посадовою особою митного поста до ЄАIС у встановленому Держмитслужбою України порядку.
5.2. Особливостi митного контролю й митного оформлення ТЗ, що вивозяться за межi митної територiї України для постiйного користування
5.2.1. У разi вивезення ТЗ за межi митної територiї України у випадках, визначених у пунктах 2, 3, 6 - 10 частини другої статтi 250 Митного кодексу України, його власник або уповноважена особа здiйснює в установленому порядку декларування ТЗ i подає митному органу два примiрники митної декларацiї, заповненої в установленому порядку, i документи:
що пiдтверджують право власностi на ТЗ;
що пiдтверджують право на надання пiльг в оподаткуваннi (у разi митного оформлення ТЗ з наданням пiльг в оподаткуваннi);
iншi документи, потрiбнi для митного оформлення ТЗ, подання яких митному органу передбачено законодавством України.
До пiдпункту 4.1 митної декларацiї, крiм iнших вiдомостей, уносяться такi данi про ТЗ:
тип, марка та модель;
колiр;
рiк виготовлення та введення в експлуатацiю;
iдентифiкацiйний номер, номери кузова, шасi (рами), двигуна;
об'єм двигуна (куб. см);
найменування, номери й дати видачi документiв, на пiдставi яких здiйснюється митне оформлення (документiв, що пiдтверджують право власностi на ТЗ, тощо).
5.2.2. Посадова особа митного поста здiйснює митний огляд ТЗ, перевiряє та встановлює вiдповiднiсть iдентифiкацiйного номера, номерiв кузова, шасi (рами), двигуна, року виготовлення, кольору та дати введення в експлуатацiю ТЗ даним, зазначеним у митнiй декларацiї, реєстрацiйних та технiчних документах на ТЗ, а також проводить документальну перевiрку факту зняття з облiку ТЗ у пiдроздiлах МВС України, якi вiдповiдно до законодавства України вповноваженi здiйснювати державну реєстрацiю та зняття з облiку ТЗ, i приймає рiшення про можливiсть здiйснення митного оформлення ТЗ.
5.2.3. Власниковi ТЗ (уповноваженiй особi) разом з оригiналами технiчних та iнших документiв, що були пiдставою для митного оформлення ТЗ, посадова особа митного поста передає примiрник митної декларацiї. Другий примiрник митної декларацiї залишає в справах митного поста.
5.2.4. Виїзд ТЗ за межi зони митного контролю посадова особа митного поста дозволяє на пiдставi оформленої в повному обсязi митної декларацiї. Завершення митного оформлення ТЗ засвiдчується в митнiй декларацiї вiдтиском особистої номерної печатки та пiдписом посадової особи митного поста, що здiйснила митне оформлення.
5.2.5. Електронна копiя митної декларацiї протягом чотирьох годин з моменту оформлення ТЗ передається уповноваженою посадовою особою митного поста до ЄАIС у встановленому Держмитслужбою України порядку.
При цьому до електронної копiї митної декларацiї вносяться:
данi про власника або уповноважену особу (якщо декларування здiйснюється останньою): прiзвище, iм'я та по батьковi, країна постiйного проживання, громадянство (пiдданство), серiя й номер паспорта або iншого документа громадянина, що дає йому право на перетин державного кордону України;
данi про ТЗ: тип, модель та марка, колiр, рiк виготовлення та введення в експлуатацiю, iдентифiкацiйний номер, номери кузова, шасi (рами), двигуна, об'єм двигуна (куб. см);
найменування, номери й дати видачi документiв, що були пiдставою для здiйснення митного оформлення (документiв, що пiдтверджують право власностi на ТЗ, тощо);
митний режим (вивезення);
дата митного оформлення;
код пiдроздiлу, який здiйснив митне оформлення ТЗ, вiдповiдно до Класифiкатора;
номер особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка провела митне оформлення.
VI. Заключнi положення
6.1. Не пiдлягають пропуску за межi України транспортнi засоби, на якi не видано реєстрацiйнi документи вiдповiдно до Конвенцiї про дорожнiй рух та з номерними знаками, серiям яких не присвоєно лiтери латинського алфавiту, а також транспортнi засоби, на якi встановлено тимчасову заборону на вiдчуження.
6.2. При вивезеннi ТЗ, що були ввезенi в Україну для постiйного користування громадянами-резидентами й не були оформленi у митному вiдношеннi у зв'язку з вiдмовою громадянина, iнспектором вилучається митна декларацiя. При цьому, у разi перемiщення ТЗ пiд супроводом митної варти iнспектором проставляються у Актi про передачу для зберiгання i доставлення до митницi призначення документiв i пiдакцизних транзитних товарiв вiдтиски особистої номерної печатки та штампом "Пiд митним контролем" та пiдпис iнспектора митного поста.
6.3. У разi вивезення ТЗ (за який було внесено грошову заставу) складається акт-пiдтвердження про вивезення транспортних засобiв у двох примiрниках. Йому присвоюється реєстрацiйний номер та проводиться реєстрацiя у журналi облiку Актiв-пiдтвердження.
Пiдпис посадової особи, що склала акт-пiдтвердження про вивезення транспортного засобу обов'язково засвiдчується його особистою номерною печаткою. Акт-пiдтвердження також завiряється пiдписами посадової особи Служби по боротьбi з контрабандою та митної варти.
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю | О. М. Рошкован |